Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.10.12 0 0 22
Azt hittem, hogy szombat-vasárnapi munkavégzés csak Észak Koreában van. Feltételeztem, hogy a kereskedelemben ezt a munkát megfizetik, vagy szabad nappal kompenzálják. Ez tényleg nem így van?
Előzmény: kivi (21)
kivi Creative Commons License 2003.10.11 0 0 21
Nos, a mai híradó szerint kereskedelmi dolgozók (egyik) szervezete azért kardoskodik, hogy szűnjön meg a vasárnapi nyitvatartás. Terveik szerint népszavazást is tartanának az ügyben.

Mit gondoltok?

gyoz_tesh Creative Commons License 2001.02.27 0 0 20
Bizony - bizony, erről van szó! A hétvégéket is szimplán fizetik, úgyhogy jól megszívtuk, ha elfogadják.
Én is néztem a harm által említett műsort (RTL-klub) bár ne tettem volna. Mert akkor nem idegesítene a dolog. Állítólag akár hetekig is dolgoztathat a munkáltató folyamatosan, mindenféle plusz prémium nélkül, aztán egyben kiadja az elmaradt szabadnapokat.
Nekem is a hétvégék szokták megdobni a fizumat, nagyon sokat jelent a dupla bér.
De ezt most miért kell...?? Ilyen bérek mellett mégjobban kihasználni a dolgozót? Jó, akkor ellenben emeljék a fizetést duplájára mondjuk.
Én azért abban bízom, hogy a nagy tőkeerős cégek ezután is duplán fizetik a hétvégét, nekik is érdekük, hogy ne legyen lázongás, és igazán elbírják.
Talán lesz bennük ennyi tolerancia...
Előzmény: hc (17)
pancho Creative Commons License 2001.02.27 0 0 19
"a 70-es evekben toroltek el a szombatot, mint munkanapot"

Egész pontosan 1982-ben. Onnan tudom, hogy nekem nevezetes dátum volt.

Előzmény: KingaLany (8)
X polgártárs Creative Commons License 2001.02.27 0 0 18
na igen, tényleg erről megy a szarrágás. hétvégi melóról szeretnék leszedni a "pótlékot". azért ez már nem vicces.
Előzmény: hc (17)
hc Creative Commons License 2001.02.27 0 0 17
Teljesen tájékozatlanul az a gynúm, hogy a hétvégére fizetendő pótlékot akarják kinyirni, ami általában 200%, illetve ha jól tudom nem feneketlenül kötelezhető erre a dolgozó. Ezzel jó nagy pénztől fosztanák meg a kisembereket. Nekem speciel két hétvégi ügyeletből annyi pénzem van, amit páran havi fizetésnek is elfogadnának.
A harm által említett macának kivánom, hogy ezentúl kedvenc éttermében hétköznap 8-tól 17 óráig tudjon vacsrázni és kevenc filmjeit is csak ekkor játszák a mozik és természetesen a tv és rádióműsorok is csak ekkor legyenek!

hc

harm Creative Commons License 2001.02.27 0 0 16

Sziasztok!

Én valami olyasmit láttam a tévében, hogy a szupermarketek lobbiznak a vasárnap munkanappá nyíilvánításáért, míg egy fideszes szakszervezeti picsa meg törvényt akar arról, hogy vasárnap TILOS legyen a nyitvatartás. E szerint a nő szerint törvényileg tiltani kéne, hogy ünnepnapokon és vasárnap nyitva legyenek a nagyáruházak, szuper- és hipermarketek. Szerinte felháborító, hogy szenteste még lehetett vásárolni.

Üdv, Harm

Törölt nick Creative Commons License 2001.02.25 0 0 15
Itt vagyunk a 15.-ik hozzászólásnál és még mindig hagyjátok kétségek között vergődni az embert. Semmi nem egyértelmú ebből az egészből eddig.
Én példának okáért dolgozom hétvégén, amiért kapok hétköznap pihenőnapot. De a hétvégi munka ezáltal teljesen pótlékok nélkül történik. Kapok a hétvégi 1nap melóért 1nap sima mezei pihenőnapot hétköznap, aztán szevasz.
Hogy erről mit mond a munkaügyi törvénykönyv? Passz...
gyoz_tesh Creative Commons License 2001.02.25 0 0 14
Én erről nem hallottam, de szerintem arról lehet szó, hogy rugalmasabbá akarják tenni a mostani rendszert.
Egyébként Franciaországban mostanában akarják bevezetni a 4 napos munkahetet. (csak úgy megjegyzés képpen)
Vonós Creative Commons License 2001.02.25 0 0 13
Tehát ilyen dekádszerüen fog működni a dolog?
Hét nap melo, három nap szünet?
Előzmény: tracy (10)
Laja73 Creative Commons License 2001.02.25 0 0 12
A hétvégékre igenis szükség van, legalábbis a családoknak. Egyébként vannak, akiknek a hétvégi munka természetes már évek óta. (pl én)
Most is dolgozoK. De pld. a bevásárlóközpontoknak, benzinkutaknak is csak így van értelmük. Szóval, kicsit pontosítani kéne azon, hogy miről is van szó.

Egyébként annak ellenére, hogy dolgozom, szeretem a hétvégeket, nyugisabb az egész város, az emberek, nincs olyan stressz. Össze sem lehet hasonlítani a vasárnapot a hétfővel, brrrr. Inkább egy munkás vasárnap, mint egy hétfői pihenőnap.

trooper Creative Commons License 2001.02.25 0 0 11
heh. az ev 363 napjan. 28 eves koromig. komolyan.
trooper
meg mindig sokat, kemenyen, de nem sokaig
Előzmény: Opi (6)
tracy Creative Commons License 2001.02.25 0 0 10
Talán valszeg a Munka törvénykönyve módosítására gondolsz, amibe pont most az van beleírva, hogy hetente két pihinap jár, és ebből az egyiknek vasárnapra kell esnie. A vasárnapot ki akarják venni, hogy rugalmasabb legyen a dolog.
Kilroy Creative Commons License 2001.02.25 0 0 9
Ésszerűnek tűnik a felvetésed, asszem télleg ilyesmiről lehet inkább szó. Bár bevallom, eddig én is arra gondoltam, hogy 7 napos munkahét van abban a tervezetben. Persze elég valószínűtlenül hangzott, ezért elég rendesen meg is lepett.

Kilroy

Előzmény: KingaLany (8)
KingaLany Creative Commons License 2001.02.25 0 0 8
mielott sokkolnal, elmagyarazhatnad normalisabban is. nyilvan nem 7 napos munkahetet terveznek, hanem azt, hogy az 5 munkanap ne csak a hetfo-pentek idoszak lehessen, hanem a ket pihenonap eltolthato legyen a mai szombat-vasarnap intervallumrol.

nem tartom ugyanis valoszinunek, hogy trend lenne a munkanapok szamanak novelese. eppen a 70-es evekben toroltek el a szombatot, mint munkanapot, ma a szakszervezetek a 35 oras munkahetert allnak ki, es bizonyos vallalatoknal (pl. Volkswagen) mar a 4 napos munkahet a megszokott.

ugyhogy ne idegesitsel mar!

Előzmény: Opi (3)
sIRE Creative Commons License 2001.02.25 0 0 7
en magamnak szemelyre szabottan bevezettem a 3 napos egyetemet:P

igy kenyelmesb.
de hogy mi lenne a velemenyem ha meoznek?:
na nehommá' a ketrec rázza a majmot!

sIRE

Opi Creative Commons License 2001.02.25 0 0 6
trooper
az év 365 napján? 62 éves korodig? Komolyan? :O

Boyy
valószínűleg tanítási nap is lesz, hiszen, ha munkanap...

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.25 0 0 5
Mi is ez a munkanap izé??
Ugye nem tanitási nap.....mert engem csak az érintene.....ha lenne belőle valami...
Előzmény: trooper (4)
trooper Creative Commons License 2001.02.25 0 0 4
es erre csak azt tudom mondani, hogy nagyon helyes! kiveve azt, hogy akkor esetleg nem kapok majd erte plusz penzmagot.
trooper
aki kemenyen szeret es sokat dolgozni.
Előzmény: Opi (3)
Opi Creative Commons License 2001.02.25 0 0 3
Nagyjából arról van szó, hogy a szombatot és a vasárnapot is munkanappá akarja nyilvánítani egy törvénytervezet, ami a közeljövőben kerül a Parlament napirendjére.
Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.25 0 0 2
mivaaaaan?
nem lehetne kicsit bővebben?
Előzmény: gReg (0)
Opi Creative Commons License 2001.02.25 0 0 1
Megnyugodtam. ;)
Már csak azt tudnám, hogy hogy van pofájuk ilyet egyáltalán tárgyalásra bocsátani??? Nem elég a napi x millió, ami a zsebükbe vándorol? :(

Kedves moderátorok, kéretik a topicot nem áthelyezni a politikába! Köszönöm!:)

Előzmény: gReg (0)
gReg Creative Commons License 2001.02.25 0 0 0
Megnyugtatlak: hülye vagy... :-) Nem értetted félre, tényleg épp tárgyalnak egy ilyen törvénytervezetet, majd meglátjuk mi sül ki belőle. Mindenesetre a dolog nem túl bíztató.
Előzmény: Opi (-)
Opi Creative Commons License 2001.02.25 0 0 topiknyitó
Komolyan gondolják?

(Elnézést, ha lett volna már ilyen topic. Ide a nullámat, aztán nyugtasson meg valaki, hogy hülye vagyok, és félreértettem valamit!)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!