Keresés

Részletes keresés

Macika Creative Commons License 2007.11.04 0 0 12
Nem rossz ötlet!

Bááár, nem tudom, jogilag mi tiltja konkrétan, hogy fotózhasson bárki is.
Hiszen akkor nem lehetne közterületen fotózni senkinek, sehol.
Előzmény: 371 (11)
371 Creative Commons License 2007.09.23 0 0 11

Nekem van egy olvasó bábum, ami teljesen rámhasonlít. Az anyósülésre szoktam tenni . Ezt akkor használom, amikor egésznap a belvárosban intézkedek. Ha meg ülnek az autóban nem fényképezhetnek mert az személyi jogokat sért. Azt meg egy fotó nem árulja el hogy az a valami élő vagy élettelen. Ha éhen kell halni, akkor se mennék el:  BKV ellenörnek vagy parkolóőrnek   (tiltja a vallásom)

OHunter Creative Commons License 2001.02.23 0 0 10
10 :)
Macika Creative Commons License 2001.02.21 0 0 9
Ma megint kaptam csomit.
16 perccel álltam tovább az adott helyen, és amikor kijöttem, már nem láttam az "urat" sehol, csak a nyomát.

Azt nagyon igzaságtalannak tartom, hogy ha valaki negyed órával tovább parkol, mint az a jegyén áll, akkor ugyanazt a bírságot kelljen fizetnie, mint aki lesz@rta a jegy beszerzését, tehát egyáltalán nincs neki.

hihetetlen Creative Commons License 2001.02.20 0 0 8
Azért én megoldottam a szürkéket is.
2 éve elköltöztem, az autómat nem jelentettem át az új címemre. A súlyadót fizetem a régi önkormányzatnak, a szürkék meg csak keressenek.
Azért ha elviszik, vagy bilincselik, akkor bizonyára baj van.
madám sosa Creative Commons License 2001.02.20 0 0 7
a területileg illetékes parkolási társulás emberei
(ezeknek van kis táskájuk, valami kézi számlázó berendezésük, csak fényképezőjük nincs)
Előzmény: leha (6)
leha Creative Commons License 2001.02.20 0 0 6
igazad lehet ...
akkor ki foglalkozik a nem fizető parkolókkal?
madám sosa Creative Commons License 2001.02.20 0 0 5
keverni teccik a dolgokat
a szürkék a tilosban parkolókat fotózzák, mert hatóság és eljárást kezdeményeznek szebálysértés miatt

a (nem)fizető parkolókkal a szürkék nem foglalkoznak, mert az nem szabálysértés, hanem egy polgári jogi jogviszonyban szerződésszegés.

Előzmény: leha (4)
leha Creative Commons License 2001.02.20 0 0 4
tavaly a XI-ker-ből ki tudták deríteni egy autó rendszáma alapján, hogy kié ... egri volt. ennyit a kerületekről, meg a nyilvántartásról ...

madám sorsha: a szürkék (közterületfelügyelők) élesre töltött fotóaparáttal járják a környéket. először fotó, aztán jön a csomag

madám sosa Creative Commons License 2001.02.20 0 0 3
a napokban tették közzé a belügyminisztérium és a parkolási társulások megállapodásáról szóló hírt: vaskos pénzért ezután a BM kiadja az adatokat.
A vaskos pénzt persze a társulások át akarják hárítani az autósokra, csak kérdés, hogy ennek van-e jogalapja.
Szerintem nincs.
Azt is mondták, hogy öt évre visszamenőleg jönnek most a pénzekért.

Két apró bibi van.

Néhány éve - még Kuncze idején - egy tótumfaktum lenyilatkozott, hogy a gépkocsi nyilvántartás pontossága jó ha eléri az 50%-ot.

Ha nem fizetek, akkor a társulásnak bizonyítania kell, hogy akkor ott parkolt az autóm. És kötve hiszem, hogy ez menni fog nekik.

Macika Creative Commons License 2001.02.20 0 0 2
Azt hiszem, ez azért sántíthat, mert ha valamelyik említett kerületbe fizetem a súlyadót, akkor automatikusan állítják ki az adott kerületre (nagy részére) érvényes ingyenes (csak a kiállítás díjköteles) parkolási engedélyt.
Előzmény: gReg (1)
gReg Creative Commons License 2001.02.20 0 0 1
Nos én a következőt hallottam ezekről a bírságokról. Ha kapsz egy ilyen csomagot az ablaktörlőd alá, akkor azon ugye rajta van a szabálysértés ideje, talán a helye is, na meg a szép kis csekk, hogy mennyit kell csengetned a kasszánál.

Viszont! Ha nem abban a kerületben parkolsz fizetés nélkül, ahol a kocsid be van jelentve, akkor nyert ügyed van, mert állítólag az önkormányzat nem adhatja ki az adataidat egy másik kerület részére. Hát ilyen jól ki van ez találva. Persze lehet, hogy az egészből egy szó sem igaz, mindenesetre: éljen az adatvédelem!

bendeli Creative Commons License 2001.02.20 0 0 0
Ha megkérdezed tőlem hány ilyet fizettem eddig ki, vajon mit fogok felelni? :)
Előzmény: Macika (-)
Macika Creative Commons License 2001.02.20 0 0 topiknyitó
Egyre több VI-VII-VIII. kerületi utcában van fizető parkoló. Sok autóst nem érdekel, tüntetőleg gyűjtik a piros zacsikat a szélvédő mögött. Van ennek értelme? Van valami retorzió?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!