Keresés

Részletes keresés

Libera nos, Domine! Creative Commons License 2008.04.24 0 0 45
Hát ez bejött. Igaz, Krasznai Krisztián csak 11 évet kapott.
Előzmény: bronzon (42)
Xonox von Winter Creative Commons License 2001.03.12 0 0 44
Miért, mi lenne, ha reagálnának? Elhinnéd?
Zsákutca ez az oroszok oldaláról, akár benne voltak, akár nem. Téged sem hiszem, hogy meg lehetne győzni az ellenkezőjéről.

off
Egyébként a magyar politikában is az a divat mostanában, hogy nem válaszolnak kérdésekre, nem reagálnak feltételezésekre és vádakra.

Előzmény: somnifer (43)
bronzon Creative Commons License 2001.03.10 0 0 42
Akit emberöléssel vádol az ügyészség - K. Krisztiánt - az le van tartóztatva. Néhány embert "csoportos garázdasággal" vádolnak, közülük 2 van külföldön. De a többiek is szabadlábon.
A csoportos garázdaság konkrétan: építési törmeléket, murvát dobáltak a csákváriak irányába, amikor azok éjszaka - a romák elmondása szerint baseballütővel - a cigánytelepre mentek, és "fenyegetően léptek fel".
Még soká lesz ítélet, de a "csoportos garázdaság" nem fog megállni. Ugyanis nem lépték túl a jogos önvédelem mértékét.
Az emberölés - K. Krisztiánnal szemben - más tészta. Ha lesz hitelt érdemlő tanú (vagy más bizonyíték) ellene, 15 év körül kaphat. De egyelőre nincs.
A 2 külföldit nem fogja kiadni a francia hatóság.
Előzmény: rali (32)
rali Creative Commons License 2001.03.08 0 0 40
Ja.
Előzmény: bandee (39)
bandee Creative Commons License 2001.03.08 0 0 39
En halas vagyok barmelyik orszagnak, aki hajlando befogadni oket, meg az egesz pereputtyot. Ok meg nem tudjak, hogy mi var rajuk :)))

Van azonban egy nagy hatulutoje a dolgoknak:egy par ev mulva vigyazhatunk a zsebesekre Parizsban is...

rali Creative Commons License 2001.03.06 0 0 38
Úgy van.Attól tartank,elözönli őket a szemétnépség.
Előzmény: Liquid_FX (37)
Liquid_FX Creative Commons License 2001.03.06 0 0 37
Szvsz az az EU csatlakozás lenne mégis csak a jó "megoldás". Hidd el, jelenleg az EU-ban nem attól félnek, hogy a szakmával, keresettel, házzal, gyerekkel rendelkező magyar hirtelen megindul nyugatra. Sokkal inkább attól attól, hogy az tesz majd ilyet, akinek a fent felsoroltakból csak a gyerek van meg, igaz abból több is... :)
rali Creative Commons License 2001.03.06 0 0 36
Érdekes,hogy FÁK-országokba nem akarnak költözni.

megesszük a birkádat

Előzmény: KisHercegnő (35)
KisHercegnő Creative Commons License 2001.03.06 0 0 35
elsőre jól hangzik. csak az bökknő, h ha (netalántán, ha, esteleg stb.) mi is az EUhoz csatlakozunk majadan, akkor megint problémát jelentenének. szóval, ez nem megoldás, csak halasztó hadművelet.
Előzmény: Liquid_FX (34)
Liquid_FX Creative Commons License 2001.03.06 0 0 34
A magam részéről remélem, hogy francia barátaink megadják a politikai menedékjogot volt roma honfitársainknak. Meg annak a pár tízezernek is, aki követni fogja őket mindezen felbuzdulva. Határok nálküli Europa rulez.
KisHercegnő Creative Commons License 2001.03.06 0 0 33
gondolom még csak eljárást indítottak, de nem tartóztatták le őket, ezért lehettek szabadlábon. bár h a határon hogyan sikrült kijutniuk?! ezt én sem értem.
Előzmény: rali (32)
rali Creative Commons License 2001.03.06 0 0 32
Valami bűzlik itten.Hogy mehettek ki,ha eljárás alatt állnak?
Előzmény: KisHercegnő (31)
KisHercegnő Creative Commons License 2001.03.06 0 0 31
gyanús? hmm, ez eszembe se jutott. :-)) tudod, vhogy úgy vagyok ezzel az egész kérdésssel, h legszívesebben hagynám az egészet a fenébe, kit érdekel, h ki és mit csinál fo-ban? de uakkor meg rühellem az ilyen hátulról sárdobálózunk miközbe olvad a mi fejünkön is vaj c. dolgot, pláne, ha az én bőrömre is megy.
szóval, vegyes érzéseket táplálok.
Előzmény: rali (28)
misked Creative Commons License 2001.03.05 0 0 30
Tök jó a neved. De miért vonnák össze? A Tasztalon belül is vannak néha vegyes témák, igy sokkal szinesebb. Szerintem nem kéne igy szétcincálni ennyi Fórumra.
Előzmény: Detonátor (29)
Detonátor Creative Commons License 2001.03.05 0 0 29
Ezt is összevonják a politikai topiccal rövidesen. :(
rali Creative Commons License 2001.03.04 0 0 28
Kössz.Gyanús kis történet ez.
Előzmény: KisHercegnő (27)
KisHercegnő Creative Commons License 2001.03.04 0 0 27
inkább bevágom az index hírből, mégiscsak mérvadóbb mint kh emlékezete. :-)
Íme: Négy évvel ezelőtt hat zámolyi
romacsalád otthona
életveszélyesen megroggyant, így
a helyi önkormányzat azokat
leromboltatta. A családokat jobb
híján a kulturális központban
szállásolták el, ám másfél évvel
ezelőtt, jogerős bírói ítélettel
kiköltöztették őket onnan az
Országos Cigány Önkormányzat
telkén álló faházakba. Itt több
fenyegető levelet is kaptak. 1999
augusztusban a romák egyik
éjszaka megöltek egy csákvári
fiatalembert, aki társaival állítólag
baseball ütővel támadt rájuk.
Ezután a téli hideg miatt egy
budapesti villában szállásolták el
őket, ahonnan azonban egy
éjszakai támadás után, mivel
Zámolyra féltek visszamenni,
áprilisban Csórra költöztek
Krasznai Józsefhez, a Fejér
Megyei Cigányok Független
Szervezetének elnökéhez.
Krasznai vezetésével tavaly
nyáron döntöttek úgy, hogy
Franciaországba vándorolnak,
ahol politikai menedékjoghoz
folyamodtak. A francia hatóságok
egyelőre nem bírálták el
kérelmüket azonban egyre
inkább úgy tűnik, számíthatnak a
számukra kedvező döntésre.
Mindeközben már a bíróság
tárgyalja a Zámolyon meggyilkolt
csákvári fiatalember ügyét, emiatt
két Strasbourgban tartózkodó nő
kiadatását kérték a magyar
hatóságok.
Előzmény: rali (24)
rali Creative Commons License 2001.03.04 0 0 26
Ezzel egyetértek,pedig én nem vagyok poéitizáló alkat.
Előzmény: somnifer (25)
rali Creative Commons License 2001.03.04 0 0 24
Úgy van.Tudsz valamit a gyilkosságról?Már csak rémlik valami.
Előzmény: KisHercegnő (23)
KisHercegnő Creative Commons License 2001.03.04 0 0 23
ja, csak ez a mi (te, én stb.) megítélésünkön akkor sem fog változtatni. ha a fr. rájönnek, h ignis ezek nem dolgoznak (tekintsünk el attól, némelyik gyilkos is), akkor sem fogják beismerni, h nekünk nem volt sarunk. ez a ő nemzeti öntudatuk.
Előzmény: rali (20)
KisHercegnő Creative Commons License 2001.03.04 0 0 22
teljesen igazad van, megszerezte. (tegnap már nem voltam beszámítható állapotban.) azonban a magyar külpolitikában (legalábbis kívülről) nem nagyon foglalkoznak oroszo. hatalmával, amely még igenis létezik a mai napig is. de ez már 1 másik probléma...
a hatalomnak igazi érdeke fűzödik a bekerüléshez
mármint az EUra gondolsz?
Előzmény: flaviusz (17)
KisHercegnő Creative Commons License 2001.03.04 0 0 21
kösz, nekem már nem volt hozzá tegnap erőm. kb. fedi a magyar híradást.
Előzmény: somnifer (16)
rali Creative Commons License 2001.03.04 0 0 20
Ezek itthon is alja népség voltak,odakint is azok maradnak.
deltoid Creative Commons License 2001.03.04 0 0 18
Az a baj, hogy ezeket a szerencsétlen embereket lépten nyomon beugratják, hogy odakint kolbászból van a kerítés, és mindenki kib@szott jószívű. Hát éppenséggel kvára nem így van. A 80-as évek elején Kanadában politikai menedékjogot kapott haveromnak tíz évbe tellett, mire úgy-ahogy talpra tudott állni a semmiből, kurrens szakmunkásvégzettségggel, ráadásul az első öt évét az ország talán leghidegebb, leglehangolóbb és legtaszítóbb nagyvárosában, Winnnipegben kellett végigszopnia; kvázi, oda deportálták. (Nem hiszi, hogy ott bárki jól tudná érezni magát, akárhonnan jött.) A szociális necc télleg sűrűn szőtt, és a fajtája miatt senkit sem b@szogatnak, de a kép, amit a romák elé vetítenek, és a valóság kva messze van egymástól. És nemcsak Kanadában.
Előzmény: somnifer (16)
flaviusz Creative Commons License 2001.03.04 0 0 17
Nem próbál megszerezni hanem megszerezte!Azért ez nagy különbség.+amit akar azt is megtudja szerezni.A másik,hogy szerintem nem biztos,hogy a hatalomnak igazi érdeke fűzödik a bekerüléshez,tekintettel arra,hogy akkor a jogharmonizáció rájuk is kötelező érvényű lenne!!!Ez olyan mint a menő orvosok a kórházakban.Egyiküknek sem érdeke,hogy a paraszolvencia megszünjön.Az SZTK-ban a röntgenesnek,vagy a laborosnak annak igen.
Előzmény: KisHercegnő (6)
osca Creative Commons License 2001.03.04 0 0 14
A "Jane's... " ebben a témában a lehető legszélesebb spektrumban (nemzetközi értelemben vett) mérvadó lap... olvassátok, olvassátok...

Előzmény: somnifer (8)
Riker Creative Commons License 2001.03.04 0 0 13
Errol ju eszembe, hogy valahol asszem az indexben olvastam arrol, hogy a kozepkorban nnyugat europaban mar azert megoltek ha cigany vagy, mig a kelet euoropai orszagokban(igy Mo-on is) nem vagy csak alig volt ciganyuldozes.
MrPete Creative Commons License 2001.03.04 0 0 12
Szerintem ez az egész EU felvételi csupán politikai kérdés. Portugáliát úgy vették be '86-ban, hogy a béka segge alól kellett felrángatni, szóval gazdasági okokkal kár jönni. Nem azért, de ha Mo-on véletlenül a francia lenne a hivatalos nyelv és mindenki bele lenne esve a franciákba, akkor könnyebb lenne az utunk Brüsszelbe. Ők is utálnak minket, mi se szeretjük őket ez adottság. Sárközy Tamás mondta eccer az Eu jogharmonizációval és a felvétellel kapcsolatban, hogy minél hamarabb be kell kerülni, mert minél később vesznek fel, annál több elvárást támasztanak. Olyan jogharmonizációt, meg bevezetendő szabályozást, ami a többi EU tagállamban majd csak 20-30 év múlva kerül bevezetésre. Ha már bent vagyunk, akkor már mi döntjük el, hogy mit mikor, hogyan vagyunk képesek (értsd: akarunk) átvenni. Persze a legnagyobb jószándékkal. :))) Szóval jelenleg az erősebb kutya b.. elve van (ezt a Sárközy mondta így :)), ezért az ilyen pofonokat el kell viselni, és majd ha benn leszünk, akkor kezdhetjük el érdekeinket érvényesíteni. Ez van, még 5 év szopás.
attus Creative Commons License 2001.03.04 0 0 11
Ugye ismeritek a viccet:

Miért jönnek haza a zámolyi romák?
Mert megkapták a munkavállalási engedélyt!

Komolyra fordítva a szót, ez a példa, meg a másik múltkori a holland AI hirdetései a mo.-i rendőrökrl, akik gyerekeket kínoznak, világosan mutatja, hogy a többség arrafelé most sem tudja miben különbözik Budapest és Bukarest.
Ez egyrészről érthető, szerintem a magyar lakosság 90%-ának fogalma sincs arról, hogy Türkmenisztén és Kirgizisztán az két külön önálló ország. Sőt, ha megjelenne a ***-ben (bármelyik bulvárlap behelyettesíthető), hogy Türkmenisztánban üldözik a kirgiz kisebbséget, és verik a gyerekeiket, szerintem 80% simán elhinné. Szóvl mi sem vagyunk jobbak, csak persze nekünk jobban fáj, ha emerről a oldalról vagyunk érintettek.
Az pedig megint más kérdés, hogy hivatalos szerveknek viszont nem szabadna mindenféle szedett-vedett infok alapján ítélni. Mint ahogy a fenti hírre valszeg nem reagálna a magyar külügy sem.

Emeric Creative Commons License 2001.03.03 0 0 9
A Jane's Intelligence Digest című folyóiratban jelent meg. (Egyébként jellemző, hogy az indexnek ez nem hír.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!