Keresés

Részletes keresés

Lebenstod Creative Commons License 2005.05.25 0 0 9
Kösz, ott is megkérdem (nem ismertem).
Előzmény: sfnx (8)
sfnx Creative Commons License 2005.05.25 0 0 8
egszer megfigyelhettem, amint ez egyik lakótársam ablaktól távol tartotta nem túl világos szobában, ennek elelenére nem állt le teljesen a növekedése még télen sem
amennyire tudom egyike a kevés fényt legjobban elviselő szobanövényeknek
van ám "Sötéttűrő szobanövény" topic inkább oda illett volna a hozzászólásod, bár ha ott rákerestél volna a vitorlavirágra lehet, hogy már nem is kellett volna kérdezned :-)
Előzmény: Lebenstod (7)
Lebenstod Creative Commons License 2005.05.24 0 0 7
Ki ismeri a vitorlavirág-növényt, szobában, árnyékban?
borzimorzi Creative Commons License 2001.08.01 0 0 6
Kedves Megyesi Éva!
Régebben a főoldalról is el lehetett érni egy nagyon szép képes összeállításodat az árnyéktűrő szobanövényekről. Bemutattad többek között az Alocasia Lowii-t és a Syngoniumot is, amelyek a kedvenceim közé tartoznak, de volt egy másik, szintén nagyon szép tematikus összeállításod a hagymásokról is. Megkérhetlek, hogy adj egy linket ezekhez? Sajnos, ügyetlen vagyok és nem tudtam elérni őket, pedig már keresem egy ideje.
Előre is köszönöm.
b
ceha Creative Commons License 2001.03.08 0 0 5
Kedves M.Éva,

Ez több mint reméltem. Nagyon köszönöm !

Megyesi Éva Creative Commons License 2001.03.07 0 0 4
Kedves ceha! Az a terület mennyi napot kap, ahova árnyéki növényeket szeretnél? S milyen magasra nőhetnek? Addig is néhány faj: mahónia-örökzöld, tiszafa-örökzöld, fanyarka-lombhullató, júlia borbolya-örökzöld, somok-lombhullatóak, kecskerágók-kúszók, bokrosodók, örökzöldek és lombhullatóak, hóbogyó-lombhullató, bangiták-örökzöldek. pl.
Előzmény: ceha (3)
ceha Creative Commons License 2001.03.06 0 0 3
Kedves M.Éva

Ezek a tippek nekem is a legjobbkor jöttek, én éppen egy házfallal szinte állandóan beárnyékolt(bár azért elég világos) területet szeretnék beültetni.
A kérdésem az, hogy vannak e olyan bokrok, cserjék (pld sövénynek való) ami tűri az árnyékot ? esetleg örökzöld ?

előre is köszönöm a választ !

Megyesi Éva Creative Commons License 2001.02.20 0 0 2
Bocs, nem figyeltem,hogy homokos talajra keresel növényeket. Az Astilbe igényesebb, savanyú talajt kedvelő. Bocs, azt ne ültesd oda, csak ha javítod a talajt. A többi OK!
Előzmény: perdix (1)
perdix Creative Commons License 2001.02.20 0 0 1
Köszönöm elég! Remélem beválik! Köszönöm
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.02.11 0 0 0
Astilbe 30-40 cm magas, nyári piros, rózsaszín, vagy fehér virágokkal. Kis télizöld - kék tavaszi virág, talajtakaró. Ciklámen - 10 cm, nyár végi virágok, hunyorok - kora tavaszi vagy nyár eleji virágok fajtától függően, 20-30 cm, gólyaorr - sok színnel fajtától függően, nyári virág, az alacsonyabbak 20-30 cm-esek, sárga árvacsalán - sárga-tarka levél, vaj színű virág, 10-15 cm, nyár eleji virágzás. Írjak még?
Előzmény: perdix (-)
perdix Creative Commons License 2001.02.05 0 0 topiknyitó
T. Mgyesi Éva! Van a kertünkben egy oriási fenyőfa! Szeretnék ál, vmilyen szines, náron virágzó, igénytelen növényeket ültetni, ami birja a homokos talajt. Nem vagyok tul nagy kertész! Tud valamit ajánlani?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!