Keresés

Részletes keresés

cucu Creative Commons License 2001.03.10 0 0 97
Helo.
Most akkor mi is van? Teljesen összezavartál...
cucu
Előzmény: Peto (77)
cukkanyó Creative Commons License 2001.03.10 0 0 96
Szia Mindenki, szépen szaporodunk

1. Blindmouse
2. Conscience
3. naplopo
4. tiamat
5. netka
6. Komolyka
7. Peto
8. csimpok1
9. dunee
10. FDuduG
11. Mentol frász
12. BlueBird
13. cukkanyó
14. comtom
15. Andreas
16. cucu
17. Glück
18. Lennon-McCartney
19. Derszu Uzala
20. TaNGó

pártolók: züfec (a megfelelő időben, a megfelelő helyen volt )
hc (még az is lehet, hogy eccer ideköltözik)
gbrl ( mintha XVI. lenne, de csak sejtem)

ha valami nem süti, szóljatok...

Derszu, régen elfelejtett képeket idéztél fel, eszembe jutott a film, asszem az az ember
igazán szabad volt :))))

Glück Creative Commons License 2001.03.10 0 0 95
Nagyon magas dijjat kérnek a közterület foglalásért. a magas dij következménye, hogy nem kérnek engedélyt. Aztán elég egy jó iundulatú szomszéd és jön a büntetés...
Előzmény: hc (90)
Peto Creative Commons License 2001.03.10 0 0 94
"Szóval ez az, ami a BKV távlati terveiben is szerepel. De az is szerepel, hogy ha ez a busz beindul, a 168-ason legfeljebb kis, Ikarus 405-ös midibuszok járnak majd. Az "új" vonalon meg vagy Ikarus 415 (új szóló), Ik 435 (új csuklós), vagy Ik 260 (régi szóló) kocsik járnának majd."

Ha Te ezt így tudod, akkor nem vitatkozom. Mindenesetre olyan helyen ügyintézek, ahol nekem is tudomásom lenne ezekről az elképzelésekről - de hidd el, hogy szó sincs ilyesmikről. Gondold el: lehet, hogy zsúfoltan, de R.hegyről eljutsz közvetlenül mindkét metróhoz, Keresztúrra és a Szarvas csárdához, ugyanakkor vannak R.csabán olyan területek, ahonnan csak a 161-162-eshez km-t kell gyalogolni, és a busszal is csak Keresztúrig jutnak el. Ha van fejlesztési terv (de nincs!), akkor az kit preferálna?

Előzmény: Törölt nick (87)
dunee Creative Commons License 2001.03.10 0 0 93
Ejha! Egy napra kiteszem a lábamat a topikból és már is a százat döngeti a hozzzászólások száma... Dejó! Már attól féltem, hogy megdöglik a topik, de akkor ettől még messze vagyunk :))
netka Creative Commons License 2001.03.10 0 0 92
igen, pont ezért kérdeztem, mert akárhányszor arra járok, még mindig ugyanúgy néz ki. Azért köszi. hc neked is köszi.
Előzmény: Törölt nick (91)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.10 0 0 91
> Ma reggel hallottam, hogy kész a közmű a Flamingónál. Most tényleg megépül?
Állítólag valóban épül, bár nem nagyon látszik rajta. És új határidőt is kaptak, ha jól tudom, ez év vége. De javítson ki valaki, ha nem így van!
Előzmény: netka (89)
hc Creative Commons License 2001.03.10 0 0 90
A kocsiért nem lehet szólni, a konténerekért pedig fizetnie kellene. Pontosan azért, mert közterület.

hc

netka Creative Commons License 2001.03.10 0 0 89
itt vagyok, itt vagyok, csak eddig dógzanom is kellett egy kicsikét. Természetesen nem mondtam, hogy házszámra pontosan kell a cím, csak úgy kb. eleje vagy vége az uccának, vagy közepe.
A Péceli úti könyvtárat én is nagyon szeretem, már 6 éves korom óta tagja vagyok (igaz akkor még a Zrínyin volt), és nagy örömömre mindig bővül új könyvekkel a kínálat. Persze egy kicsit lehetne nagyobb is. Az ott dolgozó hölgyek pedig tényleg nagyon kedvesek, rendesek.
Ma reggel hallottam, hogy kész a közmű a Flamingónál. Most tényleg megépül? A Tesco sem nagyon halad, pedig már nincs hideg.
Más. A szembeszomszédunk évek óta az utcán tárolja a kocsiját, és a konténereit, elfoglalva az úttest nagy részét. Ha hozzánk jönnek, vagy a melletünk lévő szomszédhoz, akkor mindig nekünk kell alkalmazkodni, és az autókkal följebb-lejjebb állni. Őt nem lehet ezért megbüntetni, vagy kötelezni, hogy álljon be ,vagy ilyesmi? Az utca közterület, nem?
Előzmény: cukkanyó (72)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.10 0 0 88
Glück válasz erre | adatok | e-mail 2001-03-09 22:45:46 (79)

> Az a "Rákoshegy" című buszjárat már állítólag megy!Nem?
Ez a Rákoskert-busz, amire te gonolsz.

Törölt nick Creative Commons License 2001.03.10 0 0 87
Főleg csúcsidőben. A helyi autóbuszokon olyan tömeg van, hogy elkelne ide a mentesítés.
A Rákoshegy-busz/piros 168-as javasolt és még nagyon tervezett útvonala ez:
Bakter utca - Szabadság utca - Helikopter út - Tündérfürt utca - Jászberényi út - Maglódi út - Fehér út.
A megállók:
Rákoshegy MÁV állomás vá.
Szabadság utca
Kodolányi János tér
Helikopter utca
Régivám köz
Kossuth Nyomda
Orion
Maglódi út
Élessarok
Örs vezér tere vá.

Szóval ez az, ami a BKV távlati terveiben is szerepel. De az is szerepel, hogy ha ez a busz beindul, a 168-ason legfeljebb kis, Ikarus 405-ös midibuszok járnak majd. Az "új" vonalon meg vagy Ikarus 415 (új szóló), Ik 435 (új csuklós), vagy Ik 260 (régi szóló) kocsik járnának majd.

Előzmény: Törölt nick (86)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.10 0 0 86
Nagyon kéne a busz, abszolút igazad van.
Előzmény: Törölt nick (85)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.10 0 0 85
Tervek, mint tudjuk vannak. Én hallottam ilyesmi hangokat, bár a Rákoshegy busznak (szerintem) nagyobb esélye van. De még "hivatalosan" a BéKáVé sem és a polgármesteri hivatalok sem gondolkoznak rajta.
Előzmény: Peto (75)
Blindmouse Creative Commons License 2001.03.10 0 0 84
Akad :)

csak ne politizálnának itt a népek.. kezdek émelyegni tőle..

Előzmény: Törölt nick (78)
Glück Creative Commons License 2001.03.09 0 0 83
Cukkanyó!
Igazságod lehet, hogy ez még csak szándék!
A busznál lehet, hogy keverem a hegyet és a kertet. (Az igaz, hogy Hegy eléggé kertes, de Kert nem elég hegyes...)
Bocs!
Előzmény: cukkanyó (81)
Glück Creative Commons License 2001.03.09 0 0 82
Az ASDL térképet itt láthatod kinagyitható formábam a keruületben is.
Előzmény: cukkanyó (80)
cukkanyó Creative Commons License 2001.03.09 0 0 81
Glück,
az a térkép csak egy szándék, semmi köze a valósághoz...
hegyi buszról nem tudok, Peto viszont biztosan..., a kerti busz az szvsz jól bevált.
Előzmény: Glück (79)
cukkanyó Creative Commons License 2001.03.09 0 0 80
Ajjaj, Cucu & everybody,
házszámokat és egyebeket ( ki milyenes!!!! ) magánba vóna jó, a múlt héten két betörés is volt,
a Kucorgó környékén. No nem feltételezem, hogy az illetők a netről szedik a tippeket. Meg nem is volt hasonlóság a két eset között. Bekéredzkedtek egy idős asszonyhoz vagy hatan, vízivás, teafőzés, gyereket tisztába tenni, mire szegény öregasszony észbekapott minden mozdíthatót összeszedtek.
A másik ügy, este fél kilenc felé magánházba tért haza a gazda és látta, hogy vki van benn.
A betörő meg felneszelt a zajra, a kertvégében lelécelt, mire telefon, stb. addigra már túl is adhatott azon amit elvitt.
Szóval szólni a kutyáknak, hogy figyeljenek....

Hát én eszementen örülök az analóg vonalnak, most dobott le negyedszer, és alig lehet visszamászni...

Előzmény: cucu (73)
Glück Creative Commons License 2001.03.09 0 0 79
Kedves Cukkanyó!

Megvárták míg én lekötöm magam két évre az ISDN szerződéssel és már el is érhető az ASDL...
A kezdeti négy nap dühöngése után (ami egyértelműen a trehány szerelésnek tudható be) meg vagyok elégedve ai ISDN kapcsolattal. Egy hónap alatt talán kétszer fagyott be a kapcsolat. Az viszont többször előfordul, hogy ha nem akarom, akkor is fel akarja küzdeni magát a gép a NET-re.Lehet, hogy van valami hamisság a szoftverben?
Az, hogy nem lehet senkivel személyesen összeveszni az ügyfél szolgálatnál, az nagy aljasság! Nem szeretem a személytelen ügyintézést!
A meglévő ASDL térképről nem tudod megállapitani, hogy beleestek-é a piros mezőbe?
Az a "Rákoshegy" című buszjárat már állítólag megy!Nem?

Előzmény: cukkanyó (71)
Peto Creative Commons License 2001.03.09 0 0 77
Hát bocsánat.
Ez....Szó volt már itt arról, hogy ezzel nem kéne foglalkozni. Amúgy a kerületet MSZP-SZDSZ koalíció vezeti és a polgármesterünk nem SZDSZ-es. Még amúgyabb: néhányszor láttam, hallottam őt korábban is, és én örúlnék (és szerintem Te is), ha agyilag, szellemileg csak megközelíteni tudnám. Ez különben csak magánvélemény.
Erre volt válasz....A "Deviánszkyné" mint polgármester egyértelműen szdsz-es. Minden évben Göncz urat hívja meg a nemzeti ünnepünkre. Aztán az OTP-ben majd mindig összefutok vele, mert amikor én a részleteket fizetem be, ő éppen akkor egy köteg 10 ezrest fizet be... (cucu)
Peto Creative Commons License 2001.03.09 0 0 76
"Jól van, na. Egyébként ki mit tud a kerületben megvalósítandó tömegközlekedési tervekről? Például piros 168-as, BKV Plusz Rákoshegy busz, stb.?"
Szó volt már itt arról, hogy ezzel nem kéne foglalkozni. Amúgy a kerületet MSZP-SZDSZ koalíció vezeti és a polgármesterünk nem SZDSZ-es. Még amúgyabb: néhányszor láttam, hallottam őt korábban is, és én örúlnék (és szerintem Te is), ha agyilag, szellemileg csak megközelíteni tudnám. Ez különben csak magánvélemény.
Előzmény: cucu (73)
Peto Creative Commons License 2001.03.09 0 0 75
"Jól van, na. Egyébként ki mit tud a kerületben megvalósítandó tömegközlekedési tervekről? Például piros 168-as, BKV Plusz Rákoshegy busz, stb.?"
Én illetékes helyen dolgozom, de ilyenekről nem tudok. Te igen?
Előzmény: Törölt nick (67)
cucu Creative Commons License 2001.03.09 0 0 74
Helo.
Mit is ígértem?
cucu
Különben én '93 óta lakom a kerületben, de nem igazán szoktam meg. A mai napig idegenként közlekedem a környéken, pedig vannak ismerőseim jócskán. A gyerekeim is a Laborc Ferenc általánosba járnak a Ferihegyire, ők szeretnek itt lenni, hiszen a Bulyovszky óvodába jártak elötte.
Én a Boráros téren laktam majd a Fehérhajóban, amúgy a Csasziban nöttem fel.
cucu
Előzmény: cukkanyó (61)
cucu Creative Commons License 2001.03.09 0 0 73
Helo.
A házszámmal várnék még egy kicsit...
A "Deviánszkyné" mint polgármester egyértelműen szdsz-es. Minden évben Göncz urat hívja meg a nemzeti ünnepünkre. Aztán az OTP-ben majd mindig összefutok vele, mert amikor én a részleteket fizetem be, ő éppen akkor egy köteg 10 ezrest fizet be...
Na, mindegy.
Amúgy ami az EPT-t illeti, örüljetek, hogy analóg vonalatok van. Még mindig ez a legmegbízhatóbb. Persze, ki lehet próbálni, de én nem kísérletezek.
Ha a Lőrinci EPT-seknek 2 hónapon belül nem sikerül 7000 ezer ISDN vonalat eladni, mehetnek kapálni a szemközti telekre...
Az ügyfélszolgálatok megszűnése a német tulajdonosok szándékával magyarázható; csak telefonon lehessen ügyet intézni. Ez jól is van így, szerintem.
cucu
Előzmény: netka (53)
cukkanyó Creative Commons License 2001.03.09 0 0 72

Szia Lennon, kerülj bejjebb...

Netka, Dudu, Többiek, hol kószáltok?

lassan névsörolvasást kő tartani, na majd a hétvégén... ha esik...

Előzmény: Lennon-McCartney (70)
cukkanyó Creative Commons License 2001.03.09 0 0 71

Hali Mindenkinek, máma nagyon be voltam havazva.

Kedves Glück, van valami információd a környéketen ADSL-ről ? (én lassan teljesen kiszolgáltatottnak érzem magam ) Várom azt a hétfői térképet, amit a matávnot (copy by Dunee) felrak a honlapjára.

Előzmény: Glück (68)
Lennon-McCartney Creative Commons License 2001.03.09 0 0 70
Kaszáló utca is jelentkezik !
Blindmouse Creative Commons License 2001.03.09 0 0 69
Hmm.. akkor mi lehet ismerjük látásból egymást.. :))
Szerencsére nem volt túl sok rettegett tanárunk.. de cserébe legalább megkaptuk a suli legrosszabb osztálya címet :)
Előzmény: BlueBird (63)
Glück Creative Commons License 2001.03.09 0 0 68
Kedves Cukkanyó!
Kedves Mindenki!
Még csak negyedik éve, hogy építtettem a XVII. Kerületben egy családi házat, de én otthonomnak érzem.
Van gond is és ha azt szóvá teszem, azt a jobbítás szándékával teszem. Gondolom mások is így vannak.
Azt nem tudom, hogy ez a terület Rákosliget vagy Rákoscsaba-Újtelep-e, de ez nem a leglényegesebb. A Naplás úttól nyugati, az Ananásztól délre, két jászsági utcával határolt területen élünk.
A Tesco épül, mai értesülésem szerint szeptemberben nyilik.Kivülről nézve:a földmunka és alapközművek készek, a közlekedési kapcsolatok megoldatlansága lehet aggályos.
A Flamingónál nem hiszem, hogy a műszaki alapozással lenne baj, a pillér és sávalapokatat késznek láttam, a közművek egy része is elkészült, sőt egy váz vb.szerkezet is áll. Azt hiszem a pénzügyi megalapozottsággal van nagyobb baj, pláne hogy a Pm.Hiv kilépéssel és perrel fenyeget.
Valami intenziven sáros földmunkát az uszodához vezető út mellett a mult héten elkezdtek, de lehet hogy az egy garázs-sor lesz?
A „Bakancsos”-ra vezető út borzalmas állapotát a helyi lap olvasói rovatában én is szóvá tettem, amire a lapban válaszolt is az „illetékes”, azzal, hogy májusra rend lesz (mármint tavaly májusra!) Most aztán rosszabb a megközelíthetőség mint régebben és főleg balaeset-veszélyes.

Nemrég elmentem a Sz.E. könyvtár kerületi egyik könyvtárába (úgy tudom 3 van), a Péceli utra. Nagyon kellemesen csalódtam! Nagyon türelmes, segítőkész hölgyek dolgoznak ott, amiért csak köszönet illetheti Őket.

A Naplás úti felhagyott bányák rekultivációjával egy nagyon lelkes úr egyik helyi lapban nagyon alaposan foglalkozott, de az utóbbi hónapokban nem találkoztam ezzel a kiadvánnyal. Tud Valaki segíteni, hogyan tudnám megtalálni ezt az urat? (Ha személyes adatot tud valaki, kérem e-mailben röptetni).
Megegyszer köszönet a „topic” (randa szó) nyitásáért !
Üdv : Glück!

Előzmény: cukkanyó (61)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.09 0 0 67
Jól van, na. Egyébként ki mit tud a kerületben megvalósítandó tömegközlekedési tervekről? Például piros 168-as, BKV Plusz Rákoshegy busz, stb.?
Előzmény: BlueBird (66)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!