Keresés

Részletes keresés

kari56 Creative Commons License 2020.05.31 -2 1 51077

Csak kérdeztem, egyébként meg fogalmazás gátlót szedsz, mert se füle, se farka az írásodnak.

Előzmény: egonca (51076)
egonca Creative Commons License 2020.05.31 -2 1 51076

Simán vádaskodsz! Egyébként meg kérdezd meg tőle, meg aztán a szélsőbalos portálok megírják - és lehet "örülni"

Előzmény: kari56 (51073)
Kevin Creative Commons License 2020.05.30 -2 2 51075

Karigerit pont nem érdekli, mi van a periférián.

 

Számára Budapest a Nagykörúton kívül véget ér.

Előzmény: Fürtöske (51074)
Fürtöske Creative Commons License 2020.05.30 0 0 51074

Ez megint egy politikai adok - kapok játszma, aminek mi isszuk meg a levét.

Nem vagyok fideszes (nem is voltam), de ellenzéki sem (ez nem ellenzék, csak egy gittegylet).

 

Nem tudom, mennyire "hivatalosak" az adatok, de Budapest szintjén kimutatható, hogy a fideszes önkormányzati vezetésű kerületekben részben, vagy egészében csak megvonások vannak, amíg a "nem fideszes" vezetésű kerületi önkormányzatoknál java részt minden megy tovább a maga útján.

 

A forgalom a Cinkotai úti vasúti felüljáróval érezhetően már most felgyorsult.
De ha a Cinkotai út - Keresztúri út összekötése például nem valósul meg, szerintem akkora káosz lesz ott rövid időn belül, hogy a BAH csomópont nyári csúcsban is tiszta hawaii lesz hozzá képest ...

A Gyöngytyúk utca - Cinkotai út kereszteződéséről már nem is beszélve.

A régi vasúti átjáró megszüntetésével járó "menekülő - rákanyarodó út" választások miatt a Kőtelek utca - Mátka utca - Pásztó utca - Kecel utca helyzetét már nem is említem.

 

Előzmény: Kevin (51072)
kari56 Creative Commons License 2020.05.30 -2 0 51073

Az ezévi elfogadott költsévetés,en a bevétel kb 20 milliáfddal több, mint a tizenkilences. Mennyit nyúlt le orbán

Előzmény: Kevin (51072)
Kevin Creative Commons License 2020.05.29 0 0 51072

Meg azt is tegyük hozzá, hogy az elvonások ellenére több pénzből gazdálkodhat a főváros mint tavaly.

 

Nem kellett volna több tanácsadó meg több főpolgármester-helyettes, mint korábban.

Előzmény: Peto (51071)
Peto Creative Commons License 2020.05.28 0 1 51071

Tegyük hozzá: ilyen elvonások sem voltak kormányzati szinten az önkormányzatoktól, mint mostanában a járványra hivatkozva.

Előzmény: Kevin (51070)
Kevin Creative Commons License 2020.05.28 0 0 51070

"Bár egy lapinterjúban Karácsony Gergely főpolgármester korábban még arról szólt, hogy nem él vissza a rendkívüli jogrendben különleges felhatalmazásával és minden döntést előzetesen egyeztet a frakcióvezetőkkel, valójában számos döntést egyeztetés nélkül hozott meg – a fővárosi bizottságok helyett.

Ennek „köszönhetően” 2023-ig kerületünkben egyetlen fővárosi tulajdonú vagy kezelésű utca sem lesz felújítva, így nem számíthatunk az általunk javasolt utcák – XVII. utca, XVIII. utca, Rákoskert sugárút, Szabadság utca, Táncsics Mihály utca – megújulására sem, de a Vidor utca meghosszabbítása (összekötve a Cinkotai utat a Keresztúri úttal, ezáltal tehermentesítve Rákoskeresztúrt az átmenő forgalomtól), a Pesti úton a Kaszáló utcánál egy új, jelzőlámpás csomópont kialakítása, valamint a Pesti út északi szervízútjának felújítása sem fog megtörténni annak ellenére, hogy a Fővárosi Közgyűlés tavaly még kötelezettséget vállalt ezek megvalósítására. (Ilyen – hogy évekig ne legyen egyáltalán útfelújítás – még a Demszky-érában sem történt!)

Karácsony Gergely választási programja még így szólt: „Budapest mindenkié!”, és olyan városról álmodott, ahol „a döntéseket értünk hozzák és ahol minden budapesti érzi, hogy számít.” Nos, egy év sem kellett hozzá, hogy rádöbbenjünk a valóságra…"

Forrás: Horváth Tamás FB oldala

kukácska Creative Commons License 2020.05.25 0 0 51069

Lehet. Az utóbbi félév alatt talán 3-szor jártam arra és nem azt "figyeltem".

Évekig ott állt omladozóan, gazosan....

Előzmény: meszi67 (51067)
kukácska Creative Commons License 2020.05.25 0 2 51068

"Duna Mónika fideszes képviselő a parlamentben Kásler Miklós Emmi-minisztert kérdezte fel a fővárosi idősotthonok helyzetével, a járványban való érintettségükkel kapcsolatban. Kásler a válaszában elmondta, hogy a fővárosi idősotthonok minden tizedik lakója fertőzött, „ennél is szomorúbb, hogy az országban meghaltak közül minden hatodik a főváros fenntartásában lévő otthonban élt”. …..

….Kásler elmondta, a Pesti úti otthonban 310 fertőzött van, és tíz hatósági ellenőrzés alkalmával nem találkoztak orvossal az intézményben, emellett hatvan ápoló hiányzik jelen pillanatban is. A felvetésre, hogy a fertőzés honnan indult és hová jutott el, elmondta, két vizsgálat volt: a Bajcsy-Zsilinszky Kórház elvégezte a kontaktvizsgálatot, a Nemzeti Népegészségügyi Központ pedig 1800 oldal áttanulmányozása után arra a következtetésre jutott, hogy a két intézmény között semmiféle kapcsolat sincs."

 

A cikkből csak azért emeltem ki ezt a részt, mert Dunai Mónika van olyan régen országgyűlési képviselő, hogy tudni kellene neki:

- a költségvetésben vannak bizonyos "sarokszámok", amelyek saját hatáskörben nem módosíthatók, nem átjárhatók. Pl.: a beruházási vagy dologi kiadásokból nem lehet a bérköltségre átcsoportosítani. A szociális intézmények sarokszámait behatárolja a fenntartó, a fenntartóét pedig az országgyűlés által elfogadott éves költségvetés. Az önkormányzati szervek és háttérintézményeinek szociális ágazatában dolgozók bére a bányászbéka bokája alatt sincs.

- úgy tudom, hogy a Pesti úti otthon a Bajcsy-Kórházzal van szerződésben. Onnan járnak/jártak ki orvosok, nővérek (stb) és odavitték az otthonból a betegeket is.

 

Ez teljesen független attól, hogy milyen pártszínekben pompázik az országgyűlés vezetése, a főváros vagy a kerület vezetése.

Elhiszem, hogy Dunai Mónikának nem a szívecsücske Karácsony vagy Gy.Németh, de ebbe a "buliba" én nem másztam volna bele az ő helyében...

 

meszi67 Creative Commons License 2020.05.23 0 0 51067

Nincs már fal,  több hónapja lebontották

Előzmény: kukácska (51063)
cucu Creative Commons License 2020.05.23 0 0 51066
cucu Creative Commons License 2020.05.23 -1 0 51065

Pár napja, 21-én, -a legnagyobb meglepetésemre- az autós forgalom a Cinkotai úti felüljárón haladt. 

Liget felől a Pesti út irányába azon közlekedtem. 

Köszönjük lev1-nek és csapatának!

luiapple Creative Commons License 2020.05.21 0 0 51064

Azelőtt meg rengeteget fociztunk a helyén, ha éppen nem volt kukoricával, búzával bevetve. Ha kukorica volt, akkor meg bújócskáztunk benne.

Előzmény: kukácska (51063)
kukácska Creative Commons License 2020.05.21 0 0 51063

https://nlc.hu/szabadido/20200521/autosmozi-nyitas-budapest/

 

Kb. 20-25 éve Rákoskerten a Pesti út mellett is volt egy kertmozi, valahol a Lidl és az Aldi között.

Ma már csak egy nagyon ronda omladozó fal és egy erősen gazos terület árulkodik róla.

cucu Creative Commons License 2020.05.15 0 0 51062
KKXVII Creative Commons License 2020.05.13 0 0 51061

Egy biztos, a pasas nem autóversenyző:)

Előzmény: kari56 (51060)
kari56 Creative Commons License 2020.05.13 0 1 51060

Tetszik az illető IQ mértékének meghatározása:)

Előzmény: egonca (51059)
egonca Creative Commons License 2020.05.13 0 0 51059

Semmit nem látni az ütközésről. Csak azt, hogy egy exatlon / valóvilág generációs "értelmiségi"-ről van szó ☺☺

Előzmény: KKXVII (51058)
KKXVII Creative Commons License 2020.05.13 0 0 51058
kukácska Creative Commons License 2020.05.03 0 0 51057

"82 évesen életét vesztette Szilágyi István színész, akit legismertebb szerepe után leginkább csak Lópici Gáspárként emlegettek. A Budapesti Rendőr-főkapitányság közlése szerint ma, május 3-án 7 óra 34 perckor érkezett bejelentés arról, hogy Budapesten a XVII. kerületben egy családi házban egy férfi bántalmazza apját. A rendőrök a helyszínen elfogták a bántalmazót, a 49 éves Sz. Pétert, majd szemlét tartottak és megállapították, hogy a férfi halálát idegenkezűség okozta.

A BRFK Életvédelmi Osztálya Sz. Péter ellen emberölés bűntett gyanúja miatt indított eljárást.

Szilágyi Istvánt a Bors sorozat Sipos urától kezdve az Indul a bakterház piócás emberéig számos szerepben láthattuk, a legtöbben azonban a Keménykalap és Krumpliorr Lópici Gáspárjaként ismerik"

Fürtöske Creative Commons License 2020.04.27 0 0 51056

Én a múlt hét végén elmerészkedtem otthonról, kellett pár alapvető élelmiszer.
Rákosliget - Ferihegyi út.
3 - 4 helyen láttam áruszállítókat (Törzshely, ... stb.)

Volt, ahol csak egy ember pakolt, hordta az árút, volt ahol ketten voltak.

Se maszk, sem kesztyű ... napi szinten nem is tudom mennyi üzletnél fordulnak meg.

 

Ugyanígy nem értem a kialakult szokásokat:
 - egyik helyen kötelező a szájmaszk, meg a kesztyű

 - másik helyen csak a szájmaszk kötelező

 - máshol meg az sem gond, ha egyik sincsen.

 

Üzleteknél:

 - egyik helyen csak egy személy lehet bent az üzletben

 - másik helyen csak 2 személy lehet bent az üzletben

 - egyes helyeken látszólag véletlenszerűen engednek be időnként pár embert

 - máshol meg egymás hegyin-hátán mászkálnak, és a kutyát sem érdekli.

 

Tudom, mindegyiket meg lehet magyarázni.

És személy szerint engem nem zavar, ha ki kell várni a soromat.

Csak nem értem, hogy ennek a káosznak mi értelme van???

Előzmény: kukácska (51055)
kukácska Creative Commons License 2020.04.25 0 0 51055

Védőfelszerelés ide vagy oda, ma is láttam rendőröket, akiken még maszk sem volt. Tudom, hogy ez többségében nem az ő hibájuk, de ők az egyik "csapat" akik a legtöbbször találkoznak emberekkel.

 

Ez nem a reklám helye (vagy mégis az?), az egyik Lidl-ben, ha maszkkal és kesztyűben, egyedül ment be valaki vásárolni és tartotta a (kasszánál) a távolságot, kapott a húsvéti csokikból visszamaradt kicsi, nyuszimintás csokit. Nem nagy kunszt, de jól esett...

kukácska Creative Commons License 2020.04.25 0 0 51054

Vigyázni kell a vaddisznókkal a tavaszi ellési időszakban 2020. április 25., 16:02|MTI 

Érdemes elővigyázatosnak lenni a vaddisznókkal a tavaszi ellési időszakban, mivel a kocák ilyenkor készek meglehetősen harciasan védelmezni kicsinyeiket a vélt vagy valós fenyegetésekkel szemben – hívta fel a figyelmet a kaposvári székhelyű Sefag Erdészeti és Faipari Zrt. pénteken.

A népszerű turistautaktól a vaddisznók többnyire távol tartják magukat, azonban a jelenlegi korlátozások miatt sok turista keres ritkán járt területeket kirándulásra, sportolásra vagy kutyasétáltatásra. Így pedig megnő a nem kívánt találkozások esélye is a vaddisznókkal – írták az MTI-hez eljuttatott közleményükben.

 Az erdészek azt tanácsolják az erdőjáróknak, hogy csak a kijelölt turistautakat használják és kerüljék a nagyon sűrű, bozótos területeket.

 Az erdőterület-kezelő cég azt írta: váratlan találkozás esetén a legjobb megállni és óvatosan elhátrálni a vaddisznótól, nem ajánlott elijeszteni, mert azt támadásnak érezheti. Erdős, bozótos, disznójárta területen kutyát csak pórázon ajánlott sétáltatni, mert ha kiszagolja a vadat, akkor támadással, ugatással felbőszítheti – tették hozzá.

 

A testvérem vidéken "hivatásos" polgárőr. Nem Kaposvár környékén, de ez lényegtelen. Tőle tudom, hogy ez csak egy nagyon enyhe figyelmeztetés. Hihetetlen mennyiségű bejelentés érkezik hozzájuk a tájékozatlan turistáktól vagy a "kutyasétáltatóktól", akik a mostani helyzetben inkább erdős részekre viszik ki a kedvenceiket. Nagyon sokuknak lövésük sincs a "természet törvényeiről". Azt hiszik, hogy az a jó, amit ők találnak ki és nem hallgatnak a szakemberekre.

egonca Creative Commons License 2020.04.24 0 0 51053

Mint kiderült, minket is az itteni képviselő hívott (a feleségem beszélt vele, nem én) és érdeklődött, hogy szükségünk van-e segítségre.

Maszkot viszont mi még nem kaptunk

Előzmény: Peto (51052)
Peto Creative Commons License 2020.04.23 0 0 51052

Fejlemény. A rákoskerti képviselő hívott volna, de nem volt tökéletes a nyilvántartása. Azóta ezt tisztáztuk, már nyilván vagyok tartva :-) , sőt ma megjöttek a maszkok is.

A helyi képviselő amúgy végighívogatta az időseket és fészbuk posztja szerint 17 fő részére végez bevásárlást. Végül is ez méltánylandó akkor is, ha netán más a beállítottságunk.

Előzmény: Peto (51050)
kukácska Creative Commons License 2020.04.23 0 0 51051

A Pesti úton a Napkelet utca és a telefontársaság parkolóbejárata között 8 óra előtt néhány perccel elütöttek egy motorost. Állítólag "csak" lábtörést szenvedett és a mentő 20-25 percen belül el is vitte. Amikor 8,30 körül jöttem haza, már csak autók álltak ott, de azok lefoglalták mind a két sávot, plusz a buszsávot.

A forgalom azért (is) állt, mert a Napkelet utcánál "beragadt" az egyik csuklós BKK-busz, azt hiszem 97E. Ezzel együtt állt az egész Y-kereszteződés a Pesti-Csabai saroknál. Rendőrök irányították a forgalmat.

Peto Creative Commons License 2020.04.17 0 1 51050

Nálunk 3 ilyen személy van a háztartásban, de még nem keresett semmiféle hivatal. Remélem, a maszkkal azért idetalálnak.

http://rakosmente.hu/Hirek/Hir.aspx?NewsId=fb035f8c-34ff-4568-935b-b2bfc5561124&PrevUrl=/

Előzmény: egonca (51049)
egonca Creative Commons License 2020.04.17 -1 0 51049

Nincs előzmény, csak a korosztályba tartozás van

Előzmény: Peto (51048)
Peto Creative Commons License 2020.04.17 0 1 51048

Csak most olvastam, hogy hívott az önkormányzat. Van valami előzménye, pl. korábban segély, étkeztetés igénybevétele stb., esetleg a veszélyeztetett korosztályba tartozol?

Előzmény: egonca (51044)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!