Keresés

Részletes keresés

grosanjani11 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 9

Szia!

 

Hallgassatok zenét. Segíthet!

 

https://youtu.be/DCBvS9DY6Xg

Dri-Dri Creative Commons License 2010.12.13 0 0 8

Sziasztok!

 

Kérlek segítsetek tanáccsal, ha tudtok!

Az egyik hörikémen három napja nyílt, gennyes sebet észleltem a ké mellső lába között, kezelgettem neki természetes anyagokkal, de három nap alatt háromszorosára nőtt szegénykémnek. Mozgolódik, eszik rendesen, engedi, hogy megfogjam, mintha nem fájna neki, de nem gyógyul, csak növekszik. A hátsó lábacskái boka tájékon néhány napja sebesek voltak, kivettem tőle, mostanra, tehát elég hamar azok begyógyultak.

Mit gondoltok mi lehet, és mit tegyek addig is, amíg állatorvoshoz el tudunk menni????

Bahamut Creative Commons License 2001.11.05 0 0 7
nos, shitty, sok oka lehet. Mi itthon csládi körben aranyhörcsögöt tenyésztünk(már ha 3 tenyészpár tenyészetnek nevezhető), igy értek hozzá. Nos, vágjunk is bele. Először is, vizsgáld meg a következőket:
- egyedül van-e vagy több hörcsöggel él együtt
-neme
- fajtája(arany vagy törpehörcsög
Nem túl valószinű, hogy depressziós, amennyiben aranyhörcsög.Csak amiatt lehet kissé kókadt, mert talán nem foglalkozol vele eleget. Az aranyhörcsög mellé-főleg, ha már idősebb, vagy nem akarsz tenyészteni-ne vegyél párt. Ajánlom, hogy építs ki neki egy "játszóteret" egy erős karton-vagy muanyagdobozban, némi forgács, és állatboltban kapható mászó-rágó alkalmatosságok segítségével.Persze az is lehet, hogy túl kicsi a helye, ekkor nem ártana beszerezni egy nagyobb ketrecet/terráriumot.
A depressziónál sokkal valószinubb, hogy beteg.ellenorizd rajta:
- szomjasabb-e az utóbbi időben a megszokottnál-
-a végbél környéke tiszta-
- nincs hasmenése-
- a széklete nem véres, esetleg bűzös és nem szilárd-
ha törpehörcsög, az már más.
Az aranyhörcsöggel ellentétben a törpehörcsög megtűri maga mellett a fajtársakat. Ritkán, de elofordul, hogy egy egyedül tartott törpehörcsög depresszióba esik. egyébként ugyanazokra kell itt is figyelni, mint az aranyhörcsögnél.
No, csak annyit mondok, foglalkozz vele többett, és ha rám halgatsz, megmutatod egy állatorvosnak!
Jobbulást!!
Összeesküvő Creative Commons License 2001.11.04 0 0 6
Ez teljesen normális. Az első néhány napban berendezkedik a ketrecben/terráriumban. Addig elég passzív, utána viszont aktivizálja magát.

Ha meg tudod oldani, tedd ki a szobád padlójára szaladgálni.

Az én hörcsögeim pl. egész éjszakára kint vannak hagyva. Csináltak maguknak fészkeket itt-ott (könyvek mögött a polcon, szekrény alatt) és ha aludni akarnak, oda húzódnak vissza. Reggel pedig begyűjtjük és a helyükre tesszük őket.

Sokkal jobb ez a módszer a hörcsögöknek, mint a kerék. Célszerű persze figyelni, hogy el ne rágják a 220-at, mert az elég végzetes tud lenni :(

Sok sikert a hörcsöghöz!

Előzmény: sexmachinehead (5)
sexmachinehead Creative Commons License 2001.10.17 0 0 5
Sziasztok!

Mult vasarnap vettunk egy kis horcsogot (kek zafir) es hat eddig nem sok mindent csinalt, csak kajalt, meg rendezkedett a hazaban, viszont most mar vagy negyven perce mint akit seggbedurrantottak. Meg sem all, fut a porgettyujeben meg maszkal ossze-vissza a racsokon. Ez normalis, vagy hyperaktiv horit vettem?

Összeesküvő Creative Commons License 2001.05.12 0 0 4
Figyelj!

A hörcsögödet futtasd meg a szoba padlóján minden este, de minimum 2-3 naponta.

Akár egy-két óra futás is elég lehet, de ha tudod, futtasd többet. Nálunk az egyik hörcsi egész éjjel kint szaladgál a szobában, anyukám szokta reggelente összeszedni.

Vigyázz rá, hogy meg ne lépjenek, vagy szét ne rágjanak egy vezetéket.

Jót tesz neki, ha - miután magától felébredt - kézbe veszed, símogatod, és beszélsz hozzá.

Napközben ne ébreszd fel, hacsak nem muszáj - például takarítás miatt.

Adj neki finomságokat is, ne csak almát meg magokat - túrórudit, diót, csokit, petrezselymet, állatkereskedésben kapható csemegéket, stb.

Ezek teljesen komoly dolgok, a mi hörcsögeinknél tökéletesen beváltak.

Üdv: Ö.
A hörcsögöt is üdvözlöm.

zsepibaba Creative Commons License 2001.04.23 0 0 3
szegényke..honnan tudod hogy depressziós? namind1..figy szerintem szeretgesd meg beszélgesd ajnározd...meg ilyenek
Spanci Creative Commons License 2001.04.04 0 0 2
Én már minden rágcsálót a patkányhoz viszonyítok, innen eredt ez a kis 0-ázásos duma.
Előzmény: sybilla (1)
sybilla Creative Commons License 2001.04.04 0 0 1
Ez nem igaz, Spanci!
Sok mindenre meg lehet ôket tanítani.
Biztosan keveset foglalkoznak vele, azért esett depresszióba. Talán kellene neki egy társ, ha nem érsz rá törôdni vele:)
Spanci Creative Commons License 2001.03.01 0 0 0
Aranyhörcsögnek 0 esze van
Shitty Steve Creative Commons License 2001.03.01 0 0 topiknyitó
Az aranyhörcsögöm depressziós lett. Semmit nem csinál, csak ül, és néha eszik. Mi történhetett vele?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!