Keresés

Részletes keresés

vadkacsa Creative Commons License 2004.11.23 0 0 26
vadkacsa Creative Commons License 2004.11.23 0 0 25
Figyejje jobban, az ott nem mas mint Amerigo Tot Bartok emlekenek szentelt szobra, cime Mikrokozmosz a makrokozmoszban.
Előzmény: Törölt nick (24)
RMiller31 Creative Commons License 2003.10.07 0 0 23
Sorry

RMiller31 Creative Commons License 2003.10.07 0 0 22
Sorry


RMiller31 Creative Commons License 2003.10.07 0 0 21
Bocsi, próbálkozom

Bocsi, próbálkozom

Előzmény: Opinio (20)
Opinio Creative Commons License 2001.03.24 0 0 20
"Március 15. 09.00 Noszlopy Gáspár szobrának avatása a Noszlopy Gáspár parkban "- Sajnos személyesen nem lehettem ott az avatáson, de azért szerintm megtartották... Ez a Tavaszi fesztivál megnyitó programpontja volt.

Érdekes lenne ebben a témában megkérdezni egy alkotót, pl. A félegyházi Rádi Andrást href="http://www.silicondreams.hu/hiros/ujsag/programok/egyeb/cikkek/010319/nyomtat.shtml )
">Hiros.Index Lehet, hogy pont a "gyártók" teszik lapátra a szobrokat, hogy megrendeljék azokat újra és újra...

Dr J... - hidd el esetedben a Hírös város van a te közeledben! :o)))

hoppaaa Creative Commons License 2001.03.23 0 0 19
Igen, ha jól emlékszem, az állomásparkban hiányzik szobor, csak a talapzata van meg.
Előzmény: rali (18)
rali Creative Commons License 2001.03.23 0 0 18
Az is eléggé komoly probléma bír lenni.
Előzmény: hoppaaa (17)
hoppaaa Creative Commons License 2001.03.23 0 0 17
Abban a szoborban semmi nem lett fémből. Tehát a gyűjtők letudva. Maradnak az erős fiúk.
Előzmény: Opinio (0)
doktor Jekyll Creative Commons License 2001.03.23 0 0 16
Majd igyekszem agresszív énemet hátraszorítani. Egyébiránt nem vagyok teljesen off, úgyanis Bk megyei vagyok, mégpedig közel a hírős városhoz.
Előzmény: Opinio (15)
Opinio Creative Commons License 2001.03.23 0 0 15
Megj.:
dJ, igazán frappáns válasz volt! (Vertem is a fejem a falba, hogy nem jutott egy ennyire kézenfevő az eszembe...) :o)))

De a piros kukcotnak azért nem reagáltam, mert hát ő bebiggyesztette a sajnálatát, ami be kell, hogy valljam a egy korrekt dolog volt. És mH az adataidban meglepő volt ez az apátiába hajló harcias idézet, ezért vettem a bátort, és, mint nép véleménye inkááb téged ugrattalak ezzel az offozással, amiért utólag is sorry !

És egyáltalán, az, hogy ki mit gondol egy topic témájával kapcsolatban a neten (egy-két harcias moderátori reflextől eltekintve)az szuv. magányügy! Attól, hogy ezt leírja még nem válik közüggyé, csak ha reagálnak rá! Szóval off vagy nem off, itt szerencsére mindent lehet, jönni-menni, ugratni, meg szitkozódni, Max. a Hírös moderátora jól elküld bennünket a jó...

rali Creative Commons License 2001.03.22 0 0 14
Akkor is hülye volt.
Előzmény: doktor Jekyll (13)
doktor Jekyll Creative Commons License 2001.03.22 0 0 13
! De mH. mi a fenéért Írtad ezt magadról:"Utálok mindenkit, beleértve magamat is."
Hát nekem is nehezemre esik visszatartani őt. De ha ismered RL.Stevenson klasszikusát, a kérdés már nem is kérdés.
2. Nem Hyde offolt, csak az offra reagált.
Előzmény: Opinio (12)
Opinio Creative Commons License 2001.03.22 0 0 12
Nekem fel sem tünt, ja színtévesztő vagyok, tényleg! De mH. mi a fenéért Írtad ezt magadról:"Utálok mindenkit, beleértve magamat is."

Sz. lehet neked! Én igaz, hogy színtévesztő vagyok, de azért érzem, hogy színes ez az egész...

És ha az off helyett tennél v.mi kafit lehet, hogy te is OK lennél!

Előzmény: miszter Hyde (10)
rali Creative Commons License 2001.03.21 0 0 11
Na, megjöttek az offolók.
miszter Hyde Creative Commons License 2001.03.21 0 0 10
Én speciel zöldnek látom, de ez nem jelent semmit.
Előzmény: Kukac_ (9)
Kukac_ Creative Commons License 2001.03.21 0 0 9
Csak 1 proba, hogy piros-e?!
Sorry!
rali Creative Commons License 2001.03.19 0 0 8
Valószínűleg igazad van .
Előzmény: Opinio (7)
Opinio Creative Commons License 2001.03.19 0 0 7
Még tavaly ősszel, de mélyen elraktározódott bennem. Sajnos szerintem egy túlbürürokratizált országban élünk, vagyis szerintem a rendőrség is az államhatalom többi képviselőjéhez hasonlóan vicces. Amíg az "Erika" írógépen gépeli a rendőr a napi jelentését, (Ami az ismerősök elmondása alapján az össz. munkaidejének 1/3-át teszi ki) veszélyezteti az életét egy-két 'csavargó' miatt, addig megkeresi havonta akár a 40-50 nettót is!!! Ezek után nem szabad csodálkozni, hogy korruptak. Sokkal egyszerűbb a bürokrata szabályokat esetenként be nem tartókkal szemben eljárni, mint pl. a helyi 'Donnal' újjat húzni! Pláne, ha az még hoz a konyhára is...

Ja, az előbbi esetem szerintem sugallja, hogy ilyen nyíltan még Pesten sem tudának 'garázdálkodni' a járőrök a főnökeik nélkül

Előzmény: rali (6)
rali Creative Commons License 2001.03.17 0 0 6
Nagyon jellemző történet.Mikor esett meg?
Előzmény: Opinio (5)
Opinio Creative Commons License 2001.03.17 0 0 5
Ja, volt Pesten egy érdekes esetem, mint autós!

Esőben idétlenül az Üllői és a József körút kereszteződésében idétlenül megfordultam, persze a közeg kezei közé!

Pampoghattam magamban, hogy mekkora b... vagyok meg ilyesmi!

Jött a tárgyalás, na bumm pont ebből teszek-veszek! Mást ne mondjak van mit ellesnem!

A rendőr miután kinyilatkozta, hogy a jogsim múltidő, + a gatyát is lebünteti róllam, sokat selythetően ráutaló magatartást tett! Kérem a mai rendőr kúltúrált, őt nem lehet az egyszerűen "Mennyi?" kérdéssel korumpálni.

Teljesen meg kellett alázkodnom, kisírtam már mind a két szemem, (teljesen hitelesen a top öltönyömben, a baró fiatal járgányomban...) És ekkor őszentsége megkegyelmezett, feltette a varázs kérdést :" Mennyit tudná' fizetni?"
- Csend...(további könnycsorgás!)
- "Nna, mongy egy számot öt és tíz ezer közt"
- Ötezer!!!
- Mingyá... Nne, ne a kezembe! Tedd a személyidbe!

(K. Ciki! Nem tud visszadni tízezresből...)
(A kolléga sem. Ugyanis du. 15.20-körül fejenként három-négy agyongyötört tízezres volt a zsebeikben)

Kis serteperte után: Nna, ne lássam soha többé, és haver: legközelebb fordulj be legalább egy utcába!

Uraim ezek az urak nagyban utaznak!

rali Creative Commons License 2001.03.16 0 0 4
Ja. A rendőr mainapság nem szolgál és véd,hanem megfélemlít és megaláz.
Előzmény: schwabisch (3)
schwabisch Creative Commons License 2001.03.03 0 0 3
Persze, meglévő értékek. De ezek se tarthatnak örökké. A mai korszellem így buzdít a megújhodásra. Régebben háborúztunk, pusztitottunk, oszt eltuntek az akkor meglévő értékek, helyet adva az újnak.

A rendőrökről meg: én, ma, Magyarországon a rendőrök látványától inkább megijedek, mintsem, hogy biztonságban érezzem magam. Tudom, ez nem csak az ő hibájuk, de ha a "szolgálunk és védünk" nem csak szóvicc lenne, hanem gyakorlat, akkor ok, szívesen látom őket bárhol. Addig viszont foglalkozzanak a nagyhalakkal.

sch

Előzmény: dr.Jones (1)
Opinio Creative Commons License 2001.03.02 0 0 2
...
Végre! Eddig azt hittem, hogy rajtam kívül nincsennek idealisták!

Az értékek megóvását illetően teljesen egy oldalon állunk, talán amit a rend őreiről feltett (inkább költői) kérdésed illeti: Szerintem ők régen túl vannak azon a terheltségi pontom, mikor még esetlegesen a 'magán-tulajdonon' túl a köz értékeivel is foglalkozzanak!

(Gyermekkoromban a bicajomon, még a prizmának is fenn kellett lennie, hogy a rendőr ne büntethessen meg. Ma foglalkozik ezzel valaki?)

Előzmény: dr.Jones (1)
dr.Jones Creative Commons License 2001.03.02 0 0 1
És azt nem lehetne, hogy városaink terein, belvárosi részein, utcáin stb. rendőrjárőrök lennének, akik esetleg meg tudnák akár már a jelenlétükkel akadályozni az ilyesmit - és az egyre növekvő betöréseket.
Tudom, kissé utopisztikus a felvetés de mégsem csinálhatunk mindent újra - olcsó műanyagból. Vannak meglévő értékek, azokkal mi legyen?
dr.Jones
Előzmény: hiros.szerk (-)
Opinio Creative Commons License 2001.03.01 0 0 0

Sajna a "nagyjaink" nem halották meg a javaslatot, mert hát a Kodályt is újraöntik (bronzból...). És márc. 15-e alkalmából a Noszlopy G. parkban -rövid időre- felállítják Noszlopy G. szobrát!

Kérem ennek sosem lesz vége?

hiros.szerk Creative Commons License 2001.02.07 0 0 topiknyitó
A fémhulladék gyűjtése nagyon hasznos dolog. Boldogult úttörő koromban nekünk is ez volt az (egyik) célunk. Hogy mi legyünk az elsők!
Kecskeméten még mindig divat a fémgyűjtés, főleg a színes. A köztéren meg ott az a sok szobor. Szinte kínálja magát: vigyél el! törj le belőlem egy darabot! stb. Akik már elkeltek: a hajdanán a Piaristák terén lévő trombitás lánynak már két trombitája, a vasútkerti Katona-szobor, Amerigo Tot művének néhány darabja, s most nem régen a vezénylő Kodály Zoltán. (De ugyanilyen sorsra jutottak a belváros díszes, alumínium utcanévtáblái is.)
Kérdeném: akkor már nem jobb lenne a szobrokat műanyagból???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!