Keresés

Részletes keresés

kardantengely Creative Commons License 2001.10.31 0 0 44
Próbáltam rögziteni a trimmert, de a cérna túl bajos lett volna, úgyhogy inkább 10x1 mm-es papírcsikkal ragasztottam oda a müanyag házhoz, tuti bejön, attol fogva nem állítodik el a fej.
kardantengely Creative Commons License 2001.10.30 0 0 43
Hali! Én is pont ezzel a problémával szenvedek mind a 48x-os sony, mind a 40 szeres toshiba cd-romommal. A trimer egy 10 cd beolvasása után elálítodik, ami ugye elég gáz... a toshibába még ki lehet cserélni a trimmert (1 kohm-os), de a sonyban nem, mert nem nyákon van, hanem olián, azt meg forasztani eléggé veszedelmes egy művelet. Én is a poti mechanikai rőgzitésére gondoltam, szerintem talán a nyák spray jöhet szóba csak attol félek mert nehéz úgy befujni, hogy a többi alkatrész ne kapjon belőle. a másik tippem pillanatragasztós cérna, amit oarakni iszonyat nehéz, de jól rögziti, viszont ha berakás közben elállítodik a trimmer, akkor el lehet távolitani.
a fej beállítást szerintem gyorsabban is meg lehet csinálni, nem kell ujrainditgatni a gépet elég ha müanyag csavarhuzoval állitgatod, meg nem vered le szegény cd romot menet közben.
Lipko Creative Commons License 2001.03.31 0 0 42
Ha jól megcsinálod hosszú ideig jó, a Sony-knál már nem olyan sokáig. Sajnos elrázódik a trimmere ahogy jár a fej. Ja! Számítástechnikai szervízben nem fognak ezzel szarakodni, ha garos adnak újat, ha nem akkor jó pénzért megcsinálják (4-6000 Ft). A potit nem lehet semmivel rögzíteni, mert ha bekened valami trutyival, akkor kezdheted előlről az állítást, mert megváltozik az ellenállás, ami furcsa, hogy száradás után sem jó.
ToM Creative Commons License 2001.03.31 0 0 41
drotmalac!
Még nem nyilatkoztál, hogy mire jutottál a Creative-oddal.
drotmalac Creative Commons License 2001.03.30 0 0 40
Ezt egy számtech szervízben el tudják végezni ? :))))

Ha megvan akkor mennyi időre jelent megoldást? magyarul: mikor romlik el újra?

Előzmény: Lipko (39)
Lipko Creative Commons License 2001.03.28 0 0 39
Én évekig CD-kel foglalkoztam és az a tapasztalatom, hogy nem a por okozza a legnagyobb problémát, mert ha poros a lencse és felpörgeti a CD-t az úgyis lefújja róla. Azon mindig csak egy minimális porréteg marad. Viszont a labilis CD-k 90 százaléka a rossz fejfeszültség miatt volt bizonytalan (ez szabályozza a lézer fókuszát). A legtöbbet ezt a Sony-knál vettem észre (már a CDU-311-nél is, de a maiaknál ugyanúgy szar). Könnyű megcsinálni, csak sokat kell szarakodni vele (1/2 - 1 óra).
A lényeg: szétkapod a meghajtót, úgy hogy mindenhez hozzáférj, de működőképes legyen. Nem árt egy portalanítás sem, a porszívó tök jó. Bekötöd mint rendesen, mondjuk a géped tetején egy papírlapra téve. Kiveszed a fedeléből a lemezleszorító mágnest. A lencse mellett a legtöbb esetben találsz egy kis trimmert. Az egész fordulatából, csak kb. 1 mm-en olvas valamit a CD. Kapcsold ki a gépet állíts rajta egy picit. Kapcsold vissza, elég a memória checkig, ott pauzold le, mert valószínü megint ki kell majd kapcsolnod a gépet. Tegyél be egy írott CD-t (ehhez nehezebb beállítani, de ha sikerül akkor így tuti). Ne felejts el az ajtó csukódása közben rádobni a mágnest a CD közepére. Egy tizedmásodperces stopperrel mérd az időt. Addig állítgatsd amíg a legrövidebb időt nem sikerül kicsikarni arra, hogy a lemezt felismerje. Ha megvan nézd meg egy tesztprogival jó-e. Próbáld ki utána több CD-vel is, hogy azokat is jól viszi-e. Hifiknél is beválik a módszer, ha sokat ugrál a CD.
Ui.: Boccs, ha kicsit szájbarágós voltam, a kezdőbbeknek is segíteni akartam.

ToM Creative Commons License 2001.03.27 0 0 38
Most látom, hogy a (19)-nél már leírták.
ToM Creative Commons License 2001.03.27 0 0 37
Vegyész urak :-)
A patikában kapható 96%-os alkohol az milyen típusú? Magyarán jó?
Smithi Creative Commons License 2001.03.26 0 0 36
Hali!

Nem, jól tudják. Az isopropil-alkohol cseppmentesen szárad, és alkalmas mind a lemezek, mind az optika tisztítására. Viszont az optia tisztításánál ügyelni kell arra, hogy olyan eszközzel tisztítsuk, ami még véletlenül sem karcolja meg ( pl nem jó a fültisztító pálcika, mert a vatta elemi szálai az optikán maradhatnak, sőt, karcolhatják is ). Valahol lehet kapni speckó kis szivacsos tisztítópálcikákat, az kellene hozzá.

Smithi

Előzmény: mr_ricsi (35)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.03.26 0 0 35
Quasimodo:
Láttam 2-3 féle "gyári" tisztítókészletet. A mellékelt folyadék (isopropil)ALKOHOL volt.
Ezek szerint ők is rosszul tudják?

És akkor mivel kellene szerinted?

Előzmény: Quasimodo (33)
murray Creative Commons License 2001.03.22 0 0 34
köszi mr Ricsi, egyenlőre erre nem kerül sor, mert alaplapot+procit cserélek de a cdrom marad!:))
és jönnek az új problémák...))
Quasimodo Creative Commons License 2001.03.22 0 0 33
Alkohollal semmiképpen ne tisztítsatok. Több kárt okoz a lencsének mint hasznot. (Kipróbálva.)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.03.14 0 0 32
Murray:
A win-t indítsd el csökkentett módban, és az Eszközkezelőben nézd meg a CDmeghajtókat. Ha itt a CDmeghajtód 1-nél többször is szerepel, akkor a legalsó kivételével távolítsd el a többit.
Ezután a gép újraindítása.

(Ha (normál)ujraindításkor felismeri a cd-maghajtót és telepíti a driverét, akkor ismét csökkentett mód, és minden cd-t eltávolítani, és újraindítás.)

Ha csak egyszer szerepel a CD-d, akkor nyomd ide vagy privátba a config.sys-ed és az autoexec.bat-od tartalmát.

Előzmény: murray (28)
Punika Creative Commons License 2001.03.14 0 0 31
Az alaplap nekem is ez. IDE-n ket belso vinyo, +egy rack-es, iletve egy Pana CDiro. Es van meg scsi-n cd, cdrw, es 2db zip, meg egy sampler.
Szoval ha kiszedem a racket (sec.master), akkor nem ismeri fel a pana irot (sec.slave), ha berakom, akkor meg ott van. Tud erre valaki magyarazatot? Mas alaplappal ilyesmi nem vót.
Előzmény: xcsabo (12)
drotmalac Creative Commons License 2001.03.14 0 0 30

ToM

Lelket adtál belém :))

Előzmény: ToM (27)
murray Creative Commons License 2001.03.14 0 0 29
ja és a winyomról gyönyörüen mentek a gamek!
murray Creative Commons License 2001.03.14 0 0 28
Mr Ricsi!
egyszerű w98-at használok, és a cd driver-t a 98 adta hozzá nem azzzal megy amit kaptam hozzá gyárilag!(egy floopyt) kipróbáltam a gyári driverre lecserélni hátha gyorsabb de amikor bootolt még kiirta hogy hiba a config,sys ben meg ilyesmi gyorsan le is szedtem a francba azota nem írja de a lassu seb. maradt.
ami másik hogy minden játékom fagy!
full install-al megyek már hogy inkább a winyoról olvassom amit lehet, de a cd-től fagy szerintem
egyszerűen minden játék fagy és nemtom miért.
CMR2,halflife, minden!
direkt 98-at raktam fel directx7, és nem értem!
a cdroom együtt lett telepitve a 98-al egyhogy semmi komplikáció!
egyszerűen megmagyarázhatatlan okok miatt végtelen ciklusba kerül kb 2 perc után
már mindenre gondoltam proci hőm, 3dfx driver minden a legfrissebb, és NEM!
én a cd-re gyanakszom mert pl. ezek a játékok már megvoltam eccer a winyomon csak inkább cd-ról akartam jáccani(helysporolás) és tessék!

ToM Creative Commons License 2001.03.13 0 0 27
Vissza a topikindító kérdéshez.
Belelkesedtem és előszedtem a tárolóból a régi 12X-es Toshibát. Azért cseréltem le kb. 2 és fél éve, mert már nem volt hajlandó semmit sem beolvasni. Szétszedtem, kiporszivóztam, megpucoltam a lencsét, az optika sínjét pedig egy kis WD-40-el kezeltem. Láss csodát: úgy dolgozik, hogy nem tértem magamhoz... Halk, csendes, talán az elérési ideje csöppet hosszabb, mint a mostanié. Úgyhogy most van egy jó kis tartalék, ha az asus meghal.
mr_ricsi Creative Commons License 2001.03.13 0 0 26
Murray:
Már a PIO2-es IDE interfész is át tudja vinni a 40x-es meghajtó adatmennyiségét, a PCI és a memória sin pedig ennél is gyorsabb, tehát ezek nem korlátozó tényezők. (Utoljára 486-os gépnél láttam olyat, hogy korlátozta a cdmeghajtó átvitelét)
Tehát ezektől ma már nem függ.

"a 40x elméleti max"
Nem elméleti, hanem maximális. A CDolvasódnak a lemez külső sávjain 40x-esen kellene olvasnia.
A Toshiba 34x-es CDolvasóm egy alaposan teleírt lemeznél a külső sávokon 34,1x-es olvasási sebességet ért el.

Mi ronthatja a sebességet:
- Hibás a meghajtó
- Sérült (karcos) a lemez
- Koszos az optika
- Beszerelési és telepítési hiba
- Kiegyensúlyozatlan lemez
- Meleg a meghajtóban
- Koszos lemez
- stb.

Ha elárulod, hogy milyen op.rendszert használsz, és a cd-vel együtt lett-e telepítve, vagy ez egy előző cd helyére ugrott be, akkor lehet hogy van ötletem a gyorsítására.

Előzmény: murray (25)
murray Creative Commons License 2001.03.13 0 0 25
hasonló de mégis más kérdés!
miért van az hogy a 40szeres olvasom (atapi ill. asszem egy noname de új) csak 10-12 szeresen olvas max ami ugyebár ilyan 1500 1700kb/sec adatátviteli sebességet jelent.
megnéztem egy driveanalyzer progival hát ledöbbentem!
ok tudom hogy a 40x elméleti max de mitől függ ez a dolog?
-alaplab buszrendszer sebesség?
-memoriasín seb
-IDE interfész adatátviteli seb?
proci?

ezért elvárnék egy 20-25x sebességet?
ti hogy vagytok ezzel?
ja és a 10xes olvasás alatt majd szétszakad úgy pörgeti!:))
a hűlye!:))

mr_ricsi Creative Commons License 2001.03.13 0 0 24
ToM:
A deszt.víz nem távolítja el a lencséről a zsíros-olajos lerakódást, sajnos. (Kipróbáltam...)
Előzmény: ToM (15)
ToM Creative Commons License 2001.03.08 0 0 23
Na ez lesz a tuti :-)
Előzmény: mr_ricsi (22)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.03.08 0 0 22
ToM:
Akkor most a "győztesek leereszkedésével" ajánlok egy másik anyagot, ami talán a te szimpátiádat is elnyeri:
Optikai boltokban kapható "műanyag szemüveg-lencse tisztító folyadék". Pár száz Ft. (Állítólag az O..-nél a legolcsóbb. Nem írom ki a nevet, mert az reklám lenne, de körülírom: "O"-val kezdődik, és "fotért" a vége...)
Előzmény: ToM (21)
ToM Creative Commons License 2001.03.07 0 0 21
mr_ricsi!

Ekkora szakértelemmel én nem tudok versenyezni ;-) Biztos igazad van.

Előzmény: mr_ricsi (19)
drotmalac Creative Commons License 2001.03.07 0 0 20
Ne haragudj, nem akartak megsérteni.

Ugyan hisz én magam is nevetségesnek tartottam a beszólásom :)))
Amúgy jót röhögtem az "alkohol vs. torok" verziódnak ;).

A Phillips 12x -nél egy hibás áramkör volt a hunyó, megjavítani nem volt érdemes.De azért szétszedtem hogy lássam milyen belülről hehe.És ki is poroltam de már annyi volt szegénynek.
Ha így belegondolok már vagy négy Cd-Rom adta be a kulcsot "kezem alatt".Mondjuk az első, egy 2x panasonic, na az markáns egyéniség volt, sokat bírta a drága.

mr_ricsi Creative Commons License 2001.03.07 0 0 19
"Az alkohol állítólag elpárolgás után egy filmszerű réteget hagy maga után"

Az nem a denaturált szesz? Mert a gyógyszertári alkoholban lévő etil-alkohol és desztviz -szerintem- nyom nélkül elpárolog, annyi szennyező anyag meg nem lehet benne, ami a lencsén nyomot hagyjon.
A boltban kapható cdtisztító lötyi pedig isopropil-alkohol szokott lenni, ami hasonló az etil-alkoholhoz, csak hosszabb a szénlánca, így a tisztítás során kedvező, hogy lassabban párolog.

Előzmény: ToM (15)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.03.07 0 0 18
"akartak" helyesen: "akartalak"
Előzmény: mr_ricsi (17)
mr_ricsi Creative Commons License 2001.03.07 0 0 17
DM:
Ne haragudj, nem akartak megsérteni.
Csak egy kicsit poénkodtam, amire ismét adtál lehetőséget, így folytatom is (szintén nem komolyan):

"Egyébként már szedtem szét/tisztítottam CD-ROM-ot, anno egy 12x -es Philipset, ami szintén beadta a kulcsot."
A tisztítás következményeként? :-)

Előzmény: drotmalac (14)
drotmalac Creative Commons License 2001.03.05 0 0 16
Na ebben lehet valami.Jó hogy mondod...
Előzmény: ToM (15)
ToM Creative Commons License 2001.03.05 0 0 15
Az alkohollal azért vigyázzatok, az inkább magnó- és videofej tisztításra való. A lézeroptikához van direkt erre való folyadék, vagy ha nincs akkor desztillált víz is jó. Az alkohol állítólag elpárolgás után egy filmszerű réteget hagy maga után, ami nem igazán szerencsés...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!