Keresés

Részletes keresés

SzuAt Creative Commons License 2016.06.08 0 0 6062

Megkérdeztem egy ex-NBI-es bírót.

Nincs jelentősége, hogy hol hagyja el kiállításkor a pályát, ezért nem lehet büntetni.

Jogtalan a +2 perc.

Ez logikus is, mivel semmi féle előny szerzés nincs, se durva, provokatív megnyilvánulás.

A belépés az fontos, akár csereként, akár kiállítás letöltése után.

Fradista Utazó Creative Commons License 2016.06.08 0 0 6061

A szabályok szerint játékidőn kívül, ha ezzel a csapat nem szerez előnyt, büntetlenül el lehet hagyni a pályát a kijelölt területen kívül is. Azt hiszem, ezt eredetileg arra találták ki, hogy egy sérült játékost ne cipeljenek már tök feleslegesen oda, de nem csak a sérültekre érvényes. Mivel a kiállítás miatt amúgyis timeout volt, nem kell újabb kiállítást adni a játékosnak.

Előzmény: Törölt nick (6059)
sosesose Creative Commons License 2016.06.08 0 0 6060

Mivel nem cserélni ment, nincs jelentősége. Előnyt nem szerzett, meg nem sértett senkit. Akkor minek is kellene büntetni?

Előzmény: Törölt nick (6059)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.06 0 0 6059

Mivel nem szabályosan hagyta el a játékteret, szerintem 2+2 a jó ítélet.

Előzmény: Dzsaki (6056)
Dzsaki Creative Commons License 2016.06.06 0 0 6058

Csak azért kérdezem, mert a hét végi gyermek, U11-es OB döntőn egy ilyen esetért 2+2 percet adtak játékvezetők. Nem sokat befolyásolt az eredményen, inkább csak kíváncsi vagyok. A helyszínen is volt aki szerint helyes ítéletet hoztak és akadtak, akik szerint nem.

Előzmény: sosesose (6057)
sosesose Creative Commons License 2016.06.06 0 0 6057

Semmi. Valószínűleg előtte szabálytalankodott, tehát szabaddobás és 2 percig kevesebben játszanak.

Előzmény: Dzsaki (6056)
Dzsaki Creative Commons License 2016.06.05 0 0 6056

Sziasztok! Egy kérdés. Ha egy játékos kétperces kiállítást kap az oldalvonal mellett, a saját kispadjánál és ahogy jelzi a játékvezető rögtön le is ül padra - vagyis nem a cserehelyen hagyja el a játékteret - akkor mi a helyes ítélet? Mi a folytatás?

Fradista Utazó Creative Commons License 2015.10.04 0 0 6055

A szabályok értelmében más céllal nem léphet oda a vezetőedző, mint, hogy időt kérjen.

Lehet, hogy ezt most át kéne olvasnom még egyszer, énszerintem a helyes az lett volna, ha megszakítják a játékot, az edző kap egy sárga lapot, és az ellenfél jön a zsüriasztal elől szabaddobással.

Előzmény: nembal (6053)
johevi Creative Commons License 2015.10.04 0 0 6054

Ilyen szabály nincs, de mi másért léphet be a három méteres vonalon belülre?

Előzmény: nembal (6053)
nembal Creative Commons License 2015.10.04 0 0 6053

Női NB1B felnőtt meccsen a vendég csapat igen nagy bajban van, de az edző még hezitál az időkérés tekintetében. Fogja a T betűs táblát és áll a kispad mellett. Lemegy vagy két támadás, mire a harmadiknál a zsűrielnök fütyül és odalép az edzőhöz. Némi szóváltás után kiveszi (!) a kezéből a zöld táblát és jelzi, hogy időt kért a vendég csapat. Ez persze az edzőnek nem tetszik, de mit tud tenni, időkérés van, magyaráz a csapatnak.

A meccs végén a vendégek technikai vezetője elmondta, hogy a zsűri onnantól időkérésnek tekintette a helyzetet, hogy az edző belépett a három (és fél?) méteres területre, ami elválasztja a kispadot a zsűriasztaltól.

 

Tényleg van ilyen szabály? Nem egyszer láttam nemzetközi meccsen, hogy az edző a zsűriasztal mellett állva figyeli az eseményeket, a zsűri szájában a síp és csak akkor fújja meg, amikor az edző ténylegesen leteszi a táblát az asztalra.

SzuAt Creative Commons License 2014.10.10 0 0 6052

Nagyon jó!

Köszi szépen.

Ha ezt mind betartanák :)
Más lenne a játék.

 

Előzmény: Fradista Utazó (6051)
Fradista Utazó Creative Commons License 2014.10.08 0 0 6051

Az EHF idei jótanácsai játékvezetőknek. Elég sok jelenet, lelassítva, és a könyv ikonra (jobb oldal) kattintva feljön, hogy mi volt a játékvezetők ítélete (ez nem mindig látszik a videón), hogy az helyes-e, és némi szabálymagyarázat.

Alapfokú angolnyelv-tudás kell hozzá.

 

http://members.ehf.eu/Community/MASTER-TM2014-Big-Web/EHF_TM2014.html

Bódog65 Creative Commons License 2014.04.16 0 0 6050

Ha ez nem hetes, akkor manapság mit kell elkövetnie a védőnek, hogy hetest adjanak ellene?

 

https://www.youtube.com/watch?v=9KPN0rm07Sc

 

 

johevi Creative Commons License 2014.03.21 0 0 6049

A 3. dekázás után lépés, mert minden lábletétel lépésnek számít, miközben nem pattintotta le :-)

Előzmény: FaberK (6044)
FaberK Creative Commons License 2014.03.21 0 0 6048

értem, köszönöm

 

akkor marad a kinaiból combbal szerzett gól, amit egyszer jó volna látni élőben

persze ne bepattanjon arról a combról, hanem szépen forduljon rá a levegőben, tudatosan rúgjon bele combbal

ollózni nem kell, az már túlzás volna :)

 

fejesgól, gondolom, volt már

mondjuk Anja Andersenből kinézem, hogy nem zárta le úgy a pályafutását, hogy ne szerzett volna egy fejesgólt

 

Előzmény: Coupee (6047)
Coupee Creative Commons License 2014.03.20 0 0 6047

Ugyanaz, mintha a levegőbe dobálnád a labdát, úgyhogy szerintem labdavezetési hiba (gyk: kétszerindulás).

Előzmény: FaberK (6044)
FaberK Creative Commons License 2014.03.20 0 0 6046

nem mosolyog, válaszol :)

Előzmény: Peppo vagyok (6045)
Peppo vagyok Creative Commons License 2014.03.20 0 0 6045

:-))

Előzmény: FaberK (6044)
FaberK Creative Commons License 2014.03.20 0 0 6044

Lépéshiba, labdatartás, kétszerindulás szempontjából minek minősül a combon dekázás?

zsanna Creative Commons License 2014.03.17 0 0 6043

Aha, köszönöm. És nem emlékszem, hogy pontosan milyen szitu volt, mert elsősorban az lepett meg, hogy két percet kapott. (Mondjuk Ő hírhedetten folyamatosan anyázza a játékvezetőket, biztos most is ezért kapta, csak mivel éppen semmi "anyáznivaló" nem volt éppen, sőt szerintem mi anyázhattunk volna szinte folyamatosan, ezért lepett meg, hogy éppen akkor kapott két percet.)

Előzmény: Fradista Utazó (6042)
Fradista Utazó Creative Commons License 2014.03.17 0 0 6042

Attól függ.

Ha az edzőt folyamatos játék mellett állítják ki, azaz azért állítják meg a játékot, hogy őt kiállíthassák, akkor az ellenfél (az eddig védekező csapat) jön szabaddobással, oldalról. Ha álló játék idején állítják ki (pl. szabaddobást ítélnek befelé, utána timeout, kiállítás), akkor a kiállításnak a játék menetére nincs hatása, a korábban megítélt szabaddobást kell elvégezni, és annak megfelelően folytatódik a játék.

Előzmény: zsanna (6041)
zsanna Creative Commons License 2014.03.17 0 0 6041

Ha a támadó csapat edzője két percet kap, akkor a támadó csapatból lemegy egy játékos, és támadhatnak tovább? Vagy ez olyan szabálytalanságnak számít, ahol a labdát is el kéne venni a támadótól?

(Bocs, de annyi jogszabályt kell olvasnom, hogy a kézilabda aktuális szabályzataira már nincs lelkierőm :-((( És amúgyis tudom, hogy Rátok számíthatok :-)))

johevi Creative Commons License 2014.03.13 0 0 6040

Persze kosárban nincs. Meg röplabdában sem :-)

Ettől függetlenül lehet kardinális, fontos, mert lehet erre taktikát építeni, gyors és fiatal csapat előnyére lehet, de tényleg egy kis pontosság kellen a csapatok és egy kis rugalmasság a játékvezetők részéről.

Előzmény: SzuAt (6039)
SzuAt Creative Commons License 2014.03.13 0 0 6039

Csak gondoltam, hogy minek az a plussz sípszó, szabad dobásnál se kötelező, ott is sétálhatnak labdával akár 5 lépést is :)

Akkor itt minek?

A Gólt egyértelműen jelzi a dupla fütty.

Onnantól kezdve, ha a kezdőkőrből,középpontból valaki dob az a kezdés.

Nem egy kardinális kérdés, azt elismerem.

Amúgy úgy rémlik, hogy kosárba sincs sípszó (aki ért hozzá kijavít).

Előzmény: johevi (6038)
johevi Creative Commons License 2014.03.13 0 0 6038

Minden sportágban sípszóra kell elvégezni a középkezdést. Ezzel indul a játék. Gólnál ugyanis megáll a játék, mert pl nem vesszük el lépésért attól a labdát, aki kézben hozza a kezdőpontig. Mert kezdőkör is a pályák 10%-án van egyébként.

Nincs ezzel semmi gond, ha egységesebb lenne a megítélése.

Előzmény: SzuAt (6036)
johevi Creative Commons License 2014.03.13 0 0 6037

Úgy gondolom, hogy a játékosnak nem átszaladnia kellene a kezdőponton, hanem egy pillanatra megállni, ezzel jelezni a jv-nek hogy sípolhat. Persze a spori részéről is kellene egy kis odafigyelés, hogy az első adandó alkalommal rögtön sípoljon is.

 

Az hogy mi az állás, nincs leírva, de a kezdődobás ugyanolyan dobás, mint a szabaddobás vagy az oldalbedobás, ugyanúgy kell elvégezni.

Előzmény: FaberK (6035)
SzuAt Creative Commons License 2014.03.10 0 0 6036

Miért van, hogy a középkezdést bírói sípaszóra kell elvégezni?

Szerintem teljesen logikus lenne, hogy a középkőrből, úgy kell elvégezni, ha vagy mindkét láb, vagy ha csak egyik érinti a talajt akkor az a középkőrben legyen (nem ragszkodnék a pálya középpontjához), persze minden már támadó a saját térfelén. Itt megint adunk egyet a birói szubjektiv itéletekhez, aminek a számát csökkenteni kellene.

FaberK Creative Commons License 2014.03.10 0 0 6035

és mi az állás kézilabda szerinti definiciója? mindkét láb a talajon? ennyi elég?

Előzmény: johevi (6033)
nembal Creative Commons License 2014.03.10 0 0 6034

Centiméterekről beszéltem, az nem eszetlenség, legalább is nem a játékosok részéről :-)

Előzmény: johevi (6033)
johevi Creative Commons License 2014.03.10 0 0 6033

Ha egy csapat látva, hogy precízek a jv-k mégis 10x rosszul kezd az eszetlen. Egyébként egy középkezdést szabályos felállás esetén is vissza lehet fújni, mert pl a kezdődobást - mint minden más dobást - állva kell elvégezni, a csapatok nagyrésze meg gyakorlatilag futtában várja a sípszót.

Előzmény: nembal (6029)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!