Keresés

Részletes keresés

romesz Creative Commons License 2010.07.13 0 0 1848
A leghosszabb amire emlekszem Mission Viejobol 2 ora volt abban az idoben amikor nem volt carpool sav.

Egy masik alkalommal pedig a 22esen Garden Grove-nal kigyulladt egy kamion es lezartak az autopalyat, akkor is 2 ora alatt haza ertem mellek utakon. Persz sokat szamit a helyismeret. Aki nem ismeri ki magat az bent ragad olyan savban ami allandoan meg all.
Előzmény: Törölt nick (1846)
romesz Creative Commons License 2010.07.13 0 0 1847
Szoval, hogy ertsd aahogy irtad, a DT egy varos roviditesnek tunt, nem is gndoltam, hogy a Huntington Beachet nem rovidited, de a downtownt igen. Altalaban a varos nevet roviditik es ennyi. Csak azert mert neked egyertelmu az nem jelenti, hogy mindenki arra gondol amire te. Raadasul a varos nev elott irtad a roviditest ami angolban rendben van, de mivel magyarul irunk ujra csak megkevert. De felesleges ragozni, mert ugy tunik ujra, csak kotozkodz ujra.
Előzmény: denes (1845)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.13 0 0 1846
Fomusoridoben? Allitolag mienknel szornyubb commute csak LA-ben van. Itt is van olyan, hogy csodak csodajara atsuhan az ember, aztan olyan is, hogy 4 ora az amugy 40 perces autozas, mert epp 1 vagy 2 baleset van.
Előzmény: romesz (1844)
romesz Creative Commons License 2010.07.13 0 1 1844
egyaltalan nem volt egyertelmu , hogy huntington Beachrol beszelsz.
Szerintem kb egy ora alatt belehet erni LAX-re a piertol 8 even keresztul minden nap azon az utvonalon jartam es nagyon ritkan tartott tovabb az ut. Alltalaban 45-50 percig tart.

Előzmény: denes (1843)
romesz Creative Commons License 2010.07.13 0 0 1842
Mivel ismerem a kornyeket azert lennek kivancsi, hogy mit takar a rovidites.
Előzmény: Törölt nick (1841)
romesz Creative Commons License 2010.07.13 0 0 1840
Péntek du. DT-ból Huntington Beach 5-ös, 605, 405 40 miles 3 óra.

Probaltam rajonni mit jelent a DT, de nem tudom kitalalni. Ez valami uj telepules?
25 evig eltem ott, de nem remlik, hogy talalkoztam vele.
Előzmény: denes (1831)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.23 0 0 1839
jól döntöttél !
Előzmény: *Jázmin86* (1838)
*Jázmin86* Creative Commons License 2010.06.23 0 0 1838
Nekem minden vágyam, hogy egyszer ott élhessek!
És ez hamarosan így is lesz!!!!!! :)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.23 0 0 1837
miért ? mi kéne , hogy mögötte legyen ? kerítés kolbászból ?
Előzmény: Törölt nick (1835)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.22 0 0 1835
nincs annyi pénzük az amsiknak, hogy én odaköltöznék
rengeteg gyönyörü ország van a földön, ahova kivándorolnék, de az usa-ba soha
csak istenitve vannak, de nincs mögötte semmi
földlakó11111 Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1834
Nem
decebal Creative Commons License 2010.02.13 0 0 1832
A környezet fontosságát a város kis méret határozza meg, Nagy város= a föld sebe, ami góc, vagyis fertőzött helyet jelől, a falu az ideális, ott az élet egészséges
Előzmény: Ram-Tam-Tam (1828)
tápos győri Creative Commons License 2010.02.05 0 0 1830

Szeretnél-e amerikai lenni?

 

...nem én. Semmi pénzért sem!!

Ram-Tam-Tam Creative Commons License 2009.05.26 0 0 1828

huh joooo oooreg poros topik.

 

De haatha neeezi meeg valaki.

 

Foooleg amerikai.

 

A nagy keerdees az lenne , hogy Los Angeles mekkora?

 

Csak egy nagy vaaros vagy beletartozik meeg pl Santa Monica vagy Long Beach is.

 

Kooszke.

 

Ekezethaboru:  nyald ki.

geribaro Creative Commons License 2008.10.02 0 0 1826
Egy nagyon jo amerikai kozgazdasz baratom mondta egyszer egy beszelgetesunk soran:,,Mar csak a magyar tudasra es egy magyar szivre vagyom"
Előzmény: Kalman_Toth (-)
atitika Creative Commons License 2008.05.29 0 0 1825
Hát igen, a 2. mondatoddal max. egyetértek, ez sajnos így igaz és csak egyre rosszabb lesz!!
Előzmény: Törölt nick (1771)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.15 0 0 1823
ok, legyen igazad , befelyeztem
es az ekezetekkel valo irast is.
Előzmény: szivlapat (1822)
szivlapat Creative Commons License 2008.05.15 0 0 1822
(("...kar hogy az ly kijavitasert ennyit faradoztal ..."))

Nem volt fáradtság. Csak azért reagáltam rá, mert bántotta a szemem, hogy olyan emberként róttál meg mást, aki önmaga sem ír helyesen.
Van egy közmondás, "Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna."
Előzmény: Törölt nick (1811)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.13 0 0 1815
azt nem tudom hogy van az army-ban, de az air force-os barátomtól hallottam, hogy a szolgálati irötöl függetlenül bizony állandoan volt nekik kötelezö angol. Már vagy 10 év ota volt benn, amikor emlitette, ma délután kötelezö angolom van...........

Azzal együt, hogy gratulálhatunk neked, mint olyannak, aki fiatalon megtanult és most tökéletesen tud, és ha nem is védem magamat-bizony 40-50évesen elkezdeni angolul tanulni és--és 3 másik nyelv után--bizony nem ugyanaz.

Igazad van, ismerek rengeteg faszkalapot, aki itt élte le az életét, és sem irni-sem olvasni ne tud, de hát sokszor a munkahely és a környezet is válogatja. Ha zajos helyen dolgozik valaki és nem beszélgetnek vele, nem kell beszélnie--hát nem ragad rá semmi. Hát még ha mexikoiak - vietnamiak a munkatársak.


Előzmény: Törölt nick (1814)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.13 0 0 1814
Nem az elhatározáson múlik akkor min? ha valaki lusta, nem érdekli a téma akkor nem fogja megtanulni akkor se ha 20 évig egyfojtába iskolába megy. A hadesergben meg nem nagyon tanitanak angolul, az csak abban segitett hogy csakis angol bészédet hallottam magam körül.
Ahhoz képest hogy nem értek semmihez elég jól megvagyok, most teszt mérnöki állásban vagyok ahol az útolsó 5 évben csakis számitógép programokat fejlesztek Visual Basic.NET, C#.NET, Java, amikben gyakorlott vagyok, és amiket teljesen magamtól tanultam mindenféle iskola vagy tanfolyam nélkül.
Előzmény: Törölt nick (1807)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.12 0 0 1812
ezt magad döntsed el az alábbi átlag számitásbol:

8 dollár orabérrel kb 1100-at keresel tisztán---mondjuk hétvégi túlorával kicsit több, tán 1300 is lehet.

A lakbér? Hát az a helységtöl függöen több-kevesebb. Houstonban már ellakhatsz egyszobásban 600-ért is havonta, a West Coast-on 1000 alatt nehezen. Igy a megoldás a SHARE, tehát ketten bérelnek egy kétszoba-kátfürdöszobást 1200 -ért (no ez nem a beach közelben van ugyan) igy itt is ki lehet bulizni a 600-at.
Jobb lakás amiben esetleg medence is van, jobb környék stb... hát annál a 2 szobás is 1400-nál kezdödik, igy 700, plusz mellékköltségek. Nos a villany is érdekes, itt CA olcso a villany, viszont Houstonban drágább lett. Ez elsösorban a megemelkedett üzemanyag árak miatt, ugyanis ott fossil fuel, itt talán a vizierömü is belejátszik?? ( Hoower Dam)

Nos a kaja egy személyre kb 300 havonta. Sörrel - fagylalttal és extrákkal kb 400.
Benzin? Hát ha közel laksz a céghez, akkor 40-60 dollár egy honapra, de akkor abban semmi hétvégi kirándulás nincs benne. Kiruccanásokkal együtt kb egy 100-as a benzin.
Egyéb alapkiadások( kocsi ado, biztositás stb... ) is kijöhet egy százasra havonta. Telefon, TV is egy 100-as..

sporolosan tehát:
lakás600
kaja300
kocsi adó, biztositás 100
benzin, villany, fütés 100
TV, telefon 100 (kabel tv, internet, unlimited cellular telefon)

Összes alapkiadás igy 1200-1300
Ebböl az is llátható, hogy egy 2 szobás lakást már nem tudsz kivenni a minimal orabérrel

New Yorkban teljesen más a heyzet. Ott picivel többet kereshetsz, talán 9-10 dolláros orabérek is vannak, de a LAKÁS sokkal drágább, mi egy icipici egyszobásért fizettünk 1400-at és a kaja és a mellék költségek sokkal többe kerülnek. A közlekedés? hát 20 dollár egy hetijegy, 80 a havijegy --de nincs kocsi, nincs benzin-adó stb---igaz hogy nem mész sehová otthon kuksolsz nézed a TV-ét
Előzmény: boomerangtv (1810)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.12 0 0 1811
hibának látszik, de

én angol tastaturás géppel irok un. vakon magyarul, és a hosszu ékezetekkel nem foglalkozom. sokan egyáltalán nem állitják át a magyar betükre.

akkor a jovoben igy irjak? kar hogy az ly kijavitasert ennyit faradoztal -- egy szimpla kosz helyett--
Előzmény: szivlapat (1808)
boomerangtv Creative Commons License 2008.05.12 0 0 1810
lenne még egy kérdésem. A minimálbérből (pincér, takarító...) mennyire jól lehet megélni Amerikában? Elég kajára, lakás bérlésre és a havi számlákra?
boomerangtv Creative Commons License 2008.05.12 0 0 1809
Ok kösz az infot. a médiában meg mindenhol azt sugalják hogy Amerikában autó nélkül nem tudsz eljutni A-ból B-be. Végre megtudtam az igazat
Előzmény: Törölt nick (1804)
szivlapat Creative Commons License 2008.05.12 0 0 1808
Kedves "variable speed"

Olvasgasd át a kijavított írásodat és gondolj a közmondásra, "Bagoly ne mondja a verébnek, hogy nagyfejű."

 

(("nem szolt személy szerint senkihez, de ha bejezted (jével) a te dolgod.
A gyereknek abban nincs igaza, hogy az angol tanulás nem igazán az elhatározáson mulik (múlik)--éppen nála sem igy (így) volt, mert a katonaságnál kötelezö (kötelező) volt neki, idejük is van böven (bőven) angolul tanulni..........-- Mondjuk az angol tuudással (tudással) nem kell kérkedni, az amerikaiak perfekt angol nélkül is elismerik a jo (jó) szakembereket. Fiatal barátunk ugy (úgy) látszik az angolon kivül (kívül) nem sok mindenhez ért--igy (így) hát örömmel kérkedik vele. Bezzeg ha fizetnie kellett volna érte neki, vagy a napi 10 órai nehéz fizikai munka után kelett (kellett) volna iskolába járnia ( heti 4 órás iskola, szart sem ér...) akkor máshogyan beszélne.

Ezzel együtt igaz hogy klassz dolog tudni, érteni.

Erre van az a vicc, hogy a kihalt west utmelléki (útmelléki) tanyán ücsörög egy idösebb (idősebb) disszidens magyar házaspár, mire egy autó megáll mellettük és az utas elkezd kérdezösködni (kérdezősködni), ---de a bácsikáék nem értik. Erre a kérdezö (kérdező) váltja a nyelveket: speak english? -- no answer, speak german?---no answer, speak russian?---no answer, speak espanol? --no answer............áhhhh, dobbant az utas, bevágja magát az autóba és elhajt.

Erre az idös (idős) bácsika odaszol (odaszól) a feleségének: Látod anyukám, mondtam én mindig, nem érdemes nyelveket tanulni. Itt volt ez a pasas, beszélt vagy 5-6 nyelvet, aztán semmire sem ment vele.))"

 

19 sorban 15 hiba.

Előzmény: Törölt nick (1807)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.12 0 0 1807
nem szolt személy szerint senkihez, de ha bejezted (jével) a te dolgod.
A gyereknek abban nincs igaza, hogy az angol tanulás nem igazán az elhatározáson mulik--éppen nála sem igy volt, mert a katonaságnál kötelezö volt neki, idejük is van böven angolul tanulni..........-- Mondjuk az angol tuudással nem kell kérkedni, az amerikaiak perfekt angol nélkül is elismerik a jo szakembereket. Fiatal barátunk ugy látszik az angolon kivül nem sok mindenhez ért--igy hát örömmel kérkedik vele. Bezzeg ha fizetnie kellett volna érte neki, vagy a napi 10 órai nehéz fizikai munka után kelett volna iskolába járnia ( heti 4 órás iskola, szart sem ér...) akkor máshogyan beszélne.

Ezzel együtt igaz hogy klassz dolog tudni, érteni.

Erre van az a vicc, hogy a kihalt west utmelléki tanyán ücsörög egy idösebb disszidens magyar házaspár, mire egy autó megáll mellettük és az utas elkezd kérdezösködni, ---de a bácsikáék nem értik. Erre a kérdezö váltja a nyelveket: speak english? -- no answer, speak german?---no answer, speak russian?---no answer, speak espanol? --no answer............áhhhh, dobbant az utas, bevágja magát az autóba és elhajt.

Erre az idös bácsika odaszol a feleségének: Látod anyukám, mondtam én mindig, nem érdemes nyelveket tanulni. Itt volt ez a pasas, beszélt vagy 5-6 nyelvet, aztán semmire sem ment vele...............
Előzmény: Törölt nick (1806)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.11 0 0 1805
Senkit sem lehet kénytetni hogy tanuljon valamit, szóval ha nem érdekel akkor maradj hülye
Előzmény: Törölt nick (1802)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.11 0 0 1804
nagyobb városokban az élelmisziszer boltok mindenhol vannak, és ha nincs is földalatti, busszal ugyanugy lehet közlekedni, mint New Yorkban. A buszok idöre jönnek, ugy mint New Yorkban--csak pontosabban.

Pld. Los Angeles és környékén is van gyorsvasut---kevesen használják- de van.
Előzmény: boomerangtv (1799)
break Creative Commons License 2008.05.11 0 0 1800
En San Franciscoban es Seattle-ben is laktam es tomegkozlekedtem es sikerult eljutnom busszal/(trolibuszal) mindenhova. Csucsoidobn 10 percenkent jonnek jaratok, lassubb idoszakban fel orankent, vagy akar csak orankent.
Előzmény: boomerangtv (1799)
boomerangtv Creative Commons License 2008.05.11 0 0 1799
Lenne egy kérdésem. Mi a helyzet a tömegközlekedéssel? Autóval kell menni mindenhova(vásárolni , dolgozni stb..)Hol van még olyan lehetőség mint például a New York-i metro?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!