Keresés

Részletes keresés

Amerigo61 Creative Commons License 2020.11.20 0 0 22

Szabó Árpád: A trójai háború.

 

Az Íliász és az Odüsszeia Devecseri Gábor fordításában nagyon nehéz olvasmány, főleg egy általános iskolásnak: szereplők százainak nevét sem egyszerű megjegyezni/követni, és a szöveg is elég archaikus, a hexameterek miatt is. Szabó Árpád könyve viszont élvezetesen olvasmányosan adja elő a két mű történetét, felnőtt fejjel is többször elolvastam.

Előzmény: Törölt nick (17)
naput Creative Commons License 2015.01.31 0 0 21

Kedves Nyesztor, 

Talán megmaradt még az érdeklődése a görög mitológia és a keleti vallások iránt. Ha igen, kattintson ide:

 

http://www.naput.hupont.hu/12 Tisztelettel:Dobos Csanád

Előzmény: Nyesztor (8)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.25 0 0 17

Nyilván a topiknyitó nem egészen ennek szánta, de azért bátorkodom megkérdzeni: van esetleg olyan, akit szintén érdekel a görög mitológia nagyon laikus szinten, netán gyerekkorában örömmel olvasta a görög mitológiai történeteket és most szívesen megosztaná, hogy általános iskolás gyerekeknek milyen színvonalas könyvekből lehet mesélni ilyeneket? 

koalamer Creative Commons License 2010.01.01 0 0 16
Sikerült végre megtalálni a régi Héraklész rajzfilm nyomait a neten, de csak az eredeti német nyelven (már ez is kisebbfajta csoda, mert a google folyton a Disney vacakot dobja ki):
http://www.munzlinger.com/videos/videoflash/herakles.html

Valahol fent van ez a neten magyarul?
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.07 0 0 15

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem van, amire nagyon gyorsan kéne válasz, hogy hogyan hívták a görög mitológiában a kecskelábú férfiakat, embereket, vagy valami ilyesmiket...

 

Segítségeteket köszönöm!

sutozsolt Creative Commons License 2006.03.24 0 0 14
http://hamvasbela.lap.hu
Avatara Creative Commons License 2005.07.02 0 0 13

 

Szia Nyesztor!

 

Ha főleg a keleti vallások érdekelnek, akkor neked is szeretettel ajánlom a MITOLÓGIAI SZABADEGYETEM-et, különösen annak sumer, akkád, egyiptomi, kisázsiai, óind, kínai, tibeti és japán mitológiával foglalkozó előadásait!

Előzmény: Nyesztor (12)
Nyesztor Creative Commons License 2005.06.26 0 0 12

Igen tök jó ötlet volt, megnyitni, és tök nagy érdeklődés kísérte:))) Szerintem egyiokönk se vette észre, hogy ezt a topicot 4 évvel ezelőtt nyitották, és azóta se látogatta senki:))

Ettől függetlenül persze lehetne bele életet lehelni, nem vagyok semmi rossznak az elrontója.

Előzmény: Avatara (7)
Nyesztor Creative Commons License 2005.06.26 0 0 11
köszi, holnap felnézek
Előzmény: Cida_509 (10)
Cida_509 Creative Commons License 2005.06.25 0 0 10

Hasonló érdeklődésü emberekkel szívesen folytatok eszmecserét

 

Gyere a Filosz / Nyelvtudor fórumba:) 

Előzmény: Nyesztor (8)
Cida_509 Creative Commons License 2005.06.25 0 0 9
Addig is látogathatod hiánypótlásul a Latin és az Ógörög szaknak közösen tartott Ókori vallástörténet előadást, sok szó esik a mitológiáról (legalábbis az én időmben így volt). Közelebbit nem tudok, mert végzett hallgató lévén nincs hozzáférésem az etr-hez, és így a tanrendhez sem, de régen mindig a tavaszi félévben volt meghirdetve.
Előzmény: Avatara (7)
Nyesztor Creative Commons License 2005.06.25 0 0 8

Sziasztok:))

 

Én ELTE-s hallgató vagyok, és elsősorban a keleti vallások és mitológia iránt érdeklődöm, ettől függetlenül kedvelem a görög mitólógiát is. Érdekel még a nyelvészet, és a holt nyelvek tudománya.  Hasonló érdeklődésü emberekkel szívesen folytatok eszmecserét.

Ami a Héraklész rajzfilm sorozatot illeti, én is láttam annak idején még kisgyerek koromban. Tényleg egész izgalmas volt (legalább is akkori fejjel), mellesleg fogalmam sincs honnan lehetne megszerezni.

Avatara Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7

Üdv!

 

A topicnyitónak: remek ötlet volt ez a topic (hiánypótló).

Ti is mitológia-fanatikusok vagytok?

Én ELTÉs hallgató vagyok és - sok más diákkal együtt - nekem is hiányzik a mitológia szak az egyetemen. Végigjártam mindent és végül közölték, hogy Magyarországon nincs ilyen, nem lehet tehát szakszerűen, részletesen (és hivatalosan) mitológiát tanulni.

 

Ami viszont reménykeltő: biztos forrásból tudom, hogy nyílik egy MITOLÓGIAI SZABADEGYETEM Budapesten, ahol profi előadók ismertetik meg élvezetes stílusban a mítoszrendszereket, lesz külön GÖRÖG MITOLÓGIA sorozat is!

 

 

züfec Creative Commons License 2001.05.21 0 0 6
Dionüszosz rulez!!!!
Pompelmo Creative Commons License 2001.02.27 0 0 5
Üdv! Pont most gondolkodtam, hogy nyitok egy ilyen topikot:) És micsoda érdeklődés kíséri:(((
Nagyon szeretem a görög és római mitológiát, ha van egy kis időm, erről olvasok, nem is lehet szerintem elégszer elolvasni ugyanazt sem.
Láttátok az Odüsszeia-t valamelyik nap a tévében? Tetszett? Szerintem egész jó volt.
Mit szerettek a legjobban a görög mitológiában? Általánosításra és konkrétumokra is kíváncsi lennék.
Én például sokszor azt élvezem, hogy összevetek egy újonnan olvasott leírást egy régi forrással, illetve a közöttük felfedezett különbségeket boncolgatom, mert az van bőven.
KISNYÚL Creative Commons License 2001.02.19 0 0 4
Én az eredetit szeretném látni újra, szerintem jó kis sorozat volt és az a vicces, hogy épp az egyik nap jutott eszembe...
Előzmény: Psyche (3)
Psyche Creative Commons License 2001.02.18 0 0 3
Szerintem egyszerűbb lenne újra megcsinálni a sorozatot, áttéve Magyarországra a helyszínt, a mai időkre.
Esetleg eljátszom az összes szerepet.
Jó, hülye ötlet volt...:((((
Előzmény: tracy (1)
Gai-luron Creative Commons License 2001.02.18 0 0 2
az én anarchista szívem ilyen, ismer
Előzmény: tracy (1)
tracy Creative Commons License 2001.02.18 0 0 1
OFF

Gai-luron nem nulláz.

ON

Én is láttam, nagyon király volt. Esetleg írj egy levelet a Tv-nek, hogy vetítsék újra. Vagy a Filmmúzeumnak...

Előzmény: Gai-luron (0)
Gai-luron Creative Commons License 2001.02.18 0 0 0
Nagyon vicces volt. 0
Előzmény: alhena (-)
alhena Creative Commons License 2001.02.18 0 0 topiknyitó
Nem tudom mennyien lehetnek az asztal körül, akik velem együtt osztoznak az Olympos-i istenek kedvelésében.
Keresek egy sorozatot is, ami kb. 10 éve ment a tv-ben. Német sorozat volt, "Heraklész kalandozásai" címmel. Rajzfilmszerűen mutatta be a hős kalandjait, Sinkovits Imre szinkronhangjával. Akkor felvettem video-ra, de azóta le is töröltem (én hülye!). Tud valaki erről a filmről valamit? Látta más is?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!