Keresés

Részletes keresés

BPeter01 Creative Commons License 2021.03.07 0 1 51517

Ok elrontottam a völgyhíd csak 51,175 Mrd Ft volt.

Forrás:
https://www.asz.hu/storage/files/files/%C3%96sszes%20jelent%C3%A9s/2008/0813j000.pdf

Előzmény: kari56 (51515)
Kevin Creative Commons License 2021.03.07 0 0 51516

70

Előzmény: kari56 (51515)
kari56 Creative Commons License 2021.03.07 0 2 51515

"Völgyhíd 356 milliárdba került." No ennek szaladj neki még egyszer.

Előzmény: kari56 (51514)
kari56 Creative Commons License 2021.03.07 -2 2 51514

Betegen nem ajánlatos.

Előzmény: sjohn (51513)
sjohn Creative Commons License 2021.03.07 -1 1 51513

...nem akarsz inkább bringázni?...

Előzmény: BPeter01 (51512)
BPeter01 Creative Commons License 2021.03.07 -4 2 51512

Csupán azt mond meg, ha mindig mindent ellopnak, akkor hogy van ennyi minden?
Gyurcsányék után egy hajszálra voltunk a csődtől romokban voltunk, sikerült megerősödnünk és a mostani pandémia ellenére is van pénz a kasszában.
Akkor biztosan lopnak???

Kommunista tolvajlás 6 pontjából itt van kettő:
- vádold meg az ellenfeled avval amit te követtél el és mentesülsz a bűn alól, ha védekezik nyerél
- nem kell jobbnak lenni, mint a politikai ellenfeled, csupán az kell elérni, hogy ész nélkül zsigerből gyűlöljék és biztos ne szavazzanak oda!


Völgyhíd 356 milliárdba került.
Elkezdtem utánanézni a mátrai erőmű történetének, google kiegészített a következőre. "mátrai erőmű mészáros lőrinc" az első oldalon a leghitelesebb hírforrások szerepeltek, ki is nyomtam.
Érdemes beütni mennyire jó hírforrások vannak...


 

Akkor ki is a birka és az agymosott?
(akkor tökéletes az agymosás, ha nem is veszed észre)

Előzmény: kari56 (51511)
kari56 Creative Commons License 2021.03.07 -1 2 51511

Csak úgy hirtelen: az idézett völgyhíd éppen felébe került, mint a mátrai erőmü muzsika. Ja és abból a pénzből legalább valami létre lett hozva, míg a másik tiszta lenyúlása.

Előzmény: BPeter01 (51509)
kari56 Creative Commons License 2021.03.07 -1 4 51510

Ezért már volt ennyit írni, elég lett volna az origo ide vonatkozó 'írásait' linkelni.

Előzmény: BPeter01 (51509)
BPeter01 Creative Commons License 2021.03.07 -4 2 51509

"ha ez a töketlen ellenzék legalább azt eléri, hogy néhány közülük börtönbe kerül --már megérte! Fáj a szívem, hogy ezek hová silányították ezt az országot, a hazámat"

Itt van a kutya elásva! Mond te mit látsz az országból? Nem csak az RTL, 24.hu, stb-t kellene nézni, hanem kinyitni a szemed!
Megvette Orbán a Standard & Poor's és a Fitch Ratings hitelminősítőket is, gondolom Mészáros lefizette őket mert azok valahogy nem a silányítást látják. Amióta hatalomra kerültek folyamatosan fizetik vissza a balosok által fölvett ész nélküli hiteleket, próbálnak mindent visszaszerezni. Az MNB arany tartalékát megtízszerezték!!!
Bezzeg akkor nem aggódtál a haza iránt amikor:
- Surányi eladta az aranyat unciánként 370 dollárért, most 1000 fölött van az ára.
- kivont az egészségügyből 600 milliárd Forintot
- amikor bezártak 174 kórházat
- bevezette a kórházi napidíjat, vizitdíjat (széfvásárlás, stb.)
- megszüntettek 16000 kórházi férőhelyet
- vasútvonalakat zártak be még a síneket is fölszedték
- 15 alkalommal emelte a gáz árát (szó nem volt világpiaci árkövetésről)
- mindent eladott amit lehetett (kedvencem Magyarország szén-dioxid kvótája volt)
- megépítette a kőröshegyi völgyhidat (ami többe került mint Orbán stadion, uszoda építése)

- építőipari körbetartozás hasznát zsebre tették
- Svájci Frank alapú hitelezést, ösztönözték
- nemzeti színházgödör építése
- offshore számlákkal Mészáros által megnyert összes tenderek úgy hatvanszorosát tüntették el
- kormányzati negyed miatti bontások
- egy hajszál választotta el az országot az államcsődtől
- magánnyugdíjpénztárak, amik az állam fejését szolgálták biztosítékok nélkül
- stb (rengeteg van még, ez csak a töredéke)

Utoljára egy kerületet érintő eset, mivel 75 évre eladták a reptér üzemeltetési jogait, és az is szerepelt a szerződésben, hogy X kilométeren belül nem létesíthetnek másik kereskedelmi repülőteret.

Vele szemben a jelenlegi kormány valóban teszi a dolgát és alkot.
Otthon melege, CSOK, pihenőkártyák, adókedvezmény, nagycsaládos autóvásárlás, elektromos autó támogatás, útépítés, városszépítés, busz, mentő vásárlás, stb.

Hála Istennek, hogy a jelenlegi pandémiát nem egy balos kormány alatt éljük meg, mert lenne nyájimmunitásról való hozzáértés és várakozhatnánk az uniós vakcinára úgy decemberig. A kerítés szükségességéről, meg George Sorosról nem akarok írni, már így is hosszú voltam, inkább elmegyek bringázni.

Előzmény: meszi67 (51507)
meszi67 Creative Commons License 2021.03.07 0 0 51508

Basszus, amíg én írtam a kis esszémet, te tartalmilag ugyanazt a választ adtad :)  

Előzmény: kari56 (51506)
meszi67 Creative Commons License 2021.03.07 -2 1 51507

Picit provokatív-picit gyermeteg a kérdésed, de megszólítottál, hát válaszolok:

 

Egy szó sem volt arról, hogy ki mit szeretne, én csak azt írtam, hogy beteg dolog, hogy a rezsicsökkentés tényét szerepeltetni kell egy közüzemi számlán! Ennyi. 

 

Nem, természetesen én sem szeretem ha emelkednek a közműdíjak, de normálisan gondolkodó emberként elfogadom, hogy az árak-díjak folyamatosan emelkednek. Az infláció -bizonyos kereteken belül-  természetes része a  gazdasági folyamatoknak. Mindenütt a világon. Ahol normális gazdaság van. Megkockáztatom: te sem annyiért dolgozol most, mint tíz éve.

 

Ahol nincs normális piacgazdaság, ott előfordulnak deformitások. Ez nem újkeletű dolog, volt már ebben az országban néhány évtizedig olyan gazdaságirányítás amikor az okosok megmondták, hogy mi legyen, mit és hogyan kell termelni, és annak mi az ára. Ha minden  disznónak 15-kell fialni, mert ez a pártutasítás, akkor annyit!  Aztán papíron úgy is lett!  Az árát annak is megadtuk, meg ennek az ámokfutásnak is megfogjuk adni egyszer. /ma disznó helyett lélegeztetőgépet mond a nagytudású vezér, anélkül, hogy bárkit is megkérdezne, hiszen tévedhetetlenül mindenhez is ért! És senki nem mer ellentmondani./

 

 

Tévedsz, ha azt hiszed, hogy én a veled ellentétes oldalon állok! Nem állok sehol. Sőt! Nem gondolom, hogy az ellenzéki összefogás kormányzóképes. Viszont ezzel a bagázzsal aki most hatalmon van semmilyen szinten nem tudok azonosulni, és ha ez a töketlen ellenzék legalább azt eléri, hogy néhány közülük börtönbe kerül --már megérte! Fáj a szívem, hogy ezek hová silányították ezt az országot, a hazámat.

 

 

Viszont a  kommunikációjuk zseniális, úgy mossák az agyát és úgy vezetik meg a sok birkát, hogy észre sem veszik.  Tudom, hogy ha holnap arról kell választ írni, hogy "szeretné-e ön, hogy a kenyér újra 3 Ft 60 fillér legyen?" 2,5 millióan azt irnák vissza, hogy igen!  Ez  fáj. Nagyon fáj. Na ők tapsikolnak a havi néhányszáz forint alamizsnának. Aztán majd megfizetik az árát- velem együtt!

 

Ha már nem lesz semmi ebben az országban amire a polip rá tudja tenni a mocskos kezét, nem lesz semmi amiben még üzletet lát, mert már minden az övék   ---na akkor fogja odalökni a hatalmat másnak, hogy:"ittvan, csináljatok amit akartok!"! És akkor fogunk fizetni mindannyian. Szerintem még te is.    

 

Az utolsó mondatodra: az, hogy ki lesz népszerű vagy ki nem az  nézőpont kérdése. Szerinted a  te oldalad most olyan nagyon népszerű? Ugyan. 

 

Megígértem, hogy nem politizálok, mégis megtettem. Ígérem többet nem teszem. Jó egészséget!  

 

 

 

 

    

Előzmény: egonca (51505)
kari56 Creative Commons License 2021.03.07 -1 1 51506

Nem tudom hány éves vagy. Aki a régi rendszerben is élt, annak ismerős a helyzet. A bölcs vezér által fontosnak tartott dolgok árát, az általa hiába valónak ítélt többlet bevételéből kompenzálják. Mit gondolsz, nem fizeted meg ma is a szolgáltatásokat? Részben, mivel a termelők nagy fogyasztók, a piacról tudják beszerezni a közműveket, a villanyt és a gázt. Mivel az MVM a lakossági fogyasztások fedezésére a legolcsóbb termelőktől, paksról, a visontaiból szerzi be a szükséges mennyiséget a többinek a drágább marad. A vásárolt termékekben benne van a többlet költség. Meg az is ami a mátrai erőmű ise-oda adás- vételének nyolcvan milliárdos lenyúlása. Mert ugy az államnak nincs pénze. Illetve két féle módon lehet, vagy adót szed be, vagy nyomtat.

Előzmény: egonca (51505)
egonca Creative Commons License 2021.03.07 -2 0 51505

Jól van, mond ki, ne kerülgesd a forró kását: szeretnéd, hogy emelkedjenek a közműdíjak árai

 

Egy jövő évi esetleges mischling ellenzéki győzelem esetén, - még rágondolni is rossz - megkaphatod, megkaphatjuk. De nem leszel, nem lesztek népszerűek, csak szólók...

Előzmény: meszi67 (51500)
kari56 Creative Commons License 2021.03.07 0 0 51504

Tehetség kérdése.

Előzmény: meszi67 (51495)
cucu Creative Commons License 2021.03.06 0 0 51503

Nem csak a repteret, de Vecsést is! Sőt, Üllőt is, ahol ipari centrum van az M4 mellett!

Előzmény: Patreides (51498)
BPeter01 Creative Commons License 2021.03.06 -2 0 51502

Reagálok, de nem igazán látom az értelmét:
https://atombiztos.blogstar.hu/2021/02/12/aramszunetekkel-valtakozhatnak-a-fogyasztasi-csucsok/106089/
Ez még csak rosszabb lesz, és nem a hálózat karbantartás a gond. (végigolvasod a linkelt cikket, megérted)

Ma elmentem több multi előtt, és mindnél tele volt a parkoló, biztosan mélyszegénység van, nem kérdés. No meg mindenütt azok a régi ócska autók, amit szegények nem tudnak tankolni, meg is látszik üresek az utak...
Sőt a városba bármerre járok, sehol egy építkezés, csak a körbetartozás.

Előzmény: meszi67 (51500)
meszi67 Creative Commons License 2021.03.06 0 0 51501

Részemről a nagy megspórolás egyelőre elmarad, mert annál többet költöttem egy aggregátor beszerzésére, a rendszeressé váló áramkimaradásk miatt.  

Előzmény: Patreides (51499)
meszi67 Creative Commons License 2021.03.06 0 0 51500

Így van! A karbantartások-fejlesztések elmaradnak a kivéreztetéstől, tavaly annyi áramszünet-kimaradás  volt mint anno a 80-as években.

De látod, sokaknak azért bejön :) --eszik mint kacsa a darát. 

 

Előzmény: Patreides (51499)
Patreides Creative Commons License 2021.03.06 0 1 51499

"10 éve nem volt áremelés, ez nem tűnik föl?"

 

.

Rohad is a közműhálózat rendesen.

Időzített bimba ez a megoldás, nem ésszerű dolog, politikus a tíz ujját nyalogathatja, mérnök és közgazdász meg harakirit követ el, amiikor ilyet lát.

Előzmény: BPeter01 (51494)
Patreides Creative Commons License 2021.03.06 0 1 51498

"A napokban súlyos baleset történt a Ferihegyi gyorsforgalmi úton. Szvsz ez a baleset borítékolva volt. "

 

.

Igen, ez borítékolva volt.

Ezer éve.

Mert szégyen, hogy a repülőteret egy ilyen út köti össze a várossal.

És szégyen, hogy nincs oda és onnan egy gyorsvasút összeköttetés.

Lassan oda jutunk, hogy belgrádból gyorsabban utazhatunk Budapestre vonattal, mint hogy bejussunk a reptérről a belvárosba.

A közpénz meg folyik, mint az Amazonas...

(Régi mese ez, és még sokáig fogják mesélni, mert "Nothing ever changes no, nothing ever changes" ...)

 

Előzmény: cucu (51487)
meszi67 Creative Commons License 2021.03.06 0 0 51497

"oké, most pandémia alatt vannak bajok, de még mindig egész jó a helyzet"

Jaj, ne legyél már ilyen szigorú velük!

Vedd figyelembe, hogy ez most egy teljesen új és idegen helyzet a vezírnek! Eddig mindig olyan ellenséggel  kellett harcolni akit  ő maga talált ki, azaz nem létezik. A  maga alá vizelő 90valahány éves öregembertől vagy az alkoholista brüsszeli vezetőtől vagy a migráncsoktól /akiknek eszük ágában sem volt éppen hozzánk jönni!/ sokkal könnyebb megvédeni a "zembereket". Egy valóban létező problámánál már nem olyan könnyű a harc. A vírus meg sajnos  ilyen. Légy egy picit türelmes! 

Persze álljuk a sarat, minden rendben. Igaz, hogy lakosság arányosan 100 ezer főre vetítve a tizedik legroszabbak  vagyunk a világon a vírusos halálozásban, de sebaj. /egyébként meg a qrva mindenit annak aki kitalálta azt a fránya  matematikát!/  Majd erre is lesz gyártva egy ideológia, a vezérürü kiadja a bűvös vezényszót a többi birka meg szépen bégeti utána! 

De ne politizáljuk, semmi értelme. Néhány éve hátul hordom már a seggem --ha mást nem is--  azt megtanultam, hogy vallási és  politikai kérdésekben nem érdemes polemizálni.

  

Előzmény: meszi67 (51495)
egonca Creative Commons License 2021.03.06 0 0 51496

"Pl. a gázszerelők is ilyenek!"

 

Így van, 15 ezer forint egy gázkészülék karbantartás. Kb. 20 perc alatt kész, a porszívót és a létrát én adom. A számlát meg ő, de akkor még plusz ÁFA a vége.

 

(Persze tudom, hogy te egy másik gázszerelőre gondolsz.)

Előzmény: meszi67 (51495)
meszi67 Creative Commons License 2021.03.06 0 0 51495

"gazdagodik a lakosság nem is akármilyen mértékben"

 

Ebben igazad van! Bár szerintem  csak egy nagyon szűk réteget érint. Pl. a gázszerelők is ilyenek! Alig több mint egy évtized alatt ezzel a szakmával akár a leggazdagabbá is lehet válni és szinte a nulláról 480 milliárdot is lehet összegázszerelni. Természetesen mindent jogosan és legálisan.  

 

 

Előzmény: BPeter01 (51494)
BPeter01 Creative Commons License 2021.03.06 -3 2 51494

Ritkán netezek, de ez a mondat nálam kiveri a biztosítékot:
"közüzemi számlán szerepeltetnie kell, hogy bizonyos idő óta mennyit spóroltál a kegyúrnak köszönhetően"

Engem nem érdekel, hogy mi van a számlán, 10 éve nem volt áremelés, ez nem tűnik föl?
Lassan mondom, hogy mindenki megértse....

Persze a lopást sokan mantrázzák, de mégis fejlődik az ország, gazdagodik a lakosság nem is akármilyen mértékben, nekem valami sántít.
(oké, most pandémia alatt vannak bajok, de még mindig egész jó a helyzet)

Előzmény: meszi67 (51486)
cucu Creative Commons License 2021.03.06 0 0 51493

Erről csak annyit mondanék, hogy papírforma szerint igazad van....

A valóság azért kicsit másabb.

Én pl. ott annál az S kanyarnál azért nem megyek a belső sávban, mert már többször majdnem lezúztak a külső sávból érkezők. Inkább szépen lehúzódva haladok a szélsőben, mert én legalább tudom, hogy ott vigyázni kell. 

Előzmény: kari56 (51492)
kari56 Creative Commons License 2021.03.06 0 0 51492

Az biztos, hogy nem a kopott útburkolati jelek miatt vannak balesetek a gyorsforgalmin, hiszen az az utolsó forgalomtechnikai elem ait figyelembe kell venni vezetés közben. Az út gyönyörűen ki van táblázva, aki aszerint vezet, nem megy senkinek.

Tudtommal elkészültek a tervek az út felújítására, kétszer két sáv, plusz buszsávok. Valószínűleg kell hozzá egy kis pénz is, a jóakaraton kívül.

Előzmény: cucu (51487)
cucu Creative Commons License 2021.03.06 -1 0 51491

Teljesen egyetértek!

 

De én nem is állítottam azt, hogy helyes volna a kiplakátolás! Azt mondtam, hogy annak ismeretében, hogy 10 éven keresztül talán egyszer ha rendbe hozta a Főváros ezt a parkolót, meg tudom érteni, hogy kiplakátolta a kerület. 

 

Amúgy tényleg elég lett volna annyi, amit te is mondasz, hogy rendbe hoztuk és használják egészséggel. De ennek eldöntése már nem a mi dolgunk, én legalább is kevés vagyok ennek megítéléséhez.

 

Egyébként pedig a téma nem a tábláról szólt, hanem a parkoló rendbehozataláról. Csak néhányan ezen rugóznak, mert ezt érzik ki belőle. 

 

Előzmény: meszi67 (51490)
meszi67 Creative Commons License 2021.03.06 0 2 51490

Ha két hivatal között történik a kötélhúzás akkor sem tartozik az átlagemberre! Azért nem helyes kiplakátolni, mert azzal, hogy a másik hivatalt lejáratja csak egyrészt a nyilvánvaló politikai szembenállást fejezi ki, másrészt a közbizalmat gyengíti! Ha egyszerűen csak kiírja a táblára, hogy "felújította a kerületi Önkormányzat --használják egészséggel!" bőven elég lett volna, és  mindenki respektálta volna a kerület igyekezetét --hovatartozástól függetlenül!  Így meg arról szól a dolog, hogy bezzeg az a dög ingyenélő Főváros nem csinál semmit. Pedig de.

 

Az a baj, hogy az élet minden területére beszivárgott ez a gennyes-fekélyes  politika. És hogy ez az ország ilyenné vált annak megvan az egészen pontosan leszűkíthető  oka és  neve. De ebbe  tényleg felesleges belemenni... 

 

A tábla ott van, örüljön neki akinek tetszik... 

 

 

Előzmény: cucu (51488)
cucu Creative Commons License 2021.03.06 -4 0 51489

Látod, én meg azt nem értem, hogy jön az ide, amit utána írtál...

 

(Ne keverd össze a kormány intézkedéseit a kerület törekvéseivel, igyekezetével.)

Előzmény: meszi67 (51486)
cucu Creative Commons License 2021.03.06 -4 0 51488

Úgy lehet ráhúzni, hogy ha ez két ember között történik, akkor illetlenséggel lehetne vádolni azt, aki kibeszéli. De itt nem "kicsiben" történt mindez, hanem hivatalok közötti kötélhúzásról van szó, és itt már más szabályok érvényesek. 

 

Tehát ami kicsiben működik, az nem feltétlenül működik nagyban is.

Előzmény: meszi67 (51486)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!