Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

toji76 Creative Commons License 16 órája 0 0 69785

A megfogalmazás nagyon nem jó, de valószínű hátsó híd felujításod lesz potom 75.000 Szadán.....

Előzmény: moszer (69784)
moszer Creative Commons License 18 órája 0 0 69784

Mi tegyek ha azt mondi egy szerelő: "Jobb hátsó híd enyhén beleér a doblemezbe" 

soryton Creative Commons License 18 órája 0 0 69783

...itt is írhatsz, megszólíthatod...nem kell "szégyenlősködni"...de ha a nevére kattintasz , kapsz e-mail elérhetőséget is ...

Előzmény: jukika (69782)
jukika Creative Commons License 19 órája 0 0 69782

Köszi a segítséget. Valaki tud fez-nek elérhetőséget? Itt privátban nem tudok neki e-mailt írni.

Előzmény: soryton (69781)
soryton Creative Commons License 1 napja 0 0 69781

...ja ... itt lapozz, olvass vissza és írj neki ...

Előzmény: soryton (69780)
soryton Creative Commons License 1 napja 0 0 69780

FeZ....napi szinten foglalkozik Citroenek stb.-k gyógyításával ...neki van még hozzá férése  a megfelelő járműadatokhoz...

Előzmény: jukika (69779)
jukika Creative Commons License 2 napja 0 0 69779

Köszönöm a tanácsokat Ki a Fez? Hol találom? Alváz szám szerint megnéznénk, hogy milyen kell bele. Tranzisztor vagy ellenállás.

Előzmény: toji76 (69777)
soryton Creative Commons License 2 napja 0 0 69778

...én is csináltam anno kétszer is az előző benzines Berli-ben ...tökéletesen működött ...még most is van hozzá tranzisztorom , csak a mostaniban már nem ilyen van ...

Előzmény: toji76 (69776)
toji76 Creative Commons License 2 napja 0 0 69777
Előzmény: toji76 (69773)
toji76 Creative Commons License 2 napja 0 0 69776

Lehet vele játszani én is cseréltem a tranzisztorokat, de más is elszállt rajta úgyhogy vettem egy újat, akkor volt 5-6.000 ft körül

Előzmény: soryton (69775)
soryton Creative Commons License 2 napja 0 0 69775

...tudsz egy kicsit is forrasztani magad is megcsinálhatod , az anyag ár kb. 3000 Ft. ...de előbb kérd meg Fez-t hogy nézze meg neked alvázszám szerint , mert volt belőle több verzió is ....  pár napja kínált valaki a FB-n egy komplett panelt talán 5000-ért ..

Előzmény: jukika (69771)
toji76 Creative Commons License 2 napja 0 0 69774

Ha levetted a gumi fedelet akkor becsukod a szemed és tapogatsz.

2 rugózó rudat kell kitapogatnod, a teteje kör formátumra van hajlítva, kampó formátumban be van akasztva, egyesével benyomod és kifelé kiakasztod és lehajtod.

Előzmény: moszer (69772)
toji76 Creative Commons License 2 napja 0 0 69773

Küldd el a szerelődet a pi......csába.....

Veszel egy elektronikát bele 10.000 körül van és kicseréled, ha nem megy az újjal (előfordul, hogy hibás) vissza cserélik egy másikra.

Nekem az elsővel ment rögtön.

Alkatreszek.hu

Előzmény: jukika (69771)
moszer Creative Commons License 2 napja 0 0 69772

Én is szeretnék fényszóró ízzót cserélni. A gumi fedelet lebírtam venni de hogyan tovább? Tapogatom mint tót a 3,14csát de nem jön ki. Hogy kő csinálni?

Ötleteket lécci.

Előzmény: Nero2020 (69746)
jukika Creative Commons License 2 napja 0 0 69771

Sziasztok!

Engem is elért ez a tranzisztor ellenállás nyavaja. 1.4 autómata klímás 2003-as. Nulla állásban ventilátor halkan megy. ha rátekerem néha megy néha nem. Szerelő viszont azt mondta, hogy ventilátorral együtt tudja cserélni mert fokozatmentesen állítható. jó 70.000 lenne szereléssel. Valakinek javítottak már hasonlót? Mert állítólag nem elég csak a tranzisztor cserélni.

toji76 Creative Commons License 5 napja 0 0 69770

le kell venni az ablaktörlő karokat és a műanyag takarót. szemben állsz a kocsival akkor jobb sarokban (szélvédő) van a lefolyó ill. ott lesz tele falevéllel. Klíma lefolyót csakis alúlról látod egy műanyag pipa.

Előzmény: csuresy (69769)
csuresy Creative Commons License 6 napja 0 0 69769

Sziasztok. Merre találom az esővíz elvezető illetve a klíma párologtató víz lefojóját? Valami dugulás lehet, mert tömény pára minden odabent mindig, most meg még be is fagy belülről. Segítségeteket kérem hogy tudnám a dugulást felderiteni és megszuntetni. Most ne vegyük számítás a  fűtő radiátort, nem ereszt nem ennek lesz köze hozzá 

Nero2020 Creative Commons License 6 napja 0 0 69768

Akkumulátor sarut leszedtem és visszaraktam és így már indul.

Előzmény: FeZ_ (69767)
FeZ_ Creative Commons License 2020.11.21 0 1 69767

Azért első körben nézzétek meg, hogy nem szakadt-e el a kuplungbowden !

Ha szét is esett a kuplung, beindítani attól még be lehetne.

Előzmény: Nero2020 (69764)
FeZ_ Creative Commons License 2020.11.21 0 0 69766

+ váltóolaj

+ erősen ajánlott a kuplungbowden cseréje

Előzmény: toji76 (69765)
toji76 Creative Commons License 2020.11.21 0 1 69765

Kuplungozásnál (hogy ne kelljen mégegyszer szétszedni) kuplungszett 30.000 körül, főtengely szimmering (nem emlékszem, de 4.000 körül, féltengely szimmeringek (fillérek), nyeles tengely szimmering (3.000) csere is célszerű. Munkadij 40.000-50.000

Előzmény: Nero2020 (69764)
Nero2020 Creative Commons License 2020.11.20 0 0 69764

Sziasztok! Van egy 2004-es 1.6-os ferdehátú Citroen Xsara-ám, aminek a tegnapi nap folyamán beesett a kuplungja, és most jelenleg indatini se tudom mert csak egy tekerés hangot hallok.Felhívtam egy szerelőt aki azt mondta hogy valószínűleg a kuplung kinyomócsapágy adta meg magát, de sajnos csak a jövő hónap elején tudja megnézni.
Azt is mondta hogy ha a csapágy a ludas akkor illő kuplung szettet cserélni nem csak a csapágyat. Kb. mire kell számítanom szereléssel együtt?Előre is köszönöm a válaszokat!

conrac Creative Commons License 2020.11.19 0 0 69763

Szia, köszi, megvolt a csere. Azt nem tudom, hogy átmosás volt-e, szerintem nem, mert nem kértem külön. De nem volt koszos korábban sem, illetve ugye nekem elfolyt a nagyja egy pár hete, így duplán lett cserélve. Egy darabig tuti nem lesz leengedve a víz, max ha szerelni kell, vagy 2 év múlva vezérléscserénél.

Az írásod alapján úgy értelmezem, hogy normális ütemben melegszik a kocsi, nem rendellenes, hogy csak 2km után mozdul a mutató.

Előzmény: Hf1968 (69762)
Hf1968 Creative Commons License 2020.11.19 0 0 69762

Hello.

Én is napi 4Km-t megyek, nekem is is 1.4B 2003-as. Télen nem nagyon melegszik fel ilyen távolságon belül. Legalább is a hőfokjelző szerint,de hőmérséklet szerint sem. Első lépésben érdemes lenne, a rendszert átmosni. De te láttad milyen színe volt a lecserélt hűtővíznek. Ha tiszta volt,akkor nincs értelme,akkor valóban a termosztátot érdemes cserélni. Ha koszos volt, akkor leengeded a hűtővizet,és töltesz bele 3 liter Brigeciol motorlemosót. Felmelegíted a motort,és lengedet. Visszatöltöd, és még egyszer eljátszod ugyan ezt. Utánna sima vizzel is ugyan ezt csinálod, de ha nem vagy biztos a dolgodban, közben kicserélheted a termosztátot is. Két csavar fogja. Utánna feltöltöd fagyállóval a rendszert. A motorlemosótol nem kell félni, a műanyag alkatrészeket nem nem bántja, de az összes trutyik kihozza a hűtőrendszerből. Ez a művelet kb annyiba kerül mint ha vennél egy termosztátot,de az sem biztos hogy működik. Nálam bevált ez a módszer, 10 éve csináltam,azóta is mindíg szép rózsaszín a víz, a cserék között. Erről már többször írtam a fórumon. 

Előzmény: conrac (69759)
FeZ_ Creative Commons License 2020.11.19 0 0 69761

A leflexeléssel csak alig jutsz közelebb a kiszereléshez, mert nagyon bele van zömülve a szegecs az anyagba. Utána sem jön ki könnyen. Leginkább kifúrással lehet eltávolítani őket anélkül, hogy szétvernéd a lengőkart is. Amúgy nem, nem feltétlenül kell venned új lengőkart.

(néha azért érdemes cserélni azt is, mert az idők során elfáradnak az anyagok: nekem egyszer eltört egy ilyen lemezlengőkar a szilent tövénél. Szerencsémre majdnem álltam. Mondjuk 10 percig komoly akadály voltam így is, amíg egy krokodilemelőt alá tolva le nem toltuk az út szélére a gépet :-P )

Előzmény: csuresy (69760)
csuresy Creative Commons License 2020.11.19 0 0 69760

Sziasztok. Kopog a talpas a lengőkarban, viszont a lengőkaromon fixen rajta van szegecselve. A lengőkar többi szilentje jó. Kérdés az, hogy ha ezeket a szegecseket leflexelem, és veszek csak talpast ami rendes csavaros, az járható út vagy vennem kell egy új lengőkart is?

conrac Creative Commons License 2020.11.18 0 0 69759

Hűtőfolyadékot cseréltettem az autóban (1.4 benzin, 2003) és jelezte a szerelő, hogy szerintük nem jó a termosztátom, tapasztalok-e problémát melegedéssel, hűtéssel? Én nemet mondtam és nem cseréltük ki, de most elültette a bogarat a fülemben.

Mennyi idő alatt kéne nagyjából bemelegednie a gépnek? Korábban dízelem volt, ami városban kb soha nem melegedett be, ez ahhoz képest pikk-pakk szaunát csinál az utastérben.

Most mentem egyet lightos városi forgalomban, normál tempóban (nem talpalva, de azért szoktam neki nyomni annyira, hogy tartsam a budapesti forgalom ritmusát). BC szerint 10 fokban indultam és kb 2km után után mozdult meg a mutató és állt kb 65-70 fok körül és akkor kezdett el erősen meleget fújni a klíma (22 fokra volt állítva, addig langyoskát fújt, de azt elég hamar). Nem sokkal utána megálltam egy parkolóházban fél órára, majd indultam haza kicsit nagyobb tempóban, de még mindig laza forgalomban és mire hazaértem se nagyon mutatott 75 fok felett (csak nagy forgalomban szokott feljebb kúszni). Odabent közben már szauna volt természetesen. Most ezek a hőfokok lehet, hogy nem fedik a valóságot, de csak a műszerfalra tudok hagyatkozni.

Én nem érzem, hogy ezzel gond lenne. Szerintetek? Sokat megyek ilyen 2-3-4km-es távokat, szóval, ha ennél gyorsabban kellene melegednie, akkor kap majd egy új termosztátot.

5bdc Creative Commons License 2020.11.18 0 0 69758

Igen,meg kell bontani a kárpitot.

Ha új antennát veszel,abban már benne van a telefon és a GPS antenna is.

Legalábbis az enyémben benne van.

Persze a kábelek nincsenek kiépítve,de ha más szétszeded érdemes behúzni.

5bdc

Előzmény: norbi.sz_80 (69757)
norbi.sz_80 Creative Commons License 2020.11.17 0 0 69757

Hogy tudok hozzáférni, hogy lehet leszedni?

Ahogy láttam, belülről fogja egy anya, nem? Ahhoz csak úgy férek hozzá, hogy megbontom a tetőkárpitnál???

Előzmény: 5bdc (69756)
5bdc Creative Commons License 2020.11.17 0 0 69756

Az antenna fejben van egy erősítő.

12 V. kell neki,külön vezetéken megy.

Az is előfordul hogy elkorrodál az egész,mert beszivárog a víz a fejbe.

Én tavaly cseréltem ki,hasonló okokból.

5bdc

Előzmény: norbi.sz_80 (69754)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!