Keresés

Részletes keresés

Goldman Emma Creative Commons License 2020.10.08 -1 0 34

Dr. Kovács Ferencné (Kelemen Terézia) elsőben nem tanította az osztályt? Ő volt a nagymamám, a harmincas évek végétől 1966-ig a Knézichben tanította az elsősöket.

Előzmény: Gábor Suhai (33)
Gábor Suhai Creative Commons License 2020.10.01 0 0 33

1960-ban végeztem a Knézich u-i iskolában. 1952-től 1960-ig jártaam ide. Ez az "a" osztály volt, az osztályfőnök Dr. Balogh Endréné volt. A volt osztálytársak jelentkezését várom. Bárki bármit tud róluk, az alábbi elérhetőségen jelezze nekem: bereny001@gmail.com. Szeretnénk 50 éves osztálytalálkozót szervezni.

 

na1.Altorjai Gábor     28 Monics Péter ra

                               na29.Molnár László

na 2.Arányi János       na 30.Molnár Csongor

na 3.Ács Andor          na31.Ragó Mihály

na 4.Balgha Sándor  na 32.Sövér László

                                                                                                                                                                                                 

na 5.Berecz                na 34.Szabó György

na 6.Berkes János      na 35.Varannay István

na 7.Bige László         na36.Varga Csongor

8..Buzna Vilmos ra     na 37.Várhegyi

9..Darvai

na10.. Gyemi Károly

na11.Gyurin János

na 12.Hegyesi Gábor

na13.Horváth Dániel

na16. Hegyesi

na17.Horváth Dániel

na18.Huszár Károly

na19 Illés József

na120. Jobb

na 21.Kucsák Gyula                                                  

na 22.Küllős József

na 23. Melis Attila                                                     

na24. Merényi Gábor

na25.Mádi-SzabóZoltán

na26.Martoncsík Ernő

na27 Monszpart Tamás

 

na27Monszpart Tamás

Goldman Emma Creative Commons License 2020.03.04 0 0 32

Mi volt a Palermo kocka?

Előzmény: muinteoir (31)
muinteoir Creative Commons License 2020.02.27 0 0 31

Az a cukrászda nekem most is Varga, bár a mester már rég nincs köztünk.

Pest legjobb fagyija és a Palermo-kocka is világbajnok volt.

 

Előzmény: Goldman Emma (29)
muinteoir Creative Commons License 2020.02.27 0 0 30

Én 1968/69-es tanévtől jártam ide 8 évig. A "b"-be.  Van itt valaki?

 

Goldman Emma Creative Commons License 2018.04.14 0 1 29

Ha jól számolom, én a 170-esen voltam ott. Az is nagyon klassz volt, azon meg igen jót mulattam, amikor az igazgató bejelentette, hogy "küldött tortát a Nándori cukrászda... idősebbeknek: Varga". :-)

Előzmény: 001angyalka (28)
001angyalka Creative Commons License 2018.04.13 0 0 28

Sziasztok! Ma volt az iskola 180. éves évfordulója! Elmentem és nagyon jó érzésekkel értem haza. Szép tiszta az iskola, a tanárok és az igazgató igen kedvesek voltak, jó volt a műsor és a torta is. Elvittem a képeket amit találtam és lemásolták, elrakták a régi képek közé. Megnézhettem az év végi bizonyítványról készült eredeti jegyzőkönyveket. Remélem máskor is sikerül majd elmennem az évfordulókra. 

001angyalka Creative Commons License 2018.03.29 0 0 27

Szia! Én is 1959-ben kezdtem az első osztályt. Felraktam egy osztályképet, másodikat nem itt jártam, csak a harmadikat (majd arról is teszek fel képet), 4-től a Lónyaiba jártam 8-ig.

Előzmény: sxi (19)
001angyalka Creative Commons License 2018.03.28 0 0 26

Sziasztok! Most olvastam a 180. évfordulóról. Találtam egy képet, (az igazgató mellett a padon ülök a nevem Virányi Mária)1. osztályos voltam 1959-ben, Vali néni volt az osztályfőnököm, a második osztályt nem itt jártam, harmadikban kerültem vissza, de sajnos semmire sem emlékszem, képet nem találtam. 4. osztálytól átraktak a Szamuely iskolába oda jártam 8. osztályig. Ha tudtok valamit az osztálytársaimról kérlek írjatok. Az évfordulóra feltétlenül elmegyek, viszem a képet is és ha találok még bármit azt is.

Goldman Emma Creative Commons License 2018.03.08 0 0 25

Szia,

küldtem egy mailt SzigDani elérhetőségével. Ez a topik tíz éve nem mozgott, hátha nem jár erre minden nap. :)

Előzmény: Klara08 (24)
Klara08 Creative Commons License 2018.03.07 0 0 24

Sziasztok!

Én 1993-1995 között jártam a Bakáts-ba.

SzigDani, említetted Gergelyné Kovács Mária nevét.

Azért írok, mert Marika nénitől hallottam a napokban, hogy Magyar Örökség díjjal tüntetik ki Feri bácsit. 

Még csak terv, de keresem az olyan régi diákokat, akik ismerték Gergely Ferencet és egy kisebb kórust alakítva, Marika néni vezényletével a díjátadón (?) szívesen énekelnek.

 

Tegnap volt alkalmam beszélni vele és érintettük az éneklést, de mondta, hogy nem ő nem szervez semmi hasonlót.  Mosolyogva (!) utalt rá, hogy milyen jó lenne, de abban maradtunk, hogy nemigen tartja a kapcsolatot a korábbi tanítványaival (de említett Téged, Dani) és azt mondta,"úgyis minden elmúlik".

 

Érdekes lenne, nagyon nagy örömet szereznénk neki. :-)

 

A díjátadó 2018. március 24 (szombat) 11:00-től van, de egy másik időpont is szóba jön, március 17 (szombat).

 

Kevés az idő...

 

Az a kedves régi tanuló, aki az olvasottak hatására lelkesedést érez ez üggyel kapcsolatban, kérem adja jelét, ossza meg, hogy minél hamarabb elkezdhessünk szerveződni! 

 

Köszönöm!

 

Böbőke Creative Commons License 2008.02.17 0 0 23
Én is idejártam,a 8 évből összesen hatot, nem zenei osztályba,a felsőtagozatot 82-86 között.Az osztályfőnökünk Papp Klári néni ,aki szigorú volt,de igazságtalan.De a fogorvosokról jobb nem beszélni, vagy csak akkor voltak ott a szadista iskola tanítványai.Jujj, ma is rossz emlékeim vannak,az egyiknek majdnem sikerült letépnie a felső fogsoromat.De sokdzor megyek el a suli előtt, és valahogy nincsenek rossz érzéseim, szerettem odajárni.
Előzmény: Goldman Emma (-)
Goldman Emma Creative Commons License 2007.06.09 0 0 22
Berkiné Mária volt, Nóra pedig Duday Gedeonné.
Előzmény: giglakka (20)
Goldman Emma Creative Commons License 2007.06.09 0 0 21
Vicces, én is Tóth Marika nénitől tanultam a betűvetést.
Előzmény: sxi (19)
giglakka Creative Commons License 2007.05.16 0 0 20
Berki Nándorné így névről ismerős...Nóra néninek hívták? Vagy csak keverem valakivel?
Sose bánd, hogy te vagy közülünk a legtapasztaltabb.:)))
Előzmény: sxi (19)
sxi Creative Commons License 2007.05.16 0 0 19
Sziasztok,én vagyok a korelnök. :o) vagy :o(
Knézich+Bakáts téri 1959-1967-ig első,második osztály, majd hatodiktól végig.
Alsóban Tóth Dezsőné és Balázs Andrásné of-k,felsőben Berki Nándorné of., a "D" osztályba jártam.

3.,4.,5.=V. Nádor utca 12.
Goldman Emma Creative Commons License 2007.04.20 0 0 17
Hát... nem tudom, te hogy vagy, de én sem az első munkahelyemen dolgozom. :-) Balogh Gabi nénivel néhány éve még én is összefutottam odabent, nem olyan régen volt, hogy neki és Csepeti Anci néninek megszűnt a helyük a könyvtárban. Valszeg tanulmányi szempontból nem annyira eredményes a suli, de "cserébe" talán a drill is oldódott. Egy ismerős gyerekét kezelhetetlennek minősítették egy egyházi iskolában. A tanácsomra beíratták a Bakátsba, ahol köszöni szépen, azóta is jól van, teljesít, barátai lettek...
Előzmény: giglakka (16)
giglakka Creative Commons License 2007.04.20 0 0 16
Azt nem tudom, most is ilyen erős sulinak számít-e... Kb. 10 éve voltam ott, amikor még Balogh Gabi néni volt a nyugdíjas könyvtáros, ő nem volt akkor túl derűlátó ezügyben. Egyszer néztem az iskola honlapját, és nekem elég fura volt, hogy egy tanár van csak ott azok közül, aki a mi időnkben is ott tanított, holott voltak azért fiatal pedagógusok is, vagyis sokan elmentek...
Előzmény: Goldman Emma (15)
Goldman Emma Creative Commons License 2007.04.19 0 0 15
Ez abszolute így van. Azt hiszem, már írtam korábban, hogy Palmer Kati néninél hetedikben és nyolcadikban négyest kaptam matekból, ezt egy igen erős gimiben sikerült dicséretes ötös érettségire javítanom. :-) A csoportbeosztásoknál minden tárgyból erősebb csoportot ért a Bakáts, miközben a többi, korábban ugyancsak kitűnő osztálytárs eleinte bukdácsolt. Szóval hihetetlen erős suli volt, csak épp életemben nem szorongtam annyit, mint ott.
Előzmény: giglakka (14)
giglakka Creative Commons License 2007.04.19 0 0 14
Igen, én is kitűnő voltam, de hát ez van. Nem lehet minden tanár jó pedagógus is, úgy tűnik. Nagy kár...
Azért azt viszont mindenképpen el kell ismerni, hogy én pl. jól megéltem a Bakáts téren tanultakból gimiben, sőt (!!) főiskolán is ...
Előzmény: Goldman Emma (13)
Goldman Emma Creative Commons License 2007.04.19 0 0 13
Ne is mondd. Az első két osztály még hagyján, ott csak a saját eredendő szorongásom miatt volt iszonyú a helyzet - mondjuk oldani nem nagyon próbálták -, harmadik-negyedikben viszont nekem is jutott egy Szabóné, csak az Kati. Még ma is felsírok álmomban, ha eszembe jut. Néha belegondolok, hogy ha engem, a kitűnő tanulót így ki tudott készíteni, mit érzett, akinek még a teljesítményén is lehetett fogást találni?!
Előzmény: giglakka (12)
giglakka Creative Commons License 2007.04.16 0 0 12
Sziasztok!
Én is, én is...:)
1975-83 között, zeneibe jártam. Felsőben Perlaky Sári néni ofő, Palmer Kati néni (Isten nyugosztalja, akárcsak Gönczi Klári nénit), Balogh Gabi néni, Rajkányi Enikő néni. Rájuk szívesen emlékszem. Az elsős tanítónőnket (Szabóné Rózsa) viszont ma sem tudom feledni, annyira szörnyű volt. Azóta sem bírom a megalázós tanerőket...
Goldman Emma Creative Commons License 2007.04.12 0 0 11
Zeneis voltál? Fura, de nem emlékszem, pedig csak eggyel jártál fölöttünk. Az sem rémlett, hogy Sári néni ofő is volt... (Én z-s voltam, 72-80, de nem így hívnak, ne is erőltesd az emlékezetedet. :-)) Nekünk Gönczy Klári néni volt az ofőnk, épp a hétvégén láttam szegénynek a sírját a Fiumei úti temetőben.)
Előzmény: Andica42 (10)
Andica42 Creative Commons License 2007.04.09 0 0 10
Sziasztok!En Udvardi Andrea vagyok,/ UBI/es en 1971-1979-ig jartam a Bakats teri suliba.Az osztalyfonokom Perlaki Sari neni volt.Ha tudtok valakirol valamit, nagyon orulnek neki.
SzigDani Creative Commons License 2002.12.03 0 0 9
Egy idő után lehet, hogy olyanhoz is hozzájut. ;)
Alapvetően a most működö asztal + szék összeállításokra gondoltam. Nem vagyok biztos benne, hogy alsó tagozatban is jó 5let, de nem értek ehhez a szakhoz (sem).

SzigDani

Előzmény: Goldman Emma (8)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.12.01 0 0 8
Á, biztos bársonyszéken ül a tanulóifjúság! :))
Előzmény: SzigDani (7)
SzigDani Creative Commons License 2002.11.30 0 0 7
Ma találkoztam a volt rajztanárommal, Ági nénivel. Mondta, hogy az iskolának van weblapja. Majd az Egyetemen elkezdek keresgélni. Új igazgató van, új termek, megszépülés. Bár gondolom a folyosókat nem tudták kitágítani. Kíváncsi lennék, megvannak-e a régi, vascső vázas iskolapadok, vagy itt is minden EU konform lett! :)

SzigDani

Előzmény: Goldman Emma (6)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.11.30 0 0 6
Milyen kicsi a világ. Tegnap találkoztam egy volt kolléganőmmel, akiről kiderült: egy időben egy lakásban lakott Vékony Aranka nénivel, aki nekem egy darabig osztályfőnököm volt (magyar-orosz, de persze eredetileg német), a rokonságot meg németre tanította az ötvenes években. Ott lakott, a Hőgyes Endre utcában, pontosabban, ha jól tudom, még lakik is.
Goldman Emma Creative Commons License 2002.11.30 0 0 5
Bölcs jóslat. :) Van olyan osztálytársam, aki mindig azzal hoz zavarba, hogy ha összefutunk, nem tudom, bemutatkozzam-e a párjának, mert kétséges, hogy ő az-e, akivel legutóbb is találkoztam.
Előzmény: SzigDani (4)
SzigDani Creative Commons License 2002.11.30 0 0 4
Tegnap osztálytalálkozóm volt. (1991. 8.Z) Érdekes volt, kellemes volt. Mi még abban az állapotban vagyunk, hogy ki mikor házasodik/ott/fog házasodni, gyerekek vannak-e, milyen a meló. Aztán majd valamikor jönnek az ilyenek, hogy ki mikor vált el, meg hogy ki van még meg az osztályból...

Jövőre 2003, azaz 165. évforduló.

SzigDani

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!