Keresés

Részletes keresés

team72 Creative Commons License 2015.12.23 0 0 100

A TAROT jelentéséről és a dualitásokról , link: http://www.tarot.72.sk/?m=C7

trigi0722 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 98
Szahali Creative Commons License 2009.09.11 0 0 97
Hát ezt sajnos nagyon úgy veszem hogy nem tudtok segíteni. ... :(
Szahali Creative Commons License 2008.03.27 0 0 96
Sziasztok!

Érdeklődnék hogy nem e tudna valaki segíeteni nekem. A Titkok Könyve Tarot-ot keresem már hosszú hosszú ideje.

Tudom ásom szerint egyszer jelent meg nyomtatásba azóta se. És álmaim vágya egy ilyen tarot!
Ha valaki tudja egy ilyen paklinak a holétét az létszives jelezze nékem! Sok mindent megadnék érte, azthiszem.

Köszönöm a figyelmet,
Szahlai
Agler Creative Commons License 2008.03.15 0 0 95

Szia Attis!

 

Köszi, közben megérdeklődtem máshonnan is a dolgot és azt a tanácsot kaptam, hogy inkább tisztítsam meg a szobát előtte is alaposan.

köszi még egyszer!

 

 

 

Előzmény: _attis (93)
Neira Creative Commons License 2008.03.14 0 0 94

Vadonatúj pakli Crowley Tarot eladó!

simon0829@t-online.hu

_attis Creative Commons License 2008.03.07 0 0 93
Szervusz!
Sejtem mire gondolsz. Olyan sűrű lesz a levegő, ha sok kirakás megy egymás után.
De ez negatív. Egyszerűen sok az energia.
:)
Előzmény: Agler (90)
Ildiki Creative Commons License 2008.03.01 0 0 92
Én már „láttalak" téged valahol... ;)
Előzmény: Thor (89)
bz01 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 91
Van egy tarot kártya szettem, hozzá való könyvvel az Alien tervezőjétől (H.R. Giger)
Szeretném eladni. Angol nyelven van.
Sosem használtam.

Itt meg lehet nézni a képeket:
http://www.thothweb.com/modules.php?

Ez Giger weboldalán van:
http://www.giger-art.com/giger-tarot.html

Ha érdekel valakit, e-mailben keressen:
z.barnakukácsanomabpponthu
Agler Creative Commons License 2008.01.11 0 0 90

Sziasztok!

Örülök, hogy találtam egy fórumot, ahol a Tarottal foglalkoznak nagy lelkesen:-)

Lassan több, mint 5 éve foglalkozom tarottal. Az első paklim Ludvig, a második, amit a mai napig használok Haindl. Amellett, hogy gyönyörűek a lapok, rengeteg szimbólum segíti, pontosítja a jelentést. Ebben a nehézsége is, mert bár nem most kezdtem, még bőven akad megfejtenivalóm:-)

Azonban felmerültek bennem kérdések az utóbbi időben. Nem tudom találkozott-e már bármelyikőtök azzal a jelenséggel, hogy a tarotozás után negatív energiákkal lesz tele a helyiség, ahol a lapokat vetettem. Szóval addig amíg meg nem tisztítom a teret ez a jelenség nem szűnik. Elképzelhető, hogy bevonzok valami negatívat ilyenkor? Húú, remélem értitek mit akarok kérdezni!

Pedig nálam ez egyfajta rituálé. Csak fehér gyertyával vagyok hajlandó kártyázni.

Szóval tudtok segíteni?

Thor Creative Commons License 2008.01.07 0 0 89
A Sóterben (Dessewffy u.) vannak tarot-kártyák, én ott vettem az enyémet, és úgy tudom, ha egyéb óhajod van, mint amit ott kapni lehet, be is szerzik neked.
Előzmény: James Hurley (85)
_attis Creative Commons License 2007.10.17 0 0 88
Nekem az Ancestral Path Tarot jött be leginkább. Pedig 9 féle van.
Láttad már?
Előzmény: James Hurley (87)
James Hurley Creative Commons License 2007.10.16 0 0 87
Köszi szépen az infót, bár sajna nem jártam a Paradigmánál sem sikerrel. Náluk sincs meg az általam keresett kártya. És nem is tudják beszerezni, pedig próbálták már párszor (más is kereste már). Egy svájci cégtől szerzik be termékeiket és eddig még az atlantisz tarotot egyszer sem küldték ki nekik. Ők is azt mondják h Mo-on nem lehet hozzájutni :-(
Előzmény: _attis (86)
_attis Creative Commons License 2007.10.04 0 0 86
Ha jól emlékszem a Paradigma hozza be Magyarországra a kártyákat.
De nem tudom az elérésüket.
Majd utánanézek.
Előzmény: James Hurley (85)
James Hurley Creative Commons License 2007.09.24 0 0 85

Sziasztok!

Még új vagyok itt. Szeretnék egy kis segítséget kérni. Tarot kártyát szeretnék venni, de amiket könyvesboltban lehet kapni nem tetszenek. Könyvben és neten viszont láttam egy Atlantiszos tarotot, de nekem úgy tűnik mintha ezt Magyarországon nem értékesítenék. Egyszerűen nem találok egy olyan magyar internetes oldalt ahonnan meg tudnám rendelni, vagy olyan boltot ahol meg tudnám vásárolni (elég gyér a kínálat). Ha valaki tud nekem segíteni, hogy honnan tudom beszerezni az említett kártyát, annak előre is köszönöm az infót.

_attis Creative Commons License 2007.09.09 0 0 84
Nem tudja betölteni a linket.
Előzmény: Airbus A380-800 (83)
Airbus A380-800 Creative Commons License 2006.09.29 0 0 83
Airbus A380-800 Creative Commons License 2006.09.29 0 0 82
Én naponta egyszer szoktam.


És mindig igazat mond.
Előzmény: _atti (81)
_atti Creative Commons License 2005.11.10 0 0 81
Meg azért is vigyázni kell a gyakori, fölösleges laphuzogatásokkal, mert függőséget okoz. Ha minden kis dologra egyből kártyát húzunk, akkor a döntési (és ezzel együtt a felelősségi) mechanizmusunkat átruházzuk a kártyára. Ez pedig nagy veszéllyekkel járhat. Leszokunk az önálló döntésről, sőt a kudarcokért a kártyát tehetjük felelőssé. Pedig mi döntöttünk úgy, hogy kártyával határozzuk meg a döntés kimenetelét.
:))
Előzmény: Halucska (80)
Halucska Creative Commons License 2005.11.10 0 0 80
Igaz, azt is jelenti. És pont ezért talán azt is, hogy nincs is sok értelme naponta húzgálni egy lapot, maximum azért, hogy az ember szokja, megjegyezze őket.
Előzmény: Rorimack (78)
Halucska Creative Commons License 2005.11.10 0 0 79
szia,
alsó szint=legalul.. :) ebben a kirakásban három sorba rakod a kártyákat, és a legalsó sorról írtam.
Előzmény: borborbála (75)
Rorimack Creative Commons License 2005.11.10 0 0 78
"Meg persze a napi kártyázásnál felmerül, hogy nyilván nem eget rengető dolgokat jelent valszeg az a lap az adott napra, mer az ember élete többnyire nem egy akciófilm, és így lehet hogy még nehezebb észrevenni, hogy mi volt az a kis egérpiszok a napban, ami."

Mondjuk ez azt is jelenti, hogyha minden kis egérpiszkot végignézünk, akkor csakazértis lesz jelentése a lapoknak.
Előzmény: Halucska (63)
borborbála Creative Commons License 2005.11.10 0 0 77

Szia!

Ideírok, mert nem Crowleyt vettem végül, nem is Rider-Waite-ot, hanem "pofára" beleszerettem az Old English-be :)

Sajnos nincs hozzá könyv, pedig kezdőknek azt javasolják.

 

A kis arkánumban nincsen a jelentés egészen világosan rárajzolva, de azt olvastam, ilyen volt a régi is, a Marseilles-i: pl a kardok ötösön volt öt kard, és kész. A jelentésüket pedig a számmisztika jelentései alapján kívülről kellett tudni.

 

Jóslásra én sem..annak értelmét se látom.

 

Valahol olvastam, hogy ez egy "meditációs segédeszköz" .. na ez a megfogalmazás tetszik.

 

 

 

Előzmény: _atti (76)
_atti Creative Commons License 2005.10.17 0 0 76
Szia! Üdvözöllek itt is!
Amiről beszélsz, az a jóslásoknál használatos. Szignifikáns hely az megjelölt, fontos, kiemelt helyet jelent.
De igazából én nem jóslásra szoktam használni a tarot-t.
Előzmény: borborbála (75)
borborbála Creative Commons License 2005.10.17 0 0 75

A kapcsolat-kirakásban meg főleg igaz hogy ha az alsó szinten jelenik meg udvari kártya (viselkedés a másikkal szemben, a tudatos/lelki hozzáállástól függetlenül), akkor valszeg nem személyt jelöl. Ha szignifikátornak jön ki udvari kártya, az is jelenthet bármit tulképpen, igazából mindig az összképtől függenek a részletek, van sok „szabály”, de egyik sem kötelező érvényű önmagában.

 

Ezek a fogalmak (amiket vastaggal írtam) mit jelentenek?

Előzmény: Halucska (51)
borborbála Creative Commons License 2005.10.17 0 0 74

Meg persze a napi kártyázásnál felmerül, hogy nyilván nem eget rengető dolgokat jelent valszeg az a lap az adott napra, mer az ember élete többnyire nem egy akciófilm, és így lehet hogy még nehezebb észrevenni, hogy mi volt az a kis egérpiszok a napban, ami.

 

 

Na, pont ezt kérdeztem az előbb a másikban Attitól.:)

Előzmény: Halucska (63)
_atti Creative Commons License 2005.10.06 0 0 73
Sziasztiok!
Én is egy Crowley tarot-val kezdtem úgy tíz éve. Nagyon jó, nagyon sok szimbólum van egy-egy képen. Néha túl sok is. Nagyon szeretem Osho Zen tarott-ját is. Nagyszerű, felülemelkedett képek vannak benne. Bár a hagyományos lap-értelmezések nehezen húzhatók rá. A kedvencem az Ancestral Path Tarot az udvari kártxák és a kisarkánum négy kultúrával van megjelenítve. A botok az afrikai, a kelyhek az európai, a kardok a japán, a korongok az északamerikai indán kultúra szimbólumaival jutnak kifejezésre. Könyvek közül Ziegler munkái segítettek a legtőbbet. Aleister Crowley: Toth könyve már bizonyos jártasságot feltételez a szimbólumok világában. A tarot megértése és használata mégis inkább bizonyos médiumitást feltételez. A kártyák alapértelmezését kisebb-nagyobb eltéréssel minden könyvben megtalálod. De azt, hogy annak az embernek, akkor abban az állapotában, abban a kirakásban, azon a helyen mint jelent, azt egyetelen könyv sem tudja megmondani. Vagy megkapod a kártyajelentések ismeretének adományát, vagy nem. Ha igen, szerencséd van(nem mindig), ha nem akkor nem. De még ekkor is tudod használni a kártyádat a könyv segítségével, de bonyolult kirakásokkal még ne kísérletezz.
Egyenlőre.
vörösrózsa Creative Commons License 2005.05.13 0 0 72

hello!

 

örülök hogy megtaláltam ezt az oldalt ahova olyanok irkálnak akik szintén foglalkoznak a kártyajóslással.

én nem tudom jó lenne e mint üzletet csinálni ezt az egész jóslálst.

régóta foglalkozom vele, meg családilag is bekodolt ez hogy játszogatunk a kártyával:-)

oké sokat olvastam a lapokról, a jelentésük a fejemben van de nem cska ettől függ

ne cska azzal foglalkozzatok mit jelentenek.az embert kell látni aki előtted ül és érezni a lapokat, nekem mindig érzések jönnek be vagy képek, és ezeket kell szavakban megfogalmaznom. szívből kell jósolni szerintem, és érdemes a szemét is nézni annak aki veled szemben ül szerintem.

mivel elvileg mindnekiben saját kérdéseire meg van a válasz, és a szemekből, megérzésekből képekből összeáll.

multkor úgy jártam hogy jósoltam egy fiúnak egy lányról kérdezgetett, egyszercska bevillant egy kis kép vagy filmecske, láttam a lányt meg őt éreztem mit éreznek.aztán jellemeztem és a lány tényleg oylan mint ahogy én láttam.

de néha van olyan hogy a lapok nem akrnak válaszolni, szerintem nem szabad mindig tudnunk a dolgokat előre.

viszont magamnak nem szertek és anynira nem is tudok jósolni, persze ha nagyon akarom megy.de valahogy nincs szükségem rá.úgy éstezsek mindet ahogy helyesnek látom ahogy érzem, a kártyák nem fognak befolyásolni és amúgy is érzem a dolgokat, hülyén hangzik ja de így van, ha meg valami nem úgy sikerül hát egye fene túlépek és kész, meg amúgy is csalódások kellenek.

de egy csomóan vannak akik jósoltatnak velem, szeretek nekik segíteni, jó érzés ezért csinálom, de aki rászokik arra hogy a kártyát jósoltat nem tudja abbahagyni és már mindent megkérdez, és aztán ujabb és ujabb emberek jönnek kipróbálják kíváncsiságból és ök is rászoknak.

nem tudom néha jó e ez így, de mivel meg is beszéljük a dologkat amik kijönnek, talán jól esik nekik hogy megbeszélhetik valakivel, a problémáik stb. talán segít nekik megismerni jobban önmagukat, akkor már megérte..............

Halucska Creative Commons License 2005.05.06 0 0 71
NEM botos udvari kártyák, hanem korongosak!
Előzmény: Halucska (70)
Halucska Creative Commons License 2005.05.06 0 0 70

Bocs, de ha szövegszerkesztőből copyzom be, akkor néha ez van, hiába állítom át a betűméretet..

 

Egyébként most kitaláltam, hogy statisztikát vezetek a kihúzott lapokból, és mondjuk kábé havonta megnézem, milyen típusú lapokba nyúlok bele általában. Szerintem érdekes dolgok látszanak belőle, onnan jött ez az ötlet, hogy valamelyik nap átnéztem a lapokat, és rácsodálkoztam egy csomóra, amikkel még soha nem találkoztam, ilyenek az ászok például, meg a botos udvari kártyák, éérdekes.. mondjuk tényleg nincs túl sok közöm a Föld elemhez, semmilyen általam valamennyire is ismert szempontból (asztrológia, ayurveda), tök érdekes, hogy így összefutnak a szálak.

Előzmény: Halucska (69)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!