Keresés

Részletes keresés

Tgam Creative Commons License 2017.05.01 0 0 98

Sziasztok! 

 

Van olyan FOLPET hatoanyagtartalmu permetszer, ami max II-es kategorias?

 

Ha nincs, mit ajanlotok a folpet kivaltasara? (Reggeben volt mar kerdes, csak valaszt nem talaltam ra)

 

Koszonom!

 

TG

 

 

 

 

 

 

TiborV14 Creative Commons License 2017.04.09 0 0 97

 

Kedves Fórumozók!

Van Sopron- Balf- on a Fürdő soron (kb. a bolttal szemben) 3600 nm belterületi, jól termő kékfrankos, eddig, szépen gondozott. Nem tudom megoldani a művelését, kár műveletlenül hagyni, ingyen bérbe adom, ha valakit érdekel, jelentkezzen.

Üdvözlettel: V. Tibor

Tgam Creative Commons License 2017.03.29 0 0 96

Koszonom szepen, utanaolvasok!

Előzmény: Falusi1 (95)
Falusi1 Creative Commons License 2017.03.29 0 0 95

Javaslom nézd meg RAMBO permetezési menetrendjét!

Előzmény: Tgam (94)
Tgam Creative Commons License 2017.03.29 0 0 94

Igen, sejtettem. Ezert kerdezek olyan helyen, ahol ertenek hozza :-) Meg a Te beirasod is tanulsagos, koszi. Nekem az elso permetezesem lesz.

Előzmény: vegyigyümi10 (93)
vegyigyümi10 Creative Commons License 2017.03.29 0 0 93

Ebből a szőlőből se szeretnék enni....vagy később inni....

Én is tanulgatom a permetezést,de még az érzékenyebb fajták is csak kis töredékét kapják annak,amit kifújni szánsz...

Borzasztó mennyiségű mérget készülsz kifújni....

Előzmény: Tgam (92)
Tgam Creative Commons License 2017.03.29 0 0 92

Szép napot Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni, kezdő, de lelkes szőlőművelő vagyok. Sajnos a szőlőm elég messze van, de nem szeretnénk eladni, így sok utánaolvasást követően összeállítottam egy permetezési tervet. Viszont lehetséges, hogy vannak olyan szerek, amelyek feleslegesek, ezért kérném a szíves kritikai észrevételeteket, ki mit hogyan módosítana rajta. A dátumok nyilván nagyjából értendőek, de ekkor tudok biztosan ott lenni (így nem tudom lesz-e szőlőmoly invázió, de inkább megelőzöm, mintsem később siránkozzak. Mennyiséget nem írok, a kg/Ha leosztott "szokásos" adagja. A lemosó permetezést 60 liter vízből tudtam megoldani úgy, hogy jó bőven folyt a tőkéken. (csak a méret miatt írom támpontként)

 

A szőlő furmint és rizling, vegyesen, ahogy ültették, még a hatvanas években. A Balatonfelvidéken a július eléggé esős szokott lenni, meleggel együtt, ezért van több permetezés abba a hónapban. (illetve erős lisztharmat volt tavaly és a szőlő is eléggé gondozatlan volt hosszú éveken keresztül.

 

A szüretre általában október közepén kerül sor.

 

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

 

Tga

 

 

 

 

15.márc lemosó Bordóilé

25.márc lemosó "Nevikén, Vektafid"

 

14.ápr "Rügy duzzadáskor,ATKÁK ELLEN"

Thiovit
Zoom 11 SC
Vitaflóra szőlő
Karathane Star

 

28.ápr Szőlőmoly

Karate Zeon
Thiovit
nonit
Vitaflóra szőlő
Karathane Star

 

12.máj "10-20 cm.-es leveles állapot/hajtáshossz"

Ridomil Gold MZ
Dithane M 45
Topas
Falcon
Vitaflóra szőlő
Bravo
Mospilan

 

26.máj Fürtmegnyúlás időszaka

Topas
Ridomil Gold Mz.
Vitaflóra szőlő
Thiovit
Bravo

 

02.jún Virágzás (első permetezése)

Quadris
Dithane M45
Karate Zeon
Mospilan
Thiovit
Ridomil Gold Mz.
Bravo

 

16.jún Virágzás (2. permetezése)

Quadris
Dithane DG neotec
Thiovit
Topas
"Falcon 460 EC
(50 ml)"
Karate Zeon
Vitaflóra szőlő
Mospilan

 

23.jún "Virágzás (3. permetezése)bogyósodás kezdete"

Quadris
Thiovit
Topas
Vitaflóra szőlő
Karate Zeon
Folicur Solo
Pergado CU

 

01.júl

Rézoxiklorid meteor
Thiovit
Dithane M 45
Topas
Pergado CU
Vitaflóra szőlő

 

07.júl

Falcon 460 EC
Dithane M 45
Vitaflóra szőlő
Chorus 50

14.júl Ridomil Gold Plusz
Topas
Mospilan
nonit

 

21.júl

Rézoxiklorid meteor
Thiovit
Topas
Vitaflóra szőlő
nonit

 

28.júl

Rézoxiklorid meteor
Thiovit
nonit
Vitaflóra szőlő
Mospilan

 

21.aug

Rézoxiklorid meteor
Thiovit
nonit
Vitaflóra szőlő

 

21.szept

Rézoxiklorid meteor
Topsin-M
Nonit

Édeske1 Creative Commons License 2017.03.28 0 0 91
Nimród23 Creative Commons License 2017.02.24 0 0 90

Utánaolvastam én is egy kicsit a betegségeknek, valamint a ti hozzászólásaitok alapján már biztos vagyok benne, hogy sajnos fitoplazmáról van szó.

Előzmény: van_Persil (88)
Kramcsák István Creative Commons License 2017.02.23 0 0 89

Nimród, írjál rám privátba, a nevem mellet ,publikus a címem ,ha ráviszed az egeret a "küld " -szóra  a  képernyő bal alsó sarkában a cím.

Előzmény: Nimród23 (87)
van_Persil Creative Commons License 2017.02.22 0 0 88

A csemegeszölöhöz beírtam, szerintem fitoplazma, csak a csákány segít. Nyár végén a vesszök nem érnek be barnásra, hanem zöldek maradnak és hajlékonyak (nem feltétlen az egész vesszö). A fürtök elöször csak zölden fonnyadnak. Ha most nézed a vesszöket és nem olyan színüek, mint az ugyanazon fajtához tartózó egészséges társaié, hanem szürkés-feketés a külseje, akkor nyugodtan kivághatod. Ahogy a csemegeszölönél is írtam, télire lehúzódik a gyökérzónába, tehát a visszametszés se segít.

Virágzás körül 2X actarával, vagy más, az amerikai szölökabóca ellen hatásos szerrel permetezz. Ez a betegség ellen nem használ, de a vektorát irtja.

Előzmény: Nimród23 (87)
Nimród23 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 87

Sziasztok!

 

Szeretnék segítséget kérni a következő problémával kapcsolatban:

 

a szőlőt rendszeresen permetezem (tavaly bordói lével, előző években alma-szőlő kombival), ennek ellenére valamilyen betegség mindig megtámadja, így nincs termés.

 

Mielőtt még elkezdene érni, a levelek bordó színűvé válnak, a fürtök leszáradnak, a vesszők elfeketednek és elszáradnak.

 

Meg tudnátok esetleg mondani, hogy milyen betegség lehet az oka?

Milyen permetszert javasoltok?

 

Köszönöm!

lazarov Creative Commons License 2017.02.10 0 0 86

Köszönöm!

 

Előzmény: Falusi1 (85)
Falusi1 Creative Commons License 2017.02.10 0 0 85

A címek közül válaszd a "Szőlészet-borászat"-ot és máris megtaláltad.

A "Szőlő" oldalon lesznek  bőven akik tanácsokat tudnak adni.

Előzmény: lazarov (84)
lazarov Creative Commons License 2017.02.10 0 0 84

Azt mondták Rizlingszilváni. Fa oszlopok vannak, de a kidőlés határán. A gazdaboltban az eladó fém oszlopot ajánlott, szerinte az a legjobb, de szeretném mások véleményét is meghallgatni. Tőketerhelésről még nem gondolkodtam. Ez elég nagy mennyiségű bor. 5 évig meg kell tartanom, bár később sem akarom kivágni, inkább lassan lecserélni a tőkéket. Szeretnék 100-120 tőke vörösborhoz való szőlőt, de nem akarok több területet betelepíteni, inkább a jelenlegit cserélném le.

Köszönöm a választ! Majd megprólálom megtalálni a szőlő oldalt.

Előzmény: Falusi1 (83)
Falusi1 Creative Commons License 2017.02.09 0 0 83

Szerintem gyere át a szőlő oldalra, de addig is nem ártana tudni milyen fajta szőlőről van szó.

Ami az oszlopokat illeti nekem van fa és beton is, mindkettő jó. Szerintem azt válaszd, amit a legolcsóbban ill. legkönnyebben be tudsz szerezni, de jelenleg milyen oszlopok vannak?

Bogyózó gépet ennél olcsóbban is be tudsz szerezni.

Figyelembe véve a kb. 360 tőkét, a kád mérete attól is függ mekkora tőketerhelést tervezel. Ha pl. nem nagyobbat mint 1 kg. elég lehet 5 hl-es, de ha többet, akkor nagyobbra lesz szükség.

Előre is sok sikert!

Előzmény: lazarov (82)
lazarov Creative Commons License 2017.02.09 0 0 82

Üdv.Mindenkinek!

Segítségre van szükségem. Vettem egy ingatlant, amihez tartozik egy szőlőültetvény is. Idős tulajdonosa meghalt, az örökösök messze laktak, nem tudták gondozni. A szőlő kordon művelésű, rendbe kell tenni.

 

Kérdéseim:

Milyen oszlopokat kell vennem? Fémet vagy fát?

Kb. 360 tőke. A motoros szőlő zúzó, bogyózó 100-130 ezer Ft. Ennyi szőlőhöz megéri megvenni?

Milyen méretű szüretelő kádat kell vennem?

 

3 db szőlőprés maradt a házban, azt hiszem ennyiből 1-et össze lehet rakni. 

atrego Creative Commons License 2016.09.23 0 0 81

Ezenkívül érdekelne  a  Matthiász Jánosné muskotály és  a  Rosa menna di vacca

atrego Creative Commons License 2016.09.23 0 0 80

valaki tudna nekem Japán izabella és Moldova fajtájú szőlővesszőt küldeni?

Keresem Vinik Táltost és a csodaszőlőjét is:)-az Anita is  érdekelne

Tigris0704 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 79

Sziasztok!

Nyitottam egy új fórumot BORÁSZAT néven ahol minden ami a  borkészítéssel kapcsolatos meg tudunk osztani beszélni.

Bakator_2014 Creative Commons License 2014.08.28 0 0 78

Sziasztok!

 

A véleményeteket szeretném kérni a Pátria szőlőfajtáról. Ismeritek ezt a fajtát? Hol lehet beszerezni?

Előre is köszönöm a segitséget.

r.inszki Creative Commons License 2013.02.15 0 0 77

Sziasztok, csemegeszőlő témában lennék kiváncsi, hogy milyen fajták alkalmasak lugasművelésre? ( nem késői érésűekre gondolok), valamint, homoktalajra milyen fajták lennének a megfelelőek? Nemcsak Kövidinkát és Szlankát szeretném kóstolgatni :) amúgy is borszőlők. 

Ali-bá Creative Commons License 2013.02.12 0 0 76

Az Anitát ajánlom. Nagyon szép rózsaszin, hosszúkás, nagyszemű és az íze is kellemes. És bár csak sárgás bogyójú, de mindenképpen ajánlom a Palatínát is. Finom, korai.

Előzmény: borsika79 (75)
borsika79 Creative Commons License 2013.02.12 0 0 75
Moldovát mindenképp akarok de az Eszterröl is jókat olvastam. Mivel nekem a rózsaszín hélyú is sötétebb,Ali-bá megtenné hogy ezek közül is ajánl nekem Pl.:Anita,Flóra,stb.
Előzmény: Ali-bá (74)
Ali-bá Creative Commons License 2013.02.12 0 0 74

Nekem van Eszter és Moldova is a sötét színűekből. Mindkettő nagyszemű és eléggé ellenálló. Ajánlom őket.

Előzmény: borsika79 (73)
borsika79 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 73
A csemege fajtákbol főleg a sötétebb hajúak a kedvenceim. Most van Hamburgi muskotály,Néró, Szöllőskertek királynöje,meg még 1 muskotályos fajta. Sajna a tavalyi Moldovák nem fogták meg.
Előzmény: Ali-bá (72)
Ali-bá Creative Commons License 2013.02.04 0 0 72

Magnélküli nincs, de másfajta elég sokféle csemege igen.

 

Előzmény: borsika79 (71)
borsika79 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 71
Nem csináltam még ilyen oltást. Magát az oltást(gyümölcsfák) is csak idén kezdtem. Köszönöm a tanácsot,a héten leárkolom a vesszőket. Ali-bának van valamilyen csemegeszöllője,esetleg magnélküli amiböl tud adni vesszőt? Nekem eddig csak 1-1 tőke:Néróm,Pölöskei,Szöllőskertek királynője van,az is friss telepítés.
Előzmény: Ali-bá (70)
Ali-bá Creative Commons License 2012.03.19 0 0 70

Ha most 'dugványozod' biztos, hogy nem tudsz bele 'zöldbe-fás' oltványt készíteni. De van megoldás : a tőkén fejlődött szőlővesszőket levágás nélkül huzd le a föld alá kis árokba ugy, hogy a végén 2 szem maradjon ki a földből. Ez szép erős hajtást hoz és azt beolthatod. A földben lévő része meg legyökerezi. Jövőre a végleges helyére ültetheted. (Csináltál már zöldbe-fás oltást?)

Előzmény: borsika79 (69)
borsika79 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 69
Ez a fásba fás oltás csak megmentés céljábol volt. Egy 13 éve kivágott othelló lugas töve hajt ki minden évben,tavaj nem próbáltam kiírtani,erre oltottam. Ennek a több méteres vesszöjéböl csinálok alanyokat. Én is ezen szeretném kipróbálni a zöldbe-fás oltást. Ali-bá szerint ha a héten eldugványozom a vesszőket,tudok még az idén oltani rájuk?
Előzmény: Ali-bá (68)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!