Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.05.07 0 0 86
Se nem káros, se nem jó. Ez egy lehetőség pénzügyi befektetésre, spekulációra. Az alap jegybanki tevékenységbe már nem tartozik bele. Ha csak áll a pincében, az teljesen felesleges. Ha veszel, amikor olcsó, eladod amikor drága, akkor nyersz az üzleten.
Előzmény: Törölt nick (84)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.07 0 0 85

Eccer valahol lms írta, hogy a csatlakozás időpontjában, deviza tartalékot aranytartalékot és mindent, amúgy is oda kell adni a FED-nek.... Remélem jön és mégegyszer leírja itt is.

 

Előzmény: Törölt nick (84)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.07 0 0 84
Tehát te azt mondod, minden állam lökött, amely aranytartalékot tart, beleérte az Egyesült Államokat, egyedül Surányi látta helyesen, hogy gyorsan meg kell szabadulni tőle. Hm. Egyéni álláspont. S meg tudnád indokolni, miért káros, ha egy államnak van ilyenje s miért jó ha nincs?
Előzmény: Törölt nick (82)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.07 0 0 83

Nem beszélve arról, hogy a 2006-os ajró csatlakozást tekintve jó és szükséges lépés volt.

 

Előzmény: Törölt nick (82)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.07 0 0 82
Az arany fedezeti rendszer már pár éve megszünt. Már csak a lányok köldökében van rá szükség. :-)
Előzmény: Törölt nick (81)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.07 0 0 81
Surányi eladta a magyar aranytartalékot (Románia egy hét alatt annyit vásárolt, mi ami nekünk megmaradt, most harmincszor annyi aranyuk van mint nekünk). Az arany árfolyama azóta is meredeken emelkedik és ezt prognosztizálják a jövőre nézve is. Felelősségre vonják-e valaha Surányit a nemzetgazdaság rovására elkövetett súlyosan felelőtelen gazdálkodáésa miatt? (Jóhiszemű vagyok, nem kérdezem meg, hova lett az eladott aranyunkért kapott lé).
Előzmény: Bars (-)
Hy Creative Commons License 2001.09.25 0 0 80
A mi ép?
Hazudik.
Ha lenne ilyen ügy, már ormánypárt rég táncot járna Surányi fölött.
Ha nincs hír gyártsunk hamisat?
Előzmény: Bars (2)
jacksonhole Creative Commons License 2001.09.25 0 0 79
Lehet, hogy az inge alá dugva ki is vitt egy rudat:))
Aztán utána otthon jól megderiválta:)))
Előzmény: krz (78)
krz Creative Commons License 2001.09.25 0 0 78
lelki szemeim elott megjelent suranyi, amint az mnb pincejeben adam smith utmutatasa alapjan aranyrudakat derival osszeeskuveselmeletekbol:)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 77
Adam Smith nem nagyon foglalkozott ilyennel, de amit irtal, az meg csak nem is igaz.
Előzmény: HitetlenTamaska (73)
Bocicsoki Creative Commons License 2001.09.25 0 0 76
Hohó, én erősen kétlem, hogy Adam Smith olyan erősen matematizált volna, inkább logikai-verbális okfejtéssel dolgozott a skót felvilágosodás kiváló erkölcsfilozófusa, aki később mellesleg a közgazdaságtan atyjává avanzsált.
Előzmény: HitetlenTamaska (73)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2001.09.25 0 0 75
Mea culpa, a magasabb deriváltakat elfeljtettem, szoval olvtársak az első derivált eltünése bizony nem elégséges, attul még lehet inflexio is. :-(((
Előzmény: Jo Tunder (74)
Jo Tunder Creative Commons License 2001.09.25 0 0 74

lasd az x a harmadikon fuggvenyt a nullaban.
sorry, nem tudtam kihagyni :))

Előzmény: HitetlenTamaska (73)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2001.09.25 0 0 73
Amiben Adam Smith zseniálisan rájött arra, hogy egy differenciálható függvénynek lokális szélsőértéke van, ha az első deriválta nulla.
Előzmény: Sitting UBull (72)
Sitting UBull Creative Commons License 2001.09.25 0 0 72
Az a fő baj azzal, amit írtál, hogy kivétel nélkül minden keresk. ügyletre ráhúzható.

Nos, Adam Smith óta tudjuk, hogy az adásvétel lényege nem az, hogy az egyik hülyébb mint a másik (engedelmeddel mellőzöm a határhaszon fogalomkörének taglalását).

Előzmény: Bankár (69)
RadiX Creative Commons License 2001.09.25 0 0 71
A svájci jegybank jövő szeptemberig 283 tonna aranyat ad el

szeptember 25. 10:58

[MTI]

A Svájci Nemzeti Bank kedden közölte, hogy jövő szeptemberig további 283 tonna aranyat ad el, összesen 1300 tonnás értékesítési programja keretében. A túlzottnak tartott tartalék értékesítését tavaly májusban kezdték, és azóta 320 tonnát adtak el, kishíján 3,01 milliárd dollárért. Kedden 10.00-kor az arany unciánként 286,90 dollár volt Londonban, 2,10 dollárral olcsóbb, mint a hétfői záráskor.

Bocicsoki Creative Commons License 2001.01.28 0 0 70
Krz mar utalt erre ebben a topicban, globalis tendencia, hogy a jegybankok tevekenysege egyre inkabb "csak" a monetaris hatosag szigoruan vett jogositvanyaira szukul le. Emogott az az utobbi idoben uralkodo nezette valt kozgazdasagtani felfogas huzodik meg, hogy a jegybank a legtobbet a gazdasagi novekedesert es prosperitasert azzal teheti, ha hosszu tavon stabil es alacsony inflaciot er el. Emiatt egyre inkabb elfogadhatatlanabb a jegybankok minden mas jellegu tevekenysege, termeszetesen a spekulacios jellegu is. Egy ismert pelda a kozelmultbol a thaifoldi jegybank esete, amirol 1997 juniusaban egyik pillanatrol a masikra derult ki, hogy elbukta 1 milliard dollar hijan az orszag valutatartalekat, ami legalabbis megkonnyitette (vagy lehetove tette) a baht bedonteset (ne menjunk bele).
Szoval a jegybank csak ne spekulaljon nekem/nekunk semmifele aremelkedesekre, adja szepen el a monetaris funkciojat elvesztett aranykeszleteket ( az MNB dicseretesen koran megtette ezt, figyelem jelenlegi allas szerint szep nyereseggel!!), es dolgozzon azert, hogy majd mi azert izguljunk ev vegen,. hogy sikerult-e a jegybanknak 2% alatt tartania az inflacios ratat, vagy 2 tizeddel folecsuszott a disznaja :-)))
Előzmény: Bankár (65)
Bankár Creative Commons License 2001.01.28 0 0 69
Ezért írtam, hogy vagy a vevő vagy az eladó "hülye".

Bankár

Előzmény: jacksonhole (66)
manhattan Creative Commons License 2001.01.27 0 0 68
1990-91-ben az aranyat eladni- magyarul azonnali liquid forrásokhoz jutni- teljesen logikus lépés volt. Talán ha valaki emlékszik ebben az idöszakban omlott össze a magyar meg KGST gazdaság, miközben a kommunizmustól örökölt évi adósságtörlesztés 3 milliárd USD volt. Nem lehet ilyen helyzetben ülni az aranyon.

A jelenlegi helyzet nagyon érdekes. Hallottam futtából egy bennfenntestöl, miszerint az arany ára bármelyik pillanatban robbanhat. Ugyanis annyi fedezeti ügylet van rá kötve, ami messze túlszárnyal a megszokott szinten. Az arany jelenlegi piaci mennyisége, már régen alatta marad annak a megszokott rátának ami ilyen fedezeti ügyleteknél valóban fizikai szállitásra kerül. Azaz, ha valakik tényleg azért kötöttek fedezeti ügyleteket, mert a lejárat végén fizikai szállitást várnak, akkor csak felárral lehet beszerezni az aranyat. Ezzel beindul az árspirál. A bankok tudják ezt, de csinálják a boltot tovább.

manhattan Creative Commons License 2001.01.27 0 0 67
1990-91-ben az aranyat eladni- magyarul azonnali liquid forrásokhoz jutni- teljesen logikus lépés volt. Talán ha valaki emlékszik ebben az idöszakban omlott össze a magyar meg KGST gazdaság, miközben a kommunizmustól örökölt évi adósságtörlesztés 3 milliárd USD volt. Nem lehet ilyen helyzetben ülni az aranyon.

A jelenlegi helyzet nagyon érdekes. Hallottam futtából egy bennfenntestöl, miszerint az arany ára bármelyik pillanatban robbanhat. Ugyanis annyi fedezeti ügylet van rá kötve, ami messze túlszárnyal a megszokott szinten. Az arany jelenlegi piaci mennyisége, már régen alatta marad annak a megszokott rátának ami ilyen fedezeti ügyleteknél valóban fizikai szállitásra kerül. Azaz, ha valakik tényleg azért kötöttek fedezeti ügyleteket, mert a lejárat végén fizikai szállitást várnak, akkor csak felárral lehet beszerezni az aranyat. Ezzel beindul az árspirál. A bankok tudják ezt, de csinálják a boltot tovább.

jacksonhole Creative Commons License 2001.01.27 0 0 66
"1. Valaki vásárolja az eladott aranyat, ha jók az értesüléseim, akkor amerikai magánbankok veszik meg a jegybanki készleteket. Ha nekik megéri venni, akkor a jegybankoknak miért nem éri meg tartani? "
Ezt így is lehetne fogalmazni, hogy:(mondjuk én vagyok egy amerikai magánbank)
Valaki eladja a miáltalunk megvett aranyat. Ha ő inkább eladja, akkor mi miért veszünk?
Előzmény: Bankár (65)
Bankár Creative Commons License 2001.01.27 0 0 65
Tényleg nemzetközi tendencia, hogy a jegybankok eladják aranykészletüket. Miért zavar ez engem?

1. Valaki vásárolja az eladott aranyat, ha jók az értesüléseim, akkor amerikai magánbankok veszik meg a jegybanki készleteket. Ha nekik megéri venni, akkor a jegybankoknak miért nem éri meg tartani? Tőzsdei ügyletben az egyik "hülye" - vagy a vevő, vagy az eladó!

2. A feleségünk melyik kirakat előtt áll meg? A PC áramkör boltja előtt vagy az ékszerüzlet előtt?

3. Miért gondoljuk azt, hogy a mi modern világunk másképpen működik, mint korábban a neolitikumtól kezdve a 70-es évekig? Tízezer éven át az arany kincs volt az embereknek. Ez megváltozott volna szerintetek? Szerintem nem.

És még egy. Svájc valóban adott el aranyat - talán 500 tonnát a 2500-ból. Az USA is adott el - tán már csak 10000 tonnájuk van (már persze csak Fort Knox-ban, és nem a magánbankoknál). Nekünk mennyi volt, és mennyi maradt?

Bankár

jacksonhole Creative Commons License 2001.01.26 0 0 64
"Brókerkormány"
Nem én találtam ki, egy - egyébként általuk kinevezett - magasrangú apparatcsiktól hallottam először. (Nem azonos a másikkal, akit előbb idéztem.)
Előzmény: krz (63)
krz Creative Commons License 2001.01.26 0 0 63
ezt sikerult felfognom. a brokerkormanynak semmi sem draga kitet erdekelt volna.
Előzmény: jacksonhole (62)
jacksonhole Creative Commons License 2001.01.26 0 0 62
Parvenü.
(Sose elfogadott, csak itt van, de nem belsős.)
Magánbeszélgetés folytán hangza el.Nem sajtó.

De egyébként készüljenek az MNB-sek. Átszervezés "profi" által irányítva.( Sose dolgozott ilyen, vagy hasonló helyen, tehát nem zavarják a kötöttségek.)

Előzmény: krz (60)
Derek Creative Commons License 2001.01.26 0 0 61
"Ebből kiderül, hogy pl. 1 kg. PII-es processzor is többet ér. (Az más kérdés, hogy mennyire értéktartó.) "

Ha felutsz egy kemiai ,biokemiai katalogust ott szazaval talalsz anyagokat amelyek egy miligramja tobbszaz dollar.
Hackler laci

Előzmény: K.Trout (56)
krz Creative Commons License 2001.01.26 0 0 60
jhole, what?
Előzmény: jacksonhole (57)
Pásztörperc Creative Commons License 2001.01.26 0 0 59
Kedves totola!

Csak 1. kérdésednél maradva: (14) alatt olvasható hozzászólásomban megpróbáltam rávilágítani arra a tényre, hogy mostanság (min. középtávon, amíg Oroszo. és D-Afr. rendbe nem jön) az Au ára folyamatosan nyomott lesz. Köv.képp az járt a legjobban, aki a leghamarabb adott túl rajta.

Vélemény?

Előzmény: totola (52)
Bocicsoki Creative Commons License 2001.01.26 0 0 58
Engem inkabb arra emlekeztet ez a dolog, hogy nem kellene-e valamifajta atfogo kozgazdasagi oktatassal (altalanos iskolai kotelezo tantargy) jol nyakon onteni a magyar lakossagot. Oszt akkor mindenki egy kicsit tisztabban latna ilyen ugyekben (v.o. az 1998 juliusatol mukodo uj gazdasagi modell, vagyis a dinamikus es egyensulyorzo novekedes vajon tenyleg csak uj kormany beiktatasatol datalodik-e, es valoban ennek semmi koze nem lenne az 1995-os stabilizacios csomaghoz)
Előzmény: jacksonhole (57)
jacksonhole Creative Commons License 2001.01.26 0 0 57
Hát ez érdekes!
Miért pont az MNB úszná meg ezt az ámokfutást?
Ki úszta meg ?
Eddig Solt Pál az egyetlen, de ami késik nem múlik.
Az aranytéma le van szarva, nem az a lényege ennek, ebben igazad van.
Az, hogy ennek a brókerkormánynak semmi se drága, azt látni.
"Az, hogy mi lesz az MNB-vel? Kit érdekel? Nem a mi fiunk lesz odaküldve most se, hanem egy parvenü." (Idézet egy elvileg felelős FIDESZ-apparatcsiktól.)
Előzmény: Bocicsoki (55)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!