Keresés

Részletes keresés

gzsolt Creative Commons License 2008.01.02 0 0 28
Hali!

Ha jól emlékszem, ezt a winyó driverének (shdriver.sys, hddriver.sys vagy ilyesmi, a C gyökérkönyvtárban található) fájlsérülése okozza, emiatt nem tud felállni az oprendszer, és keresi a floppy-t, hátha arról be tud boot-olni. Nekem anno Mega ST4-m volt, és többször előfordult ugyanez a hiba. Különböző aljas trükkökkel nekem anno sikerült életre kelteni a masinát, bár több szigorúan nem javasolt huszárcsínyt is elkövettem (pld a hard diszket később kapcsoltam be, mint magát a gépet), de végül is segített. Nálad ez bonyolultabb, mert a HD bent van a gépben, nem tudod külön bekapcsolni. Az a gond, ha viszont floppy-ról beboot-ol, akkor nem fogja látni a HD-t, tehát erőszakoskodni kell, hogy az de bizony ott van. Hosszú és sokszor eredménytelen meló. Sajnos csak ennyit tudtam segíteni, bocs.
Előzmény: BuggyBoy (27)
BuggyBoy Creative Commons License 2007.02.02 0 0 27

Helló mindenki !

 

Évekkel ezelőtt szereztem egy Atari 1040STfm-et. A vételkor jó volt, de egy pár nap múlva elszállt a táp. Évekig nem nyúltam a géphez, majd mostanában kiszedtem és megcsináltattam a tápot. A gép bekapcsolása után a monitoron egy fehéresszürke téglalap van üresen és a floppy folyamatosan kattog, mintha olvasni akarna. Nem emlékszem, hogy a gép indulásakor minek kellene történni. Ha ez valami hiba, akkor mi lehet az oka ?

 

A válaszokat előre is köszi !

 

Üdv:vizor

Fenix-=ÁNÁL=- Creative Commons License 2006.11.30 0 0 26
Szeva!
A S.O.R.M.-ban három hónapja megszünt a masterserver így multiban elég nehézkes játszani!!! Tud valaki infot mondani mikorra várható,hogy lesz új masterserver????
Köszi
pepe62 Creative Commons License 2006.11.21 0 0 25
Szia János! Egy évre rá nemtom fogod-e értékelni a segítséget, de azért leírom! :-) PC-n kell megformáznod a floppy-t, de nem 1.44 MB-on, hanem 730kB-on. Le kell ragasztani előtte a HD-s floppy sarkában a lukat!! Csak így ismeri fel az Atari! Ezután betolod az Atariba, és midifile-ban mentesz. Visszateszed a PC-be, és láss csodát! :-) Üdv, Pepe.
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.30 0 0 24
Nah,akkor megválaszolom saját kérdésemet is:)
Úgy tűnik wfdcopy megoldja,bár még nem próbáltam ki,mert nincs floppy drive a PCben...:)

(http://home.tu-clausthal.de/~ifmar/makedisk/index.pl?Site=Software)
Itt találtam kb 2óra kereséssel.

Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.30 0 0 23
Kettes "pin" a kompozit video,a 13as a "föld" vagy a csatlakozó "ház" maga.Én egy darab dróttal próbálgattam,de az amigához való Philips monitorra vagy egy jobb scart-os tv-re akár szinenként is ráköthető (R,G,B,Hsync,Vsync) így sokkal jobb kép van.

http://pinouts.ru/Video/AtariStMonitor_pinout.shtml

Csatlakozó a "világon nincs",de lehet valami "elfogadhatót" buherálni házilag is.
Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.30 0 0 22
Hello!! Ha van itt még valaki atari mágus,lenne egy problémám.Van egy játékom,ami egy 849920 byte hosszú .st kiterjesztésű file-ban lakik.Olyan mint egy disc image,vagyis egy teljes lemez.Szövegszerkesztővel belenézve is így néz ki....
Vajon hogyan írhatom úgy vissza egy DD-s lemezre,hogy olvassa is az 520STfm?
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.09 0 0 21
Az a kép az íbélyen egy atari falconhoz való cucc. Nekem Atari1040stf van amin 13 tűs tuchel csati megy ki amit kb. lehetetlen beszerezni (de nekem van :) ) Ettől független lehet hogy a gép rossz...most inkább valaki kellene aki meg tudná vizsgálni....esetleg szervízelni...:(
gain Creative Commons License 2006.01.06 0 0 20

http://cgi.ebay.de/ATARI-FALCON-ST-MONITOR-ADAPTER-N-E-U-N-E-W_W0QQitemZ8747406385QQcategoryZ8089QQrdZ1QQcmdZViewItem

 

 

monitor adapter kell hozzá, ebay-en találsz bagóért.

Vannak progijaid az atarihoz?

Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.03 0 0 19
HELP! Azaz először is hello! Nemrég szereztem a gyűjteményemben egy atari 1040stf-et, de sajna csak az alapgépet:((( A probléma a 13 pólusú monitorkimenettel van! 1. C= 1901 vagy Herk. vagy SVGA monitorra lehetne e kötni a gépet... 2. ha igen akkor hogy? Vagy csak speckó atari monitoron megy?
AmaDeus Creative Commons License 2005.12.29 0 0 18

Gyerekek, c64 mellől és AMIGA közelről elérhetetlennek tűntek az atari-k. Na most én kipróbáltam a STTEm-et a cubase lite-tal és - montam is itthon az asszonynak - dobbant a szívem. Komolyan. MInden idők midije .)

 

Ennyi óévről ---

zwl Creative Commons License 2005.11.09 0 0 17
Előrebocsájtom soha nem dolgoztam Atarival, de úgy tudom, hogy ugyanazt a lemezformát használta, mint a régi Apple-ök, vagyis 880kb-ra formázva. Így nem csoda, hogy nem olvassa az 144MByte-os lemezformátumot. Mi akkor soros porton oldottuk meg az adatátvitelt az Apple és PC között. Javasolom, hogy ezirányban próbálkozz.

Vagy a másik verzió, ha összekötöd az Atarit midi porton valami ketyerével (értsd szinti vagy workstation), és onnan meg PC-re zavarva az adatokat ott mentsd el.

Lehet, hogy amatőr megoldások, de más nem jut eszembe.
Előzmény: fogasfilm (16)
fogasfilm Creative Commons License 2005.11.07 0 0 16

Üdv Mindenkinek!

Nem tudom, olvassa-e még valaki ezt a topicot? Azért próbálkozom:
Atari ST-1040-el dolgoztam régen, a zenéimet *song kiterjesztéssel mentettem el, és szeretném midi fájl-ként PC-re áttenni. Sehogy nem sikerül. Visszatöltöm az Atariba a dalokat, elmentem újból *mid kiterjesztéssel, de a PC nem értelmezi, nyilván a lemez formázással van a probléma. Tudna valaki segíteni? Előre is nagyon köszönök minden választ!
János

ataristen Creative Commons License 2002.11.14 0 0 15
Köszi a tippet, megpróbálom. Mondjuk az a baj, hogy nem nagyon értek a számítástechnikához, ez a nedves tisztítófloppy ez kapható minden számtech-boltban? Meg Atarihoz jó ugyanaz, ami PC-hez?
A meghajtócserén én is gondolkoztam már, csak attól félek, hogy ha veszek egy másik használtat, az sem lesz jobb. Meg azon gondolkoztam még, hogy Atarihoz nem lehet valami winchestert kapni?
Előzmény: MidiTom (14)
MidiTom Creative Commons License 2002.11.14 0 0 14
Esetleg javasolnám, hogy próbálj ki nedves tisztítófloppyt. Ha ez sem segít, akkor csak floppycsere jöhet szóba, ami nem egyszerű dolog, de esetleg bontóban beszerezhető.
Előzmény: ataristen (13)
ataristen Creative Commons License 2002.11.14 0 0 13
Hát, én ilyen "levegőspray"-vel próbálkoztam, de nem sok sikerrel jártam. Szétszedni még nem mertem, nem vagyok egy nagy műszaki talentum.
Régen én is HD-s lemezeket használtam, és érdekes módon egy 10-es csomagból volt két lemez, ami tökéletesen működött 2-3 évig, a többiek pár használat után tönkrementek. Utána áttértem inkább DD-s lemezekre, kicsit többe kerültek ugyan, de 1-2 évig semmi baj nem volt velük, most kezdtek tönkremenni. Biztos a meghajtónak van valami baja, mert olyan lemezek is tönkremennek, amiket a géphez kaptam vagy 5 éve, és eddig kifogástalanul működtek. Mostmár vagy 5-6 lemezen csak Cubase van, és még mindig muszáj másolatokat csinálnom belőle, mert már csak egy maradt, ami rendesen működik.
Előzmény: MidiTom (12)
MidiTom Creative Commons License 2002.11.13 0 0 12
No, azért kérdeztem, mert sokan leragasztott HD-s lemezzel dolgoznak, és ilyenkor előfordulhat felejtés. Viszont ha ez rendben van, akkor nem kizárt, hogy a floppy fejére valami makacs szennyeződés ragadt, emiatt gyengébb a felírt jel. Vagy durván koptatja a lemezfelületet. Ilyenkor persze nagyon óvatosan kell eljárni, mert a legkisebb mechanikai sérülés a fejet használhatatlanná teheti.
Előzmény: ataristen (11)
ataristen Creative Commons License 2002.11.13 0 0 11
igen
Előzmény: MidiTom (10)
MidiTom Creative Commons License 2002.11.13 0 0 10
DD-s lemezeket használsz?
Előzmény: ataristen (9)
ataristen Creative Commons License 2002.11.11 0 0 9
Én is Atarit (1040 ST) használok már vagy öt éve, otthon, színpadon, stúdióban is, és nem is tervezem, hogy átállok pc-re (max. csak biztonsági mentés céljából). Azt viszont nem mondanám, hogy nem fagy le soha, nekem elég gyakran le szokott fagyni a Cubase. És ami nagy problémám, hogy a floppymeghajtó "eszi" a lemezeket, tehát hogy egy vadiúj kislemez pár hónapos használat után egyszerűen tönkremegy. Tud erre valaki valamilyen megoldást ajánlani? Persze azon kívül, hogy vegyek új meghajtót :-). Egyébként sem hiszem, hogy lehetne kapni újonnan.
A másik dolog, az előbb említett biztonsági mentés. Nem tudjátok, hogy meg lehet-e oldani, hogy az Atari-s fájljaimat egyszerűen át lehessen vinni pc-re? És ha igen, akkor hogyan?
hajnali üzenet Creative Commons License 2002.10.31 0 0 8
Van itt pár működôképes ATARI TT, ST. És még dolgoznak is egy ATARI TT030-on.

Mert soha nem fagy le.

Egyébként ha valakit érdekel, akkor: www.atarimuseum.com

Előzmény: _wave (7)
_wave Creative Commons License 2001.03.08 0 0 7
Hi!

Én magam részéről jó ideje MPC-t használok sequncernek, otthon is és színpadon is. De ettől függetlenül ott virít az Atari a polcon, néha napján előszedem. Sosem fagy le, tény. :)

Színpadon is használják néhányan, pl Atari Teenage Riot, Dubtribe Sound System. Ezekről a live act alkalmazásokról tud valaki bővebbet?

_wave

Előzmény: Punika (6)
Punika Creative Commons License 2001.02.27 0 0 6
Kedves Andras, szerintem itt nem olyanok vannak,akik nem ismerik a PC-s programokat, hanem olyanok, akik szerint az Atari ha nem is jobban használható, de zeneibb központú a szemlélete. Legalabbis en igy gondolom.
Előzmény: Haasz Andras (5)
Haasz Andras Creative Commons License 2001.02.27 0 0 5
Igaz, bocs... elnéztem. Igazából ezt a kettőt mindig összekeverem...
Előzmény: PETYUS (4)
PETYUS Creative Commons License 2001.02.27 0 0 4
Nem értem, hogy ezt kinek mondod, és azt sem, hogy miért. Ha jól értettem, az volt a kérdés, hogy használ-e még valaki atarit.
Előzmény: Haasz Andras (3)
Haasz Andras Creative Commons License 2001.02.26 0 0 3
Petyus! Persze, hogyne, plánesőt!
A szomszédban a Józsi bácsi a 25 éves Csepel bringájával jár ki még mindig a szőlőbe kapálni, és dicséri hogy bezzeg ez a gép még sose hagyta cserben, de valószínüleg egy BMX versenyen elvérezne vele az öreg. (Más kérdés, hogy Józsi bácsit jobban érdekli a foci...)
Előzmény: PETYUS (1)
Punika Creative Commons License 2001.02.26 0 0 2
Amúgy mi lett az Atarival? Elpárolgott? Meraztán a C-Lab emagicesedése után jópár évvel (mikor már Atarit se nagyon lehetett kapni) láttam a Keybords magazinban egy olyat, hogy C-Lab célgép (tehát a C-Lab ujra beprobalkozott) es a Notator SL tovabbfejlesztett verzioja futott egy tokugyanolyan gepen, mint a regi ST-k. Atarin a legutolso progi, mint ujdonsag sztem a Cubase audio volt. STE kellett hozza es 4MB Ram.
PETYUS Creative Commons License 2001.02.25 0 0 1
Ismerek egy zenetanárt, aki atarit használ már tizensok éve. Azóta már egy vagyont költött hangszerekre, de az atarit még mindig használja.
Előzmény: Punika (-)
Infomaker Creative Commons License 2001.02.25 0 0 0
Én is 1040-est használok, de én a cubaset-t.
Azt szoktam meg.
Ja , sosem fagy le, és mindig jól dolgozik. Csá!
Előzmény: Punika (-)
Punika Creative Commons License 2001.02.24 0 0 topiknyitó
Emberek! Van koztetek olyan, aki meg mindig hasznal ATARI masinat? En a mai napig nem birtam leszokni a kis primko 1040STfm-rol, rajta pedig az emagic elod C-Lab Notatorrol. PC-re nem talaltam olyan szekvencer progit, amelyik tudna olyan jo dolgokat csinalni, mint a Notator, raadasul soha nem fagy le. Jo, a memoria iszonyatosan keves, de ez a patternes architektura jon be nekem a legjobban.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!