Keresés

Részletes keresés

GroundZero Creative Commons License 2001.06.12 0 0 35
Attis:

valami nem stimmel, mert a játék folyamán nem mész űrhajóval, talán a tengeren keltetek át a jégmobillal. Utána biza szarakodni kell kicsit, de azé végigjátszható :)))
Erről a buried in Time-ről nem tudok, viszont a Westend Media Marktban a héten megjelent jópár régebbi kalandjáték, eddig nem is hallottam róluk, és 3 rongyért árulják őket... Blue Ice, erre emléxem...

Druszám (count zero): Két eset lehetséges:

1.) elmész a Westend Multimédia nevezetű boltba, és megveszed a játékot. ehhez kapsz egy Rama II könyvet is, de ezexerint neked ez már nem annyira fontos.

2.) Elmész bármelyik nagyobb cd-boltba, és megveszed a Rama / Lighthouse duplapackot, amivel kapsz még egy elég kafa kalandjátékot (Lighthouse). ez másodkiadás, más baj nincs vele.

A játék kisrészt a Rendezvous with Rama, döntőrészt a Rama II, kisrészt a The Garden of Rama c. könyv alapján íródott, de a könyv ismerete sem nem rontja el az élvezetet, sem nem könnyíti meg túlságosan a végigjátszást, úgyhogy szuper!!!
(Hogy a negyedik rész, a Rama Revealed mennyire van a játékban jelen, azt nemtom, mert épp tegnap fejeztem, be a Garden-t :)))

Gr0

count_zero Creative Commons License 2001.06.11 0 0 34
Naaszongya...

Láttam a topicot, megtetszett a fíling. Elolvastam a könyvet, egész jó volt. Namármost. Honnan szerzem meg a játékot? :))

Tóth Attis Creative Commons License 2001.06.11 0 0 33
Szaisztok!

Anno RAMAval mi is játszottunk bátyámmal. Arra emlékszem, hoyg valami 16os számrendszert még megoldottunk, és átjutottunk valami nem tudom hova, valami űrhajóval, és ott valamilyért elakadtunk valahol....

:)

Viszont egyszer kipróbáltunk egy demot, valami Buried in Time-ot (The Journeyman Project 2.)
Tuti jól nézett ki, és tök érdekesnek tűnt..
Nincs meg valakinek véletlenül?? Készíthetnénk róla egy "biztonsági másolatot" ;)

Bye
Attis

GroundZero Creative Commons License 2001.06.11 0 0 32
Nekem ment. Mármint a WIN-es telepítés. Ja, az W95 volt... De elvileg 98-on is kéne mennie annak.

Nekem mindenesetre nem volt vele semmi gond. Neked, turpi? :)

Gr0

Előzmény: Hoogo (31)
Hoogo Creative Commons License 2001.06.10 0 0 31
Szia.

Megvettem a RAMA-t ( a Lighthouse-zal együtt).
És W98-ra nem sikerült telepítenem.
( a DOS-os telepítést még nem próbáltam )
Volt valakinek hasonló élménye?

Bye.

GroundZero Creative Commons License 2001.05.28 0 0 30
Tudtommal scak az első jelent meg magyarul (Rendezvous with Rama), a második (Rama II), harmadik (The Garden of Rama) és a negyedik (Rama Revealed) nem. De ez nem direkt info, cvsak mintha így rémlene. Én mindenesetre megtaláltam őket angolul, jobb is, ha nem ferdítenek bele nekem :)

Amúgy, turpi, milyen?

Gr0

( turpi ) Creative Commons License 2001.05.25 0 0 29
Kozben megoldodott.
Hany Rama konyv jelent meg magyarul? En az elsot olvastam, de akkor meg hire sem volt a jateknak.
Előzmény: GroundZero (28)
GroundZero Creative Commons License 2001.05.24 0 0 28
Hát, én nem értek a törött kardhoz, mindenesetre sok sikert hozzá :)

Gr0

( turpi ) Creative Commons License 2001.05.23 0 0 27
Megint nem ide tartozik de azért próbálkozom: Broken Sword 2-ben az istennek se akar Georgie elmenni Marseillesbe. Leitattam abszinttal a kritikust, felszedtem a Condoros cimket a galeria raktarabol es ennek ellenere semmi. Tobb leirasban olvastam, hogy miutan felszedtem a cimket beszeljek a muzeumigazgatoval, de az mindig aszongya "Go away". Sehol nincs Mars valasztasi lehetosegkent.

remelem tudtok segiteni
köszi
t

GroundZero Creative Commons License 2001.05.22 0 0 26
De, hogy végre a RAMA-ról is beszéljünk kicsit: a játék legvégén, a győzelem után, amikor Clarke beszél valami jó kis pátoszosat, valamiféle halvány utalást tesz a játék folytatására. Tud valaki valamit ezügyben???

Gr0

GroundZero Creative Commons License 2001.05.22 0 0 25
turpi, válasz-emil ment, elfelejtettem beleírni, de érdekelne az a cikk a Dementiáról, de nagyon!
Lassan olyan leszek, mint egy őrült rajongó, gyűjtök mindent, ami kapcsolatos vele :))) Találtam valakit (ld. Dementia-topik), aki majdnem eladta nekem az övét, de kiderült, hogy állítólag mind az 5 cd karcos és használhatatlan... Én még így is megvettem volna őket, de nem adta...

Gr0

Előzmény: ( turpi ) (22)
( turpi ) Creative Commons License 2001.05.22 0 0 24
Jah, es mindemellett nem tudom felinstallalni. Azt mondja a setup.exe hogy nem talal Clustereket az F es G meghatjo Clusters konyvtaraban.

Az F az egy Virtual CDrom drive a G pedig egy Sony 48X
A G-ben van a cd es ott van a clusters konyvtar...

nektek volt ilyen problema?

Előzmény: ( turpi ) (23)
( turpi ) Creative Commons License 2001.05.22 0 0 23
Megvettem a BS2-t...hat nem csodalom, hogy ilyen olcso...a dobozon feltuntetett magyar nyelvu utmutato egy darab kinyomtatott A4-es lap...cdnek meg csak egy muanyag tokja volt. Na mind1. A jatek a fontos.
Előzmény: ( turpi ) (21)
( turpi ) Creative Commons License 2001.05.21 0 0 22
GZ: A Dementiaról csak valami cikket tudnék prezentálni, Pc Guruból. Még nem is láttam a játékot sajna...
Előzmény: GroundZero (20)
( turpi ) Creative Commons License 2001.05.21 0 0 21
Válasz is :)

Lehet holnap elszambázom és megveszem a BS2-t...
Nem gond ha az elsővel nem játszottam? Élvezhető anélkül is?

Előzmény: GroundZero (20)
GroundZero Creative Commons License 2001.05.21 0 0 20
turpi, emil ment.
Előzmény: ( turpi ) (14)
( turpi ) Creative Commons License 2001.05.20 0 0 19
Nem vettem meg, mert nem volt ra penzem.

Meg mindig nem erdekel senkit az 11th Hourom? :) Ejnye

Amugy a BS2 Ezt vedd meg! -es volt.

A Shivers 2 milyen? Jo?

Kígyó Creative Commons License 2001.05.20 0 0 18
"Itt Fehervaron a Media Marktban 1490 a Broken Sword 2"

Ez furcsa, az "Ezt vedd meg" sorozat sztenderd ára 1999. Remélem megvetted a BS"-t, én minden percét élveztem.

Játékoldalak:

http://people.inf.elte.hu/adhof/

ez nagyon jó, vannak rajta linkek, képek, oda mész, ahova jólesik, csomó jó oldal.

K

Előzmény: ( turpi ) (17)
( turpi ) Creative Commons License 2001.05.19 0 0 17
Itt Fehervaron a Media Marktban 1490 a Broken Sword 2 es 2990 a Shivers 2: Harvest of Souls
( turpi ) Creative Commons License 2001.05.19 0 0 16
nincs ott kep. meg probalkozom a sierra oldalan, de az tegnap nem jott be.
Előzmény: Kígyó (15)
Kígyó Creative Commons License 2001.05.18 0 0 15
A magyar fordítások a játékdobozokon mindig siralmasak. Én nem tudok egyet se idézni, de olyasmik (alig Hunglish módon) mint "Te Most Belekerülhetsz Nagyon Sok Kalandba, Amiket Te Megoldhatsz" stb, értitek.
Ma voltam a Múzeum körúti Könyvudvar nevű boltban, Randevú a Rámával regény kapható leértékelve.
Turpi, képeket a Pierrot oldalán biztos találsz: www.privatemoon.com

K

Előzmény: GroundZero (12)
( turpi ) Creative Commons License 2001.05.18 0 0 14
Jah, mindemellett ezen eredeti 11th Hour jatekomat elcserelnem postai uton a kovetkezo programok egyikere (irott game eseten 2-re): Sanitarium, Rama, Shivers II, Broken Sword 2 vagy hasonlo logikai jatekra (inkabb 11th fele puzzleosra)

ha erdekel valakit lecci irjon emilt: vasn@kabel.datatrans.hu

sziasztok!
t

Előzmény: ( turpi ) (13)
( turpi ) Creative Commons License 2001.05.18 0 0 13
Talan egy kicsit idevag: Jatszott valaki a 11th Hour-al (vagy a 7th Guest-el)? A lentebb irtak alapjan fontolgatom, hogy beruhazok a Ramara. Nem kuldene nekem valaki kepet a jatekbol? Megis, hogy hogy nez ki.

A 11th Hourt meg ajanlom mindenkinek aki szereti a kellemes horrort, a borzongato zenet es a kemeny puzzleokat (na jo, nem egy europainak). En megvettem anno a Virgin Megastoreban kb 4000ert jo 3 eve.

Udv
t

GroundZero Creative Commons License 2001.05.18 0 0 12
It's all about maths... Ez jó :)))

Enemies: Media Marktban, igen, kapható, ha jól emléxem 3990.-. Külön viszont csak a RAMA-ra emléxem, de azt meg érdemesebb tán eredetiben venni pártíz méterrel odébb a WestEnd Multimédiában... A duplapacknak a hátulján olvastam a magyar fordítását az eredeti coverszövegnek.. hát.. .ez nem tudott angolul, az is tuti... Elég az első mondat: "... a vast alien spacecraft enters our solar system... magyarul: "Rengeteg idegen űrhajó lepi el a naprendszert...". szal, köbö ilyen szintű...
Amúgy jó, lenne, ha lenne külön Lighthouise, de asszem nincs...

Gr0

Kígyó Creative Commons License 2001.05.17 0 0 11
GroundZero,

"- elsősorban amerikaiaknak készült, tehát egy európai agynak korántsem végzetes kihívás :)"

Na igen, körbenéztem amerikai játékoldalakon, mit mondanak róla, és nagyon fikázták, mondván, "it's all about maths". Fájt nekik az a sok számrendszer.

Jéggé dermedt enemies:

West End, Media Markt. A dupla csomag kb. 5000 helyi egység. De azt hiszem, volt mind a kettő külön is.

K

Jéggé dermedt enemies Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10
Jujjjj :)

Hol láttad és mennyiért vesztegették??

Előzmény: Kígyó (7)
GroundZero Creative Commons License 2001.05.16 0 0 9
dekonnick,
én még csak a Garden közepén tartok, úgyhogy ezt a poénlelövést a myrmicatről meg a sessileről akár ki ios hagytam volna :(((
Mind1, nem tudhattad. Viszont sajna ki kell ábrándítsalak: nem láttam még magyarul a könyveket, csak angolul :(. Nekem viszont a második rész volt a Nagy Mű, ves meg, de az első részt nem is olvastam. A Rama II viszont... lenyűgözött!

Kígyó: legfeljebb annyit tudok írni, hogy nekem nagyon bejött ez a játék, amely nerm elsősorban az akciódús grafikai megoldásokban bővelkedik (jó a grafika, csak többnyire renderelt állóképekről, vagy valódi színészekkel felvett moviekról van szó), hanem a logikai feladványokban - elsősorban amerikaiaknak készült, tehát egy európai agynak korántsem végzetes kihívás :). Gyakorlatilag teljesen hiányzik belőle a harc/fegyverhasználat. Meghalni meg lehet, nem is egyszer, de harcolni nem.
Engem elsősorban a feeling, az idegen világ fogott meg. A könyvet csak utána olvastam el (a Lighthouse-os duplapackban asszem nincs benne), de elég más volt ahhoz, hogy élvezni tudjam. Valszín ez fordítva is igaz lett volna.

a Lighthouse-ról csak hallottam, nagyon dícsérték. Én sajna nem vettem meg, mert a RAMA-t mégeccer nem akarom megvásárolni, magában meg még nem láttam :(

Gr0

dekoninck Creative Commons License 2001.05.16 0 0 8
Atyaég, hol lehet kapni???????????????????????????????????? Én olvastam mind a 4 részét, sajnos az utolsó 3 magyarul nem jelent meg, és állat, az egyik legjobb sci-fi! Mennyibe kerül, hol, van-e még?
GroundZero, most olvastam a hozzászólásodat, a myrmicat és a "sessile" a 3-4- részben van csak... a másodikat akár ki is hagyhata volna Clarke, az igazi történet csak később kezdődik, de egyszerűen fenomenális!!!!!!!!!!!!!!! Magyarul van a 2.?
Kígyó Creative Commons License 2001.05.05 0 0 7
Szia,

éppen ma forgattam a kezemben a Ramát, és morfondíroztam, hogy megvegyem-e. Írjál valamit, amivel meggyőzöl! (A regényt nem olvastam.) Ja és egy dobozba van csomagolva a Lighthouse-zal, arról tudsz valamit? Szintén kalandjáték.

Köszi

K

Előzmény: GroundZero (4)
Holdwine The Real Creative Commons License 2001.04.23 0 0 6
Érdekesnek hangzik, de előbb Sanitarium :-)
Előzmény: GroundZero (5)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!