Keresés

Részletes keresés

bakibaby Creative Commons License 2008.11.02 0 0 854

Nagyobbak lettek a lukak ?

 

bb

Előzmény: Prefetto (853)
Prefetto Creative Commons License 2008.11.02 0 0 853

hmm..... a téma aktuálisabb mint valaha

 

fokhagymabors Creative Commons License 2004.10.09 0 0 852

lehetőleg ne egyétek meg egymást, jó?

 

Az acsarkodást úgy általában értettem, az Amerikára sűrűn vicsorgó nem-amerikaiak részéről.

 

Azzal teljesen egyetértek, hogy egy xszázmilliós, fél kontinensnyi országot olyan könnyen elemeznek egyesek, miután kinyitottak egy bulvárújságot, vagy megnézték a híradót, esetleg a fókuszt, oszt' közben még sose jártak arra.

Nagggyon trendi amerikafóbia.

Vegetable Creative Commons License 2004.10.09 0 0 851
Előferdül :-)
Előzmény: K. Slater (849)
Vegetable Creative Commons License 2004.10.09 0 0 850

Ha a hobbitok lennének rajta, nem zavarna. Ez lehet poén olyannak, aki tökéletes vaktérképből, de én meg ismerem annyira a gyerekeket, hogy ez a térkép jobban megmarad.

 

Szóval vagy kitalált, vagy nagyjából helyes. A gazdálkodj okosanban levő 500ast senki se keverheti össze a valódival. Ez viszont pár kontinens körvonala, amibe valódi nevek vannak összevissza karistokva a körvonalat irva. Ha nem hiszed, járj utána. (uristen, ha ennyire fogalmad sincs, mi a baj, akkor vagy a tied is lyuk, vagy elfelejtetted már, mi volt gyerekkorodban :( )

Előzmény: Törölt nick (848)
K. Slater Creative Commons License 2004.10.09 0 0 849

Igazad van, most látom csak, hogy a szöveg is az e-mail tartalmát képezi.

Sorry, akkor az ideológiai rész nem rád vonatkozik, hanem a levél szerzőjére. :))

Előzmény: Vegetable (844)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.09 0 0 848

istenem, ez egy játék térképe, ne erősködj már!

 

vagy te a gyűrűk urán is számonkérted, hogy hol van a hobbitok földje? meg a gazdálkodj okosannál csodálkoztál, hogy azt a játék pénzt nem fogadja el a boltban a pénztáros??? :-O

 

és akkor még a jenki IQ a kevés, mi...?

Előzmény: Vegetable (847)
Vegetable Creative Commons License 2004.10.08 0 0 847

Láttam már térképet. Határvonal, közé irva szöveggel. Ez lehet ország, megye vagy közigazgatási határ. Hegy tutkó nem. Vagy akkor ott lenne a himalája és az alpok is.

Előzmény: Törölt nick (846)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.08 0 0 846

és azt hol olvastad le a térképről, hogy a feliratok országokat jelölnek...? :-)

 

 

Előzmény: Vegetable (845)
Vegetable Creative Commons License 2004.10.08 0 0 845

Parancsolj, itt volt a komplett ideológiám, amit gyártottam:

 

"Érdekes emailt kaptam..."

A többi idézőjelek közt foglalt helyet. Röhögni fogsz, de ez azt jelenti, hogy idézet... És tök mindegy, hogy egy társas, vagy atlasz, vagy fenyőerdő, de az a barom, akinek az ural pl. egy ország, a többi baromságról nem is beszélve. Vagy szerinted az illető géniusz??? Mert akkor te gyártasz ideológiát, de még ilyen vacakot :-)

Előzmény: K. Slater (842)
Vegetable Creative Commons License 2004.10.08 0 0 844
Mit gyártottam hozzá? :-O Kaptam. Betettem. Nem értettem. Hol itt az ideológia???
Előzmény: K. Slater (842)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.08 0 0 843

a rizikó egy játék. Aki ilyen levelet továbbít annál nagy a luk...

Előzmény: Vegetable (841)
K. Slater Creative Commons License 2004.10.08 0 0 842

Azért a te példádon keresztül is jól látszik, hogy mennyi baromságot bevesznek amerikáról a magyarok...

Egy ilyen e-mail-ből komolyan elhinni, hogy ez az ottani középiskolai atlasz... Súlyos... :)))

Még jó kis ideológiát is gyártottál hozzá. :))

 

Egyébként mindig jól szoktam szórakozni azokon, akik életükben nem jártak az usában, de pár mondatban elemezni tudják a 300 milliós országot...

Ugyanez igaz azokra is, akik 1 hetet eltöltenek New York-ban és azt hiszik, hogy már mindent láttak.

Előzmény: Vegetable (839)
Vegetable Creative Commons License 2004.10.08 0 0 841

Hmmm... Hát aki forgalomba hozta, annál is nagy a lyuk.....

Előzmény: Oszi (840)
Oszi Creative Commons License 2004.10.08 0 0 840

Ez nem középiskolai atlasz, hanem egy Rizikó nevü játék táblája.

Magyarországon is van ilyen.

Előzmény: Vegetable (837)
Vegetable Creative Commons License 2004.10.08 0 0 839
Hol acsarogtam? Bemásoltam egy levelet, és ledöbbentem rajta. Erről szól a topik, nem?
Előzmény: fokhagymabors (838)
fokhagymabors Creative Commons License 2004.10.08 0 0 838

(azért én ezt kételkedve fogadnám - márminthogy ez az általános atlasz. Először is azért, mert Mo-on is lassan már ahány tanár, annyi tankönyv, gondolom, a Zusában is hasonló a helyzet. Vélelmezem, azért ott is normális könyvekből tanul a gyerekek többsége. Ezt valaki valahonnan kiragadta, aztán reszkető szájszéllel, önelégülten terítette az ismerősök között. Ilyet itthon is találnánk, tutira.

 

Nagyon nem szeretem ezt az óvilági kultúrgőgöt. Odavagyunk magunktól mi, európaiak, szeretjük fikázni a jenkit, aztán nézd meg a mi oktatási rendszerünket. Lehet, hogy a te gyereked felsorolja mind a tíz vizigót hadúr összes csatáinak évszámát, csak épp semmire se megy vele. A jenki gyerek azt se tudja, hol van Görögország, de ha felnő, eljut a Holdra, vagy összerak egy repülőgépet, vagy katona lesz egy háborúban, amiről előre tudni, hogy nyert ügy.

 

Életrevaló nép. Nem acsarkodni kell rájuk, hanem utánuk csinálni.)

Előzmény: Vegetable (837)
Vegetable Creative Commons License 2004.10.07 0 0 837

Érdekes emailt kaptam...

"Ez az amerikai KÖZÉPISKOLAI földrajzi atlasz.

 

Külön figyelmet érdemel, hogy Oroszország NINCS, csak néhány volt tagköztársaság, azok is rossz helyen. Sziám a kb. II. v.h. óta nem létezik.
VIETNAM sincs, IRAK sincs, Thaiföld, Banglades, Malajzia sincs, és Európa tagolása pedig egészen egyedi...
Afganisztán óriási, (mondjuk amúgy sem kicsi) biztos ezért nem találták meg Bin-Ladent. Szukítsük a kört dear gentlemen please, nehogy félrebombázzanak.
Érdekes, hogy Izrael sincs rajta, pedig kur... sok pénzt küldenek oda. A bankszámlaszámban mondjuk nincs földrajzi szélesség és hosszúság kód :-)
A térkép szerint nem találom a vizigót törzseket Európában, a germán barbár hordákat Mercedesszel és BMW-vel, a longobárdokat, a szászokat, a tatárokat és hátranyilazó oseinket, a törököket,  stb.
A jakutok biztos örülnének egy ekkora országnak. India nem harcolhat Pakisztánnal, mert nincs is.

Némi magyarázat arra, hogy miért nem tudják, mi-hol van ill. létezik-e egyáltalán...
Nálunk az általános iskolai atlasz részletesebb és naprakészebb...
Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyeknek országa.

Így az amerikai hadsereg azt sem tudja, hol harcol(t) a "világbékéért".
Praktikusan bárhol bevethetok, úgysem tudják hol vannak.
Azért néhány levélre kíváncsi lennék, amit hazaírtak az amerikai hadfiak. Biztos ki vannak húzkodva a pofáraesos dolgok, mint a Svejk-ben, vagy a 22-es-ben.

A fújós bálna és a clipper az óceánokban azért bájos...kár hogy 150 évvel lemaradtak a rajzolók legalább.
Az Amerikai Földrajzi Társaságnál szívesen megpályáznék egy expedíciót vastag költségvetéssel, mondjuk felfedezném nekik EURÓPÁT vagy ÁZSIÁT.
Biztos találnának új dolgokat akár a Brit Kelet-Indiai Társaság régi térképein is. Döbbenettel olvasnák a jelentéseimben, hogy nincsenek már barbárok, sárkányok, sot komcsik sem...

Ui. Azért biztos nem mind ennyire hülyék, csak döbbenetes, hogy ott hatodikos koromban érettségizhettem volna Summa cum Laude.

Éljen az Amerikai Nemzeti Alaptanterv."

 

fokhagymabors Creative Commons License 2004.09.30 0 0 836
O.K. mai napi zárszóként ide illesztem a jenki IQ egyik szép megnyilvánulását: http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/ap021019.html
Vegetable Creative Commons License 2004.09.30 0 0 835

Lehet, de szerintem annál frissebb, mint a tudásom :-))) És elöszörre nem puskáztam, csak általános iskolai emlékeimet irtam le nagyjából :o) Nem arról volt szó, hogy mit tud minderről egy csillagász :-P

Előzmény: fokhagymabors (834)
fokhagymabors Creative Commons License 2004.09.30 0 0 834

alakul, alakul:-)))

 

A hivatkozott címen található lista bizony már igencsak elavult... Olyannyira, hogy a kisbolygók utáni hajsza egy rakat óriásbolygó-hold felfedezését is magával hozta, így lehet az, hogy a Jupiter-holdak száma (Hála a jól finanszírozott jenki programoknak, és a rendelkezésre álló jenki IQ-nak is többek közt!!) már számon nem tartható móddon megugrott. Már jóval 50 fölött jár a felfedezett holdak száma, ilyen egzotikus csengésű nevekkel, mint Callirrhoe, Megaclite, Chaldene, Harpalyke, Kalyke, Erinome, Praxidike, Hermippe, Eurydome, Sponde, Aitne, Orthosie, Euanthe, Isonoe, sötöbö, a teljesség igénye nélkül...  Megannyi ismeretlen világ... ...

 

Már csak a Tethist (valójában Tethys) kell a Szaturnuszhoz visszatenni..

 

(na jó, nem kötexem tovább, én is puskáztam!)

Előzmény: Vegetable (832)
Vegetable Creative Commons License 2004.09.30 0 0 833
Most meg elirom :-( Szal: "de valamiért megnevezésileg összes külső holdnak... "
Előzmény: Vegetable (832)
Vegetable Creative Commons License 2004.09.30 0 0 832

Akkor keresek neked egy hivatalos a nagyjából fejből helyett... Elvégre én is rosszul emlékezhetek erre arra... Pahancsolj:

 

A Galilei holdakra rosszul emlékeztem valóban, nem a külsőket hivják annak, hanem a négy legnagyobbat - ez világos volt, de valamiért külső holdnak hittem ezeket :-D Hiába, már nem is emlékszem, mikor voltam általános iskolás, mikor tanultam :-) Darabonként nincs bajom a holdakkal, csak valahogy csoportmegnevezésekre nem emlékeztem már :o)

 

Keringési pályájuk alapján a Jupiter holdjai három csoportra oszthatók:

  • a 8 legbelső, köztük a Galilei-holdak és az Amalthea a Jupiter középpontjától számított 2 millió kilométeres távolságon belül helyezkednek el
  • a következő 4 hold 11 és 12 millió kilométer között van
  • a legkülső 4 hold 20 - 24 millió kilométer távolságra kering
  • a külső 8 hold valószínűleg foglyul ejtett kisbolygó.

Viszont ami a Thetist illeti, jól emlékeztem:

 

Hold           távolság   sugár     tömeg   felfedező   dátum
Metis              128      20  9.56e16  Synnott      1979
Adrastea        129      10  1.91e16  Jewitt       1979
Amalthea        181      98  7.17e18  Barnard      1892
Thebe             222      50  7.77e17  Synnott      1979
Io                   422    1815  8.94e22  Galilei      1610
Europa            671    1569  4.80e22  Galilei      1610
Ganymede     1070    2631  1.48e23  Galilei      1610
Callisto          1883    2400  1.08e23  Galilei      1610
Leda            11094       8  5.68e15  Kowal        1974
Himalia         11480      93  9.56e18  Perrine      1904
Lysithea       11720      18  7.77e16  Nicholson    1938
Elara            11737      38  7.77e17  Perrine      1905
Ananke        21200      15  3.82e16  Nicholson    1951
Carme          22600      20  9.56e16  Nicholson    1938
Pasiphae     23500      25  1.91e17  Melotte      1908
Sinope         23700      18  7.77e16  Nicholson    1914

 

Aki nem hiszi, járjon utána... http://www.cab.u-szeged.hu/local/naprendszer/jupi.htm

Előzmény: fokhagymabors (831)
fokhagymabors Creative Commons License 2004.09.30 0 0 831
a holdas témában valami nagyon nem stimmel itt ám a számok körül, meg a külső-belső dolgok körül se!! :-)))
Előzmény: Vegetable (829)
fokhagymabors Creative Commons License 2004.09.30 0 0 830
 usafikázás, jenkifikázás, ezek uncsi dógok már. Kisebbrendűségi komplexus van mögötte.
Előzmény: mechorg (828)
Vegetable Creative Commons License 2004.09.27 0 0 829

Kérlek... A Jupiter távolság szerint 4. holdját a 70es évek végén fedezték fel, neve Thebe, cca 100 kilométeres átmérőjü, és mivel a 8 holdból 4 belső hold van, igy azok legkülső holdjáról van szó. A külső holdak a Galilei holdak...

Még valami? :-))))))))) Jah! Nem söprök kispolszkival, semmilyen kocsim sincs, meg jogsim se - lakásom van helyette.

Előzmény: khadaji (825)
mechorg Creative Commons License 2004.09.26 0 0 828
Szerintem inkább szélsőséges nép, és nagyon össze van keveredve. Aki okos az ott is okos, aki hülye, az ott is hülye. De itt is. Csak kevesebben vagyunk, és 'egyformábbak' mint ők, és nagyjából egy a kultúránk és a többi. Kis helyen könnyebb rendet tartani, és kis felületet könnyebb egyszínűre festeni.
Előzmény: khadaji (825)
Vegetable Creative Commons License 2004.09.23 0 0 827

" Egy 1991-es Gallup felmérés azt az eredményt hozta, hogy az amerikaiak 49 százaléka nem tudta, hogy a fehér kenyér búzából készül."

 

No comment.

rali Creative Commons License 2004.04.18 0 0 826
Nincs.
Előzmény: Törölt nick (824)
khadaji Creative Commons License 2004.01.08 0 0 825
Nekem szimpatikus volt az iromány, és az amikról bennem kialakult kettős képet is a jó megitélés felé billentette. DE.

Itt szerintem senki nem kérdőjelezi meg azt, hogy az amcsik HATÉKONYAK. Egy valamihez nagyon értenek: pénzt keresni. Munkával :) ha kell.

Amit itt a népek szidnak-hordanak, az az általános műveltség (vélt vagy valós) hiánya. Mindenki hallotta a rémtörténeteket, hogy az amerikai(vagy brit/feljett nyugati) diákok komoly hányada nem képes megmutatni egy térképen a saját országát sem, vagy hogy egy texasi csehóba betévedt magyar csoport magyar beszédére a helyi cowboyok azt mondták halandzsa, ilyen nyelv nem is létezik...

De most komolyan: Lenézem azt az amcsi fickót aki 240-el száguld Miamiban egy tűzpiros Ferrarival, vagy irígylem?

Én részemről inkább lennék síkhülye de dúsgazdag. Kit érdekel mi Dzsibuti fővárosa és Burundi népsürüsége, ha ennek az az ára hogy Porche helyett egy szakadt kispolszkival döngethetek a 8 sávos autópálya helyett egy szaros földúton. És nem töltene el szégyenérzettel a jakuzzimban ülve az sem, hogy fingom sincs mi a Jupiter 4. holdjának a neve. Megjegyzem, fingom sincs mi a Jupiter 4. holdjának a neve.

És van még egy összetevője a kérdésnek, ami többek között a "kutyus a mikróban" vagy az "A visszapillantóban látott dolgok ön MÖGÖTT vannak" jellegű negatív-csodát illeti. Ezek a beteg jelenségek szvsz a túlzott szabadság vad hibái. Az amcsik tényleg komolyan veszik a demokráciát, és lám, a demokrácia: EZ. Így nem az amcsik a hülyék, a demokrácia a sz*r.

Előzmény: Törölt nick (824)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!