Keresés

Részletes keresés

OperaAmorale Creative Commons License 2013.05.03 0 0 124

Amorális opera és „balett-est“ az Átriumban

Gergye Krisztián rendhagyó premierre készül

 

 

Gergye Krisztián Társulata 2013. május 4-én, a Színházak Éjszakáján mutatja be új előadását az Átrium Film-Színházban. Az Opera Amorale című produkció az A(E) Bizottság zenéinek felhasználásával társadalmi és politikai (köz)életünk viszonyait boncolgatja, a kortárs tánc és opera összművészeti határterületén.

 

Gergye Krisztián (nem csak tánc) Társulata számára a 80-as évek népszerű underground együttese – az A(lbert) E(instein) Bizottság – olyan kulturális referenciát jelent, amely műfajtól függetlenül a művészet totális szabadságát példázza. Az adott társadalmi, politikai vagy kultúrpolitikai közegre reflektáló tartalmon túl az emberi identitás szélsőségeit vagy közhelyeit felmutató „szabadidő-zenei“ együttes két legendás LP kiadványa, a Kalandra fel! és a Jégkrémbalett mai napig érvényes életérzést és szellemi tartalmat közvetít. Az alkotók ezért minden túlzás nélküli maximális tisztelettel viszonyulnak az A.E. Bizottság 80-as években véghezvitt „szabadságharcához“, és kulturális örökségnek tekintik az általuk képviselt szabad szellemiséget.

 

Az Opera Amorale című produkció a kortárs opera és a kortárs balett műfajában, Bizottság-dalok felhasználásával készülő, egész estés, önálló színpadi mű. A társulat első bemutatója az évadban, amely magán viseli Gergye koreográfiáinak minden védjegyét: a műfaji határok átjárhatóságát, az abszurd történetiséget, a szélsőséges performativitást, a minőségi kísérletezést, az elmélyült  provokációt, a humort és iróniát.

 

Az élőzenés előadás zenei vezetője Philipp György, énekelnek: Dezső Sára, Mikecz Kornél, Murányi Márta, Szakács Ildikó és Varga Donát. Szalontay Tünde és Tárnok Marica színészként vesz részt a produkcióban, a táncosok között Lőrinc Katalint és a rendező-koreográfust, Gergye Krisztiánt is láthatjuk. „Meglepetésáldozatként“ a független színház melletti szerepvállallás jegyében minden alkalommal színpadra lép egy ismert és népszerű (kőszínházi) színész is.

 

„Az előadásban az A.E. Bizottság tánczenekar életben maradt tagjai nem vesznek részt, az előadásért semmiféle felelősséget nem vállalnak, csak örülnek valószínűen. (Lehet, hogy van, aki nem örül, viszont ez meg mindig így van, hogy semmi sincs, ami mindenkinek tetszik, de az is igaz, hogy mindenben lehet valami, ami valakinek tetszik!” – írja az előadás ajánlójában Wahorn András.

 

 

Bővebb információ: www.atriumfilmszinhaz.hu és www.gergye.org

 

break Creative Commons License 2011.11.18 0 0 122

Wahorn András, efZámbó István a A Bizottság Együttesbol beszelget oktober 23-arol az Opera Caféban

break Creative Commons License 2011.09.02 0 0 121

Kedves Barátaim!

 

Sajnálattal kell tudatnom Veletek, hogy a Műcsarnokban a Szeptember 3-án ”Sírba visztek, a Bizottság a Műcsarnokba megy” c. kiállításnak nem lesz nyilvános megnyitója. Az intézmény igazgatójának indoklása szerint helyhiány miatt lesz zártkörűen megtartva a megnyitó, Szeptember 2-án, este 8 órakor.

 

Szeretném ha tudnátok, gondolni fogok Rátok,hiányozni fogtok, és igérem mindanyiótokért eszek majd egy sajtos masnit.

Kérlek benneteket, majd azért gyertek el a kiállításra, hogy emlékezzetek azokra a szörnyű időkre, amikor annyian jöhettetek Bizottságra, amennyien csak befértetek.

 

Szomorúsággal teli izgalommal csókolok mindenkit:

 

Wahorn András

 

Forras

marcipannyuszi Creative Commons License 2011.08.07 0 0 119
break Creative Commons License 2011.03.10 0 0 118

 

Cenzúrával a sajtószabadságért?

  Reggeli posztunk lényege a Wahorn Andrással készült videó lett volna, de mire a tegnap írt bejegyzést publikáltuk, a felvételt eltávolította feltöltője a YouTuberól . A videót sajtoszabadsagert felhasználó töltötte fel a Sajtószabadság-tüntetések hivatalos[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

break Creative Commons License 2011.01.30 0 0 117

Gratulalok. Napra 10 evvel az eredeti uzenet utan valaszoltal ra. :-)

Előzmény: kozak26 (116)
kozak26 Creative Commons License 2011.01.30 0 0 116

Szia,

 

ugyan feltenni nem tudom sehova, viszont ha meg meg van a 32-es hsz-ben emlitett valogatas, szeretnek kerni belole egy peldanyt.

 

Koszi

 

Kozak

Előzmény: vurugya (114)
break Creative Commons License 2010.04.23 0 0 115
vurugya Creative Commons License 2010.04.04 0 0 114
Ajánlatom még mindig fennáll. Ha valakinek van olyan helye, ahol a netre feltenné, én ezeket a számokat elküldeném neki...
vrrrrrrrrr
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.07 0 0 111

Sziasztok.Zoé vagyok,képzőművésznő.Én németben nőttem fel,a "BIZOTTSÁG"zenéjét ezért a "hőskorban"nem ismertem.Hazatelepültem,akkor ef Zámbó nevét képei után ismertem csak,meg a Wahornét+Lacáét is.Apám,(aki szintén művész),megtudta Zámbóöcsike cimét. Irtam neki egy elvont levet.Erre ő egyszer csak váratlanul megjelent a megadott cimemen, &meghivott Szentendrére.

EKKOR-aa 90-es évek elején!-ismertem én meg a zenéjüket-a BIZOTTSÁGOT-mikor már nem voltak,csak a HAPPY DEAD BAND...de igy utólag is ALAP a számomra a zenéjük,filmjeik,stb.Öcsikével/efzámbó/máig tartom a kapcsolatot,azaz,hosszú szünet után ISMÉT összefutottunk egy kiállitásomon pár hónapja a Mucius-galériában...

Ime egy kép amit öcsike rajzolt anno nekem...

mammamija Creative Commons License 2006.06.24 0 0 110
Ó, istenem!
:((((
Előzmény: kábelbúvár (109)
kábelbúvár Creative Commons License 2006.06.20 0 0 109

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Szulovszky István Joni, "a Dunakanyar legjobb gitárosa", a Vajda Lajos Stúdió Zenei Szekciójának oszlopos tagja, a Világűrharmonikusok örökös közreműködője, a Happy Dead Band és a legendás Bizottság együttes egyik alapítója, szentendrei ős-zenész.

ORIGO

 

:((

code.No.001 Creative Commons License 2004.08.03 0 0 108

na ne

na ne

na ne izélj már...

break2 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 107

efZambo a Szodaban

 

kb 2-3 hete.

code.No.001 Creative Commons License 2004.07.31 0 0 106

asszem, az enyém... hahha... :-)

 

amúgy...

meghoztam a sarat...

pOtrOhOs Creative Commons License 2004.07.31 0 0 105

maszületett bárááány?! 8)

találtam 1 tizest! hehe!

Előzmény: code.No.001 (104)
code.No.001 Creative Commons License 2004.07.31 0 0 104

persze kihagytam az "a" betűt...

 

 

maszületett bárány
code.No.001 Creative Commons License 2004.07.31 0 0 103

Inkaszámtan...

Hátrláttam...

Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2004.06.27 0 0 102
Örület ez a lakótelep, ahol lakom veled!
break2 Creative Commons License 2004.05.01 0 0 101
Ezt (gurulj le) a DVD-t latta valaki? Milyen az az 1 Bizottsag szam rajta (Na ne hülyéskedj)?

zsosz Creative Commons License 2004.01.11 0 0 100
jelezd majd itt! kösz előre!
Előzmény: Skinner_ (98)
break2 Creative Commons License 2004.01.08 0 0 99
drukkolunk neked.

A (vizsga)Bizottsag ulesezik. :-)

Előzmény: Skinner_ (98)
Skinner_ Creative Commons License 2004.01.08 0 0 98
Köszi mindkettőtöknek, ha sikeresen letettem az összes vizsgám, felteszem a cuccot, szeretném közkinccsé tenni vurugya hihetetlen mp3-gyűjteményét...

S.

Előzmény: mángorló (97)
mángorló Creative Commons License 2004.01.04 0 0 97
én kapásból 3 ilyen helyet tudok mondani, magánba megírom címeket
break2 Creative Commons License 2004.01.04 0 0 96
email ment.
Előzmény: Skinner_ (95)
Skinner_ Creative Commons License 2004.01.04 0 0 95
Nem, mert nincs hová. Ha valaki tud olyan ftp-szervert, ahová fel lehetne tenni őket, szóljon.

S.

Előzmény: zsosz (94)
zsosz Creative Commons License 2004.01.01 0 0 94
végül nem kerültek ezek fel valahova?
Előzmény: vurugya (32)
break2 Creative Commons License 2003.09.05 0 0 93
Oktober 24

20.30
Villanások... filmfesztivál:
Wahorn András
Örökmozgó Filmmúzeum

Forras

Előzmény: pOtrOhOs (92)
pOtrOhOs Creative Commons License 2003.09.04 0 0 92
fantáziapanaszlakat...
s boldogan élnek, ha megnem haltak.
Előzmény: Mustársárga Porrongy (91)
Mustársárga Porrongy Creative Commons License 2003.08.16 0 0 91
Vajon mi van velük?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!