Keresés

Részletes keresés

KKXVII Creative Commons License 2019.11.22 -1 1 50916
Olvasom, hogy más helyre kerülhet a szuperkórház. Jó lenne ha Rákosmentére épülne mondjuk az M0 melletti üres terület kiváló helyszín. A Pesti úton a Maglódi auchan felé.
Peticiót kellene gyűjteni!
cucu Creative Commons License 2019.11.19 0 0 50915

Ja.... Rákoskerti....:)

Előzmény: Lacivill (50912)
kukácska Creative Commons License 2019.11.19 0 0 50914

süncsalád, amikor a macskával vagy a kutyával találkozik este a kertben.....

Előzmény: cucu (50913)
cucu Creative Commons License 2019.11.18 0 1 50913

Kerti veszélyes? Mi az, kaktusz?

Előzmény: Lacivill (50912)
Lacivill Creative Commons License 2019.11.18 0 0 50912

Lemaradtam a kerti veszélyes elvitelről. Hol lehet a napokban leadni csabák, vay kereszturon?

cucu Creative Commons License 2019.11.18 0 0 50911

'Hogy tudtok ennyi lomot felhalmozni...? :)

Előzmény: kukácska (50910)
kukácska Creative Commons License 2019.11.18 0 0 50910

Nem elméleteket/összeesküvés elméleteket gyártottam. Miután régen nem kapunk kerületi újságokat, arra gondoltam, hogy megváltozott valami, de nincs róla infónk.

Egyébként a lomtalanítás a postaládánkba bedobott tájékoztató idejében történt. Úgy elvitték, hogy egy fél darab spárga sem maradt a helyén. Igaz, dobozokban és szatyrokban raktuk ki a selejtezendőket...

Előzmény: cucu (50909)
cucu Creative Commons License 2019.11.08 0 0 50909

"Emberkénk nem volt barátságtalan, de azt mondta, hogy legközelebb szóljak/szóljunk nekik, ha elmaradt. "

 

Ez mindig mindenhol így van... Nem kell rögtön konteót gyártani.

Előzmény: kukácska (50907)
kukácska Creative Commons License 2019.11.08 0 0 50908

helyesbítés:

"4 hetenként viszik mind a kettőt az eredetileg megjelölt napokon"

Előzmény: kukácska (50907)
kukácska Creative Commons License 2019.11.08 0 0 50907

Lehet, hogy előbb kellett volna szóvá tenni, mert

- ma a korareggeli órákban megkaptuk a tájékoztatást a lomtalanításról. Térkép nem volt hozzá, csak az időpont megadása. Eddig mindig az első napokban vitték el, most az utolsó napokban fogják. Lehet, hogy kellene ez ügyben néhány kört futni, mert rosszat dobtak be....?

- tegnap délelőtt elvitték a szelektív műanyagos/fémes részét is. Éppen kint voltam, takarítottam a kapunk előtt, köszöntem nekik. Csak itt a fórumon tettem szóvá az eddigi elmaradásokat, sehol máshol, nekik sem. Emberkénk nem volt barátságtalan, de azt mondta, hogy legközelebb szóljak/szóljunk nekik, ha elmaradt. Azt is elmondta, hogy semmi nem változott,  4 hetenként viszik mind a kettőt az eredetileg megjelölt időpontban. Elnézést kérnek a kellemetlenségért, a létszám hiány miatt időhiánnyal is köszködnek.  Olyankor előfordul "kapkodás", csak abból adódhatnak kimaradások. 

 

...kezdek hinni a csodákban...

Előzmény: kukácska (50905)
egonca Creative Commons License 2019.11.05 0 0 50906

Posta: egy október 16.-ra szóló levélbeni meghívást október 31-én kaptam meg. Feleségem hivatalos okmánya 2 (kettő) hétig "utazott". (Gyanítom, hogy a helyi postahivatal a hunyó)

kukácska Creative Commons License 2019.11.05 0 0 50905

Mi évek óta nem kapunk kerületi újságot/újságokat.

Ha véletlenül mégis megkapjuk - mondjuk: esős idők környékén - a postaládánkat teljesen teletömik mindenféle reklámanyaggal is, így a számlákat és a fontos iratokat bedobálják az udvarba. Már többször jeleztük a postán, de ott azt mondták, hogy ezeket az újságokat és reklámújságokat nem ők terjesztik. Tegnap délelőtt nem voltam itthon, és a szakadó esőben is teletömték 2-3 hete lejárt(!!) Tesco, Príma, Spar és egyéb reklámokkal. Ezelőtt 1,5-2 hónapja egy darabot sem kaptunk.

Lomtalanításról továbbra sem érkezett egy betűnyi fecni sem, pedig egy hét múlva kezdődik a kerületben.

 

A szelektívről csak annyit, hogy kb.május óta vagy a papírt viszik el, vagy a műanyagot/fémet. Lehet, hogy a havi szállítást 2 havira módosították, de erről sem kaptunk semmit...

 

A kommunális és az FKF zsákos szemetet rendszeresen elviszik, már a kora reggeli órákban.

Előzmény: Fürtöske (50903)
cucu Creative Commons License 2019.11.03 0 0 50904

Azt kívánom neked, hogy ez legyen a legnagyobb problémád!

Előzmény: Fürtöske (50903)
Fürtöske Creative Commons License 2019.11.03 0 0 50903

Valahogy ezt a dolgot nagyon nem értem.

 

Van, ahol gond nélkül, normálisan, időben elviszik a kommunális szemetet.

Van, ahol ez nem egészen így működik.

 

Van, ahol a megadott napokon rendszeresen elviszik az FKF zsákokat.

Van, ahol ez nem egészen így működik.

 

Van, ahol a reklám újságokat, szóró lapokat rendszeresen hozzák.

Van, ahol ez nem egészen így működik.

 

Van, ahol a tájékoztató és/vagy információs leveleket rendszeresen időben megkapják.

Van, ahol ez nem egészen így működik.

 

És mindez egy állítólag folyamatosan fejlődő, szépülő, megújuló kerületben(??).

És mindez Rákosmentén .... ahol mindezek a problémák folyamatosan fennálló gondok évek óta .... 

Előzmény: Lacivill (50902)
Lacivill Creative Commons License 2019.11.02 0 0 50902

A gyakorlat más itt kerten.

Előzmény: Fürtöske (50901)
Fürtöske Creative Commons License 2019.11.02 0 0 50901

Elvileg mindenkihez bedobtak értesítőt, hogy az adott utcában mikor kell kirakni, és mikor szállítják el a lomokat!
Mi már vagy 3-4 napja megkaptuk a tájékoztatót.

Előzmény: kukácska (50900)
kukácska Creative Commons License 2019.10.27 0 0 50900

Kapott már valaki értesítést a novemberi lomtalanítás pontos időpontjairól?

A közteresek honlapján azt olvastam, hogy 10-19 között lesz, de nincsenek megjelölve a pontos helyszínek és napok.

KKXVII Creative Commons License 2019.10.14 -2 0 50899
Páe éve már én is ezt mondogatom.

https://index.hu/gazdasag/2019/10/14/matolcsy_adot_a_cukorra_epitsunk_gyorsvasutat/
egonca Creative Commons License 2019.10.14 -1 1 50898

Csatlakozom!

Előzmény: cucu (50897)
cucu Creative Commons License 2019.10.13 -1 3 50897

Gratulálok Horváth Tamásnak!

Mentol frász Creative Commons License 2019.10.08 0 0 50896

És az se segít, ha nem bontják. A Bélatelepi útat is megcsinálták - oszt a csatornafedők még csak véletlenül sincsenek szintben. Megint megkérdezném: kinek a kezét kell eltörni, amiért átvette???

Előzmény: kari56 (50895)
kari56 Creative Commons License 2019.10.06 0 0 50895
Nem sokáig volt egyben a pic melletti út. Hihetetlen, hogy már közművet sem tudnak anélkül építeni, hogy az új burkolatot ne kelljen bontani.
kukácska Creative Commons License 2019.10.04 -1 4 50894

Ez tegnapi hír. Mindenáron szükséges az önkormányzati választások előtt ezekkel hergelni a jó népet?!

 

A kórház Maglódi úti részén azt a két épületet legalább 1,5-2 éve "szenvedik" - építés helyett. Néhány napja voltam arra. Az épületeknek még ablaka sincs. Ha ilyen gyors ütemben folytatódik az építkezés, a 2022-es választásoknál majd át lehet adni a kimeszelt falakat, a festékes vödrökkel együtt. Ha már egy "zöld hullámot" képesek átadni, a kórtermekben maradt üres festékes vödrök jobban mutatnak. A berendezések átadását jobb lesz meghagyni a következő önkormányzati választásokra. Azok lesznek a nosztalgia gépek, mert addig elavulnak...

Előzmény: kukácska (50893)
kukácska Creative Commons License 2019.10.04 0 0 50893

Félmilliárdos fejlesztési támogatást kapott a Bajcsy-Zsilinszky Kórház

Lehetősége nyílik az intézménynek százötven számítógépet és nyolcvan monitort is lecserélni.

2019.10.03 14:39 MTI  

Több mint félmilliárd forint fejlesztési forráshoz jutott a Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet az Egészséges Budapest Programból (EBP).

Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkár csütörtökön a helyszínen, sajtótájékoztatón elmondta: az EBP olyan nagyívű kórházfejlesztési program, amilyen nem volt az elmúlt évtizedekben Budapesten és Pest megyében.

Kitért arra, hogy a csaknem kétmillió ember ellátásáért felelős Bajcsy-Zsilinszky kórházban húsz éve kezdte meg működését a szívkatéteres labor, amely most két csúcstechnológiájú speciális röntgenkészüléket helyezhetett üzembe a támogatásból.

Az államtitkár elmondta, lehetősége nyílik az intézménynek százötven számítógépet és nyolcvan monitort is lecserélni, megjegyezve, hogy digitális egészségügyről a hozzá tartozó modern eszközök nélkül nem lehet beszélni.

Horváth Ildikó kiemelte, azon dolgoznak, hogy a következő években közelítsenek az európai szintű bérezéshez az egészségügyben. "Megtettük az első lépéseket a szakdolgozók bérezésénél, és ezt folytatni fogjuk az orvosbérek rendezésével" - fogalmazott.

Horváth Tamás (Fidesz-KDNP), a XVII. kerület, Rákosmente alpolgármestere azt mondta, a két új berendezéssel nagyban fog nőni a betegbiztonság. Jelezte, az önkormányzat is mindent megtesz azért, hogy javuljon a kórház ellátási területéhez tartozók egészségügyi ellátása, épül a Bajcsy-Zsilinszky kórház új épületszárnya, és Rákosmentén is korszerűsödni, bővülni fog a szakrendelő.

Bodnár Attila, a Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet főigazgatója mérföldkőnek nevezte a mostani műszerátadást, és a tervek szerint az egész kórház megújul majd.

A X. kerületi Maglódi úti központi telephelyen új épületszárny épül a járóbeteg-szakrendeléseknek, Rákosmentén is megújul a szakrendelő, és a közigazgatási határon kívül eső, de a kórházhoz tartozó monori és a gyömrői rendelő teljes felújítása, korszerűsítése is szerepel az EBP-ben - ismertette.

Elmondta azt is, hogy évente kétezer szívkatéteres beavatkozást és több mint kilencszáz perifériás érkatéteres eljárást végeznek. Az elmúlt időszakban 35 százalékkal nőtt az intézményben ellátott infarktusos betegek száma, a kórházi halálozás ezzel egyidejűleg 34 százalékkal csökkent, ami nagyon fontos adat - jegyezte meg. Hozzátette: a tervek között szerepel a szívkatéteres labor továbbfejlesztése is.

KKXVII Creative Commons License 2019.10.03 0 0 50892
Gondolom emiatt is lesz csúszás

https://index.hu/belfold/2019/10/03/megtagadta_egy_favago_az_ikonikus_peceli_platanfa_kivagasat/
Kevin Creative Commons License 2019.09.28 0 0 50891

Szombaton indul a Zrínyi út első szakaszának várva várt felújítása.

 

Felújítják a Zrínyi utat a Péceli úttól egészen a városhatárig. A felújítás egy évet fog igénybe venni, amely több szakaszból fog állni.
Első körben a Péceli úttól a Csabagyöngye utcáig egyirányúsítják a Zrínyi utcát szeptember 28-tól, szombattól várhatóan egy hónapon keresztül, a Péceli út felé, útépítés miatt. Az érintett autóbuszok a Csabagyöngye utca felé módosított útvonalon közlekednek:

Szeptember 28-ától, szombattól:
🔹a 161-es, a 161E és a 990-es autóbuszok Rákoscsaba; Rákoskert felé ideiglenesen a 162-es autóbusz Lemberg utca, Óvónő utca és Csaba vezér tér megállóhelyein állnak meg
🔹a 269-es és a 298-as autóbusz a Péceli úton a 169E autóbusz Csaba vezér tér megállójában áll meg
🔹a 956-os autóbusz Hűvösvölgy felé a Csaba vezér tér és a Péceli út közötti megállókat nem érinti
🔹a 169E autóbusz Csaba vezér tér, Óvónő utca és Lemberg utca megállóhelyén áll meg.

 

cucu Creative Commons License 2019.09.27 0 0 50890

Súlyadót feladtátok?

Én ma adtam fel...:(

KKXVII Creative Commons License 2019.09.27 0 0 50889
https://17.kerulet.ittlakunk.hu/arcok/190924/riz-levente-polgarmester-temetese
Kevin Creative Commons License 2019.09.27 0 0 50888

Elméletileg a Péceli út - Csabagyönygye u. szakasszal kezdik a Péceli út felé egyirányúsítva a Zrínyi u. felújítását.

Előzmény: egonca (50886)
Peto Creative Commons License 2019.09.26 0 0 50887

Súlyos baleset történt a Pesti úton a Mayer villamossági bolt közelében este 10 után. Szürke Toyota, 3 sérült. Még folyamatban a mentés. (Facebook élő videon)

Előzmény: egonca (50886)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!