Keresés

Részletes keresés

doodoo Creative Commons License 2003.04.11 0 0 7
Sziasztok!

Igen, a Phalaris Arundinacea hallucinogén hatású növény, sok Phalaris társával együtt (de nem mindegy Phalaris :). Egy DMT nevű anyagot tartalmaz, amely mellesleg rajta van a magyarországi pszichotrop anyagok listáján (ergo fogyasztása tilos - viszont termesztése nem).
Úgy tudom, hogy maga a növény "igénytelen", könnyen nevelhető, szinte gaz. Annyira, hogy - ha jól emlékszem - Ausztrália bizonyos vidékein írtani és génkezelni is kellett, mert a birkák számára nagy mennyiségben lelegelve halálos.

Ha a pszichotrop hatását nézzük, akkor az egyik legerősebb hallucinogén anyagok közé tartozik a pántlikafűben található DMT, nem véletlenül használják a sámánok. Ott egy ayahuasca nevű ital egyik összetevője.
Simán elrágcsálva, megszagolva, zsebben és kertben tartva "veszélytelen" és szerintem aranyos növény... bár - a birkákból kiindulva - az állattartó (kutya-macska) kertészeknek a "tilos részbe" ajánlom tenni :)

Megyesi Éva Creative Commons License 2001.03.08 0 0 6
Hallucinogén hatású...(azt hiszem így kell leírni)
Előzmény: kicsi emma (5)
kicsi emma Creative Commons License 2001.03.08 0 0 5
Na és mit csinának a sámánok a pántlikafűvel? Eláruljátok? nagyon kiváncsi lettem...
Előzmény: Megyesi Éva (4)
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.03.07 0 0 4
Igen. Sőt, van ismerősöm, aki ki is próbálta, de azóta nem beszéltem vele...
Előzmény: soon (3)
soon Creative Commons License 2001.03.07 0 0 3
Kösz a pontosítást.
A pántlikafű érdekelne,a phalaris.
Hát,olvastam én is valamit. Te is?

Előzmény: Megyesi Éva (1)
soon Creative Commons License 2001.03.07 0 0 2
Helló Shitty Steve, kösz a tippet.Ha arra járok,miről ismerem fel?
Előzmény: Shitty Steve (0)
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.03.02 0 0 1
A Phalaris a pántlikafű, az olasznád latin neve: Arundo donax. Melyik érdekel? Csak nem a sámánokról olvastál Te is?
Előzmény: soon (-)
Shitty Steve Creative Commons License 2001.03.01 0 0 0
Kedves soon!

Én mátészalkai vagyok, és a környékünkön rendszeresen látni zöld pántlikafüvet.

Előzmény: soon (-)
soon Creative Commons License 2001.03.01 0 0 topiknyitó
Kedves Éva!
Kedves többiek is!
Nem tudjátok véletlenül,hogy hol nő az országban phalaris arundinacea(zöld pántlikafű,olasznád)és miről lehet megismerni pontosan és mikor?
Előre is kösz minden infót!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!