Keresés

Részletes keresés

bééla6 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 288

Köszi MidiTom!

Előzmény: MidiTom (287)
MidiTom Creative Commons License 2012.01.10 0 0 287

A hozzáadott manual tényleg ritka gagyi ilyen szempontból, mert egyrészt irgumurgumozik, hogy ne használjunk a specifikálttól eltérő adaptert, másrészt NEM specifikálja, hogy milyen adaptert kell használni hozzá.
A készülék ismeretében szerintem egy 600-800 mA-es tisztességesebb fajta tápnak jónak kell lennie, ügyelve a polaritásra, és arra, hogy a csatlakozó rendesen érintkezzen.

Előzmény: bééla6 (286)
bééla6 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 286

V egyezik ,de 1,7 A helyett Helló!

 

Lehet, hogy nem ebbe a rovatba tartozik, de megpróbálom:

KORG monotribe 6 elemmel műxik és még véletlenül sincs

seholt utalás, hogy pontosan milyen adapterrel lehet használni.

Kipróbáltam a miscrosampler adapterével (9V 1,7A), azzal megy.

Viszont, ilyen adaptert itthon nem láttam, de olyat sem, ami 

9V és pont 1,7 A-tud, viszont 9V-s 1000mA, 1500mA kapható.

KÉRDÉS: Számít-e, ha a 9V egyezik, de 1,7 A helyett csak

1000mA, vagy 1500mA- tud, befolyásolja-e, illetve

tönkrevágja-e a monotribe-ot?

 

Hálás köszönet, ha valaki válaszol!!! 

justin cognito Creative Commons License 2011.11.09 0 0 285

Koszonom mindkettotok valaszat

es az olvasnivalot a temaban

Előzmény: MidiTom (284)
MidiTom Creative Commons License 2011.11.09 0 0 284

Itt írtam néhány dolgot erről, különösen javaslom olvasásra a "Földhurok" c. bejegyzésbe belinkelt "Hobbyelektronika" cikket!

 

 

http://bitzenede.blog.hu/search?searchterm=f%C3%B6ldhurok&searchmode=OR&submit=Keres%C3%A9s

Előzmény: justin cognito (282)
PETYUS Creative Commons License 2011.11.09 0 0 283

> a szamitogep es a hd recorder is razott ha megerintettem

 

Védőföldelt elosztót kellene használni.

Előzmény: justin cognito (282)
justin cognito Creative Commons License 2011.11.09 0 0 282

Sziasztok !!

 

Lenne 1 kerdesem, par haverral kitalaltuk hogy osszedobjuk minden cuccunk ami van mert amugy is hasonlo stilusban probalkoztunk valami jo kis zenet osszehozni. De  mar a legelejen problemak adodtak :(  sajnos a szobaban csak 2 konektor van  es 14 dolgot szeretnenk bedugni (szinti,groovebox,sampler,pc,monitor,hangfal stb) 

persze sikerult is osszehozni a dolgot mindenfele elosztoval ,hosszabbitokkal   de  ez igy nagyon nem volt jo nem is eroltettuk sokaig pl a szamitogep es a hd recorder is razott ha megerintettem  a hangfalak zugtak 

azt szeretnem tudni tud e ajanlani valaki barmilyen megoldast erre  a problemara

ha valaki hasonlo cipoben jar vagy jart

 

Koszonom

 

 

bocs hogy nincs ekezet

 

zwl Creative Commons License 2010.03.12 0 0 281
Na ja! Nem mondtam, hogy a kapcsolóüzemű táp egy felsőközép-kategóriás laptophoz tartozott. Naggyából 90 és 100e Ft lehetett a Tescoban...
Előzmény: MidiTom (280)
MidiTom Creative Commons License 2010.03.11 0 0 280
A dolog nem ennyire egyszerű.
A ma divatos übergagyi kapcsolóüzemű hálózati adapterek egy része tartalmaz egy "érdekes" megoldást, ami földhurok szerű zavarokat generál. Próbálj meg bekötni egy hálózati leválasztó trafót (230 : 230) a notebook tápja elé! Nagy valószínűséggel ez megszűnteti a bajt.
Másrészt a profi USB-s vagy FW külső hangkártyáknál azért arra ügyelnek, hogy a belső táp nagyfrekis zavarai ellen, amik mindenképpen átkúsznak az USB vagy FW kábelen, a készülék kellően védett legyen. A belső hangchip meg amúgy sem jó semmire.
Előzmény: zwl (279)
zwl Creative Commons License 2010.03.11 0 0 279
Tom, a kapcsolóüzemű tápot azért írtam, mert nemrég egy olyan hangosítást csináltam, ahol a szokásos 19 V-os táppal hajtott laptop volt a soft-szinti és USB-s midi billentyűzettel dolgozott a billentyűs.

Ha bedugtuk a tápot, nem tudtam kiszűrni a búgást. Így kénytelen volt akkuról nyomni a koncertet, és azok alatt a számok között tölteni, amiben a másik billentyűzetet használta. Később beszéltem egy elektromérnökkel, aki felhomályosított arról, hogy a táp sajna beleszól a teljes alaplap tápellátásába, így a hangkártyáéba is.
Előzmény: MidiTom (277)
PETYUS Creative Commons License 2010.03.10 0 0 278
> Számítógépről rá lehet tenni az alapot és utána rá lehet énekelni?

Nem. Ezzel simán csak felvenni lehet, de azt korrekt minőségben.
Ha megvan az alap, akkor azt valami zajtalan eszközzel bejátszanám fejhallgatóba, a h2-vel meg felvenném a hangomat, aztán audacitytyel összeQtyulnám. De én ilyet nem szoktam csinálni, mert azt szeretem, ha az egész zene egyszerre születik meg.
Előzmény: Binghiman (276)
MidiTom Creative Commons License 2010.03.10 0 0 277
A búgásnak két oka lehet.
Az egyik, hogy túl közel vagy a monitorhoz és / vagy a géphez, és a mikrofon összeszedi a gép által kisugárzott bajokat. Vagy a vezetéke, mert ugye ha közvetlenül a hangkártya bemenetre van dugva a mikrofon, akkor bizonyosan aszimmetrikus kábelről van szó.
A másik lehetőség akkor jön be, hogy ha még valami más eszköz is rá van kötve a gépre (főleg notebookra), ami be van dugva a hálózatba. Például keverő, aktív hangfal, erősítő. Ilyenkor van a földhurok, amit célszerű megszüntetni.
Erről a dologról itt írtam pár szót, illetve belinkeltem egy eléggé alapos cikket a témáról:
http://bitzenede.blog.hu/2010/03/02/foldhurok

Előzmény: Binghiman (272)
Binghiman Creative Commons License 2010.03.10 0 0 276
Köszi a válaszokat.
És ez hogy működik PETYUS?
Mennyire jó a minősége?
Számítógépről rá lehet tenni az alapot és utána rá lehet énekelni?
PETYUS Creative Commons License 2010.03.09 0 0 275
Ha nem laptop, akkor is el lehet felejteni az alaplapi hangcuccot.
Előzmény: zwl (274)
zwl Creative Commons License 2010.03.09 0 0 274
Laptopról van szó? Mert ha igen, akkor az alaplapi hangkártyát felejtsd el. Az a probléma a laptopokkal, hogy a kapcsolóüzemű táp miatt csak akkumlátorral lehet használni normálisan. Nekem ez a tapasztalatom.
Előzmény: Binghiman (272)
PETYUS Creative Commons License 2010.03.09 0 0 273
Szerintem a számítógépet kellene eltüntetni, és helyette valami megfelelő eszközzel rögzíteni a hangot.
Nekem ilyen van, szerintem megfelel a célnak.
Előzmény: Binghiman (272)
Binghiman Creative Commons License 2010.03.09 0 0 272
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!
Meglévő zenei alapra, szeretnék énekelni, és ezt rögzíteni otthon jó minőségben. Próbáltam különböző hangrögzítőprogramokkal, de mindig volt egy búgó hang a rögzített szám alatt.
Mit kellene venni a számítógépbe, hogy eltűnjön a búgás vagy milyen egyéb megoldás van, ami nem túl drága?
Ha vennék bele 1 jobb hangkártyát megszűnne a búgás?
zwl Creative Commons License 2010.03.08 0 0 271
Mindenkinek köszönöm a segítséget! Megmentettetek egy harakiritől... :o)))
km86 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 270
Előzmény: zwl (266)
zwl Creative Commons License 2010.03.02 0 0 269
Tom,

Próbáltam belépni, nem engedett és jelezte, hogy nem vagyok regisztrálva, ami azért érdekes, mert már tárgyaltunka fórumotok emlékeim szerint, de lehet, hogy csak öregszem. Mindenesetre regisztrálni se engedett, mert az utolsó (megerősítő kódot) nem fogadja el, pedig egyértelműen olvasható és ugyanazt ütöm be. a 40. kísérlet után feladtam... :o)))
Előzmény: MidiTom (267)
zwl Creative Commons License 2010.03.02 0 0 268
Kösz! Megy a kérdés a Fórumotokon!
Előzmény: MidiTom (267)
MidiTom Creative Commons License 2010.03.01 0 0 267
Gyuri kollégám szokott ilyeneket forrasztgatni. Ha holnap felhívod, vagy feldobsz egy kérdést neki a fórumunkra, megmondja.
Előzmény: zwl (266)
zwl Creative Commons License 2010.03.01 0 0 266
Tudja valaki, hogy a TDIF kábelben (D-Sub 25 / D-Sub 25) van-e valami csel, vagy egyszerű szinkron kötés (1-es tűhöz az 1-es, 2-es a 2-eshez, ... 25-ös a 25-öshöz)?

Valszeg bénaságból, de az Istennek nem tudtam sehol megtalálni a neten a bekötését. Vagy csak nem látok a fáradtságtól...
sanya67 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 265
@Miditom!

Köszönöm a tanácsot amit edirol pcrm-50-el kacsolatban adtál.
Megrendeltem a Rolandnál, 1héten belül hozták a gumiérintkezőket (2.700.-) és 20perc alatt kicseréltem! :)
Közben a Microkorg helyett vettem egy Blofeldet.
Van mit molyolni vele....bugom még rendesen de elméletileg 2-3 héten belül jön az új javítócsomag amiben mindent megoldanak (remélem).

Egyébként nem tudja valaki hogyan lehet betölteni Blofeldbe a Q, Q+ és microQ hangokat?
jurij.es.a.szakkor Creative Commons License 2010.01.22 0 0 264
Miditom>> Esetleg az Alesis IO 26, bár az USB-s.


Az Alesis IO|26 FW400-as interfész.
Előzmény: MidiTom (260)
zwl Creative Commons License 2010.01.18 0 0 263
Thomannál még van, méghozzá egész jó áron. Gondolom sokáig már nem lesz, de most még van.

Egyébként használhatóság szempontjából van különbség?
Előzmény: MidiTom (262)
MidiTom Creative Commons License 2010.01.18 0 0 262
Azt már nem gyártják, csak az USB-s verziókat.
Előzmény: zwl (261)
zwl Creative Commons License 2010.01.17 0 0 261
Már eldöntöttem, hogy beszerzek erre az esetre egy Alesis Multimix 16 Firewire-t... Majdha lesz lé!
Előzmény: MidiTom (260)
MidiTom Creative Commons License 2010.01.16 0 0 260
Ha nekem kéne, akkor valszeg az RME digiface-t választanám. Vagy ott van az M-Audio Profire Lightbridge. Esetleg az Alesis IO 26, bár az USB-s. De ha tudja a géped a 2.0-át, akkor az se rossz.
Előzmény: zwl (259)
zwl Creative Commons License 2010.01.16 0 0 259
Hát ja. De hátha! Sajna csak olyan 8 csatornás előfokom van, aminek ADAT kimenete van. Na ezt meg csak a nagy studió számítógéphez tudom kötni, mert a laptopnak nem tudok ADAT bemenetet adni...Persze ha lenne valami PCMCIA ADAT/FW konverter amin át lehetne 8ch hangot küldeni...
Előzmény: MidiTom (258)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!