Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.04.01 0 0 9
(off)
próba
ident
dőlt
(bocs!)
Stocker Creative Commons License 2001.03.12 0 0 8
Kösz a linket!

SD

Előzmény: 4ndr3w (7)
4ndr3w Creative Commons License 2001.03.11 0 0 7
Nagyon egyszerű az átalakító, a kábelen kívül 1 db kondi kell csak hozzá. Részletek itt:

http://www.hut.fi/Misc/Electronics/circuits/svideo2cvideo.html

Itt megtalálod a kiosztást is.
Csatlakozó beszerzés: szerintem a legtöbb elektronikai alkatrészboltban kapsz, de legjobban jársz, ha pl. a MédiaMarkt-ban veszel 600 HUF-ért egy SVideo-SVideo kábelt, és az egyik végéről levágod a csatlakozót. Ide kell forrasztani az RCA dugót, ha elég ügyes vagy, a dugó házába belefér a kondi is, így egész igényes kivitel lesz.

szenyor Lopez Creative Commons License 2001.03.08 0 0 6
Nem vagyok egy elektronikai zseni, de pl. egy ilyen adapter segítségével nem lehetne kimérni, hogy az SVIDEO melyik lábát kell összekötni az RCA dugó valamelyik kivezetésével? Vagy a Scarttal. Egyébként van egy Hardware book nevezetű progi, amelyikben irtó sok csatlakozó kivezetése le van írva. Próbálj arra rákeresni. Nekem otthon megvan, csak a gépem pont haldoklik és nem tudom megnézni.

Lopez

Előzmény: Stocker (5)
Stocker Creative Commons License 2001.03.08 0 0 5
Szerintem is ez lenne a legjobb, de:
1, hol kapok SVIDEO dugót
2, hol találok egy leírást a drótózásról (már vagy három órája nyüstölöm a google-t meg az altavistát)

SD

Előzmény: szenyor Lopez (4)
szenyor Lopez Creative Commons License 2001.03.08 0 0 4
Az enyém noname és normálisan működik. Input/output választási lehetőség van rajta. Ha nem valami nagy boltban veszed, kérd meg az eladót, hogy kipróbálhasd. Kifizeted, hazaviszed, kipróbálod, ha nem megy visszaviszed és visszakapod a pénzed. Próbáld ki.

Ja és az eladókra nem feltétlenül kell hallgatni, mert amikor én akartam venni, sokan azt sem tudták, mi az az SVIDEO csatlakozó. De ha kapsz SVIDEO aljzatot, akkor talán célszerűbb készíteni egy saját vezetéket. Az legalább olyan hosszú lesz, amilyent te szeretnél.

Lopez

Előzmény: Stocker (3)
Stocker Creative Commons License 2001.03.08 0 0 3
".. amit beduggantasz az SVIDEO bemenetre, az megjelenik mindegyik egyéb aljzaton is .."
Feltéve, ha az SVIDEO aljzat INPUT. Már majdnem megvettem, csak az eladó erősködött, hogy az úgy nem fog menni .. Mellesleg a dobozra nyomtatott kapcsolási rajz nem tűnt túl precíznek ..

A tiéd milyen márka? Tud inputot, meg outputot is?A legtöbb helyen HAMA-t láttam.

A kátrya tuti, hogy tud composite jelet adni, mert elméletileg járt volna hozzá egy adapter kábel.

SD

Előzmény: szenyor Lopez (2)
szenyor Lopez Creative Commons License 2001.03.08 0 0 2
Hi!

"Sima, drót nélküli adaptert találtam, de azon egy oldalon volt az RCA meg az SVIDEO, a másikon SCART. Sokat érek vele. "
Tényleg sokat érsz vele. Nekem is ilyen adapterem van és amit beduggantasz az SVIDEO bemenetre, az megjelenik mindegyik egyéb aljzaton is. Tehát ezután csak egy sima RCA hosszabító kell és műxik az egész. A lényeg, hogy a Voodoo-d tudjon Composite jelet nyomni az SVIDEO csatin.

Csákó

Lopez

Előzmény: Stocker (1)
Stocker Creative Commons License 2001.03.08 0 0 1
Egy Voodoo3-as kártya SVIDEO kimenetéről kéne levenni a jelet, tehát a drót felől nézve az SVIDEO a bemenet, az RCA a kimenet. Ma délelőtt lekoptattam a lábam, hogy ilyen kábelt találjak, de nem sikerült. Sima, drót nélküli adaptert találtam, de azon egy oldalon volt az RCA meg az SVIDEO, a másikon SCART. Sokat érek vele.
Ja, és ha megvan a bekötés, hol kapok SVIDEO dugót?

SD

Előzmény: Snark (0)
Snark Creative Commons License 2001.03.07 0 0 0
Melyikre gondolsz? Az svideo-in vagy out?
Ugyanis a kettő eltérő bekötésű. Egyébként szimpla árnyékolt vezeték az rca felén simán kötve (mivel ott csak két polus van) az svideo felén is csak két tü van kötve, de ott már nem mindegy hogy be v. kimenet. Ird meg melyik kell neked és kimérem. Üdv
Előzmény: Stocker (-)
Stocker Creative Commons License 2001.03.07 0 0 topiknyitó
Nem tudja véletlenül valaki, hogyan néz ki egy ilyen belülről?

SD

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!