Keresés

Részletes keresés

mszabo Creative Commons License 2001.02.28 0 0 0
Szeva stonedrop!

Nem tudom, hogy neked mi a véleményed a VIA chippekről, de nekem elég jók a tappasztalataim.
A VIA nagy fejlődésen ment keresztül az utóbbi pár évben. Nekem eddig csak VIA chippkészletes alaplapjaim voltak. Jelenleg ABIT VT6X4-es SLOT1-es alaplapom van. Ebbe van most 1 IP II. Celeron 400-as.Az alaplap elég jól tuningolható, a proci 500 MHz-en tápfesz növelése nélkül stabilan mükszik. De már 600MHz-en is sikerült járatni, de itt már nem volt annyira stabil, de valószínüleg a ramok miatt, mert azok noname 2db 32MB-os 10ns-es "PC100"-asok.Mint tudjuk 1 100MHz ramnak legalább 7-8ns-esnek kell lennie ahhoz, hogy 100MHz-es adatbusz sebességnél stabilan működjön. Ezek a 10ns-os jelenleg PC100-asként árúsított ramok véleményem szerint régi 85MHz-es olcsóbb technológiával készült overclockolt válogatott RAM-ok, vagyis a 10ns-os RAM csak 85MHz-en vagy az alatt tud stabilan, biztonságosan működni.Egyébként ezelött az alaplap előtt 1 SHUTTLE 591P-s VIA MVP3-as alaplapom volt és ez is minden gond nélkül működött AMD K6II 450-es procival.
Jelenleg szerintem ha ellátogatsz a VIA weblapjára akkor ott olvashatsz a legújabb chippekről, és azok által nyújtott támogatásokról. AGP 4X; ULTRA ATA100; 133MHz FSB (Vezérlőchip és CPU közti sebesség); Ultra-Fast 266MHz Memory Bus (Vezérlőchip és RAM közti sebesség); 266 MHz-es DDR RAMOK; 1.5GB vagy feletti max RAM lekezelése....
"Szerintem az AGP fejlesztése terén a VIA lessz aki kiadja a 8XAGP portot elsőnek", ha ilyen lessz.
Mára ennyit a VIA-ról.
Ha valakinek van más tapasztalata az Intelről az írjon.

Üdv.: Miki

stonedrop Creative Commons License 2001.02.27 0 0 topiknyitó
Azt hallottam az i815-ös még nem elég kiforrott, ezért még mindíg a BX a legjobb megoldás. Nektek mi a tapasztalatotok?
És mi a véleményetek a VIA 133-ról?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!