ezsolt Creative Commons License 2001.10.14 0 0 70
Kukkoljatok be ide, nem rossz!

JEAN ALESI NET

gstyle Creative Commons License 2001.10.14 0 0 69
Nagyon sajnálom, hogy ilyen szerencsétlenül fejeződött be Jeannak az utolsó F1-es versenye:(((

Sok sikert neki a következő években, bármibe is fogjon!

És köszönet a Forma-1-ben eltöltött éveiért, versenyzéséért, és elhivatottságáért.

ezsolt Creative Commons License 2001.10.14 0 0 68
Keresem azt a felvételt, amikor 1994-ben Ausztráliában Alesi hihetetlen manővert mutatott be.
Nem biztos hogy a versenyen volt, lehet hogy edzésen, de a következőt hallgassátok meg.

Mansell (Williams) fedélzeti kamerájából látjuk, hogy az egyik egyenesben száguld, és előtte vagy 20 méterrel egy meghatározhatatlan kocsi. Amikor odaérnek a fékezési ponthoz, egy jobb kanyar előtt, hirtelen balról bevág közééjük egy piros Ferrari, átmegy a jobb oldalra, később fékez mint ők, és megszerzi előlük a kanyart!!!
Ez volt JEAN ALESI!
Egyszerűen átcikázott két mozgó kocsi között, és közben meg is előzte őket.
Na ilyet se láttam amióta élek.
Se Sennától, se Schumachertől.
És ez nem Senna volt, nem Schumacher HANEM Jean Alesi.

AKi ezt a felvételt megtalálja, ISTEN lesz!
Magas jutalmat ajánlok fel érte.

OPi Creative Commons License 2001.10.14 0 0 67
Ennyi volt... sajnos...
mindenesetre este iszom egy sört az emlékére, mert roppant szimpi versenyző volt...
gstyle Creative Commons License 2001.10.12 0 0 65
nagyon off!

gstyle! nézzé' emilt lécci. asszem elcserélted a nickem...

gstyle Creative Commons License 2001.10.12 0 0 64
Sajna elkövetkezett e szomorú pillanat:(((

Egy nagyon korrokt, sportszerű pilóta fog búcsúzni Japánban. Remélem dobogon fejezi be a versenyt. Nagyon szurkolok neki.

Személyszerint nekem nagyon, de nagyon hiányozni fog a mezőnyből:((

Előzmény: nekrofil (63)
nekrofil Creative Commons License 2001.10.11 0 0 63
sajnos nem:(((((

es az a furcsa, h sato a kedvenc fiatal f1-en kivuli pilotam (+ sarrazine)

vasarnapra sok sikert kivanok jean, es a forma1 egyik oriasi maradsz!

remelem befejezi a versenyt, es megmutatja milyen is az igazi kerekfustoles:)

Előzmény: gstyle (53)
gstyle Creative Commons License 2001.09.25 0 0 62
Kétszázadik futamára készül Jean Alesi

2001.09.24. 14:57:07

Ha nem történik semmi rendkívüli, akkor Jean Alesi vasárnap 200. Forma-1-es futamán áll rajthoz. A francia pilóta azonban a szeptember 11-i, New York-i és washingtoni terrortámadások miatt nem készül hatalmas ünneplésre az Amerikai Nagydíjon.

"Nagyszerű, hogy éppen Indianapolisban indulok kétszázadik alkalommal, hiszen a pálya kiemelt helyet foglal el az autóversenyek történetében. Boldog lennék, ha dobogós helyen végeznék, de az elmúlt hetek eseményei miatt az ünneplés kissé háttérbe szorul" - mondta az 1964. június 11-én Avignonban született pilóta.

Jean Alesi a bicentenáriummal megelőzi honfitársát, a négyszeres világbajnok Alain Prostot (199 GP-indulás), s már az örökranglista ötödik helyét foglalja majd el.

"Sokszor gondolok arra, hogy milyen sokszor álltam autómmal a rajtrácson. Számtalan embert ismertem meg, csodálatos pillanatokat éltem át. Hálás vagyok a sorsnak, hogy pályafutásom során elkerültek a nagy balesetek, de sajnos így is többször voltam szemtanúja különböző tragikus eseményeknek" - idézte fel emlékeit a Jordan-Honda pilótája. "Talán annak is köszönhetem hosszú pályafutásomat, hogy soha sem változott a motivációm, szenvedélyesen imádom a versenyzést. Mindig százszázalékos teljesítményre törekedtem, mert másképp már régen be kellett volna fejeznem."

A Forma-1 mezőnyének egyik legnépszerűbb tagja 1989. július 9-én hazai pályán, a Le Castellet-ben rendezett Francia Nagydíjon mutatkozott be a Tyrell-csapat pilótájaként, s a 16. helyről indulva negyedik lett. Egyetlen futamgyőzelmét 1995. június 11-én már a Ferrari versenyzőjeként a Kanadai Nagydíjon aratta. Összesen 32 alkalommal volt dobogós, utoljára 1998. augusztus 30-án Spában, ahol harmadikként ért célba.

Jean Alesi Forma-1-es pályafutása:
Futamok a Forma-1-ben/pontszám: 199/241
Első rajtkocka: 2 (1994: Monza, 1997: Monza)

2000 (17 futam, Prost): 0 pont
2001 (eddig 15 futam - Prost: 12 futam/4 pont, Jordan: 3/1): a 13. helyen áll holtversenyben a szintén francia Olivier Panisszal

gstyle Creative Commons License 2001.06.17 0 0 55
"Ha így folytatódik a sor(6.-5.-...1.), akkor 4 verseny múlva futamgyőztes lesz!!! :)))"

Így legyen:))
Már nagyon megérdemelné a jó eredményeket, és nagyon jó lenne dobogón látni újra. Kíváncsi lennék, hogy akkor hogyan örülne, mert amit kanadában csinált, az fantasztikus volt!:))

Előzmény: Törölt nick (54)
gstyle Creative Commons License 2001.06.17 0 0 53
Jó hír az Alesi rajongóknak!
Jan Alesi egyenlőre még nem tervezi a visszavonulását, sőt inkább még pár évet szeretne versenyezni az F-1-ben.

REMÉLEM EZ SIKERÜLNI IS FOG JEAN-NAK!

ezsolt Creative Commons License 2001.05.25 0 0 52
nagyobb kép nem vót??

Ami azt illeti, a kép háttere alapján a monacóiak
a 2001-es évben kiváltképp sokat invesztáltak a parkosításba!
Pl. eldózerolták a Kaszinót, és helyette egy domboldalt emeltek, melyet máris benőtt a fű...

ezsolt Creative Commons License 2001.04.24 0 0 48
nekrofil: "...lehet, hogy csak szemelyes perverzio, de szvsz ezek a kepek is hozzatartoznak 1 pilota karrierjehez: "

Alesi ütközik Prosttal az 1993-as imolai időmérésen....

Előzmény: nekrofil (46)
ezsolt Creative Commons License 2001.04.24 0 0 47

1991 február, Estoril:
Jean Alesi teszteli élete első Ferrariját.
A tesztautón látszik, hogy még az 1990-es típus.

nekrofil Creative Commons License 2001.04.22 0 0 46

After the restart of the German GP 2000 at Hockenheim Jean Alesi crashes heavily with Pedro Diniz and spins several times around his axis.

ezsolt Creative Commons License 2001.04.11 0 0 45

1992 a kettős fenekű kocsi
(qrva nagy légellenállása volt,tapadt rendesen, csak a motor hőveszteségét növelte = megbízhatatlanság)

Igen uram!
Miért veszi ilyen "körömhegyen" a kanyart?
Azért, hogy 8 év múlva bekerüljek az Index képarchívumba!

gstyle Creative Commons License 2001.03.16 0 0 40
Érdekes volt ez a fajta pontozási szisztéma.
Vagy két részre osztották az idényt, vagy pl. a legjobb 11 eredményt számolták. Prost így veszített Sennával szemben VB címet. Prost több pontott szerzett, de mivel a legjobb 11 eredmény számított ezért kevesebb pontja maradt mint Sennának.
Szerencsétlen pilóta kiad magából mindent a futamokon minden pontért. A sok okostojás meg kitalálja a pontozási sémákat.

Gilles villeneuve is egy beváltatlan ígéret maradt. Véleményem szerint a '82-es évad az övé lett volna. Söt 1983-ban is elsőszámú esélyes lett volna. Ha még 1985-ben is a Ferrarinál marad, az egy újabb esély a VB címre.

ezsolt Creative Commons License 2001.03.16 0 0 39

Futás Sepangban 2001

Villeneuve megérdemli a legeket.
79-ben Zandwoortban muszáj volt végigmennie. A szezon 2. felében jártak, és abból is csak a legjobb 4 futam számított be. Az év első felében Scheckternek volt 4 jó eredménye, Villeneuve-nek csak kettő, ezzel óriási hátrányba került.
Ha másképp pontoznak jobbak lettek volna Gilles esélyei, aki szintén 3-szor nyert, de "rosszkor".

Előzmény: gstyle (38)