Keresés

Részletes keresés

W_B Creative Commons License 5 napja 0 0 19966

Szia,

 

köszi!

Ez fertőtlenítő por, oldatban használják felületfertőtlenítésre.

 

Oxon van benne, Kálium-perszulfát, meg valami felületaktív.

Csak veszélyeségi adatlap van, abban nem szerepel hogy mi az indikátor.

 

A leírásában szerepel:

 

"A Kilco Virex por 1%-os koncentrációja baktericid, fungicid és virucid hatásspektrummal rendelkezik, elpusztít mindennemű baktériumot, gombát és vírust, így tehát a korona vírust is. Kifejezetten ajánlott lábbeli és felületfertőtlenítésre is, mivel tartalmaz egy piros színindikátort, ami megfesti a munkaoldatot. Az oldat színe a hatóanyag tartalom csökkenésekor fehérre változik, jelezve ezzel a csere szükségességét."

Előzmény: pk1 (19965)
pk1 Creative Commons License 5 napja 0 0 19965

Szia!

A fenoszafranin és a neutrálvörös viselkednek így (forrás), persze más is lehet. Nem tudom, állatgyógyszereknél is van-e betegtájékoztató, ott szerepelne.

Előzmény: W_B (19964)
W_B Creative Commons License 5 napja 0 0 19964

Sziasztok!

 

Egy ismerős állatorvos mutatott egy felületfertőtlenítő port, ami oldatban piros színű, majd ahogy elveszíti a hatékonyságát, színtelen lesz.

Oxidálószereket tartalmaz, Oxon, K-perszulfát.

 

Mi lehet az a piros színezek, ami oxidáló közegben piros, egyébként meg színtelen?

 

Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.03.26 0 1 19963

Legfeljebb majd a sokára való felhasználás előtt ellenőrizd kis mennyiségben, hogy jó e még majd akkor !

Előzmény: nepomuk (19961)
vlacko Creative Commons License 2024.03.26 0 1 19962

Tömény ecetet is lehet használni hangyasav helyett, ecsetekről szedtem le vele odaszáradt festéket.

Megfelelő mértékű mazochizmus előnyt jelent felhasználói oldalról.

Előzmény: nepomuk (19961)
nepomuk Creative Commons License 2024.03.25 0 1 19961

Kellett egy festékmaró gyorsan, a bolt meg már bezárt. 
Emlékeztem, hogy valamelyik festékoldó spray tartalmazott hangyasavat, így mivel volt egy kevés, összekevertem acetonnal. Bevált, feltúrósította a festéket a belemerített cuccokon. Gondoltam elteszem a maradékot, a feloldott festékes trutyival. Jól jöhetne még máskor. Csak szeretném tudni, hogy tárolható keverék? 

Előzmény: Bölcs Árnyék (19960)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.03.25 0 0 19960

Érdekes keverék lehet ! És milyen ez a keverék, mit tud ? 

Előzmény: nepomuk (19959)
nepomuk Creative Commons License 2024.03.25 0 1 19959

85%-os hangyasav és aceton felesben összeöntött keverékében önmagában nem tapasztalok reakciót. Festékmarásra használom, kérdés, hogy a maradék keverék tárolható-e kémiai változás nélkül higítós vagy pvc vagy üveg üvegben? 

zdcmchy Creative Commons License 2024.03.24 -1 0 19958

Lenolajjal megy, de az azon a több 100 fokon köt, polymerizál, a polisztirol az nem. Arra biztosan alkalmas, olyan betont készíteni aminek növekedik a térfogata, kb mint a gipsz.

zdcmchy Creative Commons License 2024.03.24 0 0 19957

A színét biztosan élénkíti és megakadályozza a mész kikerülését a felületre ami a színt károsítja.

Előzmény: D 20 (19952)
zdcmchy Creative Commons License 2024.03.24 0 0 19956

De ezzel csak megjegyeztem milyen megoldás, nem kémiai lett alkalmazva, tehát itt off, de szerintem felesleges töröltetni mert a hsz. tartalmaz kémiát is.

Egyébként az oldószert elő lehet álltani magáből a műanyagból is, a polisztirolból nem tudom, de valószínűleg valamekkora hőmérsékleten keletkezik abból is szerves anyag ami szobahőmérsékleten folyadék.

Előzmény: pk1 (19955)
pk1 Creative Commons License 2024.03.23 0 0 19955

"kihorgonyozgatták"

 

Ez fizika. A kihorganyozgatták lenne a kémia.

Előzmény: zdcmchy (19954)
zdcmchy Creative Commons License 2024.03.23 0 0 19954

..talán cement, beton, annak az impregnáló anyaga? ... esetleg oltatlan mész, azt impregnálni, de amikor felveszi a vizet 3 szorosára nő a térfogata, a ps-el együtt ....és akkor az is valami lesz, valami vízlepergatő akármi. próbáld meg, kíváncsi vagyok. (-:

Csináltam már ilyesmit, amikor Sümegnél egy napelem parkot megemelt a szélvihar. A szikába  furatokba valamit aminek növekedik a térfogata, rögzíti az acél oszlopokat. 30 000 oszlop, tehát csak olcsó anyag lehet. Cementhez adtam ilyen mész port ami impregnálva, lassan oltódik amikor már be van öntve a helyére. A nagyon folyós cement sokat zsugorodna, de így beleszorult. Megvalósítva nem lett mert kiderült, hogy a furatok nem léteznek, a sziklábanem mentek bele csak a termőföldig fúrták. (végül kihorgonyozgatták az oszlopok egy részét, ha lesz vihar majd elviszi vagy szétrázza)

Előzmény: D 20 (19952)
zdcmchy Creative Commons License 2024.03.23 0 0 19953

Szerintem a napfény elég gyorsan tenné tönkre.

Előzmény: D 20 (19952)
D 20 Creative Commons License 2024.03.23 0 0 19952

Nagyon halvány gondolatom volt a kültéri járda leburkolása formára öntött PS-os cuccal...

Persze nem lesz belőle semmi...

Előzmény: zdcmchy (19951)
zdcmchy Creative Commons License 2024.03.22 0 0 19951

Van valami kitűzött cél?

Előzmény: D 20 (19949)
vlacko Creative Commons License 2024.03.21 0 0 19950

Én eddig a szúnyogokról meg a lábfetisisztákról hallottam csak, hogy szeretik. Biztos hogy a halaknak is bejön?

Előzmény: lakásfelújításgyorsan (19942)
D 20 Creative Commons License 2024.03.21 0 0 19949

Hello!

 

Nekem a közelmúltig nagy dilim volt a temérdek (E)PS újrahasznosítása...

Persze csak addig jutottam el leginkább, hogy minden pince, kamra teli került PS darabokkal...

Volt, hogy a PS ételdobozokból adagolható méretű pelyhet is csináltam több edénnyel.

 

Az már nagyobbacska gyerekként megvolt, hogy a benzin oldja a PS-t.

Többet beletéve volt, hogy feltekerhető, érdekes textúrájú "szörnyműanyag" lett belőle.

 

Nemrégiben gondoltam olyanra, hogy viszonylag hígra kevert PS-os (állott) benzinhez adok száraz kvarchomokot.

Az alapötlet: faljavításhoz használható-e a kapott cucc?

 

Azt tessék elképzelni, hogy olyasmi lett nyersen, mintha mézbe kevernénk pirított darát.

Nem igazán jó a hasonlat, de már marad. 🙃

 

Ebből a ragadós, masszánál sűrűbbre homokozott keverékből formáztam egy kb tenyérnyi, kb max 1 cm vastag adagot.

Egy tuskóra téve száradni hagytam.

Reményeim szerint hamar ki kellett volna száradjon, mivel ugye a benzin illékony...

Valóságfalván viszont az történt, hogy mintha lakkréteget kapott volna a cucc, nekezen száradt ki.

Időnként ellenőriztem, a tuskóról viszonylag könnyű volt felszedni, s az alsó felének a középrésze nedves és puha maradt.

Aztán még száradt így is.

 

Végeredmény: -nagy bánatomra- törhető lett, mint az azonos vastagságú gipszöntvény.

 

Poén egyébként a PS reuse téma, a yt-on van is több videó róla.

Van, aki ugyanígy feloldja oldószerben, színezi, ad hozzá epoxit, s lefesti vele a régi palát.

Vagy kipróbálták mások a higítóban oldott PS-lal lefújni az autót, extra védőrétegként.

 

Uhh, kicsit hosszadalmasra sikerült. Van ez a közléskényszer nevű, azt tessék okolni.  :)

W_B Creative Commons License 2024.03.06 0 0 19948

Szívesen.

 

Én veszész vagyok, de biztosan nem állnék neki otthon.

Lehet venni is, de még egyszerűbb kész csalianyagot venni.

Előzmény: lakásfelújításgyorsan (19947)
lakásfelújításgyorsan Creative Commons License 2024.03.05 0 0 19947

Köszönöm a választ.

 

Igen mint laikus nem fog menni, mert laikus vagyok.

Horgászatra szerettem volna használni. Viszont ha ennyire bonyolult akkor fel kell adjam

Előzmény: W_B (19946)
W_B Creative Commons License 2024.03.04 0 2 19946

Nézd, ha ilyen szinten értesz a kémiához, hogy kérdés számodra hogy hogyan lehet előállítani, akkor nem fogod tudni előállítani.

 

Az azonos szénlácú alkoholból (n-butanol), vagy aldehidből (butiraldehid) oxidációval.

 

Vagy vajsavas erjesztéssel pl. keményítőből.

 

Vagy vajsav-észterből savas vagy lúgos hidrolízissel. Ha lúgosal csinálod, akkor a sója keletkezik, amiből fel kell szabadítani valami erősebb savval.

 

Miért akarod otthon előállítani?

Büdös.

Előzmény: lakásfelújításgyorsan (19945)
lakásfelújításgyorsan Creative Commons License 2024.03.04 0 0 19945

Ez lett volna a kérdés??? Miből lehet elő állítani

Előzmény: W_B (19944)
W_B Creative Commons License 2024.03.04 -1 0 19944

Szia!

 

Hát az jó büdös.

Miből szeretnéd előállítani?

Vajat kiteszel avasodni?

Előzmény: lakásfelújításgyorsan (19943)
lakásfelújításgyorsan Creative Commons License 2024.03.04 -1 0 19943

Sziasztok.

 

Olyan dologban kérnék segítséget, hogy házilag szeretnék csinálni magamnak vajsavat.

Ez otthoni körülmények között megoldható lenne?  Saját magam részére, de viszont nem tudom azt hogy miből és milyen meneteket kell be tartani.

Válaszokat köszönöm

 

lakásfelújításgyorsan Creative Commons License 2024.03.04 -1 0 19942

Sziasztok.

 

Olyan dologban kérnék segítséget, hogy házilag szeretnék csinálni magamnak vajsavat.

Ez otthoni körülmények között megoldható lenne? 

Horgászat céljából szeretnék csinálni magam részére, de viszont nem tudom azt hogy miből és milyen meneteket kell be tartani.

Válaszokat köszönöm

 

lajos025 Creative Commons License 2024.02.25 -1 0 19941

 

Ez a két csatlakozója van.

Lehetséges az hogy a kék egy régebbi egér , a fehér kör meg monitor csatlakozó ?

 

 

 

Előzmény: lajos025 (19940)
lajos025 Creative Commons License 2024.02.24 -1 0 19940

Sziasztok.

Nem rég hozzám került egy régi spektrofotométer és szeretném kipróbálni, hogy egyáltalán működik-e, de mivel még sosem használtam ilyent(és másikat sem), gondoltam hát ha tudtok itt segíteni.

Két kivezetése van egy rs-232 25 pin(erre 3 szál van kötve: 7,2,3) és egy 5-pin din . 

Ha jól  sejtem egyik egy monitorhoz a másik a egy billentyűzethez .

 

Lenne még több kérdésem is, de egyelőre csak ez.

 

Válaszokat előre is köszönöm.

 

zdcmchy Creative Commons License 2024.02.01 -2 0 19939

Mind olyan. 

Előzmény: Kockahas_és_spongyanadrág (19938)
Kockahas_és_spongyanadrág Creative Commons License 2024.01.31 -1 0 19938

elég vacak membrán lehet amin a bór átmegy.

Előzmény: zdcmchy (19935)
Moskovicsbácsi Creative Commons License 2024.01.16 -1 1 19937

Két kérdés:

a) minél mennyivel jobb?

b) hol vitatkoztam én (szakmainak látszóan) 30 nickes szorgalmassal?

 

/az oldal mindamellett továbbra is vegyészeti témájú lenne.../

 

 

  Régi idők nyugtatója.

Előzmény: Bölcs Árnyék (19936)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!