Keresés

Részletes keresés

Pasa64 Creative Commons License 2017.11.07 0 0 80

Ennek örülünk. Apró bibi, hogy nem ez volt a leghosszabb ideig működő kalózrádió... ;)

Vida Antal Creative Commons License 2017.11.07 0 0 79

Unatkozik? Kérdezzen egy kalózrádiót!

A Tordas Rádió, mint az öregek szokták, komótosan bejelentkezett.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Tordas_R%C3%A1di%C3%B3

Pasa64 Creative Commons License 2017.09.25 0 0 78

Nem véletlenül. Máshol sokkal jobban pörög ez... ;)

Előzmény: DJ Szegecs (77)
DJ Szegecs Creative Commons License 2017.09.25 0 0 77

16,5 év alatt mindössze 77 hozzászólás született... :D

Előzmény: Pasa64 (76)
Pasa64 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 76

Olyan magányos vagyok, így tök egyedül a sávban... :(

DJ Szegecs Creative Commons License 2017.01.30 0 0 75

Ennek, meg a hasonlóknak egyrészt nem stabil a frekije, másrészt nem 50 ohmos a kimenete. 
Arra jó, hogy az mp3 lejátszódat, vagy az okostelcsidet pl. az autó rádióján keresztül hallgasd.
Hasonló eszközt próbáltam: szomszéd utcáig volt jó, rálátás mellett. 

Előzmény: Foremi (74)
Foremi Creative Commons License 2017.01.30 0 0 74

Ezzel a készülékkel és egy jobb házi-antennával kb. mekkora hatótávolság érhető el?

http://www.ebay.com/itm/191736193323?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Van róla tapasztalat?

radiopalota Creative Commons License 2016.06.22 0 0 73

Az a mostani Galaxy FM én sose tudtam fogni azt se tudom melyik adón van

Előzmény: 15-66 (54)
lzolee Creative Commons License 2014.05.10 0 1 72

Antennának egy ilyet szeretnék összehozni:

 

 

 

Jelenleg egy provizórikus antennát használok: Elv ugyanez, a kivitelezés már hagy némi kívánnivalót maga után...;-)

 

 

Mint látszik, két teleszkóp antenna van felhasználva. Egyik a sugárzó másik az ellensúly. Először csak a sugárzót forrasztottam rá a bnc aljzat meleg pontjára. Nagyon csúf SWR értéket produkált, a ráküldött teljesítmény 60%-a ment vissza a végfokozatba. Melegedett is az adó, igaz csak langyosan de érezhetően nem volt rendben a dolog. Nem is csoda, hiszen ellensúly nélkül maga az adó volt a talppont ami nem rendeltetésszerű állapot. Aztán fogtam egy másik teleszkóp antennát és ellensúly gyanánt rácsavaroztam a bnc aljzat árnyékolására. Az eredmény nagyon meggyőző lett, kiszámítva a frekvencia/hullámhossz + kábel rövidülési tényező paraméterekből a negyedsávos sugárzó méreteit, megfelelő hosszra kihúztam a pálcákat majd ismét mértem. 1W teljesítménynél annyira kicsi volt az SWR, hogy a műszer nem mutatott semmit. Ellenőrzés képpen, az ellensúly hosszát megváltoztattam és a műszer azonnal jelezte, hogy ismét van reflektált teljesítmény a tápvonalon.

Előzmény: lzolee (71)
lzolee Creative Commons License 2014.05.10 0 0 71

A nagyfrekvenciás modulnak a Holland RDVV adóját választottam. Nagyon tetszett benne, hogy hangolásmentes, szabályozható a kimeneti teljesítménye, a harmonikus zavarok ellen, komoly több fokozatú szűrő védi. Nagyon fontos szempont volt, hogy semmilyen egyéb szolgáltatást, rádiózavart nem okozhat a használata. Legtöbb lebukás pont emiatt van, hogy valamilyen zavar keletkezik és ennek a bejelentése után kezd méricskélni a MNHH.

 

És akkor egy fénykép a RDVV belvilágából:

 

 

 

Előzmény: lzolee (70)
lzolee Creative Commons License 2014.05.10 0 0 70

 

Egyenlőre most ennyi, az antennáról holnap tudok képeket feltenni.

 

Örülnék, ha megosztanátok tapasztalataitokat, és képeiteket ki milyen gépet épített és használt!

Előzmény: lzolee (69)
lzolee Creative Commons License 2014.05.10 0 0 69

Előzmény: lzolee (68)
lzolee Creative Commons License 2014.05.10 0 0 68

Hát igen, nincs itt túl nagy mozgás! Az antennát most építem, elvileg holnap elkészül! Küldök képeket róla. De akkor most néhány fotó a készülékemről:

 

 

 

Előzmény: datapop (67)
datapop Creative Commons License 2014.05.10 0 0 67
Na csá. Végre írt valaki. Az antennára van valami itinered? Majd felteszek rajzot az enyémről, meg képet. Hú nekem is be kéne kapcsolni egyszer... Mekkora fíling.:D
Előzmény: lzolee (66)
lzolee Creative Commons License 2014.05.09 0 0 66

Túl nagy mozgás nincs itt, de gondoltam mégis csak hozzászólok a témához. Jómagam sok évi pihentetés után ismét belevágtam a rádiózásba. Persze csak úgy "kocarádiósként" működök, nem örülnék a rengeteg munkával elkészített masinát egyszer csak a hatóság bezsákolná. 

 

Ez a hobby olyan, hogy akit egyszer megfogott a varázsa nem igazán tud szabadulni tőle. Régen is építettem készülékeket de azok csak többnyire egyszerűbb szerkezetek voltak. Az utolsó nagyobb project a Rádiótechnika évkönyvben bemutatott készülék volt, amit gondolom sokan után építettek. Nem volt rossz szerkezet, igaz megvoltak a maga fogyatékosságai de azért tette a dolgát. Sokáig használtam aztán valahogyan ráuntam és eltettem a szekrénybe. 

 

Ott pihent közel négy évig, aztán ismét kedvet kaptam annak kapcsán, hogy sikerült vennem egy RDS kódolót. Egyszerű kóder volt, nem is tudott pilotjel szinkronizációt, az RDS órajeléből állítottam elő a 38kHz-s kapcsolójeleket a sztereó kódernek. Működött de nem voltam elégedett vele, zajos volt az RDS jel nagyon hallatszott a hangszórókból, ha meg eltűntek a zajok az feliratok is követték a rádiókészüléken. A nagyfrekis modul se volt tökéletes, ment ugyan de nem volt PLL ami stabilan tartotta volna a beállított frekvencián. 

 

Ezért aztán úgy döntöttem, belevágok egy komolyabb készülék megépítésébe. A cél az volt, hogy gyakorlatilag mindent tudjon amire ez a technológia lehetőséget biztosít, nagyon stabil jó minőségű szerkezetet szerettem volna magamnak. Sajnos azt is be kellett látnom, hogy a rendelkezésemre álló eszközökkel nem tudom otthon ezeket elkészíteni. Ezért azt a megoldást választottam, hogy a modulok egy részét elkészíttetem szakemberekkel de az élesztést és az összeszerelést magam végzem el. El is kezdődött a dolog, egy nagyon lelkes és segítőkész csapat elkészítette a modulokat. Hamar be kellett látnom, hogy lelkesedésemnek csak anyagi lehetőségeim szabnak határt. Komoly modulok, bizony nem olcsók bele sem merek gondolni mennyit rá elköltöttem mire elkészült és összeállt a szerkezet. 

 

Szép lassan meg lett minden, jött a mechanikai kivitelezés. Az se volt egyszerűbb, mivel nagyon szépre és esztétikusra szerettem volna a megvalósítást ami bele illik látványvilágába a jelenlegi rendszerbe. Felkerestem egyik barátomat aki CNC gépen elkészítette az előlapot. Szálcsiszolt és eloxált előlapba belegravírozta a feliratokat, hihetetlen milyen szép lett a készülék. A modulok összeszerelése és kábelezése is jó elfoglaltságnak bizonyult, elmatekoztam vele mire összeállt a szerkezet. 

 

Lényeg az, hogy most kész és működik. 10W-t tud maximum, de úgy állítottam be, hogy 1W-nál több teljesítmény ne jöjjön ki semmi esetre se. A mindennapi használat során ennek is csak a töredékét használom ki, vettem egy Daiwa teljesítmény és SWR mérő műszert és a mutatói meg se mozdulnak annyira kicsi teljesítményen járatom a készüléket.  Arra amire szántam tökéletesen megfelelnek a miliwattok is...

 

Este megosztok néhány képet az építkezés folyamatáról és az elkészült adóról. 

 

Jelenleg az antenna építés folyik, már megvan minden hozzá a hétvégén talán az is elkészül.

datapop Creative Commons License 2014.04.21 0 0 65
Szasztok! Én kb. 12éve üzemeltettem itt pilisvörösváron egy kalózadót. Nagyon szép emlékeim vannak róla. Speed rádió volt a neve. Egy kb 1w os adóval, majd lett egy 5w os adóm és a régivel a haverom Dream rádió néven nyomta. Általában együt rádióztunk de volt amikor a gödi Camping rádióval és másokkal egy nagy kört alkotva vagy 10en beszéltünk az éteren. A nagy ötlet h rádiózzunk akkor jött mikor kb 15éve egy este befoktam valakit akik nagyon jól nyomták. Feltűnt h nincs reklám... Szóval király volt. Ők voltak a Magic rádió, még ilyen kis 1perces hangszignóm is van róluk kazettán. Visszatérve ránk, akkora rádiós bulikat nyomtunk hogy ihajj.
Palotabarát Creative Commons License 2013.07.23 0 0 64

Sziasztok, most olvastam egy, a kilencvenes években (1997-ben?) a XV. kerületben működő kalózrádióról, a TC-ről. Tudtok róla valamit? Esetleg, hogy ki csinálta? (Már elévült, úgyhogy gondolom nem veszélyes rá nézve). Szívesen felvenném vele a kapcsolatot, megírnám a történetét.

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.14 0 0 63

Hol?

Előzmény: radiofm (62)
radiofm Creative Commons License 2013.02.13 0 0 62

Júliusban szabad rádiós találkozó!

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.17 0 0 61

KH kalózkodást mennyi dő alatt tudnak bemérni?

H. Nándi Creative Commons License 2012.10.08 0 0 58

Érdekes?

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.16 0 0 57

Szólj, ha lesz rövidhullámú!

Előzmény: Törölt nick (56)
15-66 Creative Commons License 2012.02.11 0 0 54
Hello!
2011. nyarán Budapest 18.ker-ben RADIO WAVE néven fogtam adást pár napig az FM 98.6 MHZ-en! Ez lehetséges hogy egy kalózadó volt? Ha valaki tud róla valamit, írjon! Ja és egy hónappal később a 98.5-ön volt. Neten nem találtam róla semmi infót.
Köszi
Pasa64 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 51

Éledjen!

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.30 0 0 48

RH-s nincs?

Előzmény: Beus1969 (47)
Beus1969 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 47

Kedves rádiósok!

Kalózrádióm eladóvá vált :

gyárilag kivitelezett FM 40-160 DF URH Adó-velő 0979-177/1 Budapest Rádió technikai gyár Készítette.


Az ajánlatokat a következő mailre várom:

beus1969@citromail.hu

Pontosan nem tudom hogy milyen ez,mennyi az értéke,segitséget kérnék tőletek!??!

 

Előre is köszönöm,üdv.:Bea.

hambazar Creative Commons License 2011.02.05 0 0 46

Üdv! Jól működő, kisteljesítményű (400mW) fm adók (88-108mhz) eladóak, darabja 900 Ft. Hangkimenet jack csatlakozóval, 9V-os tápfesz, áramfelvétel 100  mA.

Pasa64 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 45
Lemaradtam... :(
zsofi.tatai Creative Commons License 2010.03.30 0 0 44
Sziasztok! Minden zenészt és zenét kedvelőt érintő szakmai kerekasztal-beszélgetés lesz a budapesti Tűzraktérben szerdán (március 31.) délután négytől. Az Artisjus, a szerzői jogok és a netes letöltések kerülnek fókuszba hazai kiadók, zenészek és jogvédők véleményének ütköztetésével.

A szakma érintetjeitől a közönség is kérdezhet, ingyenes regisztráció után bárki a helyszínen követheti a vitát. Jelentkezni az info@koncertblog.hu címen vagy a helyszínen lehet délután fél négytől, de később is csatlakozhattok. A beszélgetést élő közvetítésben is követhetitek, erről és a vitáról bővebben itt olvashattok: http://koncertblog.com/2010/03/26/kerekasztal-a-tuzrakterben-live/
Kawabiker Creative Commons License 2009.12.31 0 0 43
Tökéletesen müködik.

Nekem a 4066 elött csak passzív lrc tagok voltak szűrés,előkiemelés.
456khz am rádió kvarc szürüje volt berezgetve 7400val és leosztva jkflippfloppal meg ilyenekkel.
Előzmény: Cinege446 (41)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!