Keresés

Részletes keresés

AliceCsodaországban01 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 281
A mostani ovodában tematikus jelmezbálok vannak, idén nem tudom mi lesz... tavaly állitólag erdei állatok és növények volt a téma.

De az unokám kizárólag lovagnak, tűzoltónak, vagy varázslónak hajlandó öltözni.
Előzmény: Babco (280)
Babco Creative Commons License 2009.12.28 0 0 280
Gondoltam felhozom..... Igaz még alig vége a karácsonynak, de hamar itt lesz a farsang.

Mi tavaly/illetve még idén katica jelmezt csináltunk a kicsinek, innen "loptuk" az ötletet:

http://forum.sanomabp.hu/forumkep/18/178923/422/12659409/1.jpg

A saját képet nem találom...

Egy párna becsomagolva piros filcanyagba, pár folt meg két pánt, a jelmez többi része meg sima fekete ruha volt. A csápokat is könnyű volt elkészíteni, vettem hajpántot, a hobbiboltban két fagolyót (már ki volt fúrva középen) - ezeket befestettem feketére, és fekete zseníliával bevont drótot. Ezt összesodorva átfúztem a fagolyókon, majd a másik végét ragasztópisztollyal odaragasztottam a hajpánthoz.
krinyi Creative Commons License 2008.02.01 0 0 279

Hahó, idén nem jön ide senki, rajtam kívül??? :)

gyanta Creative Commons License 2007.02.13 0 0 278
ezt láttátok már?
Rudi jelmezek, innen is van idézve :)

http://pottyos.hu/blog/Farsangi_jelmezotletek

én mondjuk pampalini leszek a baráti farsangon most pénteken :)
arra valami ötlet?
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.06 0 0 277

sziasztok, nincs véletlenül valakinek _bármilyen_ párducos cucca? blúz, sapka, akármi! nem baj, ha nem gyerekméret.

 

van ugyanis egy párducmintás szoknya, amit örököltünk (3 évesek a lányok!) és én kijelentettem, hogy ezt csak jelmeznek veheti fel. :-) erre másnap kiderült, hogy bölcsifarsang lesz. úgyhogy ha kapunk hozzá még valamit, akkor kész a jelmez. :-)

gyanta Creative Commons License 2007.02.06 0 0 276
Bucika, ez a Pöttyös Rudi automata nagyon jó! :)
képetek nincs róla?
Előzmény: bucika4 (83)
földikutya Creative Commons License 2006.10.17 0 0 275
És szólsz a gyereknek, hogy ne ijedjen meg, ha leül és robban :)
Előzmény: __mano (274)
__mano Creative Commons License 2006.10.17 0 0 274
Tudom, ez most otthon epp nem aktualis, mert Halloweent unnepelni otthon nem szokas, de itt epp megint aktualis a jelmez keszites, es eszembe jutott valami: a lanyom epp a dalmata es az elefant kozott ingadozik, mindkettohoz kell ugyebar valami farkincaszeru, ilyen-olyan hosszusaggal. Szoval az eddig emlitett kitomesi ill. drotozasi technikak mellett az jutott eszembe, hogy hurkalufival is meg lehet oldani az anyag formazasat az ormany, ill. a kutyafarok eseteben. ;)
Előzmény: Boborjan (273)
Boborjan Creative Commons License 2006.02.14 0 0 273
Orvosnak öltözni sem nehéz: fehér ing vagy póló, fehér nadrág, mini sztetoszkóp a nyakba, plusz esetleg fejpánt, ráragasztva kerek kis tükör.
Bevállalósabbak kiegészíthetik diliboltban kapható vámpírfoggal és "Dr. Akula" feliratú névtáblával. :-)
remi128 Creative Commons License 2006.02.02 0 0 271
Íme a jelmezünk................
remi128 Creative Commons License 2006.02.02 0 0 270
Szia mindenkinek!
Kérem aki tud segítsen!Február 24.-én lesz az ovi farsang,kicsi fiam aki a tavalyi ünnepség óta béka szeretett volna lenni két napja meg gondolta magát.Csiga lenne inkább.Szuper béka jelmezünk van,ha érdekel valakit...
rocher Creative Commons License 2006.02.01 0 0 269
Úgy tűnik még nem indultak be a farsangi jelmezcsereberék:) Na felhoztam, hátha...
Abigél Creative Commons License 2005.02.20 0 1 268
Szaloncukor
Abigél Creative Commons License 2005.02.20 0 0 267

Sziasztok!

 

Korábban említettem, hogy a lányom szaloncukor akar lenni. Nos, megvalósult a dolog, varrtam neki egy jelmezt, felteszem ide a képet, ha sikerül, mert még sosem próbáltam.

Üdv.: A.

Lovászi Creative Commons License 2005.02.13 0 0 264

A farok rögzítésénél szerintem csak arra kell ügyelni, hogy ne pont oda varrd, ahol ülni fog, hanem kicsit feljebb :-)))

Jelmez kézi varrásánál tökéletesen megteszi a fércöltés is (elvégre nem lőnek vele nyulat): - - - - - , majd visszafelé az üres részeket "töltöd" ki. Gyors, csak arra kell figyelni, hogy ne húzd meg az anyagot varrás közben.

Előzmény: moncaberta (262)
moncaberta Creative Commons License 2005.02.13 0 0 263
megvarrni
moncaberta Creative Commons License 2005.02.13 0 0 262

Köszönöm a tippeket.

Gyerek fenekihez rögzítés igen fogós feladat. A megoldás egyébként úgy tünik, hogy narancssárga törülközöböl készült mókusbunda valamint egy sipka füülekkel és bojtokkal  és narancssárga fürdöszobaszönyeg (rojtos) alapu mókusfarok lesz. Csak az a baj, hogy mindezt nekem kell megvarni. Kézzel. Szóval a kivitelezés nem lesz valami ász, de mindegy , a gyerek már most teljesen mókusnak érzi magát.

bokor Creative Commons License 2005.02.11 0 0 261

Bokorcsemete is boszi volt idén. Meg már egyszer régen az oviban is... Csak nem szidni a bosziságot, igenis kreatív az!!! Én isteni kreatív pókhálókat festettem harisnyára meg pólóra, hehe :-))

(nem bírsz küldeni egy bosziképet a te boszidról? Cserébe én is küldenék az enyimről...)

Előzmény: Belya (257)
aniTA Creative Commons License 2005.02.11 0 0 260

Szerintem öltözz kisiskolásnak :)

Drótozott copfok, szeplők, matrózblúz, roggyant térdzokni, retkes térd, ...:))

Kivéve persze ha Te egy apuka vagy, bár ha elég bevállalósnak teccik lenni...:))))))

Előzmény: moncaberta (255)
aniTA Creative Commons License 2005.02.11 0 0 259

Szia, én fognék egy jóóó vastag karácsonyi boát, lefújnám mókusszínűre, félbehajtva (hogy még dúsabb legyen) dróttal merevíteném, formára hajlítanám, aztán megbirkóznék a gyerek fenekihez való rögzítés problémájával. :)))

(azt hiszem súlyra és macerára ez elég optimista verzió)

Előzmény: moncaberta (255)
Lovászi Creative Commons License 2005.02.11 0 0 258

Én biztosan vennék olyan színű polárt, mint a ruha, abból vágnék ki farokmintát, és töltőanyaggal bucisra tömném. (Én sokat szoktam varrni, nálam mindig van töltővlízből hulladék, de megteszi a háztartási vatta is.)

Másik módszer, hogy vékony drótból formát hajlítasz, arra ráhúzni valami könnyen formálódó anyagot (rossz póló pl.), amit befesteni a kívánt színre. Én nem szeretem a drótot, nálunk tuti az anyagos lenne.

 

Szülőként minek öltöznék? Boszinak! Háziboszinak!!!

Előzmény: moncaberta (255)
Belya Creative Commons License 2005.02.11 0 0 257

Belyacsemete boszi volt egy boszicsoportban

én nem akartam a boszit, mert szerintem voltak már kreatívabb ötletei is, de inkább boszi, amiben jól érzi magát, mint bármi ráerőltetett ötlet :) azontúl az is hiányzott, hogy semmit nem kellett kreatívkodnom neki idén. talán ezért sem tudtam megbarátkozni olyan könnyen a gondolattal. még vasorrot sem engedett csinálni :)

Belyacsemete osztályában idén Sör Robi volt a nyerő!

B

Benibuc Creative Commons License 2005.02.11 0 0 256

Sziasztok!

Nekem tigris jelez készítéshez kéne egy kis segítség/ötlet.

Addig eljutottam, hogy sárga harisnyát és sárga trikót fekete textilfilccel összecsíkozunk és kartonból kivágunk fület. Fekete szemcerkával rajzolunk bajszot és fekete orrot.

Nem vagyok egy kreatív ember, de remélem, valamit összehozunk a farsangra.

moncaberta Creative Commons License 2005.02.11 0 0 255

Sziasztok!

Ötleteket várok MÓKUSFAROK gyártáshoz... Mókus akar lenni. Nekem is be kell öltöznöm, ti mik lennétek szülöként ? :-()

rocher Creative Commons License 2005.02.10 0 0 254
Nálunk holnap, utána rakok be képet, addig titok:-)))
Előzmény: Vik 23 (253)
Vik 23 Creative Commons License 2005.02.07 0 0 253
Szerencsére múlt pénteken túlllettünk az összes jelmezbálon.
Hétvégén szegény kicsim azért kiakadt, mondta, hogy ő nem indián akart volna lenni, hanem tündér, de hát a kényszer...
aniTA Creative Commons License 2005.02.06 0 0 252

Köszi, de 2vel lejjebb ott a gyermek talpig Asterixben, már túl vagyunk a két nagyobbik két iskolai buliján, a legkisebbnek (kalóz a végső verzió) pedig csütörtökön lesz az oviban a nyilvánosság örvendetes kizárásával :)

 

(a legnagyobb jövőre (utolsó nekifutása hála az égnek) szívtipró akar lenni, a többit meg ráérünk megszülni, de esküszöm már karácsonykor nekifogok a jelmezgyártásnak:)))

 

Ja, tegnap elgondolkodta mrajta mért nem öltözik be soha senki farsangkor Télapónak?

Olyan eccerű és kézenfekvő, nem?

Előzmény: rocher (251)
rocher Creative Commons License 2005.02.06 0 0 251

Na mi lett a gyerekből??? Közben találtam egy 140-es jelmezt, nem tudom mit lehetne kezdeni vele, egy fekete gatya és egy piros-sárkányos felső, német rokonok levetett holmija. De valódi jelmez, biztos valami keleti harcos:-(((

 

Ha péntek 11-e után kell a kalap, akkor odaadom!

Előzmény: aniTA (238)
PUMUKLI Creative Commons License 2005.02.05 0 0 250
Csak azért szólok, hogy ha valakinek tutijó jelmeze van, annak érdemes egy fotót beküldeni a NőkLapjába, mert a három legjobbat díjazzák 30, 20, és 10 ezer Ft-os vásárlási utalvánnyal.
aniTA Creative Commons License 2005.02.05 0 0 249

Csizmás kandúr kilőve, ez lett helyette, 5let a Praktikából nyúlva :)

(buli délután lesz)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!