Keresés

Részletes keresés

Tibó Creative Commons License 2005.04.18 0 0 287
http://www.indexkelet.hu/rovatkeret.php?r=5&cikk=16354

"De már az is biztató, hogy végre a múlt rendszerben nevelkedett emberek többsége is – persze tisztelet a kivételnek – tudja, hol van Kárpátalja legnagyobb lélekszámban magyarok lakta városa. Mert bármennyire elszomorító, sajnos néhány éve még azt sem tudták nagyon-nagyon sokan."

Itt a tisztelet a kivetelnek, kicsit viccesen hangzik :)))
Papci Creative Commons License 2005.03.24 0 0 286
En ertem. Csak a kepviselo ur szavai nem teljesen rendezettek :-)
Valo igaz a cikk szerzoje kicsit megmagyarazhatta volna a tenyalladekot. Vagy nem artott volna az elozmenyrol szolo cikket belinkelni.
Előzmény: dejo (285)
dejo Creative Commons License 2005.03.24 0 0 285
A Nyírbogátiak biztos értik. Csak olvassák-e?
Én sem tudom követni, hogy ki kivel van.
Előzmény: Political Animal (284)
Political Animal Creative Commons License 2005.03.24 0 0 284

Kedves Tulajdonos Úr!

 

Ön érti ezt a cikket?

 

Eljátszották a választók bizalmát

Tibó Creative Commons License 2004.12.06 0 0 283
Hat akkor ne irj, ha nehezedre esik, nem kotelezo...
Előzmény: Political Animal (281)
Papci Creative Commons License 2004.12.04 0 0 282
Te ott voltal a Gyurcsanyin? Csalodnom kell benned?
Előzmény: Political Animal (281)
Political Animal Creative Commons License 2004.12.04 0 0 281

Pontosabban két értelmetlen zagyvalék. Aki ott volt az másként látta. No, de nem lehet könnyű úgy írni, hogy vak vezeti világtalan kezét.

Előzmény: Tibó (280)
Tibó Creative Commons License 2004.12.03 0 0 280
Elolvastam mindket beszamolot, egesz kellemesek lettek, meg en is vegigbirtam ragni...
Ugyhogy gratula :)
Előzmény: Papci (277)
Tibó Creative Commons License 2004.12.03 0 0 279
HEEEEEEETKOOOOOOOOOOZNAAAAAAAAAP!
TECCCIKERTENI?????
Előzmény: Political Animal (278)
Political Animal Creative Commons License 2004.12.03 0 0 278

Gratulálok, hogy a teljes Gyurcsány interjut sikerült időben felrakni.

Miért van az, hogy így bejött a papírforma?

Tartalmát persze nem olvastam...

Papci Creative Commons License 2004.11.29 0 0 277

Ugy csinaltam?

 

De most teccik vagy nem teccik? :-)))

 

Olyan kis ize vagy! Neked semmi sem jo! Ha keveset irunk az a baj, ha sokat az. Tudod! Mint ahogy a viuccben: Kis nyuszi! Miert nics rajtad sapka?....

 

 

Előzmény: Political Animal (276)
Political Animal Creative Commons License 2004.11.29 0 0 276

Tegnap este és ma reggel az volt fent amit beidéztem.

 

Ne csinálj úgy, mintha fent lett volna már akkor amikor a reggeli megjegyzésemet tettem...

 

Előzmény: Papci (275)
Papci Creative Commons License 2004.11.29 0 0 275

Figyu!

 

 

Ez nem eleg?
Előzmény: Political Animal (274)
Political Animal Creative Commons License 2004.11.29 0 0 274

Dear Papci!

 

Ezuton is szeretnénk gratulálni a tegnap esti FIDESZ-gyűlés tudósításához. Tényleg szépen sikerült, jól kihasználtátok az Internet adta gyors lehetőségeket. Klasszak a képek is. A riporter jól összefoglalta a látottakat, hallotakat.

 

Igaz, kicsit újszerű, hogy csak pár sor, és le sem írjátok a párt nevét, valamint a szónok egyetlen gondolatát sem, de ez biztos azért van, mert majd Gyurcsányt sem harsogjátok ,,túl".

 

Munkátokhoz sok siker, és köszi!

 

Political Animal

 

 

 

 

 

Rosszul lett egy néző

2004.11.28.

Sajnálatos esemény miatt késik a Nyíregyházára szervezett politikai nagygyűlés kezdete.

Sajnálatos esemény miatt késik a Nyíregyházára szervezett politikai nagygyűlés kezdete. A nézőtéren egy középkorú férfi rosszul lett. A férfit többször újra kellett éleszteni, a mentők a helyszínre érkeztek, és kórházba vitték a férfit.

</SPAN>

Papci Creative Commons License 2003.10.26 0 0 273
Ez alatt mit ertesz? Ha kicsuszott akkor kicsuszot nem?
Előzmény: Tanársegéd (272)
Tanársegéd Creative Commons License 2003.10.26 0 0 272
Látom kikerültek a topiccímek az Index Keletről. Vajon mi lehet a magyarázat?
krix_krax Creative Commons License 2003.07.08 0 0 271
Múlt heti fejlemény:
Egy fiatalember fényképezett és jegyzetelt a helyszínen. Az ott dolgozó barátaim elmesélték a történetet.
Egy e-mailt is kaptam, hogy hajlandó vagyok-e írásba foglalni az általam látottakat?
Természetesen igen.
Előzmény: Papci (262)
krix_krax Creative Commons License 2003.06.26 0 0 270
_LaJoS_! Azt hiszem a Papci fogadszobájában ezt a témát kimerítettük, de ne értsd kérlek úgy ezt a helyzetet, hogy nekem M. úrral van problémám. Én csak a kis öreget sajnálom.
Előzmény: _LaJoS_ (269)
_LaJoS_ Creative Commons License 2003.06.26 0 0 269
Szerintem van elég képzelőerőm a szituáció elképzeléséhez. Az általad leírtak alapján szerintem megoszlik a felelősség. Azt látom, hogy Te mindenáron az Opelesre akarod verni a balhét, de senki nem állította, hogy M. úr vétlen, és nem hinném, hogy ő az egyedüli vétkes ebben a balesetben.
Előzmény: krix_krax (265)
krix_krax Creative Commons License 2003.06.26 0 0 268
Az Opeles M. úr utolsó beszélgetésünkkor rendőr volt, vagy pontosabban köze volt a rendőrség alakulatához valamilyen formában.Most rendőr-e, azt nem tudom. Mindenesetre érdekes, hogy a baleset után NEM volt helyszínelés. (egyetlen fotó sem készült, nemhogy még tolómérő, kréta, meg ami ilyenkor szokás. :-))

A további kérdéseidre nem tudom a választ.
Nekem egy a lényeg:
A daruskocsit vezető úr milyen szankciókat kapott, ha őt nevezték meg vétkesnek? A történtek miatt szenvedett-e valamilyen kárt, hátrányt pl. a munkáltatójánál? Ha vitás eset van, akkor szeretnék a daruskocsi vezetője mellett érvelni vétlensége miatt.

Félreértés ne essék! Semmi bajom M. úrral! Nagyon is rendes és tisztességes életet él, de abban a pillanatban hibázott. Szerencsére nagyobb baj az ijedtségen kivül nem történt.
De most is bebizonyosodott előttem, hogy a biztonsági öv életet ment! :-)

(Az már más kérdés -visszakanyarodva a ki nem mondott kérdésedre-, hogy ha rendőr okoz Nyíregyházán balesetet, abból még sohasem volt semmi baja a vétkes rendőrnek. De szerintem ezt te is tudod.)

Előzmény: Papci (267)
Papci Creative Commons License 2003.06.26 0 0 267
Erdekes dolgot mondasz. "...éppen az Opeles M. úr rendőr, okozta,..." - ez azt jelenti, hgoy az illeto maga rendor? Netalantan komolyabb beosztasu az illeto? Es elkepzelhetoi, hogy szemelyevel befolyasolta az ugy realis es tenyszeru megiteleset?
Előzmény: krix_krax (263)
krix_krax Creative Commons License 2003.06.26 0 0 266
Még az jutott eszembe, hogy szerencse a szerencsétlenségben, hogy az Opel nem pattant vissza a daruskocsiról a kocsisorra. Ha így történt volna, talán akkor elhiszitek nekem, hogy az Opeles a hibás a történtekért?
Miért ismerte el a balesetokozását a daruskocsi vezetőjének és előttünk M. úr???

Na mindegy.

Előzmény: _LaJoS_ (264)
krix_krax Creative Commons License 2003.06.26 0 0 265
Ok, úgy látom megint zavaros voltam, de nem értem, hogy esetleg Neked nincs elég képzelőerő a szituáció elképzeléséhez?!
Csak annyiból induljunk ki, hogy megáll a forgalom egy daruskocsi lekanyarodásának elősegítéséhez. A szembejövő forgalom is áll és a darus kocsi mögött 5-6 autó. Ha mindenki észleli, érzékeli, FELFOGJA, és elősegíti a daruskocsi kanyarodását, akkor nehogy már egy legalább lakotterületen belül 80-90 km/óra sebességgel érkező felelötlenül kocsisort előző Opeles M. úr legyen a vétlen a történtekért! Érted már? :-)
Az indexe (nem a kelet :-)) a daruskocsinak hamarabb elkezdett villogni, mint a mögötte érkező Opelé, stb. stb. ha már boncolgatni szeretnénk a dolgokat!
Előzmény: _LaJoS_ (264)
_LaJoS_ Creative Commons License 2003.06.25 0 0 264
Az voltál, és sok mindenben nincs is igazad. Indulj ki talán a 3. pontból.
Előzmény: krix_krax (263)
krix_krax Creative Commons License 2003.06.25 0 0 263
IGEN! Azt mondom, hogy az Opeles volt a hibás!!! Ugyanis az a szerencsétlenül járt daruskocsis ember már MEGKEZDTE és éppen majdnem be is fejezte a lekanyarodást, amikor M. úr beleszállt az Opeljával.
A helyzetet és a szabályok be nem tartását a következőképpen tudom jellemezni:
1. A kanyarodás elősegítése végett a forgalom szinte teljesen megállt. A szemből jövők a daruskocsit elengedték, a daruskocsi mögött 5-6 autó állt, akik lefékeztek, megálltak (!!) és várták, hogy a manőver befejeződjön.
2. Ekkor érkezik az Opeles M. úr, aki már akkor minimum 70-80 km/óra sebességgel érkezik (Nekem ez tünt fel, hogy jön valaki, mint a "zállat".) lakott területen belül 50 km/óra helyett.
3. Az Opeles M. úr indexet kihajítja, visszakapcsolt hármasba, előzni kezd, felgyorsít, majd a daruskocsi mögött álló kb. második autónál vette észre, hogy a daruskocsi kanyarodik. Ekkor vészfékezés, kézifék, minden, amit lehet, de sajnos nem sikerült megállnia.
Tipikus puffanás a daruskocsi két kereke közé.
4. Tehát, ha valaki "elékanyarodik", akkor nem érkezhet a két kerék közé. (Kb minimum olyan hosszu ugye a daruskocsi, mint egy szóló Volán busz.)
5. Semmilyen helyszínelés nem történt. Mint ma délután megtudtam a helyszín mellett dolgozóktól, hogy egyetlen egy ember nem mérte le a mai napig is ott látszó féknyom hosszát. Pedig abból sokmindent le lehet szűrni.

S a továbbiakat nem is említem, hogy kocsisort a jelenlegi KRESZ szabályok szerint TILOS előzni. Aztán az is itt a bibi, hogy ha előttem valaki valamilyen oknál fogva megáll, lemond akár az elsőbbségadásáról, akkor az utána érkezőkre is ugyanúgy vonatkozik. (Pl. párhuzamos közlekedés esetén a zebránál elengedem a gyalogosokat, akkor a mellettem érkező autósnak is elsőbbséget KELL adnia). A gyorshajtást meg már meg sem említem.

(Köszönöm a tippet, ez nem is jutott eszembe, de mindenképpen megnézem az impresszumotokat.)

Ha esetleg tényleg utána tudtok annak járni, hogy az idős bácsi (akár az apám lehetne és éppen EZÉRT állnánk ki mellette, leszámítva azt, hogy a balesetet éppen az Opeles M. úr rendőr, okozta, de ezt nem tudhatod!! :))milyen szankciót kapott, vagy esetleg megvan-e még a munkahelye a baleset ellenére, nagyon örülnék. De elég egy tel.szám is és én majd utánajárok.

Remélem most is elég zavaros voltam! :-)))))))

Előzmény: Papci (262)
Papci Creative Commons License 2003.06.25 0 0 262
Nem teljesen vilagos amit mondasz. Azt mondod, hogy az opeles volt a hibas? De nem ugy van, hogy aki iranyt valtoztat annak kell meggyozodnie, hogy szabad-e az ut vagy ilyesmi? Mibol gondolod, hogy az opeles volt a hibas? Nem akadekoskodni akarok, de jo lenne tisztan latni.

(A szerkesztoseg telefonszama az imresszumban a cimoldalon alu megtalalhato. Ugyanitt mindekinek az emilje be van linkelve)

Előzmény: krix_krax (261)
krix_krax Creative Commons License 2003.06.25 0 0 261
Kedves mindannyiótok és elsősorban Papci!

Bocs, hogy most Hozzád fordulok, de sajnos Révay kollégád telefonszámát bekerestem a fél világban, de sajnos nem találom, s az, amit mondani szeretnék, illetve inkább kérni, azt hiszem Téged is érdekel. Hogy pontosan miről van szó, álljon itt a mai Kelet-Mo. egyik cikke, hogy mindenki értse miről van szó:

Kelet-Mo. 2003. június 25. szerdai szám, 6.oldal:
Az Opel elé kanyarodott.

Alapos fennakadást okozott a reggeli csúcsforgalomban az a karambol, ami kedden reggel nyolc óra körül történt a Kállói út végén, a Szőlő utcai kereszteződésnél.
Egy daruskocsi úgy kanyarodott be a mellékutcába, hogy a vezető nem figyelt arra, hogy a jármű előzését már korábban megkezdte egy Opel. A személygépkocsi vezetője fékezett, de ennek ellenére belecsúszott a munkagép oldalába. Szerencsére személyi sérülés nem történt, az anyagi kár viszont jelentős.

Miért is fontos ez a történet nekem? Azért, mert az egész NEM ÍGY TÖRTÉNT! 20 méterre álltunk az esemény mellett, minden egyes pillanata a szemem előtt játszódott le. Az újságcikkben írtak szemen szedett hazugságok!!
A balesetet szenvedett Opel ajtaját mi nyitottuk ki, abban a reményben, hogy talán még él a sofőr!!!
Nem tudom, hogy mi történhetett a helyszíneléskor (ha egyáltalán volt), mert a baleset bekövetkezte után 5-10 perccel nekem mennem kellett munkába. Azt, hogy a sofőr hibázott, ott előttünk ismerte el. "Nem vettem észre, hogy kanyarodik." -mondta M. úr, majd mobilja után nyúlt és hívta az ügyvédjét!

Papci! Azt szeretném kérni tőletek, ha tudtok és lehetőségetek van rá, kérlek járjatok utána, hogy a daruskocsit vezető idősebb, nem éppen a Kállói út ördöge, egyszerű munkásemberünknek lett-e valamilyen problémája a balesett miatt? Gondolok itt arra, hogy pl. neki kell megtéríteni a kárt, vagy éppen a baleset miatt veszítette el állását. Ha így van, szeretnék/szeretnénk neki segíteni, hogy M. úr máskor jobban vigyázzon!

A részleteket és a konkrét valóságot is szívesen megosztom veletek, de csak akkor, ha a daruskocsi vezetője a baleset miatt bajban van! (természetesen vállalom egy bírósági-rendőrségi meghallgatást is)

Köszönöm, ennyi lett volna. Várom válaszod IDE! :-)

Előzmény: Papci (260)
Papci Creative Commons License 2003.04.05 0 0 260
Ez igy igaz. Nem sok idom van. :-)
Mikor lazitunk mar egy kicsit? NEmsoka' itt a jo ido. Lehet szabad teren sorozni!
Előzmény: dejo (259)
dejo Creative Commons License 2003.04.03 0 0 259
Remélem Papcinak csak sok a munkája és azért passzív mostanában!
Igaz mások sem nagyon aktívak mostanság.
_LaJoS_ Creative Commons License 2003.03.12 0 0 258
...körbe.
Előzmény: _LaJoS_ (257)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!