Keresés

Részletes keresés

__PT Creative Commons License 2001.02.03 0 0 6
Az en otthoni gepemen nincs nyitva semmilyen port, igy az internetrol a kis hulyek nem tudnak a gepemhez kapcsolodni. Persze nuke-al le tudjak rohasztani a gepet, de ez mar a vindoze baja, feltettem a ZonaAlarm-ot, hatha megfog 1-2 nuke-ot.

Email-eket webmail-en at olvasok, ahol szoba sem johet a vindozeszkriptinghoszt nyavaja. Letolteni semmit sem toltok le, amit attacsolnak a levelhez. Letolteni es telepiteni /=futtatni/ rendkivul keves futtathato allomanyt toltok le, azt is atszkennelem 1-2 virusirtoval.

Szoval nem nagyon aggodom az Internet veszelyei miatt. Nem nagyon hiszem el, hogy 1 html oldal megnezese miatt nagyobb kellemetlenseg erhet, mint amit 1-2 Java(script)-es marhasag okozhat.

Perverz Tata

tracy Creative Commons License 2001.02.02 0 0 5
Vagy esetleg McAfee vírusirtó. Legközelebb nem frissítem:))
Előzmény: trollcsi (4)
trollcsi Creative Commons License 2001.02.02 0 0 4
., Vagy pl. ne telepíts olyan progit ami miatt újra kell indítani a gépedet'
élén magával a winnel.
Előzmény: mal (1)
ControlDenied Creative Commons License 2001.02.02 0 0 3
Egy format es biztossa valik.
Előzmény: Kevin (2)
Kevin Creative Commons License 2001.02.02 0 0 2
Honnan tudom, hogy van-e telepitve?

Kevin lámer

Előzmény: mal (1)
mal Creative Commons License 2001.02.02 0 0 1
A címek gyűjtögetését hanyagod, mivel frissentartását nehéz lesz megoldani.

1., Ne telepíts Windows Scripting Host-ot a gépedre.
2., Ha az index.hu begépelése után feljön egy dialógusablak (ez csak IE legújabb esetén akadékoskodik) ami javasolja a feltelepítését (sőtt egy OK -val helyetted +teszi, akkor se tedd). Ők konkrétan nem akarnak rajtad segglyukat fúrni, csak stikában felugrasztanak vele egy flash-t. A segglyukat az index után meglátogatott serial number & cracks vagy hasonló oldal fogja feltenni gépedre.
3., Vagy pl. ne telepíts olyan progit ami miatt újra kell indítani a gépedet.

4., Mindaz amit itt elolvastál hasznos, de el is felejtheted mert azóta már újabb trükkök vannak. A legjobb ha a saját gépedet bárki másnál jobban ismered. A szükséges szakértelmet pedig se ingyenes, se fizetős tool nem fogja helyettesíteni.

Na pá!

Előzmény: kaktusztea (0)
kaktusztea Creative Commons License 2001.02.01 0 0 0
Na ezt elszúrtam. Ég a pofám, mind1 :-) még egyszer:

Az utóbbi időben nagyon megszaporodtak az "Internetes betörések" az otthoni gépekre is. Általában e-mail-ben kap az ember trójait, vagy sulinetes hülyegyerekek, önjelölt "hacker-ek" scannelnek / próbálkoznak egy letöltött hacker-programmal.

Lásd a Kiástam a csatabárdot c. nagyon hasznos topic-ot. Ajánlom mindenki figyelmébe, aki kicsit is törődik a gépe biztonságával.
De van még egy (több) veszélyforrás: az olyan honlap, amelyre fellépve khm... kellemetlenségek érhetnek:
- megpróbálnak betörni a gépedre
- vírusos, megbuherált programokat tölthetsz le tőlük (persze tudtodon kívül) amelyeket futtatva kaput nyitsz a behatolók számára.

Ebben a topic-ba beírhatja mindenki azokat a címeket, amiket jobb elkerülni.
Remélem hasznos gyüjtemény jön össze.

kaktusztea Creative Commons License 2001.02.01 0 0 topiknyitó
Az utóbbi időben nagyon megszaporodtak az “Internetes betörések" az otthoni gépekre is. Általában e-mail-ben kap az ember trójait, vagy sulinetes hülyegyerekek, önjelölt “hacker-ek" scannelnek / próbálkoznak egy letöltött hacker-programmal.
(Lásd a

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!