Keresés

Részletes keresés

NevemTeve Creative Commons License 2010.01.29 0 0 23
Zseniális ez az új faeture, hogy a <TAB>-okat is mutatja!
Hogyan lehet kikapcsolni? Ugyanis nekem pont olyan színű a kurzorom, emiatt olyankor nem látom, hol van...
locsemege Creative Commons License 2006.12.17 0 0 22
Köszi.
Előzmény: Gorcsev (21)
Gorcsev Creative Commons License 2006.12.16 0 0 21
-Tudtommal nem.
-Ja, Fájl -> Blokk mentése, ill. Fájl beszúrása...
Előzmény: locsemege (20)
locsemege Creative Commons License 2006.12.15 0 0 20
mcedit-tel meg lehet nyitni egyidejűleg két vagy több filet? Esetleg az egyik file bizonyos sorait a másikba másolni?
compton_ Creative Commons License 2005.12.10 0 0 19
A fish-t felejtsétek el, a fuse-sshfs sokkal jobb, bemountolja a távoli ssh szervert futtató gép filerendszerét a lokális gépre. Tehát nem csak mc alatt látható a távoli filerendszer.Ha jól emlékszem 2.6.12-től a kernel része a fuse.
locsemege Creative Commons License 2005.12.06 0 0 18
Így jobb lesz:

$ISOINFO -l -i "$1" | gawk '
BEGIN {
dir="";
# Pattern to match 8 first fields.
rx = "[^ ]+[ ]+";
rx = "^" rx rx rx rx rx rx rx rx;
irx = "^\\[ *[0-9]* *[0-9]+\\] ";
}
/^[ ]*$/ { next };
/^d---------/ {
if ($12 == ".") {
attr=$0;
sub(/^d[^ ]*[ ]*[0-9]*[ ]*[0-9]*[ ]*[0-9]*/, "", attr);
sub(/ \[[ ]*[0-9]*[ ]*[0-9]*\].*$/, "", attr);
if (dir != "") printf "dr-xr-xr-x 1 root root%s %s\n", attr, substr(dir, 1, length(dir)-1);
};
next;
};
/^Directory listing of [^ ].*$/ {
dir=substr($0, 23);
next;
}
{ $11 != "" } {
name=$0;
sub(rx, "", name);
attr=substr($0, 1, length($0)-length(name));
# strip inodes and extra dir entries; fix perms
sub(irx, "", name);
sub("^---------- 0 0 0", "-r--r--r-- 1 root root", attr);
sub(" $", "", name);
## sub(";[0-9]+$", "", name) ## would break copyout
# skip . and ..
if (name ~ /^\.\.?/) next;
printf "%s%s%s\n", attr, dir, name;
}'
Előzmény: locsemege (17)
locsemege Creative Commons License 2005.12.06 0 0 17
Még nem jó... :(
Előzmény: locsemege (16)
locsemege Creative Commons License 2005.12.06 0 0 16
A share/mc/extfs/iso9660 script is bugos, mert nem mutatja a CD image-ben az üres directory-kat. Viszont ezt kijavítottam. Nagyon rondán, de talán jól - nem volt sok időm rá. Csak a lényegi részt írom:

$ISOINFO -l -i "$1" | gawk '
BEGIN {
dir="";
# Pattern to match 8 first fields.
rx = "[^ ]+[ ]+";
rx = "^" rx rx rx rx rx rx rx rx;
irx = "^\[ *[0-9]* *[0-9]+\] ";
}
/^[ ]*$/ { next };
/^d---------/ {
if ($12 == ".") {
attr=$0;
sub(/^d[^ ]*[ ]*[0-9]*[ ]*[0-9]*[ ]*[0-9]*/, "", attr);
sub(/ \[[ ]*[0-9]*[ ]*[0-9]*\].*$/, "", attr);
};
next;
};
/^Directory listing of [^ ].*$/ {
if (dir != "") printf "dr-xr-xr-x 1 root root%s %s\n", attr, substr(dir, 1, length(dir)-1);
dir=substr($0, 23);
next;
}
{ $11 != "" } {
name=$0;
sub(rx, "", name);
attr=substr($0, 1, length($0)-length(name));
# strip inodes and extra dir entries; fix perms
sub(irx, "", name);
sub("^---------- 0 0 0", "-r--r--r-- 1 root root", attr);
sub(" $", "", name);
## sub(";[0-9]+$", "", name) ## would break copyout
# skip . and ..
if (name ~ /^\.\.?/) next;
printf "%s%s%sn", attr, dir, name;
dir="";
}'
locsemege Creative Commons License 2005.12.05 0 0 15
Zseniális vagy, köszönöm! Újra fordítottam az mc-t a javításoddal, és valóban megjavult. :)
Előzmény: NevemTeve (14)
NevemTeve Creative Commons License 2005.12.05 0 0 14
van egy olyan gyermek, hogy /usr/local/src/mc*/vfs/fish.c, abban fish_linear_start függvény
abban volt: "ls -ln /%s 2>/dev/null | (n"
abban lett: "ls -lnL /%s 2>/dev/null | (n"

elküldtem egy levélkét, meglátjuk...
Előzmény: locsemege (8)
NevemTeve Creative Commons License 2005.12.01 0 0 13
Ha az X (vagy a gpm) copy/paste funkcióját akarod használni, akkor Shift+Egérgombbal kell végezni a kijelölést/beillesztést.
A mcedit saját file-ok közötti másolási módja a File menüben a "Copy to file" és "Insert file" menüpontok használata.
thuram Creative Commons License 2005.12.01 0 0 12
Jah rájöttem elnézést, rosszul fogalmaztam meg a kérdést:(.

Szóval én az mc editorából szeretnék másolni egy másik mc editor (F4 el megnyitott fájl) tartalmába.
Előzmény: thuram (11)
thuram Creative Commons License 2005.12.01 0 0 11
Nálam ez nem megy:(

F3 al kijelölöm(lehet hogy ez a gond?) majd az F5 el tudom másolni de csak azon az "mc"-n belül, amit egy másik fülön nyitottam már az F5 nek nincs hatása:(, F15 m nincsen, shift-F5 re pedig valami fájlt akar beszurni. (Ez a gnome terminal alatt, nem tudom, hogy számíte de hátha)
Előzmény: NevemTeve (10)
NevemTeve Creative Commons License 2005.12.01 0 0 10
Egy másik kérdés, hogy mc ablakai közötti másolásra van bill-kombináció
F5 illetve F15 (shift F5)
Előzmény: thuram (9)
thuram Creative Commons License 2005.12.01 0 0 9
Hu nem is tudtam erről a shell lehetőségről.. Van arra mód, hogy az mc után paraméterben megadjam, hogy mi legyen a bal illetve jobb ablakban? Egy másik kérdés, hogy mc ablakai közötti másolásra van bill-kombináció, vagy csak egér +shift (legalábbis nálam aszem ez müködik)..
Előzmény: locsemege (4)
locsemege Creative Commons License 2005.12.01 0 0 8
Mert Te fogod kijavítani, vagy mert nem lehet tudni, hogy ez az mc, ssh, bash hibája-e? Már azért érdekel, mert bugot jelenteni sokszor akár hozzá nem értők is szoktak, pusztán a jelenség leírásával. Engem csak a nyelvtudás hiánya :( tartott vissza.
Előzmény: NevemTeve (7)
NevemTeve Creative Commons License 2005.12.01 0 0 7
Ahhoz mindössze meg kellene találni a hibás programrészt... meglátjuk lesz-e rá érkezésem...
Előzmény: locsemege (6)
locsemege Creative Commons License 2005.12.01 0 0 6
Van annyi időd - és kedved -, hogy jelented a bugot a fejlesztők felé?
Előzmény: NevemTeve (5)
NevemTeve Creative Commons License 2005.12.01 0 0 5
Igen, ssh-val megy, olyasmi van benne, hogy

ssh -l user remote.host "echo FISH:; /bin/sh"

A másik, és sokkal fontosabb, hogy remekül lehet ugyan használni két gép közötti másoláshoz akár, de rosszul kezeli a szimbolikus linkeket. Látszik is, mi a hiba. Ha a remote gépen az adott directory-ban van egy symlink, ott az mc-vel azt a file-t látom, ahová a link mutat. Ez eddig nem is lenne nagy baj. Ha viszont másolom, vagy megnyitom a file-t, hibás lesz, ugyanis a file-ból annyi byte-ot hoz át, amennyi a symlink hossza.
Ellenőriztem, tényleg...
Előzmény: locsemege (4)
locsemege Creative Commons License 2005.11.30 0 0 4
Nem tudom, használja-e valaki mc alatt Shell link... nevű kapcsolódást remote géphez. Én szoktam. Az egyik kérdésem, hogy ezt milyen szerver valósítja meg a remote részéről. Valami fish-re látok utalást, de a service-ok között ezt nem látom. Vajon ssh-n megy?

A másik, és sokkal fontosabb, hogy remekül lehet ugyan használni két gép közötti másoláshoz akár, de rosszul kezeli a szimbolikus linkeket. Látszik is, mi a hiba. Ha a remote gépen az adott directory-ban van egy symlink, ott az mc-vel azt a file-t látom, ahová a link mutat. Ez eddig nem is lenne nagy baj. Ha viszont másolom, vagy megnyitom a file-t, hibás lesz, ugyanis a file-ból annyi byte-ot hoz át, amennyi a symlink hossza. Tehát azt a file-t nyitja meg, ahová a link mutat, de nem a file hosszával, hanem a symlink hosszával. Mivel nem tudok angolul, arra szeretnék késztetni valakit, akit esetleg szintén érint a probléma, hogy a fejlesztőket dobja már meg egy bug reporttal. Valószínűleg nagyon könnyű javítani a hibát, hiszen a hossz megállapításánál a link lett használva ahelyett, hogy végigrohanna a célig.

Sajnos a cal nevű progiban is van egy bug, ami bosszant. Ha például a mai napon azt mondjátok neki, hogy cal -m3, akkor a december utolsó sora balra el lesz csúsztatva. Valószínűleg az aktuális napot inverzben jelző vezérlőkódokat is beleszámítja a hosszba. Egy lehetséges javítás:

cal -m3 | cat

Ekkor nem jelöli az aktuális napot.
NevemTeve Creative Commons License 2001.02.26 0 0 3
Azon belül is Fake half tabs
Előzmény: Solt (1)
trooper Creative Commons License 2001.02.23 0 0 2
nekem is van egy kerdesem. az mc felvette azt a hulye szokast, hogy listazasnal nem erdekli a . meg a kis-nagybetu dolog, hanem omlesztve abc sorrendben listazza a cuccokat. pedig a sort orderben be van allitva, hogy case sensitive. a rejtett fileok elorehozasat meg altalaban alapbol szokta csinalni, es nem is talaltam meg, hogy hol lehet beallitani (meg az mc.ini-ben sem)
elore is koszonet
trooper
Solt Creative Commons License 2001.02.23 0 0 1
Egy text file szerkesztése közben F9, ott Options, majd General.
Előzmény: Egoist (-)
cancel Creative Commons License 2001.02.23 0 0 0
Olyat latott mar valaki, hogy mc-t xtermben inditva (gnome+enlightenment) haza vagja az egesz X-et, vagyis kilep az X sessionbol, es kiadja a login ablakot?
Szoveges terminalbol teljesen jol megy.
RH6.2
Egoist Creative Commons License 2001.02.23 0 0 topiknyitó
Hali!

A mc nalam a kovetkezot csinalja:
1 tab = 4 space
2 tab = 1 tab
3 tab = 1 tab + 4 space
...
(mikor kurzorbillentyukkel mozgok, a 4 spacet az mc egy rovid tabnak mutatja)
Kerdes: hol lehet ezt kikapcsolni? Ugyanis Java programozashoz a 4 hosszu "tab" volna az idealis, es ez meg is van mc alatt, de mc alatt szerkesztett filet a vi mar nem jol mutatja, ugyanis az mc-ben a "kis tab" = 4 space. Persze vi alatt szerkesztett fileval nem gond, ugyanis ott a "kis tab" is tab, csak be lehet allitani, hogy egy tab-ot mennyinek mutasson. Viszont ha olyan kodot nezek, amelyet mc alatt irtak, akkor azt vi alatt nem tudom megtenni (vagy legalabbis nem az eredeti formajat latom). Persze ha kikapcsolom, az sem segit a kapott "mc-s kodokon", de legalabb magamnak szerkeszthetem ott, ahol kedvem van.

(ez kisse hosszura sikeredett, bocs)

Ego

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!