Keresés

Részletes keresés

El_ Presidenté Creative Commons License 2015.07.06 0 0 309

Akik még régi vonalas Tropico gamerek ajánlom ezt a linket:

http://www.repackblackbox.com/tropico-paradise-island-free-download/

 

a paradise island kiegészítő lemezt letöltése lehetséges ;)

 

Nagyon jó cucc, kár hogy nem ez lett az alapja a Tropico 2-nek.

halbikvera Creative Commons License 2011.04.12 0 0 308

lesz idén trop4 is.:)

Attilio Creative Commons License 2011.02.20 0 0 307

Tropico 3 ban van már rendes út, meg kubai stílusú ezeréves autók.

Előzmény: devid3000 (306)
devid3000 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 306

... Van olyan tropico vagy mod amelyikben ut van vagypedig meg talan autopalya?Ha igen szoljatok nekem 1981-ben nagyon furcsan nez ki a foldut.

halbikvera Creative Commons License 2011.01.18 0 0 305

A hárommal játszottam, az Absolute Power-re gondoltam most. Sok változás van?

 

Nagyon vártam a hármat, párszor játszottam is vele, de valahogy mégsem túl sokat. Kb. ugyanaz volt mint az egy, csak feljavult grafikailag.:) Ami végülis nem baj, csak valahogy mégse kötött le annyira.

Előzmény: Attilio (304)
Attilio Creative Commons License 2011.01.17 0 0 304

Szerintem ha szeretted a Tropic 1-et, akkor a 3 is be fog jönni. Az absolute power kiadása különösen jó.

Előzmény: halbikvera (303)
halbikvera Creative Commons License 2011.01.17 0 0 303

Valaki játszott a kiegészítővel már?(trop3-éval) érdemes?

_midnite Creative Commons License 2010.05.04 0 0 302

Most kezdtem egy újat, méghozzá a figura megalkotásánál a 'corporate buyout' hatalomra jutást választottam.

Ezzel kapsz kezdéskor egy közepes szállodát (nem cheap és nem luxury) ingyen.


Kipróbáltam, letettem, építettem mellé a kezdő pénzből egy scenic outlook-ot, egy beach stie-ot, meg a colonial fort-ot átalakítottam ásatássá.

Ezzel a három dologgal meg vannak elégedve a turisták, évente 3-4000 jön fixen csak az alap szórakozási lehetőségekből.

Kb. annyit termel 5 munkással (3 szállodás, 1 a tengerparton, 1 a kilátóban, 1 a múzeumban), mint 3, munkásokkal tele lévő favágótelep.


És megvan még az a haszna, hogy nem hullámokban kapod a pénzt, hanem minden évben rendszeresen.



Sokkal jobb a turizmus, mint a többi pénzkereseti lehetőség...
Előzmény: halbikvera (301)
halbikvera Creative Commons License 2010.05.04 0 0 301

A turizmus jól termel, s ha rendesen felfut, a szórakozóhelyek is nyereségesek lesznek (kocsma, étterem, stb.).

 

Amennyire észrevettem, leginkább azt kell eldönteni, hogy milyen turistákra hajtasz. A kispénzűeknek jó bármi, olcsó hotel, akármilyen körülmények, jönnek dögivel, s nem igényelnek semmiféle különösebb beruházást. Csak pénzt sem sokat hoznak.

 

A jól fizető turistákkal viszont sok a gond. Normális hotel kell nekik, s azt is szép környezetbe kell felépíteni. Ami viszont azt jelenti, hogy a várostól távol, tiszta, szennyezetlen partszakaszon. Emiatt nehezen épül, s ha el is készül, a munkások is nehezen mennek oda dolgozni. Csak ha nincs más, vagy ha nagyon jól meg vannak fizetve.

 

Erdőtelepítéssel elég sokat lehet javítani a környezeten.

Előzmény: _midnite (300)
_midnite Creative Commons License 2010.05.03 0 0 300

Egyébként a turizmushoz tudsz adni tippeket?


Eddig azt mindig második lépcsőre hagytam, de most elgondolkodtam, hogy bónusz farmok, gyárak, stb. helyett érdemes lenne rögtön olcsó hotelt, tengerpartot meg szalonnasütőt (scenic outlook) építeni.
Előzmény: halbikvera (298)
_midnite Creative Commons License 2010.05.03 0 0 299

Hát az úgy volt, hogy
- tax cut
- megemeltem mindenhol a béreket
- ingyen kaja
- mardi gras
- love or leave it a bevándorlási hivatalban (hogy elmenjenek az elégedetlenek)


Ezzel az előrejelzés szerint átvettem a vezetést valami 100-80 ra, az alapfelállás olyan 40-150 volt.
Az előrejelzés rossz volt, így kaptam ki.
Előzmény: halbikvera (298)
halbikvera Creative Commons License 2010.05.03 0 0 298
A választást sokféleképpen lehet befolyásolni. Csinálhattál volna gyorsan Mardi Grasst vagy adócsökkentést, esetleg fizuemelést. Ha ezek sem mennek, még csalhatsz is.
Előzmény: _midnite (297)
_midnite Creative Commons License 2010.05.01 0 0 297

Áh, bakker volt egy teljesen jól működő szigetem.
Elsősorban favágás/esztergálás később turizmus alapokon, mert se kávé, se cukor, se dohány nem termett meg.

Minden jól alakult, 1984ben nyomtam egy 'korai választás'-t, hogy kedvében járjak a demokratáknak.


Még abban a hónapban jött egy hurrikán, ami lerombolta
- az erőművet
- jó néhány házat
- két kikötőt

A választáson - mivel a lakhely minőség lement 41ről 28ra - kikaptam 86 - 89re :(



Ez volt az első sziget, ahol értelmesen használtam a turizmust, mondjuk itt mást nem lehetett csinálni.
_midnite Creative Commons License 2010.04.19 0 0 296


Mivel nekem a gyári pályák még elég nehezen mennek, most azzal szórakozom hogy különféle témában építek szigetet.

Bár nem a legjobb választás, volt olyan, viszonylag jól működő sziget, ahol minden a vallásnak volt alárendelve :)


Fura módon a katonai elnyomással nem boldogulok...
(= tudatosan építek fel egy elnyomó hatalmat, már a karaktergenerálástól)
Egy csomó jól fizetett katonát kell fenntartani, és közben nyilvánvaló, hogy ha a rájuk fordított pénzt a jóléti építkezésekbe fektetném mindenki boldog lenne.
Előzmény: halbikvera (295)
halbikvera Creative Commons License 2010.04.17 0 0 295

Én leginkább azt vettem észre, h papnak nem akar menni senki, azokat rendszerint úgy kellett importálni. Max. 1-2 akadt nagy nehezen helyből.

Mondjuk én mindig normál oktatást állítottam be, egyházi képzés esetén valszeg több lenne a jelentkező + soha egy rendszerem se volt igazán szívélyes viszonyban az egyházi frakcióval.

Alejandro DeSilva Creative Commons License 2010.04.04 0 0 294
en ketszerannyi penzt szoktam kinalni :) annyiert a kepzettebbek siman otthagyjak az addigi munkahelyuket.
de meg akkor is kell ido, ha nincs eleg erettsegizett, es csak akkor jut eszukbe az embereknek, hogy megeri tanulni, es beulnek az iskolaba.
Előzmény: _midnite (293)
_midnite Creative Commons License 2010.04.02 0 0 293

Hozzátenném, hogy nekem mindig inkább az a baj, hogy nincs elég képzett munkaerő, mert Tropico ökör lakói jobban szeretnek robotolni a dohányültetvényen, mint a szép hűvös szivargyárban (:D) üldögélni 1,5X annyi pénzért :)
Előzmény: Alejandro DeSilva (292)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2010.04.02 0 0 292
sot, a kepzettek annak sem fognak orulni, ha nem kapnak a kepzettseguknek megfelelo munkat - ha betelnek ezek az allasok, nem is lesz jelentkezo az iskolaban, hiaba van teljesen feltoltve oktatokkal.
Előzmény: halbikvera (291)
halbikvera Creative Commons License 2010.03.07 0 0 291

1. Nyugodtan rakhatod a farmot az erdőbe, a fák nem zavarnak bele, ha útban vannak, a munkások kivágják őket.

 

2. A fizetéseknél megtöbb dolgot kell mérlegelni. Nincs rá univerzális módszer. Ha a kommunisták támogatása kell, akkor érdemes nem túl magas jövedelmi különbségeket kialakítani. Ha a kapitalistákét, akkor pont ellenkezőleg, legyen kiváltságos osztály.

Plusz nem elég, ha relatíve magasak a bérek. Ha a képzettebb emberek nem kapnak szignifikánsan többet, mint a képzetlenek, az emberek nem fognak tanulni, a képzettek meg emigrálnak.

Szóval kicsit összetettebb ez a játék, mintsem erre könnyű választ adhatnánk neked. De pont ettől jó.

Előzmény: _midnite (290)
_midnite Creative Commons License 2010.03.01 0 0 290

Nos, Tropico 1 kérdések.
(találtam a Cora turkálós részlegén 1 Tropico reloaded-ot)


1. Ha építek farmot erdőbe (ott van megfelelő talaj), akkor a farmerek kivágják majd a fákat, vagy ott fog állni egy nem termelő épület az erdőben?

2. hogy érdemes beállítani a fizetéseket? Az alap elosztás 5-10-20, ezt érdemes variálni? Gondolom választások előtt érdemes emelni, de ha lineárisan mindhármat mindig 1-el emelem, akkor egy idő után a professzor nem fog elmenni a messzi iskolába, hanem elmegy rendőrnek a közelbe...
Soltaire Creative Commons License 2009.10.04 0 0 289
Már megjelent :)
halbikvera Creative Commons License 2009.08.09 0 0 288
Jónak tűnik, csak már jelenne meg végre.:)
Presidenté Creative Commons License 2009.07.30 0 0 287
Presidenté Creative Commons License 2009.06.23 0 0 286
Jó ötlet. Be kellene terjeszteni a Tropico 3 fórumán a fejlesztőknek.
Előzmény: halbikvera (285)
halbikvera Creative Commons License 2009.06.23 0 0 285
Vagy lehetne egy szimpla születésszabályozásos lehetőség. Eddig csak serkenteni lehetett a népességnövekedést, pl. klinika megfelelő speckóra állításával vagy a fogamzásgátlás betiltásával. Én annak örülnék, ha ezek mintájára lenne mondjuk olyan kampány is, h óvszert osztogatnak a népnek meg felvilágosítják őket, vagy lehetne olyan intézkedést hozni, mint a gyakorlatban Kínában, hogy családonként büntetlenül x gyerek születhet. Aztán ha munkaerőhiány lép fel, akkor kicsit lehet rajta lazítani.
Presidenté Creative Commons License 2009.06.23 0 0 284
:)

Igaz.
Van azonban ennél kifinomultabb megoldás is.
Családi pótlék + szocpol megvonás, kórházi ágyak megszüntetése, ingatlanadó és társai.
Előzmény: Attilio (283)
Attilio Creative Commons License 2009.06.22 0 0 283
Kéne bele holland/gibraltári tengerfeltöltés :)
Előzmény: halbikvera (282)
halbikvera Creative Commons License 2009.06.22 0 0 282
Előbb-utóbb azért ha jó dolguk van és nem emigrálnak, mindenképp túlnépesedés van. Hosszabb távon elfogy a sziget (főleg ha kicsi) meg eleve, mindent be kell építeni. Szóval ez a része nem kellően orvosolt.:)
Előzmény: Presidenté (281)
Presidenté Creative Commons License 2009.06.18 0 0 281
Szeptemberre ígérik a Tropico 3at.

Hivatalos honlap


A túlnépesedés nem probléma, ha gyorsan létrehozol munkahelyeket a munkanélküliség megszüntetésére. Klassz az ültetvény, mert az egy lendülettel pénzt is tud hozni neked :) Igaz, utána azért kezdenek sírni, hogy magasabb színvonalú (értsd: jobban fizető) állásokat akarnak.

Szóval nem unalmas :)
Előzmény: halbikvera (279)
játékos00 Creative Commons License 2009.06.13 0 0 280
Miről van szó?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!