Keresés

Részletes keresés

gtxfan78 Creative Commons License 5 napja 0 0 5206

Beválhatott Nagy Márton terve, olcsóbb lesz az üzemanyag

"Péntektől a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára is csökken. Előbbi ára 3 forinttal kerül majd kevesebbe"

 

Ez fél százaléknál is kevesebb csökkenés. Ez kb a lepkefing kategóriája.

Ha meg majd emelkedik az ára, akkor az meg a Soros-migráncs-Brüsszel-Gyurcsány miatt van, ugye?

gtxfan78 Creative Commons License 2024.04.08 0 0 5205

Marco Rossi fizetése messze elmarad az Eb-re kijutott sztáredzők gázsijától

 

A magyarok fizetés is messze elmarad az Európai országok állampolgárainak fizetésétől. De, ha meg annyira "nagy" a baj, akkor talán a gazditok beszállhatna (Mészáros) a Rossi fizetésébe.

MrJones512 Creative Commons License 2024.04.02 0 0 5204

https://index.hu/kultur/cinematrix/2024/04/01/oppenheimer-christopher-nolan-japan-premier-bemutato-mozi/

 

Japánban a film a pénteki bemutatót követően a negyedik helyen állt a jegyirodáknál a Kogyo Tsushinsha iparági megfigyelő szerint, és az első három nap alatt 379 millió jent (több mint 9 millió forintot ) gyűjtött be.

 

 

Mivel a mai napon egy Yen épp 2,42 Huf, jó lesz az 900 milliónak is.

 

 

gtxfan78 Creative Commons License 2024.04.02 0 0 5203

Háromszorosára nőtt az autizmusspektrum-zavarral diagnosztizált gyerekek száma

"A háttérben a fejlettebb mérési módszerek állhatnak."

 

Inkább a 14 évi orbáni oktatáspolitika totális csődje.

gtxfan78 Creative Commons License 2024.03.31 0 0 5202

Súlyos problémával szembesült Ukrajna, megszólaltak a fronton harcoló katonák

"MINDEGY, HOGY SZIMPATIZÁLUNK UKRAJNÁVAL, VAGY SEM, BE KELL LÁTNUNK"

 

 Nyilván nem szimpatizálnak az indexes "újságírók" Ukrajnával, inkább a náci oroszokkal, ugye ?

gtxfan78 Creative Commons License 2024.03.29 0 0 5201

Autószerelőből lett kaszinókirály az egyik legkülönlegesebb magyar család feje

"Aki rossz matekból, ne menjen krupiénak!"

 

Indexes *újságírók* 95%-a ki is esik ezen a rostán.

 

"A magabiztos angolnyelv-tudás ezért szintén fontos ebben a szakmában."

 

A maradák 5% is kiesik.

Amúgy nem látom az x-et a cikknél, mert ez ugye egy fizetett hirdetés ?

gtxfan78 Creative Commons License 2024.03.19 0 0 5200

Itt a kormány új terve: fontos változás jön a nyugdíjaknál

"A tervezett módosítások nagy hatással lehetnek a nyugdíjasok jövedelmére."

 

Persze nincsen semmilyen új terv. Csak egy szokásos szaros clickbait cím. A valorizációs táblázatot évente lecserélik, ezt persze a cikkó is tudja. Ennél szánalmasabb és teljesen értelmetlenebb hazugságot régen olvastam.

gtxfan78 Creative Commons License 2024.03.16 0 0 5199

Kórházba kellett szállítani a híres magyar színésznőt, elmaradt az előadás

 

"A laboreredményekre és a CT-vizsgálatra várok. Aránylag jól vagyok. Köszönöm, hogy gondoltok rám! Hazaengedtek. Jobban vagyok. Kaptam gyógyszert és utasításokat."

 

  Azt is elmondták remélem, hogy le kéne adni minimum 150 kilót.

gtxfan78 Creative Commons License 2024.03.09 0 0 5198

Joe Biden bírálta Donald Trump és Orbán Viktor találkozóját

"Az amerikai elnök szerint a magyar miniszterelnök nem szereti a demokráciát és diktatúrát keres."

 

Miért szerintetek, nem? 

gtxfan78 Creative Commons License 2024.03.02 0 0 5197

FIZETŐSSÉ VÁLHAT EGY ERŐS BUDAPESTI ISKOLA: 100-150 EZRES TANDÍJAT KÉRHETNEK

"Átvenné az államtól a budapesti Tamási Áron Általános Iskola és Gimnáziumot"

De tényleg "erős" ?

Nem akartam azzal geciskedni, hogy még a nevét sem hallottam ennek a gimnáziumnak, de nézzünk meg egy tavalyi középiskolai rangsort:

https://eduline.hu/kozoktatas/20230503_2023_kozepiskolai_rangsor

Itt az említett iskola még az első 100-ban sincsen benne. Akkor meg mi a lófaszról beszélünk ? Még a futottak legalsó kategóriáját sem éri el.

gtxfan78 Creative Commons License 2024.02.15 0 0 5196

Óriásit hibázott az Electrolux: több mint ezer magyar rendelt 1800 forintért egy 160 ezres sütőt

 

" Egy gyors fejszámolással kiderül, hogy ha 160 ezer helyett 1800 forintért kapja meg 1300 ember a sütőt – és nem számoljuk azokat, akik többet is rendeltek – akkor 200 millió forintot bukhatott volna a cég"

 

Ezt nem hiszem el, mármint a fejszámolást, amikor papíron még két szám összeadása sem megy egy indexes "újságírónak".

gtxfan78 Creative Commons License 2024.02.15 0 0 5195

Az Index munkatársait is díjazták a 42. Magyar Sajtófotó Pályázaton

 

Jól van, megnyugodtam. Már azt hittem, hogy oknyomozó,  tényfeltáró újságcikkért kaptátok.

gtxfan78 Creative Commons License 2024.02.09 0 0 5194

"AZ INTERJÚT GYÁRFÁS SAJÁTOSAN OLDOTTA MEG: BEÜLT A SZÁMÍTÓGÉP ELÉ, MEGKÉRDEZTE, MIRŐL LENNE SZÓ, MAJD MEGÍRTA ÖNMAGÁVAL AZ INTERJÚT."

 

Na kb így készülhetett itt a gyalázatos Mészáros interjú is.

 

"Szóval, 2008. Akkor történt, hogy alig értem haza a pekingi olimpiáról, ahol a Nemzeti Sport riportereként dolgoztam, kirúgtak a laptól"

...

"de a tizenkilenc évvel ezelőtti gesztusáért örök hálámmal tartozom neki"

 

2024-2008=16 és nem 19, az a fránya matek. Biztosan nem chatgpt-vel készült a cikk?

gtxfan78 Creative Commons License 2024.02.09 0 0 5193

A TÖRTÉNÉSZ, AKI 40 ÉVE MEGMONDJA, HOGY KI NYERI AZ AMERIKAI ELNÖKVÁLASZTÁST

"A kimenetelt egy általa kidolgozott rendszer alapján prognosztizálja, általában pontosan – jelentette a New York Post."

 

 Na itt azért már kiderül a turpisság. És valóban, 2000-ben NEM találta el a győztest. Úgyhogy már a címben is egy bődületesen nagyot sikerült hazudni.

Nota bene 10-ből 10 helyes tipp esetén sem szarnék be. 2 jelölt esetén még véletlen tippnél is van rá 1/1024 esélye a 10 találatra. És ugye itt nem volt még 10/10 találat sem.

gtxfan78 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 5192

Szmodics a magyar válogatottban? Csak az ügynöke magánakciója

 

Miért ne? A magyar válogatottban szereplő Wili Orbán és Dárdai Palkó sem Magyarországon született.

De ez még nem is olyan rossz arány, a hazai bajnokságban a csapatok egy jó részében még a cserepadon sem látni magyart. És még így is falábú focistákkal vannak teli a csapatok.

gtxfan78 Creative Commons License 2024.01.30 0 0 5191

A MAGYAR NEMZETI BANK VÁRATLANT HÚZOTT, SZÁGULD A FORINT

 

"A kamatdöntés után hozzávetőleg fél órával a 389,5-ös szintről 387,66 forintra száguldott a forint az euróval szemben."

 

Hogy egy klasszikust idézzek, hova szarjak? Ez a változás kevesebb, mint fél százalék, persze megértem, jobboldalt még a szart is próbálják eladni.

gtxfan78 Creative Commons License 2024.01.26 0 0 5190
gtxfan78 Creative Commons License 2024.01.26 0 0 5189

Címlapon levő cikkek legalább a fele jelenleg 404-es, nem található. Mondjuk nem nagy kár, de kérdés, hogy így is jönnek majd olvasók, és hirdetők, de ez nem az én problémám.

gtxfan78 Creative Commons License 2024.01.23 0 0 5188

Ma is tanultam valamit rovat (!!!)
https://index.hu/tudomany/til/2024/01/23/ugy-tunik-megis-az-ember-irtotta-ki-a-mamutokat/
"Minden 1000 kilogrammnál nehezebb növényevő faj és a 100 kilogrammnál nehezebbek háromnegyede kihalt"

 

Honnan másoltátok ki ezt a bődületes baromságot ?
Csak az a kérdés maradt, hogy a szerző látott/hallott-e már a következő állatokról:
elefánt, orrszarvú, viziló.
Segítség: kizárólag(!) növényevők és bőven egy tonna felettiek.

gtxfan78 Creative Commons License 2024.01.22 0 0 5187

MEGSZŰNHET A CSALÁDI PÓTLÉK? REAGÁLT A MINISZTÉRIUM

 

Nyitó mondat:
"Ungár Péter tette fel a kérdést, ami miatt sok kisgyermekes szülő kaphat a szívéhez."

 

Na fideszesek, nem kell ennyire túldramatizálni a hírt, de ez a mondat önmagában megérne három irodalmi Nobel díjat.

A családi pótlék már annyira elvesztette az értékét, és most tessék megkapaszkodni jobbosok, hogy az összbevétel 2 azaz kettő százalékát teszi ki átlagosan. Ettől nem kap senki helyből szívrohamot. Vagy, ha nem attól, hogy miért ennyire szégyenteljesen alacsony összeg, amiről nem beszélünk, ugye, legalábbis a mészáros féle indexen.

gtxfan78 Creative Commons License 2024.01.18 0 0 5186

SZÁMÍTOTTUNK AZ AKCIÓKRA A LIDLBEN, DE ETTŐL LEESETT AZ ÁLLUNK

 A lap legalján:

"A cikk az Index és a Lidl Magyarország tartalmi együttműködésének keretében valósult meg."

 

A tisztességes az lenne, ha már az elején jeleznétek, hogy ez egy fizetett reklám, hirdetés, és nem "cikk". A cikk az valami egészen más.

gtxfan78 Creative Commons License 2024.01.14 0 0 5185

Egy ukrán matematikus megfejtette a Da Vinci-kódot, és kiszámolta, mikor lesz a világvége

 

Mi ez a szar? Ez még viccnek(?) is roppant gyenge, még az indextől is.

gtxfan78 Creative Commons License 2024.01.14 0 0 5184

Meghalt a Nagyfiúk legviccesebb karakterét játszó színész

"Meghalt Alec Musser amerikai színész és fitneszmodell, akire legtöbben a Nagyfiúk című filmből és az All My Children című sorozatokból ismerhettek. MJusser mindössze 50 éves volt."

 

Előző mondatban még nem így hívták.

gtxfan78 Creative Commons License 2024.01.14 0 0 5183

Megnéztem a videót, inkább 5 dimenzióban egy súlyosan elhízott nő képét adja. A hájt meg ne nevezzük már izomnak.

gtxfan78 Creative Commons License 2024.01.14 0 0 5182

https://index.hu/kultur/2024/01/13/meghalt-szinesz-film-sorozat-peter-crombie/

"Peter Crombie a Seinfeld és a Walker, a texasi kopó mellett számos más sorozatban is feltűnt a 80-as, 90-es években, mint például az Esküdt ellenségekben vagy a Star Trek: Depp Space Nine-ban."

 

Depp ??? Ez azért is érdekes, mert az eredeti cikkben persze jól szerepel, már a másolás sem megy ?

gtxfan78 Creative Commons License 2024.01.08 0 0 5181

Meghalt Ferdinandy György

 

Persze a forrásolás és a lopás még mindig az index jellemhibája (különsen nekrológoknál gyomorforgató ez, a köbön), de már a másolás sem megy rutinszerűen:

 

"1957–1969 között a Strasbourgi és Dijoni Egyetem hallgatójaként irodalmat tanult. 1959-ben a Strasbourgi Egyetemen irodalomtörténeti doktori címet szerzett."

 

Tehát 13 évig járt volna egyetemre, úgy, hogy 3 év után doktorija volt? A matek sehogyan sem jön ki. Persze a wikipédián nem ez van.

gtxfan78 Creative Commons License 2024.01.05 0 0 5180

Több évtized után valaki végigvitte a végtelennek hitt Tetrist

 

"A 155-ös szintre eljutva aztán a játék elért egy olyan szintű sebességet, amitől összeomlott a rendszer, és a játékmenet nem folytatódhatott tovább."

Ez nem szerepel az eredeti cikkben, honnan álmodta a szerző ? Ráadásul 2 hamis állítás egy mondatban.

A sebességről meg ez van a cikkben:

"The speed caps at level 29"

 

Tehát bizony a 155-ös szinten pont ugyanaz a sebesség, mint a 29-esen. És persze az sem igaz, hogy a sebesség miatt omlott össze a játék. Persze tényadatokért nem az indexet kell olvasni.

gtxfan78 Creative Commons License 2024.01.03 0 0 5179

Megjelent a menetrend, ez vár a diákokra 2024-ben

 

Totális amnézia az indexnél? Ez nem most jelent meg, a 2023-24-es tanév rendje már több, mint fél éve kint van, ez nem új: https://eduline.hu/kozoktatas/20230602_Megvan_a_202324es_tanev_rendje_mutatjuk_a_legfontosabb_datumokat .

És nagyon halkan megjegyzem, hogy elírások is vannak az eredeti cikkben, és így persze az indexnél is a másolás miatt, hiszen például nem április 6-a az utolsó nap a tavaszi szünetből, hanem hetedike, ugyanis hetedike még vasárnap.......

gtxfan78 Creative Commons License 2024.01.02 0 0 5178

Ingyenpénzről maradhat le, aki nem lép elég gyorsan

 

Többször volt már erről szó, de nincsen ingyen pénz, ez nem a Mészáros, vagy Orbán pénze. Ez bizony az adófizetők kínkeservesen befizetett pénze, ha tetszik, ha nem. Ebből kapnak vissza egy keveset, amit Orbán és bandája még nem lopott el.

gtxfan78 Creative Commons License 2024.01.02 0 0 5177

Olyan fáradt volt a tiroli magyar sofőr, hogy vezetés közben elaludt az alagútban

 

Örök életre eltiltanám a vezetéstől az ilyen embert. Ha balesetet okozott volna, akkor tucatnyi embert is megölt volna. És persze semmit nem írt erről a szerző, mármint, hogy mennyire felelőtlen volt a vezető, kvázi felmenti. Bravó.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!