Keresés

Részletes keresés

Leslie07 Creative Commons License 2024.01.13 -1 0 327

Te hoztad ide be azt a hamis állítást, hogy a görög pszükhé (héberül amúgy nefes) szónak megfeleltetted az angol breath szót, holott a soult kellett volna.

Nálad értelmesebbek ezt másként tudják:

ψυχή

pszükhé -- breath, the soul

https://biblia.szeroczei.hu/strong/G5590

πνεῦμα

pneuma -- wind, spirit

https://biblia.szeroczei.hu/strong/G4151

Előzmény: elterito (324)
elterito Creative Commons License 2023.12.01 0 0 326

Totálisan nincs fogalmad a szó jelentéséről. 

Mely szó az, melynek jelentéséről fogalmam sincs? Több is elhangzott: Pszükhé, lélek, breath, lélegzet, pneuma, soul, szellem, spirit. Nos melyik az, Leslie?

Előzmény: Leslie07 (323)
elterito Creative Commons License 2023.12.01 0 1 325

A magyar lélegzet azért nem fájhat, mert azt nem lehet a görög pszüché szóval összekapcsolni.

És az angol breath (lélegzet) szót sem lehet a görög pszükhé (nem pszüché, ahogy hülyén írod!!)

szóval összekapcsolni, te meg esztelenesen megtetted, ej de helytelen ez, ne tedd!

elterito Creative Commons License 2023.12.01 0 1 324

Hogy magyarul, ki milyen nyilatkozatot tett, tesz ,annak semmi köze ahhoz, hogy a görög pszükhé

csakis lelket jelent semmi lélegzetet, meg mi egyebeket.

Te hoztad ide be azt a hamis állítást, hogy a görög pszükhé (héberül amúgy nefes) szónak megfeleltetted az angol breath szót, holott a soult kellett volna. Tehát a hibát te követted el, nem én, én csak segítőkészen segítettem neked. Most meg félig meddig hőzöngsz, ennyi ember szeme láttára.

Leslie07 Creative Commons License 2023.12.01 -1 0 323

És amikor azt mondom hogy fáj a lelkem a szerelem miatt, akkor nem mondom azt hogy fáj a lélegzetem.

Ugyanis bármilyen meglepő, a fordítások során ha A jelenthet B-t is és C-t is, abból nem következik hogy a B C-t jelentene."

Hogy magyarul, ki milyen nyilatkozatot tett, tesz ,annak semmi köze ahhoz, hogy a görög pszükhé

csakis lelket jelent semmi lélegzetet, meg mi egyebeket.

A magyar lélegzet azért nem fájhat, mert azt nem lehet a görög pszüché szóval összekapcsolni.

Totálisan nincs fogalmad a szó jelentéséről. 

Előzmény: elterito (321)
elterito Creative Commons License 2023.11.25 0 0 322

Te mindenkinél jobban tudod igaz?

Mint ahogy íram, én nem tudom mindenkinél jobban, de nálad jobban tudom, és te szarul tudod.

(ezt a konkrét dolgot tudod csak szarul de más dolgot jobban is tudhatsz mint ahogy én tudom)

Előzmény: Leslie07 (318)
elterito Creative Commons License 2023.11.25 0 1 321

El vagy te tévedve, jó barátom.

Mert a forrásod szerint (helyesen) a pszükhé jelenthet breath-et és soul-t is.

De ebből nem következik hogy a breath szó soul-t jelent. (Tehát a lélegzet lelket).

Így aztán amikor az orvos azt mondja a betegnek hogy vegyen egy mély lélegzetet sose mondja azt hogy vegyen egy mély lelket.

És amikor azt mondom hogy fáj a lelkem a szerelem miatt, akkor nem mondom azt hogy fáj a lélegzetem.

Ugyanis bármilyen meglepő, a fordítások során ha A jelenthet B-t is és C-t is, abból nem következik hogy a B C-t jelentene.

Ugye te Leslie07 nemcsak görög nyelvben vagy gyenge hanem a fordítás elméletében is? Jól írom?

elterito Creative Commons License 2023.11.25 0 1 320

És bár, mint íram, én nem tudom mindenkinél jobban, de nálad jobban tudom, és te szarul tudod.

( ezt a konkrét dolgot tudod csak szarul de más dolgot jobban is tudhatsz mint ahogy  én tudom)

elterito Creative Commons License 2023.11.25 0 0 319

"Te mindenkinél jobban tudod igaz?"

Én  nem tudom mindenkinél jobban,

tehát nem igaz.

Leslie07 Creative Commons License 2023.11.25 -1 0 318

Te mindenkinél jobban tudod igaz?

https://biblia.szeroczei.hu/strong/G5590

Előzmény: elterito (315)
Leslie07 Creative Commons License 2023.11.25 -1 0 317

Zakariás 12:1 Az Úr Igéjének terhe Izrael ellen. Így szól az Úr, aki az egeket kiterjesztette, a földet fundálta, és az ember kebelébe szellemet alkotott:

elterito Creative Commons License 2023.11.02 0 1 316

Jeremiás siralmai 2:12Azt mondták anyjoknak: Hol a kenyér, meg a bor? mikor elaléltak, mint a sebesültek a város utcáin, mikor kilehelték lelköket anyjoknak kebelén.

1.Mózes 9: 15 és megemlékezem szövetségemről, amelyet veletek kötöttem, és az összes testet éltető élő lélekkel kötöttem, s nem lesz többé özönvíz, hogy eltöröljön minden testet. 

Isten a testet éltető lekekkel kötött szövetséget a vízözön után,és nem a lelkek

pusztultak el vízözönkor, hanem a testek.                                                                16 A felhőkben lesz tehát a szivárvány, s én látni fogom, és megemlékezem arról az örök szövetségről, amely Isten között és a földön lévő minden testet éltető lélek között létrejött.

Leslie07  11 órája    0 0 308

Nem él az ember, ha mán megholt..

A megölt testet elhagyja a lélek és a szellem is.

Jelenések 6:9És mikor felnyitotta az ötödik pecsétet, látám az oltár alatt azoknak lelkeit, akik megölettek az Istennek beszédéért és a bizonyságtételért, amelyet kaptak.10És kiáltának nagy szóval, mondván: Uram, te szent és igaz, meddig nem ítélsz még, és nem állasz bosszút a mi vérünkért azokon, akik a földön laknak?

Előzmény: híg ember (305)
Leslie07  11 órája    0 0 307

Nem él az ember, ha mán megholt...

Nem az ember hal meg, hanem csak az emberi test.

Máté 10:28És ne féljetek azoktól, akik a testet ölik meg, a lelket pedig meg nem ölhetik; hanem attól féljetek inkább, aki mind a lelket, mind a testet elvesztheti a gyehennában.

Az igaz hitűek hisznek az Úr Jézus szavának, hisz a Teremtő Isten lakozott testében.

Amit mondott az a benne lakozó Isten akaratából volt, az ember lelkének és a szellemének a teremtője akaratából.

Zakariás 12:1 Az Úr Igéjének terhe Izrael ellen. Így szól az Úr, aki az egeket kiterjesztette, a földet fundálta, és az ember kebelébe szellemet alkotott:

Jeremiás 38:16És megesküvék Sedékiás király Jeremiásnak titkon, mondván: Él az Úr, aki teremtette nékünk e lelket, hogy nem öllek meg és nem adlak azoknak az embereknek kezébe, akik keresik a te lelkedet!

Az ember lelkének és a szellemének a tagadása Isten teremtésének a tagadása.

Ateista-marxista filozófia, még ha egyesek vallásoskodó köntösben is adják azt elő.

👆

Ezekben itt fent, hun van a szellem? Én csak lelket olvasok.

Előzmény: Leslie07 (309)
elterito Creative Commons License 2023.11.02 0 0 315

Lélek- ψυχή-pszükhé-breath

👆

Ez itt fent szarul sikerült.

így a jó

👇

Lélek- ψυχή-pszükhé-soul

De miért? De miért?

Azért, mert a lélek az soul és nem breath, a breath az lélegzet és nem lélek.

elterito Creative Commons License 2023.11.02 0 1 314

Az is fogós ravasz kérdés.

Hisz ha vért adok, s aztán tüstént meghalok, nem minden lelkem megy ki leslie-ánius módra, hisz az a lélek mely az átadott véremben volt, az beköltözik a másik fasziba.

Előzmény: híg ember (313)
híg ember Creative Commons License 2023.11.02 -1 0 313

És ha előtte másfél órányival adott vért Bécsújhelyt'...?

Előzmény: elterito (310)
elterito Creative Commons License 2023.11.02 0 0 312

Nem jól csináltad mert az éltető szót néhol zöld néhol kék színnel írtad Ez  csúnya következetlenség

elterito Creative Commons License 2023.11.02 0 0 311

"Jeremiás siralmai 2:12Azt mondták anyjoknak: Hol a kenyér, meg a bor? mikor elaléltak, mint a sebesültek a város utcáin, mikor kilehelték lelköket anyjoknak kebelén.

1.Mózes 9: 15 és megemlékezem szövetségemről, amelyet veletek kötöttem, és az összes testet éltető élő lélekkel kötöttem, s nem lesz többé özönvíz, hogy eltöröljön minden testet. 

Isten a testet éltető lekekkel kötött szövetséget a vízözön után,és nem a lelkek

pusztultak el vízözönkor, hanem a testek.                                                                16 A felhőkben lesz tehát a szivárvány, s én látni fogom, és megemlékezem arról az örök szövetségről, amely Isten között és a földön lévő minden testet éltető lélek között létrejött."

Ebben hol található a "szellem" szó?

Megmondom hol

A szellem szó néha léleknek van fordítva a magyar Bibliában

elterito Creative Commons License 2023.11.02 0 0 310

És két különböző helyre mennek. A lélek Prágába, a Szellem Athénbe.

A meghalt és oszladozó test marad itt, Budapesten,  ha nem viszik el.

Előzmény: Leslie07 (308)
Leslie07 Creative Commons License 2023.11.02 -1 0 309

Lélek- ψυχή-pszükhé-breath

Test-σάρξ-szarx-flesh

Szellem-πνεῦμα-pneuma-spirit

Jeremiás siralmai 2:12Azt mondták anyjoknak: Hol a kenyér, meg a bor? mikor elaléltak, mint a sebesültek a város utcáin, mikor kilehelték lelköket anyjoknak kebelén.

1.Mózes 9: 15 és megemlékezem szövetségemről, amelyet veletek kötöttem, és az összes testet éltető élő lélekkel kötöttem, s nem lesz többé özönvíz, hogy eltöröljön minden testet. 

Isten a testet éltető lekekkel kötött szövetséget a vízözön után,és nem a lelkek

pusztultak el vízözönkor, hanem a testek.                                                                16 A felhőkben lesz tehát a szivárvány, s én látni fogom, és megemlékezem arról az örök szövetségről, amely Isten között és a földön lévő minden testet éltető lélek között létrejött.

Leslie07 Creative Commons License 2023.11.02 -1 0 308

Nem él az ember, ha mán megholt..

Jelenések 6:9És mikor felnyitotta az ötödik pecsétet, látám az oltár alatt azoknak lelkeit, akik megölettek az Istennek beszédéért és a bizonyságtételért, amelyet kaptak.10És kiáltának nagy szóval, mondván: Uram, te szent és igaz, meddig nem ítélsz még, és nem állasz bosszút a mi vérünkért azokon, akik a földön laknak?

Előzmény: híg ember (305)
Leslie07 Creative Commons License 2023.11.02 -1 0 307

Nem az ember hal meg, hanem csak az emberi test.

Máté 10:28És ne féljetek azoktól, akik a testet ölik meg, a lelket pedig meg nem ölhetik; hanem attól féljetek inkább, aki mind a lelket, mind a testet elvesztheti a gyehennában.

Az igaz hitűek hisznek az Úr Jézus szavának, hisz a Teremtő Isten lakozott testében.

Amit mondott az a benne lakozó Isten akaratából volt, az ember lelkének és a szellemének a teremtője akaratából.

Zakariás 12:1 Az Úr Igéjének terhe Izrael ellen. Így szól az Úr, aki az egeket kiterjesztette, a földet fundálta, és az ember kebelébe szellemet alkotott:

Jeremiás 38:16És megesküvék Sedékiás király Jeremiásnak titkon, mondván: Él az Úr, aki teremtette nékünk e lelket, hogy nem öllek meg és nem adlak azoknak az embereknek kezébe, akik keresik a te lelkedet!

Az ember lelkének és a szellemének a tagadása Isten teremtésének a tagadása.

Ateista-marxista filozófia, még ha egyesek vallásoskodó köntösben is adják azt elő.

Előzmény: híg ember (305)
elterito Creative Commons License 2023.10.27 0 0 306

"Állítják az istentelenek és az ateisták."

Valamint a mélyen hívők egy része is.

Ám Leslie007 nem, ő nem.

Előzmény: Leslie07 (304)
híg ember Creative Commons License 2023.10.27 -1 0 305

Előzmény: Leslie07 (304)
Leslie07 Creative Commons License 2023.10.27 -2 0 304

Lélek, test - ezek kül. aspektusai az embernek..."

Állítják az istentelenek és az ateisták.

Előzmény: híg ember (303)
híg ember Creative Commons License 2023.10.27 -1 0 303

Lélek, test - ezek kül. aspektusai az embernek...

Leslie07 Creative Commons License 2023.10.27 -1 0 302

Példabeszédek 21:10Az istentelennek lelke kiván gonoszt; és az ő szeme előtt nem talál könyörületre az ő felebarátja.

Péld. 14:25Lelkeket szabadít meg az igaz bizonyság; hazugságokat szól pedig az álnok.

Kútásóóó Creative Commons License 2023.10.22 -1 0 301

"meg is fogadtam, és

magamat javítgattam, nem másokat"

Helyes!

Másokat javítgatni illetlenség.

Olvastál már illemtan könyvet?

(hát rádférne...

Előzmény: elterito (299)
elterito Creative Commons License 2023.10.18 0 0 300

MÉGISCSAK AZ EMBERI AGYBÓL JÖNNEK ELŐ A TETTEK, NEM A SZÍV ÁLTALI FELINDÍTÁS ÉS A LÉLEK AKARATÁBÓL, UGYANIS A SZÍV VÉRT PUMPÁL, MÁST NEM TESZ. EZ ÓVODAI TANANYAG.

Rosszul tudod ezt is majomember!

Mert a szívből származnak a gonosz gondolatok, gyilkosságok, házasságtörések, paráznaságok, lopások, hamis tanubizonyságok, káromlások.

Mt 15,19

Te tudod rosszul, kedves rendszertanilag majom, másokat amúgy otrombán szidalmazó barátom, ugyanis  MÉGISCSAK AZ EMBERI AGYBÓL JÖNNEK ELŐ A TETTEK, NEM A SZÍV ÁLTALI FELINDÍTÁS ÉS A LÉLEK AKARATÁBÓL, UGYANIS A SZÍV VÉRT PUMPÁL, MÁST NEM TESZ. EZ ÓVODAI TANANYAG.

Előzmény: Kútásóóó (297)
elterito Creative Commons License 2023.10.18 0 0 299

(Ejnye, hibásan írtam múltkor, de mostanra kijavítottam)

Magadat javítgasd, ne másokat

Hű de jó hogy írtad, meg is fogadtam, és

magamat javítgattam, nem másokat

Mert nézd csak, kútásó úr, nézd mit tettem👇

Máskor figyelj arra, hogy ne olyanra utasíts, amit amúgyis

teszek, mert még azt fogják hinni, hogy nagyon hülye vagy.

Előzmény: Kútásóóó (298)
Kútásóóó Creative Commons License 2023.10.15 -1 0 298

Magadat javítgasd, ne másokat és akkor nem fognak elküldeni a pi...ba.

Előzmény: elterito (293)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!