Keresés

Részletes keresés

Blindmouse Creative Commons License 2001.03.08 0 0 52
Meddig jártál te a Pesti útra?
Előzmény: BlueBird (36)
dunee Creative Commons License 2001.03.08 0 0 51
Rendelni lehet... Én is rendeltem. Csak kapni nem lehet :)
Andreas Creative Commons License 2001.03.08 0 0 50
...és ez jó, vagy rossz? Beleférnek az áhított DSLAM-ek? :) Amúgy február 1.-től lehet analóg vonalhoz is ADSL-t rendelni.
Előzmény: cucu (46)
dunee Creative Commons License 2001.03.08 0 0 49
Mindenesetre nekem úgy néz ki, hogy mi tizenhetesek fújhatjuk az ADSL-t, egyes híresztelések szerint a volt EPT területeken nem lesz ADSL - csak akkor a térképen miért van beszínezve?

Apropó EPT - tudja valaki, hogy mi lett a keresztúri EPT központ sorsa? Bezárták, az alkalmazottakat szélnek eresztették?

Andreas: nem kell körzőzni, a piros bumeszli úgyis jó nagy lesz ;)

cucu Creative Commons License 2001.03.07 0 0 48
Ez nem az én napom...
Javítás: Batthyány utca
cucu
Előzmény: cucu (47)
cucu Creative Commons License 2001.03.07 0 0 47
Battyányi u. ...
Hát Ti?
cucu
Előzmény: BlueBird (38)
cucu Creative Commons License 2001.03.07 0 0 46
Javítás: "kihelyezett"
Sőt, egyre biztosabban tudom, hogy RSS van mindkét helyen; a Hősök terén és a Diadal utcában is.
cucu
Előzmény: cucu (43)
cucu Creative Commons License 2001.03.07 0 0 45
Helo.
Lehet bárhonnan, ahol rézerű a telefon. Na és egyelőre az ISDN megléte a feltétele az ADSL-nek.
cucu

ui.: éljenek a XVII. kerületiek! Le a polgármester csajjal!

Előzmény: csimpok1 (15)
cucu Creative Commons License 2001.03.07 0 0 44
Helo.
Én úgy hallottam, hogy amikor rájött az építtető, hogy ez szeméttelep volt korábban -akár csak a madártelep ))))- akkor leállította az építkezést.
Én persze a Hegyen lakom...
cucu
Előzmény: netka (11)
cucu Creative Commons License 2001.03.07 0 0 43
Helo.
Ezek a képződmények szürke színüek némi sárgával kombinálva. A Hősök tere közelében biztosan van egy, talán még a Diadal utcában is. Majd megnézem a jegyzeteimben; anno én voltam a beruházója a hálózatnak.. Amúgy ezeket RSS-nek hívják. (Remote Subscriber Stage - kihejezett előfizetői állomás, fokozat.)
Ja, én is földi vagyok.
cucu
Előzmény: Andreas (42)
Andreas Creative Commons License 2001.03.07 0 0 42
Sziasztok,
Itt kell blokkolniuk a XVII. kerületieknek? :)
Nem tudja valaki véletlenül hogy a "körzős" ADSL térkép "Hősök" és "Diadal" telefonközpontjai pontosan hol vannak? A név alapján a Hősök terére asszociálnék, de nekem úgy rémlik hogy a XVIII. utcában a Ferihegyi úttól jobbra a 3. vagy a 4. telken láttam egy központszerü képződményt. A "Diadal" pedig ha minden igaz a Diadal úti suli mögött van?
Csak azért érdekelne, mert itt állok körzővel, vonalzóval a kezemben és ki akarom "háromszögelni" a poziciómat dunee térképének bővítése céljából :)
cukkanyó Creative Commons License 2001.03.07 0 0 41
Hali gbrl,
decemberben kellett vóna a fővárosnak bólintani? ez szép... mostanában gyűjtöttek itten aláírásokat, hogy tisztázódjanak a tul. viszonyok, valami olyasmi az ábra, hogy a szabad területek ( és ebben persze vannak évek óta használt területek is ) tul. joga fifti XVII. - fifti főváros...

Ifjúság: (nem sorolok, hálistennek sokan vagytok)
hallottatok valami kerületi csatiról IRC MIRC vagy tudomisén hol müxik, ami rákosborzasztó névre hallgat ?

Előzmény: gbrl (39)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.07 0 0 40
Hát én a hegyi MÁV állomással szemben ülök, egy tetőtéri szobában. Ha az állomáson nem az állomásépületet nézed (vagyis a hátad mögött van), akkor ott vagyok az orrod előtt.
Előzmény: BlueBird (38)
gbrl Creative Commons License 2001.03.07 0 0 39
m0 ügyben.......
.....
én ugy tubom, bp 16ker -ben nem kapott engedélyt, és bp17-ben is felfüggesztették. a péceliek sem örülnének neki.....
ha valaki megnézi a térképet, a szélső péceli házaktól 50-100-m-re, a rákoscsabaiaktól, kb ugyanennyire, a rákoskertiektől-ecseriektől kb 250m-re menne el -ja: és ez egy nemzetközi autópálya része lenne.......
ha már építünk valamit, nem lehet az ugy megtervezni valamit, hogy az jó is legyen? ne csak rajzoljunk 3 éves gyerek modjára egy vonalat, hogy ezitten........
......
az auchan-t a kerület határába a 31-es mellé (pesi út vége) akaródzanak építeni, JELENLEG az a terület ERDŐ-mező jelöléssel van a rendezési terven..... - nem tudja valaki? decemberben a főváros rábólintott a terület jellegének megváltoztatására?....
.....
...
építsünk, de oda ahol és ahogyan mást nem kell arrébbköltözésre, a zaj tűrésére kényszeríteni......
.....
gbrL
BlueBird Creative Commons License 2001.03.07 0 0 38
Szia Rákoshegyi Társ!

Melyik utcában laksz, ha nem vagyok indiszkretén? Mer' én a sokat emlegetett Flamingó Center mögötti v. előtti Flamingó közben.

Üdv mindenkinek, holnap jövök vissza pletykázni.

Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.07 0 0 37
Üdv a topic lakóinak! Én is itt lakom a Tizenhétben, Rákoshegyen. Bár nem ide jártam általános iskolába és most sem ide járok középsuliba, de azért hegyinek tartom magam. Szóval üdv mindenkinek!
BlueBird Creative Commons License 2001.03.07 0 0 36
Csatlakozom a topichoz, tősgyörkeres rákoshegyi így XVII. ker-i lévén. Igazolni tudom állításomat, mert a déd-déd-déd nagyapám neve benne van az alapítók könyvében (ez az Erdős René házban található).

Iskoláim:
Általános: Pesti úti, Kép utcai
Szakközép: Békéssy Gy. PFSZKI

Üdv Nektek XVII. keresek!

dunee Creative Commons License 2001.03.07 0 0 35
Én is ezen variálok... :) Többi megy magánba
Előzmény: Komolyka (34)
Komolyka Creative Commons License 2001.03.07 0 0 34
Akkor bizony mi osztálytársak voltunk alsóban!!!
Előzmény: dunee (33)
dunee Creative Commons License 2001.03.07 0 0 33
Ajjaj, lebuktam :))) De igen, az bizony a nagyfater volt... Engem ugyan nem tanított, a szüleim éleslátásának hála ötödiktől átkerültem az Akácba Keresztúron :P
Előzmény: Komolyka (32)
Komolyka Creative Commons License 2001.03.07 0 0 32
Sziasztok, és különösen szia dunee!

VIII. utca, jeeee!!! Én is oda jártam zeneibe, aztán a Hősök terére.
dunee: neved alapján nem véletlenül a te nagypapád tanította évtizedekig a földrajzot a Hősök terén???

Az M0 engem is érdekelne, főleg, hogy Ecser felé jön-e, mert nekünk a Vida-dombon van telkünk, és azt nagyon sajnálnám.

Puszi minden kedves kerületinek!

K.

netka Creative Commons License 2001.03.07 0 0 31
Cső Komolyka!
Göcsej utca, azaz már Temető utca, de a rendes neve a sulinak Jókai Mór Általános Iskola. Nnna, szóval ide jártam, illetve jártunk FDuduG-vel.
És mit szóltok a Rákoskert buszhoz? Végre ránk is gondolt a BKV! Bár szerintem azt gondolják, hogy 20 évig fogjuk be a szánkat, mert a végállomást is felújították, csak a kijelzőrendszer még nem tökéletes. Na sebaj.
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én NEM AKAROK TÖBB BEVÁSÁRLÓKÖZPONTOT!!!!!!!!!!!!!!!
Építsenek sportcsarnokot, meg játszóteret, meg parkokat, bár abból senkinek sincs anyagi haszna. Ha már itt tartunk, nagyon becsülöm pl. Rojik urat, aki bérbevette a volt Hungarokamion pályát, és műfüves focipályát épített (hiába mindig a focisták járnak jól), és támogatja a gyereksportot, ami nagyon helyes!!!!
A tegnapi hiányzásomat igazolom: ECDL suliban voltam.
Ja, és ki járt a Tanár utcai oviba?
Előzmény: Komolyka (13)
FDuduG Creative Commons License 2001.03.07 0 0 30
Szia Cukkanyó !

Naszóval.A Dudu név folglalt volt,ezért a kedvenc ruházatom (FunDanGo póló) kölcsönvettem a G bötüt.Az F a családnevemből van ( Fellegvári)
Netka ECDL-ezik,ma megy edzeni.
Szegény LSE (ahol játszik), még sportcsarnokuk sincs.Mindenki épít mindent,pedig egy ósan-szerű épületben elférne kényelmesen egy kézicsarnok is.HUHH remélem nem lőnek le a burkolt(?) reklámokért.

cukkanyó Creative Commons License 2001.03.06 0 0 29

Szia Mentol frász,
légy üdvözölve majdnem szomszéd, mi a Nápolyban lakunk. Érezd magad jól itt. Mellesleg milyen a frász, ha nem mentol ?

Hali FDuduG,
a Dudut még csak értem, na de az az ef gé? Netkának üdvök és csak nem edzésen van?

Dunee,
:((((, de a matávnot az ety nattyon jó duma :)))

M0 ügyről annyit tudok, hogy tavaly, nem tudom összel, de tán inkább tavasszal, na a lényeg az, hogy hideg volt és míg a fiaim fociztak, addig bementem melegedni a pálya melletti iskola aulájába. Ippeg lakossági fórum volt az M0-ról. Mutogatták a nyomvonalakat, ami akkor még nem volt eldöntve. 3 megoldás volt felvázolva. 1. Pécelen keresztül (péceliek nagyon lobbiztak érte) de XVII. ker.-i felhajtókkal (na ezen jól hajba lehet kapni) 2. Ecser Gyömrő között menjen a nyomvonal, ebben az esetben van két lehetőség : a kerület szélére jó kitolva a bp-i szakasz, vagy az elágtól egyenesen kifelé. Aztán elmaradtam a fejleményektől. Tud valaki valami újat?

Tiamat,
( és persze aki tud és ért hozzá és kedve is van), nem volna lehetséges idevarázsolni egy kerületi térképet? please... aztán majd gondolkodhatunk, hogyan tűzzük ki rá a zászlócskákat

cukkanyó Creative Commons License 2001.03.06 0 0 28
Helló Mindenkinek, idepasztáztam egy XVII.-ket ami nem kerület. Hmmm... Szép...

SHAKESPEARE

SZONETTEK

XVII

Hogy lesz egykor versemnek hitele,
Zsúfolja bár nagy érdemeidet?
Pedig, Ég látja, csak sírod jele:
Félig se tárva rejti életed.

Hogyha le tudnám írni szép szemed,
S volna bájad zengeni friss zeném:
Hazugság, mondanák az emberek,
Földi arcot nem fest ily égi fény.

Nevetnék sárgult papírom: fecseg
A pletykás öreg, sok szó, semmi tény;
S a valóság költői őrület
És dagály lenne, ódon költemény.

De maradnál meg valami utódban,
Kettőzve élnél: benne s a dalomban.


-oOo-

dunee Creative Commons License 2001.03.06 0 0 27
Tudom, hogy az ADSL kezd lerágott csont lenni, de én most kaptam a MatávNottól levelet, hogy technikai okokból nemmegy... Eh...
Mentol frász Creative Commons License 2001.03.06 0 0 26
Hello emberek!

Üdv minden kerületi bajtársnak! Szintén zenész a Kisvárda utcából. Tudjátok az kellemes családi házas környék Rákoscsabán...

Szóval a Flamingó Center egy ideig nem lesz befejezve, az már tuti. Viszont a kerület határában építendő dolgokról én is hallottam. Ha összerakják az M0 körgyűrűt, akkor jön az Auchan, meg a bevásárlóplazacentrum, meg minden földi jó...

Emelkedjen ez a topic, ÍRJATOK!

Mentol.

FDuduG Creative Commons License 2001.03.06 0 0 25
Sziasztok !

Én is kerületi vagyok ,Netka tesója.
A Flamingóról valami olyasmit hallottam,hogy szemétdomb van alatta,arra meg nem lehet strapabíró épületet csinálni.
Egyébként ami a Bakancsoson most van az krtitikán aluli.A kertészeti áruda előtt (a reklám miatt nem írtam a nevét) Nyakig érő sár, a piac bejárata előtt úgyszintén.Ha nem épül meg a Flamingo,nem lehetne valami rendezett parkolót,meg normális járdát csinálni????

cukkanyó Creative Commons License 2001.03.06 0 0 24
Jóreggelt!
hc Creative Commons License 2001.03.05 0 0 23
cukkanyó:
Szórakoztatok.

hc

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!