Keresés

Részletes keresés

Pirimidin76 Creative Commons License 2005.12.16 0 0 36
ja, sajnos átmegy rajta majd az elkerülő:((
Előzmény: dejo (35)
dejo Creative Commons License 2005.12.15 0 0 35
Majd "elsivatagosodik" az is!
Előzmény: Pirimidin76 (32)
dejo Creative Commons License 2005.12.15 0 0 34
Oros és Sóstóhegy, mint felkapott falusias környezetű városi lakóhely a topik témája.
Persze nem gond, hogy neked tetszik Sóstófürdő mint pihenő- és szórakozóhely! :-{)E
Előzmény: végállomás (33)
végállomás Creative Commons License 2005.12.15 0 0 33
Nekem a Sóstó teszik.

Ott voltam egy érettségi találkozón.
42 éves érettségi talin.

Fel van újjítva.

A Krúdi szálló vagy hogy hívják, a kisvasút az erdő mind szépek.
Az árak nagyon barátiak voltak.

Gyerekkoromból a Sóstói kilátóra is emlékszem.
Pirimidin76 Creative Commons License 2005.12.14 0 0 32
A kánaán: Nyírszőlős!!!
Előzmény: csitti (31)
csitti Creative Commons License 2004.12.17 0 0 31
csak úgy lazán kihúztam magam (negyveegyesileg, derekailag)

Debreceni út: szűkvágású cserkészösvény!
S.T.Dombocska: napi 2xi káosszal vegyített körforgalmasított izé!
Tokaji (EU Registered Tarede Mark) strasse: KÁOSZ!
többi: kaka!
OROS: KÁNAÁN, KÁNAÁN, KÁNAÁN, KÁNAÁN,

üdv: Csitti
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.24 0 0 30
Sóstóhegy számomra szimpatikusabb, mint Oros. Teszem ezt a hozzászólást hatalmas

elfogultsággal. Szubjektíven megélt kellemes percek, órák kötnek oda... Elfogadható érv

Oros - Sóstóhegy PROésKONTRA kérdésben? :)

Don Valentino Creative Commons License 2004.06.08 0 0 29
Ezeken a teruleteken kb mennyi az epitesi telekar/negyzetmeter?
Papci Creative Commons License 2004.04.01 0 0 28
Majd ha beepul a volt csirketelep es arrafele megy el az uj utca is akkor lesz ott forgalom annak rendje szerint
Előzmény: tutti66 (27)
tutti66 Creative Commons License 2004.03.29 0 0 27
Én Sóstóhegyi vagyok :) Szerintem jó hely, főleg amióta bezárták a csirketelepet! Remélem soha nem nyitják ki ;) A városból hazafelé el lehet nézegetni a frissen épült házikókat, tavaly kinyitott a Tüskevár, ami a horgászás mellett sok minden más kikapcsolódásra használható :) Bár a Csaba utcát még mindig nem csinálták meg normálisan.. de hát örüljünk annak ami van :)
csitti Creative Commons License 2003.09.02 0 0 26
Jól van na, egye fene: van Sóstóhegynek pár olyan utcája (azért nem sok), ami kimondottan kellemes látvány egy arra bóklászó másuttlakó szemének is. A Muskotályosra és közvetlen környékére gondoltam.
Előzmény: vastag_r (25)
vastag_r Creative Commons License 2003.08.26 0 0 25

Sóstóhegy

:)
mert: ott laktam, ott vannak/voltak ismerőseim, barátaim.

És ismerem Orost is, össze tudom hasonlítani a kettőt. Ott is jópár ismerősöm van/volt.
Természetesen aki orosi, annak inkább Oros.

A hazajutásról annyit, hogy valóban több mint 30 perc a végállomástól Sóstóhegy (végállomás), de maga a környék szerintem sokkal barátságosabb.
Ha kedved szottyan elsétálhatsz a tóhoz, ami szerintem nem csak Sóstó, illetve Nyíregyháza ismérve. Meglepően sokan ismerik az ország más területein. (Nem a balatoni Sóstóról szólok :) )
A bekötőút óta pedig nem kell 4-szer átlépnie a busznak sem a sorompókon. (ez országos szinten is eléggé durva 1 település viszonylatában!)

csitti Creative Commons License 2003.08.10 0 0 24
Papci

Boldogult négy évvel ezelőtt elkezdtünk kimenni a belvárosból (Sólyom utcai új t.ház!) családi házikóba. Első felderítendő kör (Körúton belüli,
totál komfort, vadi új, min 4 szoba/300 nöl, max kevés pénz) befuccsolt, bár a Virág utca környéke valamint a Honvéd utca/Malomkert bevehetőnek tünt. Himes elérhetetlen, a Kertváros nem volt vonzó. Maradt Sóstó (-fürdő és -hegy) meg Oros.
Szempontjaink: kész családi házat keresünk, köves út(!!!), összközmű(!!!), 800-1200 m2 telek, kelet(utcafront)-nyugati fekvés(!!!), max 20 év, min négy szoba, garázs, pince, összkomfort, meg persze az elérhető ár Ilyen jellegű házikó százszámra terem Sóstón is meg másutt is. Egyet ki is böktünk Sóstóhegyen, le is foglalóztuk, majd szerencsés kimenetelű vitatkozás után sikeresen visszaszereztük a foglalót (nagy rakás nem bevallott teher). Szintén Sóstóhegyen megalkudtunk egy másik házikóra, ám azt a tulajok nem igazán akarták eladni (ilyen is van: hirdetek, alkudozom, majd vissza az egész). Nagyjábó fél év telt el így házkeresgélésel, amikor kezdhettük az egészet elölről (keresési
technológia ismertetése máskor). Sóstófürdő és Sóstóhegy átfésülése még néhányszor. Ezt követte Oros terület szétszabdalása: Ami Oroson kizáró
ok volt (négy évvel ezelőtt!!!): 41-től jobbra történő elterülés (kocsival való kihajtás reggel lehetetlen), Bodrogi utcától "központibb" fekvés.

Maradt: "Nyíregyháza-Oros közti"-ként hirdetett földutas terület. Akkor ezt a részt be sem jártuk. Hatalmas tévedés volt: azokon a földutas nemisutcákon pazar kispaloták épültek!!! Ezen kívül a Kezdő utcától Friss-Élet-Meggyes utcákon keresztül a Bodrogi utcával bezárólagos terület.

Folyt.köv...

jacking Creative Commons License 2001.03.23 0 0 23
Van itt valaki, aki a Törpe utcán lakik? Azt hallottam, hogy ott patkányok mászkálnak a hátsó kertekben. Ha ez igaz, akkor elég kellemes lehet az a környék.
_LaJoS_ Creative Commons License 2001.03.22 0 0 22
Na, azért a tavalyi árvízkor volt akkora a patak, hogy olyannak még nem láttam. A Gém utcai hídnál kb. fél-háromnegyed méter hiányzott, hogy ki ne öntsön. Tudom-tudom, az sok, de az átlagvízszint kb. két méterrel szokott alatta lenni. (mondjuk azért nem kellett tőle félni)
Előzmény: Don Valentino (15)
csitti Creative Commons License 2001.03.22 0 0 21
Ha valaki a Baumax mögötti területen 5-6 millkáért vesz telket, felépíti rajta a tökéletesen vízszigetelt kacsalábon forgó villáját, az gondoskodjon tisztességes talajfeltöltésről is. Az fog győzni, aki fél méterrel magasabbra duzzasztja a kertjét, mint a szomszédai. Ilyen "magas fennsíkos" kerteket az örökösföldi Sárvárosban is látni szép számmal.
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.22 0 0 20
Teljesen igazad van. Bár töltik felfelé erősen a területet. Na, de végső soron az a rész egy kis nádas, mit ne mondjak nekem gyermekként bizonyos Marci horgászó helyet jelentette. És mint az idén is láttuk, ott a víz az úr.

Amúgy a rendezési terv szerint a BAUMAX mögül indítva az építkezést, parcellázást szépen el fognak jutni folyamatosan Sóstóhegyig. Valami szép kis kertváros lesz.

Előzmény: jacking (19)
jacking Creative Commons License 2001.03.22 0 0 19
Sziasztok! Üdvözlök minden városrész-elkötelezettet. Nekem erről a témáról az a véleményem, hogy teljesen felesleges bármelyik mellett is érvelni. Mindenkinek mások az igényei és ehhez igazítja a választását. Vagy választ és utána megmagyarázza, hogy miért az a legjobb. Én is minden részt megnéztem, mielőtt telket vásároltunk, aztán döntöttem, és utána már nagyon jól el tudtam mondani, hogy miért amellett a városrész mellett döntöttem.
Viszont láttátok azokat az őrülteket, akik a Baumax háta mögötti mocsaras területen építkeznek, vagy fognak építkezni. Ez a tiszta sznobizmus. Csak azért ott (igen drágán), mert az az isteni Korányi-villatelephez tartozik. Aztán majd áll a víz a pincéjükben, és megeszik őket a szúnyogok, patkányok és egyéb barátságos állatok. Persze, ahogy az elején mondtam, ez az ő választásuk. Összegzésül: Hajrá mindenki, csak érezze magát jól ott ahol van.
tepoe Creative Commons License 2001.03.22 0 0 18
Nem csak az a rész ilyen. Az InterSpar építésekor is folyamatosan szivattyúzták a vizet a földből heteken keresztül. Úgyhogy azért annyira nem rózsás a helyzet ezen a téren (sem).
Előzmény: csitti (17)
csitti Creative Commons License 2001.03.22 0 0 17
Nyári zápor talán nem veszélyes, de pár nap kiadós tavaszi/őszi eső okozhat meglepetést! A 41-es út mellett ilyenkor tisztességesen megtelik a vizesárok. Tragikomikus: többször láttam már arrafelé az esti órákban kocsiajtókilincsig vízben parkoló autót. Szerencsétlen külföldi, vagy vidéki diszkósöfőr le akart parkolni, és nem látta a vízzel megtelt árkot!
Mellesleg a 41-es és a 4-es közti terület nem is olyan réges (gyakran most is!) mocsaras-lápos terület volt és a lecsapolása nem sikerült tökéletesen. A talajvíz nem tud elszivárogni és az elevezetésre sincs elég csatorna.
Előzmény: tepoe (16)
tepoe Creative Commons License 2001.03.22 0 0 16
Valami nyári zápor azért elöntötte tavalyelőtt a pincéket. Szóval éberség. Meg még A MIR is rázuhanhat a hídra az Arany Janin. :)
Előzmény: Don Valentino (15)
Don Valentino Creative Commons License 2001.03.22 0 0 15
En azt hittem egy nyiregyi - barmi tortenjek is korulottunk - biztonsagban van az arvizektol.

Az Erpatak meg soha nem ontott ki. Bar mondjuk erdekes lenne latni, ahogy elsopri az Arany Janin a hidat...

Előzmény: csitti (13)
tepoe Creative Commons License 2001.03.21 0 0 14
Őszintén szólva ehhez nem értek, de ha kell, megkérdek egy szakembert. Viszont addig is maximális erkölcsi támogatások a tiéd a vízzel szemben.
Előzmény: csitti (13)
csitti Creative Commons License 2001.03.21 0 0 13
A múlt héten elkezdett szivárogni a talajvíz a pincémben (Oroson). Mivel szigeteljek?
csitti Creative Commons License 2001.02.08 0 0 12
Oroson tegnap este két órás áramszünet volt.
Vesszen a TITÁSZ.
Ilyenkor nagyon nem szeretem Orost.
Don Valentino Creative Commons License 2001.02.07 0 0 11
Eljen Oros! Es NyirYork minden peremterulete!
Előzmény: csitti (10)
csitti Creative Commons License 2001.02.06 0 0 10
Most, hogy a Moha utca és környéke is beépíthető terület lett, no meg hogy a 41-es 2x2 sávossá bővül, Oros alaposan fel fog értékelődni. Az ingatlan árak mintha már megmozdultak volna...
Don Valentino Creative Commons License 2001.01.23 0 0 9
Eljen a Jozsavaros!
wamzer Creative Commons License 2001.01.23 0 0 8
Szerintem a problema meglehetosen komplex. Egy nyugalomra vagyo csaladnak, es egy inkabb a bohem elet fele hajlo csoro diaknak masok az igenyei, pl szempont az is, gyalog hany perc a Jero. Ebbol a szempontbol Sostohegy absz. nem rulez, u.i. egyszer gylogotam haza onnan, harom kemeny oraba telt. (enyire nem szoktam mazohista leni, de ez szerenadkor volt, es ezt direkt kitalaltuk elore, hogy majd igy jovunk haza.)

Szoval szerintem egyik sem rulez, legalabbis meg most, vagy ha lesz pizem taxira.

De talan Sostohegy a szimpatikusabb.

Don Valentino Creative Commons License 2001.01.23 0 0 7
Vagy egy Josavaros proeskontra Orokosfold. Micsoda veres frocskoles lenne...
Előzmény: tepoe (6)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!