Keresés

Részletes keresés

szerelemgyerek Creative Commons License 2001.09.25 0 0 194
Mindent összevéve nem egy komoly hely ez az egész fórumos franc dolog, aki benne van, eltúlozza, aki nagyon benne van, időben persze, az még hisz is benne és komolyan veszi, pedig humbug az egész. Van itt kétszáz életformában fórumozó, néhány kósza érdeklődő, ennyi az egész, bőven ötszáz alatt, még minőségben se nagyon lehet dombórítani, minthogy fontos emberek, gondolkodók, döntéshozók és ilyenek, elvétve csak, és francfene az egész. Csalás.
Lieber Kati ura Creative Commons License 2001.02.14 0 0 193
Sziasztok, és nem szívesen beszélek bele ilyen tech dolgokba, de szerintem inkább egyesítsétek erőiteket és segítsétek a szászhalombattai topik szabadságharcosait, mert próbálnak rájuk ijeszteni a lépéskényszerbe került fenyegető helyi hatalmasok. Csak tippként.
Előzmény: Törölt nick (192)
Ramsay Creative Commons License 2001.02.13 0 0 191
Kedves OstapBender!

Még jó hogy közénk keveredtél és fényt hoztál ide a lamák közé. Áldott legyen a te neved. Aldjak mar nehanyan, viszont ettol a kis szosszenettol meg nem lesz kisebb marhasag, amit irtal.
Maradjunk a Zindexnél. Ott vany egy IP cím meg egy időpont. A Matávnál meg egy időtartomány (amibe pont beleesik ez az időpont) ehhez az IP címhez. Ez 100%-osan elegendő az azonosításhoz. Aha... meg ahogy azt a kis Moricka elkepzeli... Ez a mondat pont olyan, mint a "Nalam van egy kulcs, Nalad meg egy zar. Ez a ket teny 100%-osan elegendo az elottunk levo ajto kinyitasahoz".
A hívott fél felé az utolsó pillanatban harapják el a dolgot. De pl. nem vagyok benne biztos, hogy a Matáv behívóközpontja felé is elharapódik ez a bizonyos dolog.
1. elharapodik, mivel a leltiltast az a kozpont intezi, akihez a keszuleked csatlakozik, nem pedig az, ahova intezed a hivast.
2. ki a fene mondta neked, hogy Matav dialup szolgaltatast kell igenybevenni???

Apropo. te még nem kaptál reklámlevél hegyeket olyan címek alapján amelyek egyértelműen valamelyik bankhoz vezetnek (például)? Csak néhány korrupt (vagyás módon elkötelezett) ember kell egy-két fontos helyen és még azt is tudják rólad hogy melyik égtáj irányába szellentettél a bableves után. (Nem beszélve arról hogy mekkorát) Na, igen... Ilyen az, amikor keveri valaki a szezont a fazonnal... az IRL adataid _helyhez_, es _szemelyhez_ kotodnek. A netes adataid pedig gyakorlatilag semmihez, foleg akkor ha erzekeny vagy az adataid biztonsagara. Ha el akarsz bujni:
1. Dialupot hasznalsz
2. beallitasz magadnak nehany(szaz) anonim proxy-t, igy mindenki annak a cimet latja a sajatod helyett.
3. a beallitott proxy-kat pedig random valtogatod kb. 5 percenkent.

Ennyit errol. Hogy a kesobbiekben kevesebb hulyeseget irj ossze a temaban:
Fred Butzen: Internetes adatbiztonsag (IDG Books Wordwilde inc. 2000)
Kevin Richard: Halozati kapcsolatok (Addison-Wesley Publishing Company 2000)
Tom Debolski: UNIX 3. kotet 320-470. oldal es kornyeke (Walter Publishing, 1999)
Olvasd vegig, erdemes. Ha sikerult atragni magad ezeken, akkor visszaterhetunk a dologra, addig is probald visszatartani a feltoro nagy-nagy netes ismeretanyagodat. :)
Bye!

Előzmény: Törölt nick (177)
Lieber Kati ura Creative Commons License 2001.02.13 0 0 190
Pedig vagy háromszor megszámoltam. Bizony. Aztán most látom, na szép.

jóéjszakát, igaziba

Előzmény: Lieber Kati ura (189)
Lieber Kati ura Creative Commons License 2001.02.13 0 0 189
A fene egye meg, elszámoltam magam, nem az volt, persze hogy nem az, egyel vissza, pont a vers, ahogy rákészültél, megadtad a módját, szép is lett, kicsit blamás nekem, na mindegy, amire válaszoltam az 2001, nem baj, az is kerek szám, újévezred, ilyesmi.
Előzmény: AmBesten (185)
Lieber Kati ura Creative Commons License 2001.02.13 0 0 188
Kísérlet!

Akkor kedves topiklakók, most búcsúzom, bele az ágyba, pedig csak egy óra van, így, csak, ilyen volt, nem is tudom mikor, nagyon rég, ma volt futás, úgy 3,5 km, jólesően sajog a lábam, agyilag szintén a nullára küdtem le magam (ma vizsiztem, az utolsót), kellemes pár óra volt ez, sziasztok!

Törölt nick Creative Commons License 2001.02.13 0 0 187
egyébként meg válaszoltam volna, ha megtalálom azt a fránya macskás képet
hogy meglegyen Osztap Osztapovicsnak az öröme, hogy legalább valaki vetült a feladott kis labdájára
de ha egyszer nem találom!
Előzmény: Lieber Kati ura (186)
Lieber Kati ura Creative Commons License 2001.02.13 0 0 186
Gondoltam, intellekte szól a kényszer, de tudod mit, akkor most én írom, mea culpa, kijár!
Előzmény: Törölt nick (184)
AmBesten Creative Commons License 2001.02.13 0 0 185
Óóóóóóó! Milyen figyelmes vagy! Köszönöm, köszönöm. :-))))))
Előzmény: Lieber Kati ura (183)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.13 0 0 184
Katika,

tévedésben teccik lenni
semmire sem kötelező válaszolni

Előzmény: Lieber Kati ura (182)
Lieber Kati ura Creative Commons License 2001.02.13 0 0 183
Kedves Besten,

amire válaszolok, az volt a 2000. hozzászólásod!
Gratulálok!

Előzmény: AmBesten (169)
Lieber Kati ura Creative Commons License 2001.02.13 0 0 182
Csak semmi pardon, ugyan már mire, a semmire, azért írtam, mert tagadásban ő vitte a prímet, persze így is elolvasta, de ha címezve is van, annak megértése, leragálása kötelező, arra válaszolni kell, voltam is kiváncsi mit ír erre, csak ezért, semmiség.
Előzmény: Törölt nick (180)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.13 0 0 179
affrancba!
volt egy isteni cicás kép,
amin egy gyönyörű fekete macs egy labdára vetül,
de nem találom sehol
pedig úgy beraktam volna...

:))))

Előzmény: Törölt nick (174)
AmBesten Creative Commons License 2001.02.13 0 0 178
Ostap,
a Mátyásban MÉG nem voltunk. Azt mondod, túlontúl kemény megpróbáltatások várnak ott női hölgyekre? Szóval inkább ne???
Előzmény: Törölt nick (174)
Ramsay Creative Commons License 2001.02.12 0 0 176
Az index szerverén lehet látni minden hozzászólóról hogy milyen helyről és mikor tárcsázott be, milyen IP címről. Max. a Kiwwi meg a többi ilyen anonim szolgáltatónál lehet macerás a dolog. De amióta hívószám kijelzés is van a világon...
Hmmm... Mit mezei amitastechnikus, ritkan vetodom politikas oldalakra, es eddig meg mindig megalltam, hogy a szakszerutlen -ne mondjam lama- hozzaszolasok miatt beirjak, de ez a megjegyzes veri az osszes eddigit.
Az, hogy az index target-logjaban szerepelhet a beiro _aktualis_ IP-cime, az teny. Minden normalis szerveren futnak megfelelo processek a logok eloallitasara. De:
kivancsi lennek arra a szerverre (a szolgaltatom kivetelevel), amelyik kepes megmondani, hogy _mikor_ connectaltam be. (HH:MM:SS) Ezt az adatot egyedul a szolgaltatom tudja, es _kenytelen_ bizalmasan kezelni, mert az ugyfelkore fugg tole.
Kedves OstapBender, meseld mar el nekem, hogy milyen IP kerul abba az altalad emlitett adatbazisba, ha naponta 99 alkalommal irok be, es minden beirasom utan levag a modemem??? (Segitseg: 1. egy szolgaltato min. 256 IP-vel rendelkezik, ezt osztja szet az aktualisan aktiv behivasokhoz. 2. ha ma megkapom a szolgaltatomtol a dialin123.xxx.xxx.hu dialhoz (Budapest) a 212.75.128.42 IP-t (TVnet Proxy IP, csak a pelda miatt), es irok ide neked, mint Ramsay, holnap pedig KissUbulUR nick kapja meg ezt az IP-t Pecelen, es O ir neked, akkor az adatbazisba kinek a nickje kerul a 212.75.128.42 melle???)

De amióta hívószám kijelzés is van a világon... ...azota letezik a hivoszam kuldesenek letiltasa is. (NC)

Előzmény: Törölt nick (174)
Lieber Kati ura Creative Commons License 2001.02.12 0 0 175
Macskakörömnek írjad, ő a nagy kétkedő-oktató!
Előzmény: Törölt nick (174)
AmBesten Creative Commons License 2001.02.12 0 0 173
Ma valahogy nem okozott örömet az írás, dolgoztam egész nap, haszon is van, de öröm, az nem volt.
Busszal mentünk, a 65-össel.
Cseppkövek? Én nem izgulnék miattuk. :-))
Előzmény: Lieber Kati ura (172)
Lieber Kati ura Creative Commons License 2001.02.12 0 0 172
El is hiszem, mikor jó idő van, és egyáltalán embertelen ez az egész monitorozás.
Jövőhét hétfőn leszek nyolcórás internetdienstben, már most útálom az egészet.
Tudod, hogy a barlang(oknál) laktam? Hogyan mentetetek, 29-essel, 65-össel?
Remélem nem kocsival, na bizti nem.

Cseppkövek hogy vannak? Lehet, kell rájuk féltékenynek lenni?

Előzmény: AmBesten (171)
AmBesten Creative Commons License 2001.02.12 0 0 171
Igen, tegnap barlangoztunk.
Ma meg, reggel óta a gép előtt ülök.....pfujjj de úúúúútáááálom! :-)
Előzmény: Lieber Kati ura (170)
Lieber Kati ura Creative Commons License 2001.02.12 0 0 170
Kedves Besten, hát naná, hogy persze! és még mi minden, csupa kaland, mint ez, ma voltam futni, már régóta nem, de vasárnap elkezdtem, és ma megint, úgy három kilométer körül, salakon, és már vasárnap hihetetlenül fájt a lábam, de ma mégis, erre is büszke vagyok. És Veled, hogy érzed magad, milyen volt a napod? A barlangozás hétvégén volt?
Előzmény: AmBesten (169)
AmBesten Creative Commons License 2001.02.12 0 0 169
Húúú...... ez nem semmi! Nem is gondoltam, hogy íly vállalkozó szellemű, kalandos természetű férfiemberrel beszélgetek. :-)))))))))
Előzmény: Lieber Kati ura (168)
Lieber Kati ura Creative Commons License 2001.02.12 0 0 168
Kedves Besten, értelek, világosan. De hát ilyet, tényleg, hol és mikor írtam én ilyet? Szerintem egy szót, egy mondatot nem találsz tőlem, ahol ezt írtam volna, ezt macskaköröm akarta a számba adni, de mint azt olvashatod alant, nem vettem a lapot, esetleg humorban!

Egyébként igenis temérdek összeesküvés kíséri életünket, a történelem leckéi pedig nem adhatnak alapot arra, hogy elfordítsuk a fejünket a valóságtól. Te mit mondanál erre, megtörtént, hogy az esti kedves kicsit a tükör előtt enyeleg, aztán ül az ágyra, nagydarab, régi, recsegős ágy volt, és hirtelen ugrik ki a spájzból (!) a férj, egy hatalmas nagydarab bajszos roma, aki mondja, nem is férj, hanem a testvére, és akkor a kezemre néztem, ami egy lányban végződött, de az szőke volt, alabástromfehér bőrrel, szeplőkkel, gyanús dolog volt ez a testvér dolog, nem is hittem el, de akkor már a slusszkulcsom is nála volt, és még mást is követelt, volt ott bicska, aztán szóváltás, nem tudnám felidézni a koreográfiát, de hirtelen minden hozzám került, és szaladni kellett, és még olyan gyorsan az életben nem indítottam az Opelt, mint akkor, ki is robbantam a Rákóczi útra, minden indexféle és körbenézés nélkül. Összeesküvés volt, Te is láthatod!

Előzmény: AmBesten (167)
AmBesten Creative Commons License 2001.02.12 0 0 167
LKU kedvesem: én nem nézlek "hülyének", hogy a Te szóhasználatodat ismételjem! Meg sem fordul a fejemen ilyes gondolat!!

De az összeesküvéses dolgokban mégsem hiszek.

Annyi, de annyi esetet láttam, olvastam, amikoris hamis vádakkal (összeesküvés, államellenes szervezkedés, hazaárulás stb) emberek életét megnyomorították. Azóta tudom, igen-igen óvatosan kell az ilyen szavakkal bánni!

Előzmény: Lieber Kati ura (166)
Lieber Kati ura Creative Commons License 2001.02.12 0 0 166
:O)) Kossuth térdét holnap meghallgatom, úgy is arra járok nap mint nap.

Mondom, tele van az életünk összeesküvéssel, metróügyben nekem is van egy sztorim, az ellenőrök, már nem csak a bejáratnál dekkolnak, de hordákban mennek a kocsikban is, végigjárjnak egy kocsit, majd átszállnak a következőbe, az egyik el is kapta a kabátujjamat, én meg visszakaptam, aztán bezárult az ajtó. Aztán ott van a diszkont, már egy hete várom a festett fekete ducit a műkörmeivel, persze sehol, én meg nem fogok a Tescóba járni csakl ezért!

Azért teljesen hülyének nem kell nézni. Miért baj az, ha bizonyos közösségek itt szeretnek szervezetten fellépni? Hopp, pont ma délután kaptam egy vadiúj vírust, e-mail tartalom nélkül, persze teljesen semlegesen hangzó címmel és feladóbval (valami freenet hírek), semmi csatolt file, mégis, ahogy olvasnám (a semmit), nyílik egy vadiúj böngésző abélak, és szaladnak ki a gépről a bájtok. A fenének van kedve ilyenre is gondolni, ilyen szűrő, olyan tűzfal, nekem ehhez nincs kedvem, még konzultálnom kell ezzel kapcsolatban.

Előzmény: AmBesten (165)
AmBesten Creative Commons License 2001.02.12 0 0 165
Nos egy ÖSSZEESKÜVÉST én is ismerek, ráadásul földalattit! Szörnyűség ez egy demokráciában.. de mit lehessen tenni? :-)

Na de nem köntörfalazok tovább, elmesélem inkább, mit fedeztem fel.... hmmmm..... hol is kezdjem Tinéktek eme valódi hardstory leírását.... szóval utazom a metróval, csak úgy lazán, ártatlanul, ki nem gyanakszik semmire, hát ahogy így megyek, hallom, hogy az hangosbemondó szorgalmatosan bémondja az állomások neveit: Moszkva tér, Batthyány tér, Kossuth tér.
A csapás, mely rettentő vala, ekkor ért engemet. --Tejóóóóóééééég - gondolám - hiszen az magnó nem eztet mondja.....csak hisszük mi, hogy Kossuth tér a mondandója, de biz itten Kossuth térd hallatszik!
Fülelék azóta, s bizony bizony..... Kossuth Lajos térdét oly gyakran emlegetik a földalatt, hogy Ti aztat el sem hinnétek! De nem is kell ebben Tinéktek hinni, lehet ezt kérem hallani is.

Na ez lészen az összeesküvés! Az igazi! A titkos kód, mellyel árasztják a nép lelkét, de kérdem én, vajh' mi célból? Mán' mér fontos az titkolódzó ravaszdiknak Kossuth Lajos térde? A választ, sajn' nem tudám. Egyszerű asszony levék, ki ilyest meg nem érthet.

Törölt nick Creative Commons License 2001.02.12 0 0 164
Katika,

tudod mit?
képzeld annak, aminek akarod

Előzmény: Lieber Kati ura (163)
Lieber Kati ura Creative Commons License 2001.02.12 0 0 163
Miért baj az kedvesem, ha közösségeteket felkészült, szervezett erőnek képzelem?!?
Már a jó feltételezése, az elismerés is bűnnek számít? Vagy csak a lelkiismereted rossz?
Előzmény: Törölt nick (162)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.12 0 0 162
namármost erre csak azt tudom mondani,
hogy én is elejtettem olykor egy-két apróságot eldugott topikocskákban
és bizony elég hamar visszaköszöntek ezerrel...
hidd már el, hogy nem kell rejtett adatbázisokra meg egyebekre gyanakodni
Előzmény: Lieber Kati ura (161)
Lieber Kati ura Creative Commons License 2001.02.12 0 0 161
Kedves macskaköröm,

már az is baj lenne, ha a szervezettség és fegyelem jótulajdonságait nektek tulajdonítom??? Egyébként de érdekes, ha valaki elejt egy apróságot a legeldugottabb topikba, az rögtön közkincsé változik...

Összeesküvések pedig vannak, már egy hete nem találom kedvenc duci festett fekete pénztárosnőmet a diszkontban, mi ez ha nem összeesküvés?!?

Ja, és vagyok a Kati ura, nem a Katika. Nem ugyanaz...

szia
LKU

Előzmény: Törölt nick (160)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.12 0 0 160
Katika,

nem kell mindig összeesküvésekre gyanakodni
Osztap Osztapovics egy-két beírásában maga közölte ezt a "bizalmas" információt...
nem kell ehhez PFT meg levlista, de még adatbázis sem
elég, ha az ember nemcsak ír, hanem néha olvas is...

Előzmény: Lieber Kati ura (159)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!