Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.03.18 0 0 62
Nezem a TV-n a felso-tiszai helyzetet, hazak allnak derekig vizben, a gaton
szazmeteres szakadason at omlik a viz az otthonok fele, es nagyon nincs kedvem
ehhez az elmeleti vitahoz, de mit csinaljunk - jobbat egyelore nem tehetek....
Ha jol ertettem, a gat meg Vasarhelyi korabol valo, ami most tobb helyen
szakad. Azota nem jutott penz a korszerusitesere. Messze esik Budapesttol. No,
majd a 4. metro ...

pancho Creative Commons License 2001.03.12 0 0 61
A Zagyva torkolata Szolnokon van a közúti hídnál (régi 4-es út, Tabán városrész), vasút a környéken sincs (legalábbis látótávon belül).
Előzmény: Tomthumb (59)
Csokis Creative Commons License 2001.03.12 0 0 60
Azert ez nem igy van. Ott barmi az arvizszint alatt fekszik, ha nem a toltes mentett oldalan van. Ha meg ott, akkor varhatja, hogy az meg is vedi a hazat. Ha meg akkora viz van, hogy a teto log csak ki belole, azt mar hiaba epited labakra.
Előzmény: Tomthumb (59)
Tomthumb Creative Commons License 2001.03.12 0 0 59
Csokis és trollcsi közé illesztve: régi falvak, mamák-papák-emlékek OK, de nemtom ki jár mostanság a Bp-Záhony vonalon vonat által, javaslom kitekinteni az ablakon a Zagyva torkolata táján a szinte standard vízszint alá épült vadiúj házakra-palotákra (tavaly jól nézett ki a szinte háztetők feletti vízszint). Na aki ennyire hülye, az ne kapjon támogatást.
Chino-San Creative Commons License 2001.03.09 0 0 58
Adományok


Árvízkárosultaknak a következő szervezeteken keresztül lehet adományokat juttatni:

Magyar Karitász
1111, Bartók Béla u. 30.
tel: 06-1-3720910
ABN-AMRO Bank 10201006-50017032

--------------------------------------------------------------------------------
Magyar Máltai Szeretetszolgálat
1125 Szarvas Gábor út 58-60
tel: 06-1-200-8371
MKB Rt. 10300002 - 20102898 - 00003285

--------------------------------------------------------------------------------
Magyar Ökumenikus Szeretetszolgálat
1116 Tomaj u.4
tel: 06-1-208-5669
OTP Bank Rt. 11705008 - 20464565
--------------------------------------------------------------------------------
Ide telefonáljon aki segítene a gátakon:
06-80-630-020 (zöldszám)


Chino-San Creative Commons License 2001.03.09 0 0 57
Örülök, hogy újra erre jártál Csokis! ((c:§

Szóval a technikai résztől eltekintve én is valami hasonlót gondoltam ideírni - hollakásról - csak nem biztos, hogy ilyen lyool meg tudtam volna fogni.

És köszi, hogy "visszaterelted" a politikai síkról a topicot.

Szerintem az a lényeg, hogy aki megteheti és szeretné IGENIS ADJON!

Ma reggel a sajtó mindenhol azt szajkózta, hogy aki tud adakozzon. És nem pénzt kértek, hanem élelmiszert, ruházatot, bármit, amire szükség lehet egy normális élethez, mert rengeteg minden elúszott.

Ez esetben hiszek "nekik".

(Próbálok ma még utána nézni a gyűjtőhelyeknek.)

Csokis Creative Commons License 2001.03.09 0 0 56
Nézd meg a Mammutot, betonoztak egész télen. Pedig a fagy a betonnak se használ.
Na, megint kitor belolem az epitomernok. :-) Szoval betonozni lehet, mert ha lemegy a homerseklet, akkor lehet a betont adalekolni. Ha meg lejjebb megy, akkor max. foliazunk, es holegfuvoval futunk. Ha leesik egy meter ho, akkor meg letakarjuk es elmegyunk. Csakhogy egy gat epitese ugy tortenik (mar ha gatat epitesz es nem valami Patyomkin-falut), hogy:
1. Elbontod a regit. Alapig.
2. Utana kiemeled a gat alapjat, berakod az ujat, tomorited.
3. Raviszed egy kb fel-egy meteres reteget
4. Tomorited
5. Goto 3
Ezt megismetled meg parszor. Kozben illik a folduvet a sajat sulyanal fogva is tomorodni hagyni, mert az az igazi, csak hat az ido. Ebbol latszik, hogy a gatepiteshez ket dolog kell. Tartosan alacsony vizallas, amikor 100%-os biztonsaggal elore tudott, hogy a folyo nem lephet ki az arterre. (Nehez lenne az embereknek megmagyarazni, hogy "Bocs, most az 5%-os valoszinuseg jott be, azert uszik el a falu.") A masik, a tartosan szaraz idojaras, kulonben a munkagepek elsullyednek a sarban. Ez mindossze egy par honap, a majus-juniusi zoldar utan. Es utana meg be kell vetni a gatat, es bizni benne, hogy a fu meg is erosdik, mire jon az oszi-teli arviz. (Ez volt most az egyik uj szakaszon. Foliazni kellett az uj gatreszt, mert a fu meg nem volt eleg eros ahhoz, hogy kitartson. Marpedig az kell, hogy a folyo ne tudja megbontani a foldmuvet.)
nem értem, minek kell oda építeni házat, ahol kiönt a víz
Mert ott a falu. :-) Komolyan mondva, ezek a falvak evszazadok ota itt vannak. Takos es Csaroda temploma pl. az XI-XII. szazadbol szarmazik. Regen is voltak arvizek, de nem ekkorak, es mint nbb irta, az emberek megtanultak vele egyutt elni. Ezek a meretu arvizek a mult szazad kozepen kezdodtek. Az okait leirtam itt. (Hu de unom, hogy topicok kozt kell ugralni, meg kereszbe linkelni. :-) ) Tehat ez egy kozgazdasagi problema is. Erdemes lehet-e megszuntetni egy falut, ha:
- ezer embert (otszaz hazat) kell lebontani, ill. masutt ujratelepeiteni;
- ezer ember eletebe gyalogolsz bele, amikor kiveszed oket a megszokott kornyezetukbol, hazukbol, amlekeik kozul, es rakod at idegenbe;
- megno a muvelt foldek eleresehez szukseges ut, penz;
- a megnovelt meretu uj favak infrastrukturajat ki kell epiteni.
Csinaltak ilyet a Bodrogkozben egy-ket eve. Egyetlen falurol volt szo, mert azt mondtak, nem erdemes egyetlen (es kicsi) falu kedveert kortoltest epiteni, raadasul szakmailag gazos, mert arviz eseten nehez egy kortoltest (nincs osszekottetese a mentett oldallal) vedeni. Az emberek nagyobbik resze inkabb vallata, hogy ha arviz lesz, o koltozik, de addig hagyjak oket a szulohelyukon.
Előzmény: pancho (35)
Chino-San Creative Commons License 2001.03.08 0 0 55
naja. a zavarosban (c:§
Előzmény: pancho (54)
pancho Creative Commons License 2001.03.08 0 0 54
"hálófelszereléseket szállított"

Tök jó, akkor halászni már tudnak :-)

Előzmény: Chino-San (53)
Chino-San Creative Commons License 2001.03.08 0 0 53
most nincs időm mindenre reagálni. viszont eszt találtam (Népszabadság, mai szám):

”Karitatív szervezetek, önkormányzatok, egyházak, politikai pártok és cégek ajánlották fel segítségüket az árvíz elleni védekezésben, a károsultak megsegítésében. A Magyar Vöröskereszt ügyeleti telefonszáma: 332-2861; az adományok számlaszáma: MKB Rt. 10300002-20329725-72273285. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Vásárosnaményba egy tonna élelmiszert és hálófelszereléseket szállított. A kormány központi árvízi segélyszámlát nyitott a Magyar Államkincstárnál, valamennyi postán megtalálhatók az utalványok. A Gyermekétkeztetési Alapítvány megkezdte a gyermekeknek szánt adományok továbbítását, várják a felajánlásokat, érdeklődni a 283-2510-es számon lehet…
…A Határon Túli Magyarok Hivatala és a Mocsáry Lajos Alapítvány a kárpátaljai árvízkárosultak megsegítését célzó adományokat az OTP 11786001-20043506 bankszámlaszámra várja, a külföldről érkező adományok fogadására szolgáló átutalási jel: OTPVHUHBAXXX. A CIB Bank Rt. ötmillió forintos segélyt adott, egyúttal felkéri a hazai pénzintézeteket, hogy a kiemelten közhasznú Polgári Védelemért Alapítvány útján nyújtsanak segítséget az árvíz sújtotta lakosság megsegítésére: az alapítvány bankszámlaszáma: 11742001-20041504-00000000.”

nobodybuilder Creative Commons License 2001.03.08 0 0 52
Chino! Hanyagolod a topicod? Miért?
nobodybuilder Creative Commons License 2001.03.08 0 0 51
off. a legutóbbi nagy tiszai víz idején beszélgettem néhány duna mentén élő öregemberrel. ők csak mosolyogtak a nagy rémületen, aszonták, hogy az árvízzel együtt kell tudni élni, láttak ők itt már nagyobbat is, mégse dőlt romba az életük. egyrészt lábakon állnak a házak, ahol nem, ott is az alsó szint olyan, hogy szükség esetén fél óra alatt fel lehet pakolni a lakószintre, és hát eleve úgy rendezik az életüket, hogy ha 2-3 évente jön a nagy víz, akkor a lábon álló ház ablakaiban békésen pipázgatva nézik a folyót ... azt monták, hogy gizda dolog folyó mellett lakni és nem felkészülni az ilyesmire. (na jó, nem a gizda szót használták, de valami ilyesmit ... :-)
Előzmény: trollcsi (49)
unnamed Creative Commons License 2001.03.08 0 0 50
Szerintem a Happy End négy és fél milliárdjának kíváló helye lenne a Pintér féle számlán illetve az árvízkárok felszámolásánál...
trollcsi Creative Commons License 2001.03.08 0 0 49
hadd legyek ezegyszer kicsit bunkó. nem értem, minek kell oda építeni házat, ahol kiönt a víz. nem most. itt vitte el a házát az ár már a nagyapámnak is, (ötször) az apámnak is, (háromszor) és nekem is már negyedszer. úszik a tévém, a szekrénysor, segítsetek! és segítsetek két év múlva is, mikorra megint kifestek, beköltözöm, és megint jön az ár. ehhhh...
pancho Creative Commons License 2001.03.08 0 0 48
Zalka_Mate,
már 1000-edszer (kb.): én tisztességgel fizetem az adómat, abból kéne ezt ellátni. Arról nem tehetek, hogy nem oda jut a pénz, ahova kéne. Csoportosítsák át a pénzeket. Mondjuk a repülőgépekre szánt 160 milliárdból jutna ide bőven (és én repülőmérnök vagyok, katonai főiskolán tanultam, úgy mondom ezt) - most ez a legfontosabb. És persze lopjanak kevesebbet.

Természetesen nobodybuilder verzióját támogatnám én is: egy olyan alapba befizetni, amelyik fizeti azoknak a biztosítását, akik nem tudják maguk befizetni. De így nem vagyok biztos abban, hogy oda jut a pénz, ahovaá kellene (még a Vöröskereszt esetében is milliós sikkasztásokról hallani).

Másrészt mondott valami Jézus nevű olyat, hogy nem halat kell adni az embereknek. Meg kell őket tanítani halászni. Azaz az egyszeri segély nem segít, mert legközelebb megint jön a baj, és megint csak a segélyt várják. Ez nem mehet a végtelenségig.

Előzmény: Törölt nick (46)
tlosz Creative Commons License 2001.03.07 0 0 47
Nekem speciel nincs, de én megyek a gátra, meg adakozok is, de megkérdezném, hogy a politikus urak főleg Torgyán ilyenkor hol van? Naki biztosan lenne akár 1 millája is erre a célra. Elvileg a parasztságért él. Nem?

Bár nagyon teccik amikor a kisgazdapárt sajtótájékoztatóján a háttérben ott díszeleg a plakáton a felirat: "Kisgazdapárt a budapesti polgárokért..." Én ezt nem értem, most akkor vidék vagy nem vidék? Vagy én vagyok a tök hülye???

Törölt nick Creative Commons License 2001.03.07 0 0 46
Sziasztok! Meglepodtem a hozzaszolasokon... nem gondoltam volna, hogy akad akar egy ember is, aki segitene, annak ellenere, hogy nem lakik a kornyeken. :)
Sajnos eddig olyan velemennyel talalkoztam, hogy: nem a mi dolgunk segiteni, miert pont en segitsek, etc. Persze jellemzoen olyan ember mondta, aki a Dunantulon lakik, ahol, ugye nem igazan van katasztrofa... Egy kicsit el voltam keseredve, hogy a szatmar-beregi ember mindig csak magara szamithat???
Koszonom...
nobodybuilder Creative Commons License 2001.03.07 0 0 45
Hmm, ilyen szinten én nem szeretnék vitatkozni, méltóságomon alulinak tartom.
Azt pedig már írtam, hogy segítenék, csak nem ebben a formában, tehát nem közvetlen kárenyhítésként.
Befejeztem.
Előzmény: SegédSámán (43)
Chino-San Creative Commons License 2001.03.07 0 0 44
SegédSámán!
A "Pintér"-es számlaszám csak egy ötlet volt. Írj légyszíves be te is ilyeneket ha tudsz/akarsz!

Bolcsa!
Erre írtam a "Kádár Mónika"-s ötletet, ha az műxik. Picit több szervezést igényel, de ha elég sokan leszünk rá, megéri!!!

Nbb!
Nem hinném, hogy a biztosítók MOST fizetnének azoknak akiknek szüksége van rá. Bár rohadtul nem értek hozzá.
De a biztosításukban segíteni szerintem jó 5let!

SegédSámán Creative Commons License 2001.03.07 0 0 43
Jó, akkor újra kérdezem.....
ha most nem segítesz azoknak, akik önhibájukon kívül kerültek ebbe a helyzetbe, akkor ettől a "fentiek" magukba szállnak és azt mondják, hogy, óóóó milyen gonosz, rossz is voltam eddig, de majd most! Itt ez az árvíz, majd most én, a politikus/magánember segítek!

Mert erre aztán várhatsz.....

És ha ne legyen így!!!, de még lehet, hogy Te kerülsz hasonló helyzetbe, hát Te sem tőlük fogsz segítséget kapni, ha fogsz, hanem azoktól, akiknek ugyanúgy nincs hatalmas vagyonuk, de átérzik (talán éppen ezért) a Te bajod/problémád/szenvedésed.....

Előzmény: nobodybuilder (41)
nobodybuilder Creative Commons License 2001.03.07 0 0 42
Bocs, ezermilliárdos!
Előzmény: nobodybuilder (40)
nobodybuilder Creative Commons License 2001.03.07 0 0 41
Pancho már válaszolt, csokisnak is csak azt tudom mondani: az, hogy négy évente elzavarsz egy leszerepelt bandát, még nem ment meg attól, hogy négy éven keresztül kilopják a szemedet.
Előzmény: SegédSámán (30)
nobodybuilder Creative Commons License 2001.03.07 0 0 40
Nope. Pénzt adni nekik, hogy bizosítást tudjanak kötni és fizetni is tudják. A kárt pedig a biztosító rendezze. (Tavaly, pont az áradások kapcsán szó volt róla, hogy százmilliárdos nagyságrendű profit termelődik a biztosítóknál ...)
Előzmény: Chino-San (34)
bolcsa Creative Commons License 2001.03.07 0 0 39
Sziasztok! Arra nincs valamilyen jó ötletetek, hogy úgy lehessen gyűjteni, hogy a pénz valóban oda érjen ahová szántátok? A tavalyi befizetések egy része bizony célt tévesztett. Egyebekben én is beszállok 10000 Ft-tal.
SegédSámán Creative Commons License 2001.03.07 0 0 38
Neked van nagyon igazad!

És pancho! Persze, hogy kell(ene) az elszámoltatás, de talán nem így és nem most. Hogy azért nem segítek azoknak, akik teljesen önhibájukon kívül vannak most abban a helyzetben, amiben, hogy most akkor jól megmutassam a politikusoknak,.... meg oldják csak meg ők! Mert ők nem fogják....
Amikor tegnap délelőtt bemondja a rádió, hogy a "terepszemle" után, az volt a "vélemény", hogy a helyzet nem olyan, hogy erről a parlamentben beszélni kellene.... rá félórára bemondj, hogy Tarpánál átszakadt a gát, megkezdték a kitelepítést..... Akkor mit vársz a vezetéstől???
És hidd el, hogy aki nincs ott, az el sem tudja képzelni, hogy milyen félelmetes már maga a látvány is.... a tévén ez nem "jön át".....
Én is fogok adni..... lehet nem pénzt, vagy ha pénzt, akkor sem biztos, hogy a Pintér nevével jelzett számlára.... de amit lehet megteszek.... azután azt meg majd meglátjuk, hogy kb. 1 hét múlva, mi itt mennyi vízzel "ússzuk meg" az egészet....
Bocs, hogy hosszú lett

Előzmény: Chino-San (37)
Chino-San Creative Commons License 2001.03.07 0 0 37
igazságod vagyon valahol neked is!

de attól még segíthetünk!!!

szerintem lehetne olyan multitasking is, hogy: felelőségrevonás és segítség (meg ami még szükséges)

Előzmény: pancho (35)
Chino-San Creative Commons License 2001.03.07 0 0 36
persze! de az országimidzset letagadom! (c:§
Előzmény: Zoli_fiú (33)
pancho Creative Commons License 2001.03.07 0 0 35
Tudod, ez úgy van, hogy ha a politikusokat nem számoltatják el, a víz a cuccokat akkor is elviszi. De ha most elszámoltatják őket, akkor jövőre vagy 2 év múlva talán már nem viszi el megint, mert oda kerül a pénz, ahová kerülnie kellett volna eddig is.
Tarpánál pl. ott szakadt át a gát, ahol abbahagyták tavaly a melót, tekintettel a télre. Na most milyen tél volt az idén? Se hó, se fagy, nyugodtan melózhattak volna. Nézd meg a Mammutot, betonoztak egész télen. Pedig a fagy a betonnak se használ.
Előzmény: SegédSámán (30)
Chino-San Creative Commons License 2001.03.07 0 0 34
pont ezért néztem. de ígyse nem értem.

- most utólag akarsz biztosítást fizetni helyettük?
- vagy biztosítók helyett fizetni nekik?
- vagy...?

Előzmény: nobodybuilder (32)
Zoli_fiú Creative Commons License 2001.03.07 0 0 33
Chino-San!

Pont ezért:)))))

Szerintem PR-es vagy valahol:))))))

Zoli

Előzmény: Chino-San (31)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!