Keresés

Részletes keresés

Zollerbá Creative Commons License 2020.09.26 0 1 21949

Rogán úr!

"Volt már Budakalászon azért polgármesteri lemondás, mert bűncselekményt követett el.

Parlagi Endrére gondol. 
Így van."

Parlagira ráfogták a fideszisták, hogy a felesége szcientológus és túlárazva tolja a nyelviskoláját

Szentendén, ezzel is elősegítették korai halálát!

Amennyiben bűnöző volt álljon elő bizonyítékokkal!

Inkább azt mesélje el,hogy a milliárdos kaftánosnak hogy adták át 99 évre a tavak nagy részét

két családiház áráért, nyílt közbeszerzés nélkül.

Miért bérelték fel, a saját indokolatlanul felduzzasztott rendészetükön kívül, a szentendrei rendőrséget az Omszki tóról a Lupára "szoktató" akcóhoz?

A rendészek többsége igen is úgy viselkedett nyaranta a tó környékén, mint az ÁVÓ-sok, 

volt a városnak erre pénze, persze a mi adónkból, napi 3X2 ember kifizetése reggel 8-tól este 20-ig!

A 11-es út melletti zajvédő falat 15 éve csak ígérgetik, persze az óriási forgalom elviselhetetlen zaja és bűze nem ér fel az új lakóparkig.

Zollerbá Creative Commons License 2020.09.26 0 1 21948

Szabadstrand létesül a Római-partonINDEX2020.09.25. 21:48

Óbuda-Békásmegyeri képviselő-testülete megszavazta, hogy szabadstrandot létesítenek a Római-parton – adta hírül az Euronews. Az önkormányzat pályázatot ír ki a szabadstrand létrehozására és működtetésére. A tervek szerint meg kell oldani a zuhanyzást, a nyilvános vécéket és a kézmosási lehetőséget, a szemét gyűjtését és elszállítását is. Még keresik a helyszínt, egyelőre a Piroska utca és a 60002 helyrajzi számú terület közötti rész tűnik esélyesnek.

Omszki, Lupa tavak, mikor használhatjuk újból/ nem 3500 Ft -ért???

caliyoung Creative Commons License 2020.09.24 -1 0 21947
Zollerbá Creative Commons License 2020.07.11 0 1 21946

Mikor fürödhetünk a tavainkban legálisan???

Strand-tesztnapot tartottak a Duna-parton - videó

caliyoung Creative Commons License 2020.07.03 -1 0 21945
prakk Creative Commons License 2020.07.01 0 0 21944

"Rákkeltő anyag szivárog a Szentendre környéki településeket ellátó vízbázis felé - olvasható az e heti HVG-ben. A Dera-patak környékén a szennyezés mostani ismereteink szerint több mint 8 hektáron terül el, és egyszer már elérte a közeli kutakat. Azokat lezárták, de a méreg most dél felé mozog."

A teljes cikk itt:  https://hvg.hu/gazdasag/20200701_rakkelto_szentendre_viz_kutak

caliyoung Creative Commons License 2020.06.15 -2 0 21943
caliyoung Creative Commons License 2020.06.13 -3 0 21942

Te kis butuska, eszerint még hiszel a mesékben...

Előzmény: Zollerbá (21938)
caliyoung Creative Commons License 2020.06.13 -3 1 21941

A soroscsicska BK-Pomáz-Szentendre új vezetés ugyanabból a kottából játszik.  Balhékeltés, vissza-mutogatás, FB posztolgatás, nyavalygás, hogy semmire sincs pénz, majd szép lassan minden odaszaratása...

Elég jól megmondta a Jurák Kata előre, hogy ez lesz:

https://pestisracok.hu/civilnek-alcazott-soros-kommando-akciozik-budakalaszon/

Előzmény: Zollerbá (21940)
Zollerbá Creative Commons License 2020.06.13 0 0 21940

Keresési eredményekInternetes találatok
Belföld - Nyomoz a rendőrség a budakalászi ... - Index

Zollerbá Creative Commons License 2020.06.02 0 0 21939

Szergya Szebelédi ZsoltMájus 30., 3:26 · 

Sziasztok!

Június 4-re terveztem az új szóló dalomnak a bemutatóját, de a vírus meghiúsította a terveimet. Az ötlet nincs elfelejtve, az év második felében megjelenik a szám és hozzá a klip.
Aki valamennyire ismer, az tudhatja rólam, hogy a történelem és a nemzeti sorskérdések mélyen érintenek, ezért, ha új dallal nem is, de a magam módján szeretnék megemlékezni a 100 évvel ezelőtt történtekről. Június 4-én két helyen találkozhtunk: 18 órától Budakalászon leszek vendég egy megemlékezésen a Kárpátok Őre szobornál (Lenfonó hévmegálló), utána 20 órától pedig egy flashmob-villámcsődölet keretein belül a Hősök terén találkozhatunk, ahol eljátszom pár dalt. Ebben a koncertmentes időszakban jó lesz találkozni :)

Szergya

Zollerbá Creative Commons License 2020.04.18 0 2 21938

Tisztelt Polgármester Úr!
Mivel a mai naptól lezárták a parkot, kérjüka régi gyalogutat, ami 16 évig használható volt újramegnyitni  a gyalogos forgalom előtt a Sport utca végétől.
Tisztelettel: Takács Zoltán 
ui: A lakosság azért zavarta el a fideszistákat, mert az adófizetők érdekeit semmibe vették, pl. lezárták ezt az utat,megtiltották a fürdést a tóban és az ÁVO-s beütésű rendészet, a bagóért eladott  Lupára küldte a fürdeni vágyókat!
/3500 Ft ért!!!/

Zollerbá Creative Commons License 2020.03.12 0 1 21937
magánzó Creative Commons License 2020.02.08 0 1 21936

az önkori arcképén:

"hogyan tudnánk a jövőben biztonságosan és hatékonyan bevonni a lakosságot is a döntési folyamatokba."

Talán a saját honlapon kellene fórumot üzemeltetni, nem a CIA facebook-ján.

materialista Creative Commons License 2020.02.06 0 0 21935

Elég nagy csend van itt.

Kár , mert aakinek nincs FB accountja, az a hivatalos fórumhoz nem tud hozzászólni.

Az nincs rendben, ha az önkori arra kényszeríti a lakosokat, hogy szálljanak be a facebookra.

caliyoung Creative Commons License 2019.11.05 0 0 21934
bizalmatlan szavazó Creative Commons License 2019.10.22 -1 0 21933

Várom, hogy az új vezetés  megszólaljon a tó ügyében!

A jegyző mondott valamit? Nelkúle nem megy semmi változás.

Előzmény: murray (21923)
Jobboscsaj Creative Commons License 2019.10.22 0 1 21932

krepárt felveszi a listás helyét?! De tulképp az erőviszonyok tekintetében  nem sokat oszt vagy szoroz, hogy ott vannak-e vagy nincsenek. A Kalásziak döntése elég egyértelműre sikeredett 13-án.....

Előzmény: Zollerbá (21931)
Zollerbá Creative Commons License 2019.10.17 0 2 21931

Gratula a fidesznek!

Listán benyomták az MSZMP-ből a MIÉP-be igazolt, majd a FIDESZ hez került a szent helyet kiparcellázó gázszerelő Rogánt, a szélhámos ügyvédet és a már helyben megbukott BM-es, meztelen csiga testű, Lenin fejű  mányai nevű megélhetési szélhámost!!!

caliyoung Creative Commons License 2019.10.14 0 0 21930

Eszerint ha idén történt valamilyen bűnügy, akkor abból 2034-ben lesz vádemelés???

Előzmény: Zollerbá (21929)
Zollerbá Creative Commons License 2019.10.14 0 1 21929

Most emelt vádat az ügyészség 2003-2004-es terézvárosi ingatlanügyek miattCzinkóczi Sándor BŰNÜGY 2019 szeptember 13., péntek 9:58 13

Hűtlen kezelés miatt 15 ember ellen vádat emelt a Fővárosi Főügyészség a 2003-2004-es terézvárosi ingatlanügyekben. A vádirat lényege szerint az önkormányzati ingatlanok eladását támogató önkormányzati képviselők megsértették a kötelező versenyeztetésre vonatkozó törvényi, illetve a vételárképzésre vonatkozó önkormányzati rendeleti szabályokat, így reális esélye volt annak, hogy az önkormányzatot vagyoni hátrány éri, de ez - a vádlottak magatartásán kívüli okból - végül elmaradt.

A vagyonügyekért felelős alpolgármester előterjesztése alapján a képviselő-testület 2003 májusában döntött arról, hogy eladja egy cégnek a VI. kerületi Jókai utca 10. szám alatti ingatlant. A cég ötmillió forint közvetlen megfizetését és a bérleti jogok megváltását vállalta. 

Az értékesítést egyes képviselők úgy támogatták, hogy kritika nélkül elfogadták a vevő által készíttetett, egyébként anonim értékbecslést.A határozat alapján az adásvételi szerződést az önkormányzat és a cég megkötötte.

. (Ügyészség)

Reméljük Budakalászon az elkótyavetyélt  tavak és telkek ügye előbb kerül a bíróság elé!!!

Mivel az adásvételi szerződések semmisek, vissza kell kerülniük mielőbb a köz birtokába!

Zollerbá Creative Commons License 2019.10.14 0 1 21928

Szép volt 2011!

Jobboscsaj Creative Commons License 2019.10.05 0 0 21927

Ez úgy tökéletes, ahogy van.

Előzmény: László13 (21925)
caliyoung Creative Commons License 2019.10.03 0 0 21926
László13 Creative Commons License 2019.10.01 0 1 21925

A ma hatalma uralkodó rétegét, a választók választották ki, és Ők, egyengették, egyengetik ma is útjaikat. Mindezekben a szomorú, - kevesek kivételével,-  mindenki nagykorúvá vált, mindenkinek a lehetősége megvan, hogy a saját szemének higgyen, amit a fűlével hallottak támaszthatnak alá,  napi rendszerességgel, és mégis a bátortalanság, a félénkség, sajnos a kiszolgáltatottság szedi az áldozatait. Soha nem volt ezen település lakossága, ennyire csendes, sőt szó-fukar. Lassan fél évszázada itt élhetek, sokat láttam- láthattam, és tapasztalhattam. Hosszú ideje minden eladó. Döbbenetes ami eltűnt, és senki nem húzta meg a harangokat, senki emberfia nem mondta, hogy ne tovább. Egy mondattal, egy üzenettel, a nagy-vezér által sokat hangoztatott rövidke mondattal, riadalmat, félelmet és eggyet-értést  lehetett és lehet kreálni, némi megalkuvás reményében, és ma ez az ige. Mindenre egy mondat akad. És a holnap ? Az a holnap, ami több mint kihívásokat hoz, sokkal nagyobbat mint a tegnap, és nagyobb mint gondolnánk. Olyan gazdasági és pénzügyi kihívások vannak előtérben, - egy ország, egy nemzet, és minden régió részére,- ami mögött sem a biztonság, sem az alap- infrastruktúra nincsen meg, ahol és amikor nem a tudatlan érdek-politikusok lesznek képesek, érdemben és szakszerűségben is dönteni. Szerény és szűk-látókörű egymás közeli érdekeltségükben. A holnap, a jövő, felkészült szakembereket, tisztességes és nem elfogult, a környezetét megosztó, sokszor gyűlölködő vezetőket, vár.  Október 13-án, ez lesz eldöntve. Ha, ezen - azon mai társadalmunk többsége, nem látja a fától, az erdőt, csendes magyarok, Budakalásziak maradunk, nem leszünk képesek elődeink útját folytatni,  gyermekeink, utódaink véleménye, ítélete, még a sírunkra is vissza fog szállni.          

van képem hozzá 2 Creative Commons License 2019.09.27 0 2 21922

Újra és újra rácsodálkozom, hogy egyes politikusoknak milyen vastag a bőre.

Milyen hiányos a memóriája.

És milyen egyedi felépítésű a gerincoszlopa.

Történt pedig, hogy polgármesterünk megdicsőült. Nyilatkozott ugyanis a királyi TV-nek.
Kár, hogy azt találta mondani:

"Az elmúlt években az összes olyan intézményünket meg tudtuk újítani, ami nevelésről szól. Kezdve az új bölcsőde építéstől, a régi bölcsőde felújításáról, egy új óvoda építéséről ezelőtt 10 évvel."

Namármost. Rogán úr 10 éve nem polgármester volt, hanem képviselő. Az is a rosszabbik fajtából. Aki testületet oszlatott; aki várossá avatást akadályozott; Budakalásznak a Megyeri hídért cserébe járó több száz milliós szerződést igyekezett meggátolni; és aki ahol tudott, ott tett keresztbe 10 évvel ezelőtt a Szalonka utcai óvoda megépítésének.

No comment.

murray Creative Commons License 2019.09.11 0 1 21923

huszonvalahány év után már ki se megyek a tóhoz. 

amit tilos:  minden

ott áll két motoros rendész hátul a nádas mögött állig felszerelkezve , alig várják hogy hibázzál és repül a csekk! 

a. q. annyukat. azt. 

tomit1 Creative Commons License 2019.09.06 0 0 21922

Kedves Budakalásziak ! Leírók egy történetet ami velem történt meg . Suzuki ignisem kuplungja elromlott, autószerelőt kerestem . Találtam a szentistvántelepi hév megállóhoz közel. A megbeszélt időpontra ( ápr, 23.) vittem a kocsit, melyet próba után átvettek és ígérték ,hogy 2 nap múlva kész ,úgy is lett . A " megjavított " autóm másnap vissza kellett vinnem mert első, második fokozatban kuplung felengedésekor erősen rángat! A szerelő megnézte , kipróbálta és kérte hagyjam ott , délután mehettem a kocsiért , közölték a kuplung jó más baja van! Kb egy hónap múlva hív a szerelő miért nem viszem vissza az autót ????!!!! Július 4.-re  vissza vittem, 2 szerelővel próbakőr majd az idősebb azt mondta "piszkáljam őket és akkor megjavítják" !!!????  Este mehettem az kocsiért, állítólag váltóhibás és a jövőhéten hívni fognak és megjavítják ! 2 hónap eltelt már szept.06.-a van, nem hívtak, nem is fognak ! Az általam leírtak teljesen fedik a valóságot, email címem nyilvános , nem sumákban írogatok! A kocsit már nem viszem többet hozzájuk , nem bízom bennük ! Nem állítom , hogy minden munkájuk ilyen de ez most sz.r lett!  Beszéltem két másik szerelővel , kuplunghibát mondanak de más el...szott munkájával nem akarnak foglalkozni! Ha találok másik de korrekt, jó szerelőt , itt közölni fogom.

SzZoli23 Creative Commons License 2019.07.22 0 1 21921

Kedves Budakalásziak!

Felhivnám a figyelmeteket a városban "munkálkodó rendészet"-szakszerűtlen "ki ha mi nem"-jellegű oktalan,gyerekes dolgaira-melyekkel csak az időtöket fecsérlik!

Röviden:Mint régi budakalászi ember,rokonomat vittem el a rendelőbe,aki járni is alig tud,örültem,hogy eljutottam vele az autóval.

Mivel a legközelebbi hely,hogy ki tudjon szállni-már csak a "Megállni tilos"-tábla alatt volt(a többi helyen álltak már)-igy ott megálltam,számolva a következményekkel is.

Jó félórát töltöttünk a rendelőben,amikor vissza kellett vennem az autóhoz.

Ott persze már intézkedtek ezek a derék őrök:az önkormányzat rendészei.

Az autóm köré álltak,fényképeket készitettek,elkérték a személyi igazolványom!-hogy mi alapján nem tudom-de a szélvédőre azt is feltették,s készitettek képeket ugy is az autóról,mint valami FBI -ügynökök.

Mivel a távozás sietős volt-próbáltam elmagyarázni mi a szitu,erre a válaszuk az volt,hogy akkor most engem feljelentenek:)-persze óriási röhögcsélések közepette..hárman voltak.

Hát akkor le vagytok fütyülve,gondoltam-mivel tudom,hogy a rendész-korábbi nevén parkolóőr-sokmindent csinálhat-de fel nem jelenthet-a rendőrségnek.Szerintük igen..de igazából-mégsem:)

Másnap egy levelet irtam azért az önkormányzatnak.Kifejtettem,hogy a feljelentés teljesen jogtalan,a "bünti" egy helyszini birság.Ma is tegnap is..ez van érvényben.

Mindezt jogszabályokkal is alátámasztottam a levelemben.

Jegyző válaszolt,aki szerint a kollegák abszolut helyesn jártak el.Itt probléma nem lehet:) Behúzva fülét mindenét,ő nem tud ehhez mit hozzászólni.

Jelzem,pár éve volt egy motoros akit három különbözőképpen akartak megbüntetni az Omszk-tónál mert ott merészelt megállni. Ötvenezer lett volna a büntetés..A motoros a Rádiót hivta segitségül,s a végén meggondolta magát a jegyző..visszavonta a büntetést.

Végül tehát a Rendőrhatóság elé került az ügy.Ez a piszok nagy probléma:)

A Rendőrségnek természetesen fogalma se volt arról,mivel zaklatja a Budakalászi rendészet,,tehát meghallgatásra hivott be engem,itt a lakhelyemen,Kőbányán.

A meghallgatás után a rendőrség határozatot hozott,mely szerint az eset igen enyhe szabálysértés,felszólitás amely csak figyelmeztetést érdemel.0 forint büntetéssel.A körülményeket is tekintve!

Ez gondolom nekem szól,de főleg a budakalászi rendészetnek:)

Nem tartom kizártnak,hogy ők is kaptak értesitést arról,hogy ne zavarják a Rendőrséget ilyenekkel..még akkor se ha a budakalászi rendészet Rendörségnek hinné magát:)

És rendészet:Inkább szedjetek helyi birságot.Az jobban áll neketek.

Kedves Budakalásziak!-Vigyázzatok velük:)

László13 Creative Commons License 2019.05.01 0 0 21920

Egykor, más világot megélvén, ezen település lakói nagy részének, még voltak gondolatai. Gondolatok és vélemények a máról, a holnapról, sőt még a távolabbi jövőről is.  Településünk lakosságának a száma a többszörösére fejlődött, pontosabban nőt, és ma az egyetlen fórum, az önkormányzat által terjesztett és gondosan fogalmazott nyomtatott propaganda újság. Voltak pártok, a hatalomhoz nem köthető civil egyesületek, barátságok, összejövetelek, a szomszédság egykor jó-szomszédi közelsége, mindenben segítő közössége, ... mára minden megfogyatkozott, sőt eltűnt. Maradt a hatalmak megosztásából keletkezett közöny, a mindenhol látható és tapasztalható, véghetetlen méretű földek siralmas parlagon léte, autók ezrei, napi közlekedési nehézségek sora, a semmit nem fejlődő fő,- és mellékutak folyamatosan romló állapotával. Ezen oldal is, csak volt, maradtak a folyosói beszélgetések,  sokak megosztott értesülései, ki,- kik mit építettek, hova költöztek, megosztások a volt házastárssal, és új élet a másik esetében. Amelyek nem mentesek a feltételezésektől. A nyílt,- a nyíltabb beszélgetések, akár írott formában, - ha a valóságnak megfelelnek - hasznosabb, mint ami az utca, - a bevásárló központok, boltok, hangzavarában hallható. Bármit is próbál a hatalom a maga által szerkesztett színes tájékoztató újságtermékeiből üzenni, - amiben természetesen vannak üdvözítő - helyeselhető hírek és gondolatok is - de, a nagy felszín az mást mutat. Sajnos fokozatos romlás a közlekedés terén, gyönyörű virágdíszek, több terület szép és hasznos fejlesztése, de azon egykori nyugalom és csend, és az egykori közösség, az már régen csak a múlté. Hiszen láthatjuk, itt  Budakalászon is minden eladó, százával az új otthonok új világával, amihez közel sincs meg azon alap-infrastruktúra, amire szükség lenne.   

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!