Keresés

Részletes keresés

TTNora Creative Commons License 2014.05.29 0 0 765
taormina001 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 764

Régi látogatója vagyok a Corvinus dísznövénykiállításnak, de most mindenkit nagyon kategorikusan eltanácsolnék töle! A legnagyobb fölháborító parasztvakítás, amiben valaha részem volt: 1300 Ft (!) csak a belépö, és akkor még nem vettél semmit; nem is fogsz, mert nincs ott szó szerint senki és semmi. A sorok ameddig a szem ellát üresek, alig lézeng ott egy-egy eltévelyedett eladó néhány cserép kommersz muskátlival vagy kaktusszal. van viszont böven lepényevés és zsákbafutás: erdélyi szöttestöl tyúxemirtóig ami gagyit csak el tudtok képzelni.

 

A kert persze mint mindig, gyönyörü; bármely kiállítással nem súlyosbított napon díjmentesen látogatható.

endru Creative Commons License 2009.04.28 0 0 763

A Herman Ottó Bonsai Egyesület tavaszi kiállítása:

Május 8 - 10 a XIII. Radnőti M. u.35 sz. alatti általános iskolában.

Nyitva 10 - 18 óráig, Vasárnap 10 - 17 óráig

A belépés díjtalan.

F.Szilvi Creative Commons License 2009.04.27 0 0 762

4. Dísznövény-kiállítás és vásár

 

 

a Pécsi Tudományegyetem Botanikus Kertjében


2009.május 23-24. 10-18 óráig .

 

niamano Creative Commons License 2009.04.26 0 0 761
Több variációt is hallottam felőlük:

1. nekem azt mondták tönkrement a fűtés, kifagytak a tövek miatta
2. van aki volt lent náluk 3 hete és " azt mondta, nem fütöttek a télen, mert nagyon magas a fütésszámlájuk, és egyébként is rá akarnak állni a mediterrán dolgokra. " (másik fórum)
3. Cucurbia szerint spórolni akartak, erre mentek rá a tövek, a bácsi nagyon maga alatt van.
4. TTNora volt lent, és azt mondta neki a néni, hogy nem volt pénzük fűtésre, és kifagytak.

nem tudom, mi lehet az igazság..?


Előzmény: agicza (760)
agicza Creative Commons License 2009.04.26 0 0 760
Olvastam, mi történt, és ha igazán segíteni akartok nekik, amit szerintem a Rappaiék úttörő munkájuk miatt valóban megérdemelnek, akkor minden olyan növényből lehetne nekik magot fogni és/vagy dugványokat készíteni, amit tőlük kaptatok, aztán visszaadni gyökeres kis növényként, hogy kezdhessék újra...

Egyébként pár napkollektor már rengeteget jelentene, vegyes fűtés szintúgy, de ez már másik fórumcsoport - na és pályázni kellene, hgoy máskor ennyi, szinte pótolhatatlan érték ne mehessen veszendőbe.
Előzmény: niamano (756)
taormina1 Creative Commons License 2009.04.26 0 0 759
...valamint a "Tropusi növények és egzotikumok"-ban
Előzmény: niamano (756)
niamano Creative Commons License 2009.04.25 0 0 757
...és mindemellé elkérnek egy ezrest. Azt hiszem én a jövő évit kihagyom.
Előzmény: taormina1 (755)
niamano Creative Commons License 2009.04.25 0 0 756
Jártam, aki kifejezetten Rappaiékhoz készül, az csak akkor menjen, ha mediterrán, és nem trópusi növényekre pályázik. Bajok voltak náluk a télen. Részletek a hibis fórumban. :(

Az egész vásárt csak kutyafuttában láttam: mindenütt muskátli, petúnia, fazekas, és slag árus, semmi különös. Nagyon sajnálom, hogy nincsenek igazi különlegességek felénk...
Előzmény: agicza (750)
taormina1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 755
Jó, hogy fölhoztátok ezt a topicot! Nos, a kiállítás tök gagyi muskátlivásárrá degradálódott, feleannyi árussal és tizedannyi szakmai különlegességgel, mint azt mexoktuk.
Azt mondják, a helypénz olyan irreálisan magas, hogy nem éri meg kimenni rá. Így hát hosszú üres utcasorok ásítoznak mérsékelt embertömeggel. Én igazán nem éreztem késztetést rá, hogy otthagyjak többezer forintot.
A gagyi , a lepényevés-zsákbafutás-színvomalú rendezvények viszont korlátlanul burjánzanak.
SpinyNorman Creative Commons License 2009.04.25 0 0 754
Nagyon sok növény volt - szokás szerint. Aki kimegy, fixen ott fog hagyni párzer forintot, de ezen tényleg minőségi növényeket, amik díszei lesznek a gyűjteménynek. Engem mondjuk elsősorban a pozsgásfélék, főleg a kaktuszok érdekeltek - abból is jó volt. Főleg hogy több az árus, mint a füvészkertin. Jópár példánnyal gazdagodtam, télállókkal is (ami cél volt, helyhiány miatt).
Előzmény: Törölt nick (753)
kertészboy Creative Commons License 2009.04.25 0 0 751
Engem is érdekelne!
Előzmény: agicza (750)
agicza Creative Commons License 2009.04.24 0 0 750
A Villányi úti kiállításon idén milyen a felhozatal növényügyben? Aki már járt ott ma, igazán mesélhetne...
taormina1 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 749
Legjobb helyen. Végülis annyira nem rejtette el, hogy senki ne találja meg:-(
Előzmény: dako60 (747)
taormina1 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 748
Kösz, erre számítottam...-és nem mentem el.
Előzmény: Mariann123 (746)
dako60 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 747
Én is ott jártam a hétvégén, elég gyengécske volt az egész. A természetpusztítás...természetvédelem címü fórumban Lila Pereszke részletesen ír a dologról 4373, 4374, 4392 hsz-ban
Előzmény: taormina1 (745)
Mariann123 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 746
Mi voltunk ott, számomra csalódás volt.Az orchidea kiállításra nem mentünk be, csak a kertészeti részbe.Egy-két növényeket is árusító stand, főleg kerti bútorok, kerberendezés, szerszámok.Engem mondjuk a növények érdekeltek volna.
Előzmény: taormina1 (745)
taormina1 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 745
Sziasztok, ki volt a hét végén a Papp L. Sportarénában az orchidea- és kertészeti kiállításon, és mit tapasztalt?
4125 Creative Commons License 2009.01.22 0 0 744

Magyar kert kiállítás, Agro+mashexpo, Szőlészet és pincészet kiállítás

 

2009.01.28-31 a hungexpo terület.

 

http://www.kertkiallitas.hu/

 

http://www.agromashexpo.hu/

 

http://www.szpkiallitas.hu/?redirect_parent_id=MjAwOTAxMjIa7eb6e12MjIzMzM3Ng==

4125 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 743

a KULTÚRÁLIS ÖRÖKSÉG NAPJAI programjában:

Látogatás a Varga Márton Kertészeti és Földmérési Szakképző intézet botanikus kertjében.

 

"Iskolánk, a Varga Márton Kertészeti és Földmérési Szakképző Intézet 1926 óta folytat középfokú kertészképzést, ami 1972-ben földmérési, 1994-ben térképész szakkal egészült ki. A Zuglóban található iskola kiemelkedő látványosságai: hazánkban elsőként megépített 3000 négyzetméteres japánkert, és a kb. 1,5 ha-os botanikus kert. Gyűjteményünkben nagyon sok különleges növény található (fenyők, törpe örökzöldek, hamisciprusok, kaktuszgyűjtemény). Természetesen korszerű termesztő-berendezéseink is megtekinthetők. Az iskola kertjében az igények szerint lesz séta egészen éjfélig, amelynek útvonala során érintik a japánkertet, a botanikus kertet, kaktuszházat, és a termesztő berendezéseket.

szombat: 9-18 vasárnap: 9-18"

 

(éjjel nagyon hangulatos a japánkert) :-)

 

http://www.vmszki.hu/elet/rendezveny/

 

http://www.oroksegnapok.hu/index.php

4125 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 742

HORTUS HUNGARICUS 2008
Nemzetközi Kertészeti Kiállítás és Vásár

Szigetszentmiklós 2008. szeptember 19-21.

http://www.hortushungaricus.info.hu/new_site/index.php

4125 Creative Commons License 2008.05.28 0 0 741

NEM LÁTJA A FÁTÓL AZ ERDŐT?         LIGNO NOVUM-WOODTECH

2008. juni. 11-14.

Legnagyobb asztalos, faipari és erdészeti szakkiállítás.

http://www.lignonovum.hu/kezdolap.html

A kiállítás, csak kétévenként kerül megrendezésre.

 

Naponta 3 alkalommal, stihl timbersoprts bemutató, az eurosportról ismert "láncfűrész" verseny.

endru Creative Commons License 2008.05.11 0 0 740

Ne feledjétek

bonszáj kiállítás

Bp.XIII.Radnóti M.u.35 sz általános iskola. Megközelíthető 73 ill. 79-es trolival.

Május 16 - 18

nyitva 10 - 18.ig, vasárnap 17.ig.

A belépés díjtalan.

15 órakor alakítási bemutató

kurdilaci Creative Commons License 2008.05.06 0 0 739
Én két napig voltam fent a Florálián/péntek-szombat/,s meg kell mondanom,hogy számomra kellemes meglepetés volt.Kicsit fenntartással indultam el a fórumon olvasott negatív vélemények miatt,de nekem élmény volt a kiállítás.Igaz a megvilágítás tényleg csapnivaló volt,s ez nagyon megnehezítette a fotózást,de így is csináltam 250 képet,s nagy élvezettel nézegetem a számítógépen.A kerti tó,illetve a vízi látványelemek nem voltak ugyan túlreprezentálva,ám ha valaki nem hibakeresési szándékkal látogatta meg a kiállítást,az láthatott gyönyörű növényeket,ötletes,nívós kompozíciókat.Különösen a rododendronok,orchideák voltak szemet gyönyörködtetőek.Nekem tetszett az Oázis kertészet őserdőkreációja is.Láttam benne a két elszáradt robelinit is,ám  tudom,hogy miért kerültek oda:Az őserdő az állandó pusztulás és megújulás szintere,így életszerű,s igazán szép pálmákat is láthattunk ott,az egyéb növényekről nem is beszélve.A vásár valóban nem volt túl nagy,de hogy horror árak lettek volna ,az erős túlzás.Három napig tartózkodtam Budapesten,s jó néhány kertészetet is meglátogattam,többek között a NewGardent és az Oázist is.Ezek árait figyelembevéve állítom,hogy a kiállítás árai átlagosak,sok esetben nagyon barátiak/citrusfélék,kaktuszok/voltak.Sok növényt vettem,például kumkvat fácskát 6000 ft-ért,ugyanez a NewGardenben 9000,az Oázisban 10-15000 ft.Vettem kb 30 egyedből álló Neoregelia/bromélia/telepet 1200 ft-ért,ez a kertészeti árak harmada,negyede.De vettem citrustápot egyet fizet-kettőt kap akcióban,orchideatápot 450 ft-ért,s olyan metszőollót is kaptam,ami 25mm-es ágak könnyű és roncsolásmentes levágására is alkalmas./Az otthoni gyümölcsösben nagy hasznát veszem./Számomra ez a pesti út sikeres,eredményes és élménydús volt.
Flanell Creative Commons License 2008.05.06 0 0 738
A táskavizit nem volt véletlen.
Egy ismerősöm pont olyankor volt (a 3. nap táján), amikor még nem voltak pótolva mindenhol az ellopott növények. Sok standról volt szó! Az üres helyek tűntek fel neki.
Az egyik helyen, ahol nagyon szedett-vedett volt a kiállított anyag, meg is szólított egy láthatóan oda tartozó nőt, hogy hogy képzelik mégis, puska nélkül a világháborút, legalább az egyforma színeket összerendezték volna. Erre a nő elmondta, hogy ideiglenesen így tudták pótolni a virágokat, mert már vagy 200 cseréppel elloptak a kedves látogatók, csak tőlük.

Én direkt figyeltem 2-án, akkor alig látszott hiány.
Viszont a színvonal szerintem is nagyon alacsony volt, alig láttam egy-két fantáziadús standot.
taormina1 Creative Commons License 2008.05.04 0 0 736
És talán egy "szakvéleménnyel" is megörvendztetsz minket?

Más nem volt? Érdelene, ki mit tapasztalt!
Előzmény: Kiskertész (735)
Kiskertész Creative Commons License 2008.05.01 0 0 735
Előzmény: Kiskertész (734)
Kiskertész Creative Commons License 2008.05.01 0 0 734

Én is teszek fel pár képet

 

Tartomo Creative Commons License 2008.04.30 0 0 733

Mindannyiótokkal egyet értek, én is olyan  lelkesen mentem, de  nagyon  meglepődtem azon, ami ott fogadott, főleg a befejezetlen, ronda pancsolókon.  Ja én a nyitónapon voltam, és vettem orchideát, 1500-3000 közt mozogtak az árak. Már eleve úgy mentem oda, hogy veszek bougeanvilleaát, ezt is tettem. A Szelestei  termesztetőtől 1 szép narancsosat sikerült vennem.  Én is felháborítónak tartottam a  szatyorellenőrzést. Mivel megígértem, hogy teszek fel képeket,  hát mutatok is párat. Ja, igen a megvilágítás katasztrófális volt. Utolsó képként teszekl be 1 tájfotót, ami szerintem jól sikerült( mellesleg ez akkor készült, amíg a sofőr az autópályán kereketcserélt durrdefekt után-2,5 óra pihenő)

Vikka78 Creative Commons License 2008.04.30 0 0 732
100%-ig osztom a véleményedet a "kiállítás"-ról!
Előzmény: atomgond (729)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!