Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.27 0 0 19938

Nekem még a Szabolcs is tetszik, meg a Bátor és a Bors is - biztos azért, mert ismerek ilyen nevű kisfiúkat. Mikor a lányaimat neveztem el, akkor szempont volt, hogy olyan virágnév legyen a nevük ami névként is természetes, szóval ne Orgona, hanem Rózsa.

Előzmény: Gésafi (19937)
Gésafi Creative Commons License 2012.07.26 0 0 19937

Ezek szerintem is tök jó nevek. A Zsolt, a Bulcsú, a Botond, a Koppány is tök oké. Én az ilyen "Füvellő" jellegű nevekkel nem tudok mit kezdeni, meg azokkal, amiknek túl "direkt" a jelentésük (Bátor, Vitéz, Bajnok stb.).

Előzmény: Törölt nick (19936)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.26 0 0 19936

De ha nem direkt olyan nevek lennének, amik nem külföld-kompatibilisek, akkor jó nevek lennének ezek,  nem? Nekem semmi bajom velük.

Előzmény: KissMe (19929)
nettomazsola Creative Commons License 2012.07.26 0 0 19935

ilyenkor szoktam mondani, h sajatjaval kene verni a csalant ...

azok a szülök valasztanak egyebkent vmi el....ott nevet a gyereküknek akiknek kimondhato, leirhato, ertelmezhetö "normalis" nevük van. altalaban.

de en ezt is rosszul csinaltam.

pont a tapasztalatok alapjan adtam " rendes magyar nevet" a gyerekeimnek aztan meg 4-5-6 eves koruk ota Austriaban elünk ... de itt ez nem problema.

Előzmény: KissMe (19929)
nettomazsola Creative Commons License 2012.07.26 0 0 19934

köszönöm, köszönöm, majd belenezek.

de

konkretan olyan kene amiben latszik, h egy 2 hetes, 2 honapos stb gyerek mit csinal. ( nagymama termeszetesen meg van gyözödve, h az ö unokaja egy különlegesseg es ellenörizni szeretne. igazabol tenyleg eleg egyedi a kislany)

Előzmény: rollller (19930)
nettomazsola Creative Commons License 2012.07.26 0 0 19933

sokkkal durvabb...

egyebkent ezt a nem csufolast meseld el ovodas - iskolasoknak ...

mar mas vilag van, de a 60-as evekben en csodabogar voltam a nem magyar nevemmel.

gyülöltem. mara megszerettem, le nem cserelnem!

 

Előzmény: KissMe (19932)
KissMe Creative Commons License 2012.07.26 0 0 19932

Kerekes Kunigunda? :)

Szerintem egyébként nagy bunkóság valakit a neve miatt csúfolni, vagy gúnyt űzni belőle, mert egészen egyszerűen senki sem tehet arról, hogy úgy hívják, ahogy, és nem ő választotta. Én szeretem a különleges neveket, szerintem büszkének kell lennie annak, aki ilyet visel. Főleg az egyediség miatt.

Előzmény: nettomazsola (19926)
H_G Creative Commons License 2012.07.26 0 0 19931

Az nagyon érdekes film, de nem a gyerekek fejlődésével foglalkozik igazán, hanem a felnőtt civilizációk különbözőségével.

 

Előzmény: rollller (19930)
rollller Creative Commons License 2012.07.26 0 0 19930

hat a 3 eves az nem csecsemo, a 6 megannyira se

amugy van egy ilyen: http://www.port.hu/babak_-_az_elso_ev_bebe(s)babies/pls/fi/films.film_page?i_film_id=111601

Előzmény: nettomazsola (19921)
KissMe Creative Commons License 2012.07.26 0 0 19929

A férjem egyik haverja nagy magyar, a vezetékneve valóban magyar, helynévből ered, és dupla mássalhangzó is van benne. Ő teljesen direkt módon olyan keresztneveket választott a fiainak, amiket NEM lehet külföldön normálisan használni, sem lefordítani idegen nyelvre. A nagyobbat Csabának hívják, a kicsi még anyukája pocakjában van, de Álmos lesz a neve.

Előzmény: nettomazsola (19928)
nettomazsola Creative Commons License 2012.07.26 0 0 19928

de legalabb passzol egymashoz az elö - utonev.

 

eleg szomoru, h mara a nevek politikat is jelentenek. nekem pl nagyon tetszett 30 eve az Emese (Nagy-hoz). ma nem adnam ... es csak az "ösmagyarsaga" miatt. szomoru ... ( h  en is mar ilyen hülye lettem)

egyebkent en csak olyan nevet adnek a gyerekemnek amit nagyreszt a vilagban  ki tudnak ejteni, nagyjabol le tudnak irni es egyertelmü, h lany v fiu.

baratnöm Eva. nem igazan tetszik, de sokszor irigylem a nevet.

Előzmény: Gésafi (19927)
Gésafi Creative Commons License 2012.07.25 0 0 19927

Hát, az enyém meg egy elcsatolt területen fekvő városra utaló vezetéknév, ószövetségi utónévvel. Emiatt egy csomóan könnyes szemmel akarnak magukhoz ölelni: "Drága erdélyi testvérem!" Aha. Egyetlen magyar nagyszülőm volt, azt is Horváthnak hívták. Magyarosított vezetéknevű német-sváb-magyar ivadék vagyok a román-szerb-magyar határvidékről, illetve Dél-Baranyából. :)

Amúgy én is megbékéltem a nevemmel, csak az a bajom vele, hogy nagyon hosszú. Leírni is, kiejteni is.

Előzmény: nettomazsola (19926)
nettomazsola Creative Commons License 2012.07.25 0 0 19926

egy nagyon magyar vezeteknevhez egy nagyon nem magyar nöi nev. szörnyü parositas, de mar megbekeltem vele. enyem. megszoktam, nem cserelnem el.

 

Előzmény: KissMe (19922)
KissMe Creative Commons License 2012.07.25 0 0 19925

Megjegyzem, én sem adnám egyiket sem a lányomnak, ha lesz. Még jó, hogy fiam született, mert lánynévvel nagy bajban voltunk, asszem ide is írtam annak idején pár hozzászólást a témában. Ami nekem most is tetszik, az az Éva.

Előzmény: caixa (19924)
caixa Creative Commons License 2012.07.25 0 0 19924

szerintem mindkettő nagyon esetleg és baromi ronda név

 

spanyolos nevet azért lehetett volna még találni, az Inez-től a Natáliáig, Kármenig, sőt, sok más név megfelel mindkét országban, pl. Nóra is

Előzmény: KissMe (19923)
KissMe Creative Commons License 2012.07.25 0 0 19923

Ismerősi körömben egy magyar-spanyol házasságból született kislányt Inikának hívnak, egy magyar ismerősöm lánykája pedig Szinta. A Szinta vajon ősi magyar név, vagy alkotott? Az Inikát pedig azért választották, mert magyarul és spanyolul is ki lehet mondani, ellentétben mondjuk az Enikővel, vagy a Juanitával.

KissMe Creative Commons License 2012.07.25 0 0 19922

És mi a neved? Csak "elrettentésképpen", hogy ne legyen újabb névrokonod. :) Most már komolyan kíváncsivá tettél...

Előzmény: nettomazsola (19920)
nettomazsola Creative Commons License 2012.07.24 0 0 19921

off, elnezest;

tudtok segiteni?

baratnöm keres egy filmet amiben a csecsemök fejlödeset mutatjak be. allitolag volt a 70-esevekben Mo-on egy sved film.

0 - 3evig? 6 evig?

tudtok erröl v barmi hasonlorol?

youtube?

köszönöm

nettomazsola Creative Commons License 2012.07.24 0 0 19920

igaz,

de pl arra szerintem 0% esely van, h valakinek ugyanaz legyen a kereszt + vezetekneve, mint nekem es megis.

az osztrak allampolgarsaghoz kellett kikernem mindenfele adatokat Mo-rol, pl h nincs adossagom es majd elajultam mikor közli a nö, h x szazezer be nem fizetett SZTK-m ( v ilyesmi)  van!

csak neztem ...

aztan elnezest kert, h az ö hibaja, mert ilyen nevnel eszebe sem jutott az anyja nevet megnezni. igy tudtam meg, h Budapesten van egy nevrokonom.

Előzmény: H_G (19919)
H_G Creative Commons License 2012.07.24 0 0 19919

Még egy érv a túl gyakori keresztnevek ellen:

 

Téves adatok miatt került börtönbe egy magyar Olaszországban

A magyar rendőrök egy megegyező nevű férfi adatait küldték ki, gyorsított eljárásban elítélték. Tovább »

forrás: Index.hu

pfau Creative Commons License 2012.05.19 0 0 19918

Igen, ezzel egyetértek. Nekem ugyan furcsa, de el tudom fogadni, hogy ők így látják jónak.

Az is lehet, hogy valaki úgy tud "felejteni", hogy a másik gyerek nevét egy új gyerek megtölti élettel, és így az előző gyerek fájdalmas emléke elhalványul.

Én babonából nem merném, de hát a babonát is épp elég hülyeségnek és cikinek tartom... :)

 

Korábban hülyeségnek tartottam a szülő nevét adni a gyereknek, aztán megszületett a fiam, aki tiszta apja volt, és azt mondtam, hogy na, most már átérzem a helyzetet... Ráadásul az anyakönyvvezető rosszul töltötte ki a lapot, és beírták a gyerekemnek az apja nevét keresztnévnek. Amikor megkaptam a születési anyakönyvi kivonatot, egy pillanatig eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne, ha mégis maradna az apja neve (pedig korábban úgy álltam a névválasztáshoz, hogy 2 nevet tutira kilőttem: az apáét és az enyémet), de aztán persze mégis visszaküldtem javításra a kivonatot...

 

Állatos példa: Tavaly 10 évesen el kellett altatnunk a macskánkat (akit mellesleg Barkának hívtak, fiú volt, ezért nem tudok napirendre térni Benedek Tibor Barka lányának a nevén :)). Most lett 2 új macskánk, egyévesek, menhelyről hoztuk őket. Nevet adtunk nekik (ill. csak az egyiknek, mert a másiknak már a menhelyen is volt neve), a fiú Frici lett. Teljesen más színű, mint Barka volt (Barka szürke volt, Frici fekete-fehér), de néha ránézek, és tisztára, mintha Barka nézne rám. Mondtam már neki néha Barkát (nem tévedésből, hanem mert pont ugyanúgy nézett, mint ő), és őszintén szólva nem áll tőlem távol az se, hogy mégiscsak Barka legyen Friciből. De nem lesz...

De azért emiatt egy kicsit meg tudom azt is érteni, aki mégiscsak ugyanazt a nevet adja.

Előzmény: Babola_ (19916)
pfau Creative Commons License 2012.05.19 0 0 19917

Még mindig jobb, mintha Kuss... :)

Előzmény: vadász2 (19913)
Babola_ Creative Commons License 2012.05.18 0 0 19916

Ismerőseink között is volt ilyen eset. Első, várva várt kislány halva született. :( Lehet, hogy nem is anyakönyvezhették, ezt nem tudom, nem értek hozzá, de Mónikának hívták és sokat emlegették. Aztán született még egy kislányuk, és őt is Mónikának nevezték el. Az ismételt névadás lehet, hogy fura, nekem is az, de annyira együttérzek a szülőkkel, úgy vagyok vele, ők voltak ebben a helyzetben, ők tudják/érzik, miért pont így döntöttek, én ezt kívülállóként nem ítélhetem meg.

Előzmény: vadász2 (19907)
Babola_ Creative Commons License 2012.05.18 0 0 19915

:DDD Nekem amúgy az összes kicsinyítőképzős női név fura, mert hát egy idő után nem lesz pici és aranyos... 

Előzmény: vadász2 (19913)
Babola_ Creative Commons License 2012.05.18 0 0 19914

Hát pont ezért írtam. A cikkben írták így.

Előzmény: nettomazsola (19911)
vadász2 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 19913

Ahogy nekem a Kenese is gyanús, hogy előbb volt ember, mint település.

De a legjobb: Üdvöske! Megjött Kovácsék Üdvöskéje :-D

De a Csendike sem semmi. Becézve: Pszt! ;-D

Előzmény: Babola_ (19910)
nettomazsola Creative Commons License 2012.05.18 0 0 19912

nem azert, mert nincs eleg nevül ...

 

itt van egy moslem ferfinev gyüjtemeny;

 

http://www.muslimische-namen.de/jungen/muslimische-namen-jungen/islamische-namen-jungen/

Előzmény: v_peti (19908)
nettomazsola Creative Commons License 2012.05.18 0 0 19911

Israel egy ösi ferfi v csaladi nev. pont forditva van. Israelröl neveztek el Israelt. hehe

1939 utan a zsido ferfiaknak fel kellett venni az Israel nevet megkülönböztetesnek ... ( a nöknek meg a Sara-t)

Előzmény: Babola_ (19910)
Babola_ Creative Commons License 2012.05.18 0 0 19910

Városról vagy országról nevezik el, mint pl. Izrael? Hö? :-o Ja, meg Amerigo Vespuccit is Amerikáról nevezték el a szülei...

Előzmény: nettomazsola (19909)
nettomazsola Creative Commons License 2012.05.18 0 0 19909

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!