Keresés

Részletes keresés

maxrebo100 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 80
40 darab 1 perces expóval készűlt asztrofotót szertnék összerakni egy csillaghalmazról ,de nem igazán tudom hogy is kezdjek neki .Egy kis segítséget kérnék.előre is kösz....
locsemege Creative Commons License 2006.11.13 0 0 79
Egy korty GIMP című létezik. Valamint http://docs.gimp.org/en/
Előzmény: Törölt nick (78)
_Zsolt Creative Commons License 2005.02.25 0 0 77
Sziasztok!
Látom ez a topik méltatlanul lemaradva kullog...
Mi a helyzet ma a CMYK-val?
A 2.0 még nem támogatja és bizony ez baj...
De túl sok szó sem esik róla, pedig nagyon praktikus kis progi...
toccata Creative Commons License 2005.01.09 0 0 76
Akkor mit kell tennem, ha egy meglevő kép (.gif) hátterét szeretném átlátszóvá alakítani?
Előzmény: Sickboy (73)
best sunday dress Creative Commons License 2004.09.06 0 0 75
körbejelölés mellet még játszik a színkijelölés. asszem a ctrl + jobbegérkatt kombóval lehet a már kijelölt területhez újabb azonos színű foltokat hozzáadni. az azonosság / hasonlóság mértékét persze állíthatod. általában könnyebb egy relatíve homogén hátteret kijelölni, mint a színben változatos főtémát, de persze a kijelölést annyiszor invertálod, ahányszor akarod

nem gimp, de grafika: a gqview progiban most találtam meg azt a funkciót, hogy össze tud tartalom alapján hasonlítani képeket, különféle hasonlósági szinteken. pl. négy-öt jópofa kde ikonkészletből így tudtam kiszedni a fölösleges többszöröződéseket, megkönnyítve a kedvencek kiválasztását.
dj Creative Commons License 2004.09.06 0 0 74
Ha kijelölted és megfordítod a kijelölést akkor bármit csinálhatsz a kijelölésen belül úgy hogy amit meg akarsz tartani nem változik. De az a megoldás is működik amit leírtál.

A Linuxvilág utóbbi 3 vagy 4 számában a gimp-el (is) foglalkozik elég behatóan.
Sickboy Creative Commons License 2004.09.06 0 0 73
Kezdő ürgeként kérdezek pár triviális dolgot - elnézést ha már esetleg ezek voltak vagy valakinek nagyon alapvetőek!

Szóval, adott egy kép, aminek meg akarom változtatni a hátterét egy egységes, homogén színre. Ehhez mit kell tennem? Körbe kell vágnom a kép elemeit és ki kell emelnem őket egy új rétegre és azon kell a változtatást eszközölnöm? Vagy más?

Tudtok a GIMPhez magyar nyelvű könyvet/doksit (az Egy Korty GIMP című könívön kívül)?

Köszi!
best sunday dress Creative Commons License 2004.09.02 0 0 72
nekem meg a convert :) (kde ikonkészlet 500 ikonját "készítettem el" vele 22x22 méretben is)

viszont a GUM-ot vagy más GIMP kézikönyvet is érdemes megnézni, főleg a Script Fu-ra vonatkozó részeket, lehetséges, hogy GIMP alatt is van a tömeges átalakításra lehetőség. igaz, ágyúval verébre...
Előzmény: CSamu (71)
CSamu Creative Commons License 2004.09.01 0 0 71

Irfanview a baratod.

Előzmény: erxhu (70)
erxhu Creative Commons License 2004.09.01 0 0 70
haló-haló Több képet szeretnék egyszerre átméretezni (batch conversion). Tud valaki valamilyen lehetőséget erre a Gimpben (Windows-os verzió, 2.0.3) Előre is köszi a válaszokat E
khiraly Creative Commons License 2004.08.01 0 0 69
csiga papa: amire neked szukseged van: az a Bezier kijeloles. A Gimp2-ben ujra van irva es nem annyira magatol ertetodik mint a 1.2-es sorozat alatt volt.
De csomo minden jobban koordinalhato(pl. be lehet csukni bezier gorbet es utana ki lehet nyitni, amit 1.2-ben nem lehett)

November:
Lehet hogy mar nem jarsz ide, azert ideirom:
A Jimmac fele tutorialokat windows alatt is gyonyoruen le lehet jatszani a mplayer windows-os valtozataval. Innen lehet letolteni:
deje.uw.hu

Udv,
Khiraly
Előzmény: csiga papa (68)
csiga papa Creative Commons License 2004.07.30 0 0 68
Hopp, megint elakadtam :o)

Lehet a "lasszó" kijelölővel olyat csinálni, hogy egyenes vonalak által határolt szabálytalan sokszögű területet jelöljek ki a töréspontokra kattintással?

Az intelligens olló nem jó, mert nem egyenes vonalat vág.
csiga papa Creative Commons License 2004.07.16 0 0 67
dj,

köszi! Ha egy kicsit türelmesebb lettem volna, magam is megtalálhattam volna >:-l . Az Internet lustává tesz!

A PSP volt az utolsó nem jogtiszta progi a gépemen. GIMP az új király!

Előzmény: dj (66)
dj Creative Commons License 2004.07.16 0 0 66
képen jobb klikk -> script fu -> dekor -> keret hozzáadása X=1 Y=1 szin szürkére delta=1 OK
Előzmény: csiga papa (65)
csiga papa Creative Commons License 2004.07.16 0 0 65
Sziasztok,

most tettem fel a 2-es GIMP-et, és már csak egy hajszálra vagyok attól, hogy uninstalljam a jelenleg használt "szürke" PSP-met. Egyetlen maradék érv a PSP mellett:

A GIMP-pel csak hosszú pepecseléssel tudok egy képnek 1 pixel széles szürke keretet rajzolni. Ez a PSP-ben 3 klikk.

Tud valamelyőtök egy gyors megoldást? :o)

Törölt nick Creative Commons License 2004.06.16 0 0 64
A videok kozul letoltottem meg par honapja egyet nagy nehezen, de olyan kodek kellett volna a lejatszashoz, ami nincsen. Ugyhogy a kerdes tovabbra is all: hogyan lehet beleirni ezeket az infokat (nem a metadatat, mert azt tudom, hanem a tobbit).
Előzmény: khiraly (63)
khiraly Creative Commons License 2004.06.15 0 0 63
megjegyzeskent hozza lehet irni.

Jimmac egyik video tutorialjaban epp ezt demonstralja.

Udv,
Khiraly

Előzmény: Törölt nick (62)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.13 0 0 62
Nem tudja valaki, hogy a 2-es verzióban lehet-e és ha igen, hol a képbe beleírni a database infókat? Keywords, notes, description, author stb. A metadata megvan, de a többi nincs.
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.22 0 0 61
Oké, köszi. Kivárok még ezzel a 2-es verzióval (már csak a magyarítás miatt is)
Előzmény: Aewyn (60)
Aewyn Creative Commons License 2004.04.20 0 0 60
A 2-es pedig Gimp szépen beleírja a commentbe a png és a jpg esetében is. Imagemagick-el pölö olvasható.

Ettől nagyobb csodára a Gimp talán most nem képes, de persze ki tudja, vhol vki éppen ezt heggeszti jól.

A lényeg az, hogy commentként benne van. jpg-ben és png-ben is. :)

Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.20 0 0 59
Ha már ilyen szépen összejöttünk és lehiggadtunk :) hagy kérdezzek rá erre:

> A Gimp-ben a mentésnél (illetve a beállításokban is) megadható megjegyzés, ezt szépen bele is kódolja png-be és jpg-be is.

A beállításoknál hiába adok meg bármit is, nem menti el a png-be. Amit a beállításoknál be lehet írni, azt csak a jpg fájlok metadata részébe írja (én legalábbis ott látom az AcDSee-vel). Png-ben nincs metadata, de a kérdésem kicsit arra is vonatkozott, hogy az olyan képadatokat, mint description, author, notes, keywords hol tudom a Gimppel megadni? Ezek elvilág látszódnának png-ben és jpg-ben is.
Gimp 1.2.4-ről van szó.

Előzmény: Aewyn (53)
Aewyn Creative Commons License 2004.04.20 0 0 58
Jó is ez a gpl ;-)
Nemtom mérnem nekem jutott eszembe. Ügyes.

Ilyenkor én el szoktam mormolni egy csendes ********-at, de csak mert ilyen forrófejű vagyok :((

Wild Colonial Boy Creative Commons License 2004.04.20 0 0 57
hat, eloszor en is mondtam csunyakat, mikor kapasbol a wingimp.orgon kezdtem keresgelni... az a 80$ fejbevagott.... :o)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.20 0 0 56
Azt tudom, hogy nem tiltja, de fájdalmasan érintett. Köszönöm a linkeket, valamiért a gimp.org windowsos szekciójából ezekre nem bukkantam rá.

Kösz, lehiggadtam

Előzmény: Wild Colonial Boy (55)
Wild Colonial Boy Creative Commons License 2004.04.20 0 0 55
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.20 0 0 54
Nem hiszem el!!!
Fizetős lett a windowsos GIMP 2!
Aewyn Creative Commons License 2004.04.19 0 0 53
A png mindenképpen veszteségmentes marad. Csak a tömörítési időben jelentkezik változás.

Egyébként amúgy is xcf alatt fogjátok tárolni a rajzokat, amit viszont egyetlen (általam ismert) gtk+-os képnézegető (beleértve a ropogós friss 2.6-os nautilust is) sem tud sem bélyegképezni, sem megmutatni.

Pompás :(

---

A Gimp-ben a mentésnél (illetve a beállításokban is) megadható megjegyzés, ezt szépen bele is kódolja png-be és jpg-be is.

Előzmény: best sunday dress (52)
best sunday dress Creative Commons License 2004.04.19 0 0 52
ezt nem értem, a png-nél ugye 1-9 között állítható a mentéskor a "méret-minőség", tehát ha pl. 6-ra rakom, nem lesz veszteséges? mer' úgy tényleg lényegesen kisebbek az állományok, mint ha 2

ja, és lehet, hogy eddig is volt, csak én nem láttam, de most az új gimp2-nél vettem észre, hogy az összes kis szutyok előugró ablakot bele lehet dokkolni (docker a neve is) a gimp fő paneljére, rohadt jó, ezer éve vártam erre :)

Előzmény: Aewyn (51)
Aewyn Creative Commons License 2004.04.19 0 0 51
Jobb későn, mint soha ;-) leginkább a hajónapló kedvéért.

A png és a jpg tömörítési arányát is be lehet állítani, tehát mindkettő változhat, ráadásul az állományméret függ a képinformációtól is.

Ettől függetlenül a png veszteségmentes a jpg nem. Ez a vezérfonal ugye, így ez eleve kizárja a jpg használatát adott esetekben.

Ellenben pl fotókat eleve jobban lehet tömöríteni jpg-vel, ráadásul le lehet csökkenteni a minőséget a képméret kedvéért, amit png-nél nem.

Szóval az egyik dinnye, a másik pörkölt :)

Előzmény: Törölt nick (49)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.28 0 0 50
Egy új kérdésem van :)

Van a képeknek mindenféle adatuk, amiket elvileg ki lehet olvasni - legalábbis az AcDsee képnézegető mutatja képenként, hogy description, author, notes, keywords és metadata. Ha jpg-ben mentek, akkor a metadatát be tudom írni, de a többit nem, ha pedig png-ben mentek, akkor még a metadatát sem. Kérdésem, hogy a metadatán túli adatokat hol lehet (lehet-e) szerkeszteni a GIMP-ben, mi a különbség ilyen szempontból a png, jpg között. (Nem vagyok a szerzői jogok élharcosa, de egy folyóirat weboldalával bíbelődöm, hirdettünk egy fotópályázatot és fel akarom tenni a webre a beküldött pályaműveket - nem bánnám, ha az eredeti szerzők nevét be tudnám vésni az author mezőbe.)
Azt is kérdezném, hogy vajon ez csak az AcDsee fícsöre, hogy mutat ilyen adatokat, vagy ezt minden képnézegető tudja, tehát valami szabványos dolog, mint az mp3-ak rengeteg adata, amiket ki lehet nézni a hangfájlból?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!