Keresés

Részletes keresés

Ordas Creative Commons License 2018.05.20 0 0 506

Ami apósa (nagyapám) ötlete volt :) Én sokszor voltam kint kölyökként

Előzmény: goalkeeper1 (491)
Ordas Creative Commons License 2018.05.20 0 0 505

Hm.. soproni postaforgalmi? Én a budapestiről tudok, hogy voltak közös nyaralások. Nem csak a diákok ismerkedtek :)

Előzmény: pepe_pepe (498)
cucu Creative Commons License 2018.05.20 0 0 504

Mit húztál töriből?

Előzmény: Alexfux (502)
cucu Creative Commons License 2018.05.20 0 0 503

Dr. Posta Gyuláné, Márta néni. Előző házasságából pedig Dr. Ottokárné...

 

Gíró-Szász Lászlóné pediglen Magdi néni. Ő volt a tanárnő kérem...:) és milyen igaza volt!

Előzmény: Alexfux (502)
Alexfux Creative Commons License 2018.05.20 0 0 502

Márta volt a Postáné? :-) Nem emlékeztem a keresztnevére, talán nem is tudtam. Nekünk csak Postáné volt.

 

Történelem érettségin az utolsó "mentő+ kérdése az volt, hogy "Alex miért zöld az arca?" :-)

 

Nekem a Márta mindig a Gíró-Szász tanárnő marad. :-)

 

 

Előzmény: cucu (501)
cucu Creative Commons License 2018.05.20 0 0 501

Korábban már írtam itt, hogy nekem személy szerint nagyon jó tapasztalatom van Márta nénit illetően! Pedagógus volt ízig-vérig, miközben emberségből is kitett magáért!

Nyugodjon ő is békében!

 

Sőt, az igazgatóról, Kecskeméthy Emilről is csak jót tudok mondani!

Előzmény: Vajk (495)
cucu Creative Commons License 2018.05.20 0 0 500

A fénykép pontosan illusztrálja a jellemét! A mindenre figyelő, állandóan gyanakvó, az emberek fölött elsuhanó, semmiben és senkiben sem bízó tekintete a mai napig előttem van....

pepe_pepe Creative Commons License 2018.05.20 0 0 499

voltunk = voltak

Előzmény: pepe_pepe (498)
pepe_pepe Creative Commons License 2018.05.20 0 0 498

Illetve szántódi ...

A legszebb csajos élményei fűződnek hozzá :-), mert ugye az volt a Postás-tábor, s részben mi, részben pedig a Soproni postaforgalmista csajok voltunk ott, mindig egyidőben :-) (sóóóóhaj)

Előzmény: pepe_pepe (496)
cucu Creative Commons License 2018.05.20 0 0 497

Azt tudom, hogy nem csípték egymást.

Előzmény: Vajk (495)
pepe_pepe Creative Commons License 2018.05.20 0 0 496

Nem hinnem hogy "Kúró" besúgó volt, de o vitte a Kisz, meg pártvonalat, abban nem volt titok.

Akkor meg volt ifjugarda is a suliban, meg a foldvari taborban "kotelezoen letudando" kisz-foglalkozas.

Előzmény: pepe_pepe (493)
Vajk Creative Commons License 2018.05.20 0 0 495

Az a Postáné volt..:)

Előzmény: cucu (492)
pepe_pepe Creative Commons License 2018.05.20 0 0 494

Egyebkent o volt (kepreszlet a szalagavatonkrol)

 

 

 

 

pepe_pepe Creative Commons License 2018.05.20 0 0 493

Ezen nem volt mit suttogni. Akkor meg nem kellett suttogni. Egyebkent oroszt is tanitott, nem csak torit.

Előzmény: cucu (492)
cucu Creative Commons License 2018.05.20 0 0 492

Valóban azt suttogták róla, hogy pártvonalon működik.

Ma úgy mondjuk, hogy besúgó volt.

Előzmény: goalkeeper1 (490)
goalkeeper1 Creative Commons License 2018.05.20 0 0 491

Egyszer majdnem elvitt a Népstadionba valami válogatott meccsre, ö kezelte a villanyújságot.

Előzmény: Ordas (477)
goalkeeper1 Creative Commons License 2018.05.20 0 0 490

A Kurinyecz pártösszekötő volt a suliban a töri csak alibi volt.

Előzmény: Synchronized (486)
cucu Creative Commons License 2018.05.20 0 0 489

De van. De ide nem teszem fel...

 

Köpcös, de erős testalkatú ember volt, fehér köpenyben járt és állítólag oroszt tanított nekünk. 

Előzmény: Synchronized (488)
Synchronized Creative Commons License 2018.05.19 0 0 488

Nincs vmi tabló, ahol meg lehet őt nézni? :) puskas.hu archív részénél csomó tabló fel volt töltve, lefényképezve. 

Előzmény: cucu (487)
cucu Creative Commons License 2018.05.19 0 0 487

Örülhetsz neki, hogy addigra már nem "tanított"...

Előzmény: Synchronized (486)
Synchronized Creative Commons License 2018.05.19 0 0 486

"Én nem emlékszem olyan tanárra, akit egyöntetűen utáltunk volna."

Bár én később végeztem, mint te, ugyanezt tudom mondani. Mi inkább tantárgyakat utáltunk, ld. lejjebb említett elektro. Ott se Nagy József személyével volt igazán bajunk, vagy hogy szemétkedett volna, egyszerűen túl nehéznek ítéltük (persze voltak kivételek, de kevés).

Persze stresszes pillanatok bőven voltak (fizika :D), meg nyilván voltak olyan esetek is, amikor valaki úgy érezte, hogy méltánytalanul kapott rosszabb jegyet, de 4-5 év alatt ez sztem elkerülhetetlen. 

Az viszont biztos, hogy még ha voltak rosszabb időszakok is, azt sosem éreztem egyik tanárral kapcsolatban sem, hogy semmi keresnivalója az iskolában. Nem tettük fel a kérdést magunknak, hogy "Ez mégis mi a francnak van itt? Hogyhogy taníthat?". Azért is érdekes ez, mert a főiskolán viszont nagyon is volt ilyen. Ott többször belefutottunk olyan tanárba, aki:

1. Érezhetően nem értette, amit tanít

2. Inkorrekt volt, szemétkedett a diákokkal, ha lehet, direkt megalázott másokat

3. Abszolút leszarta az egészet, csak túl akart lenni rajta

4. Totálisan véletlenszerű osztályzás (ez is megtörtént velem - 2 teljesen ua. ZH-ra teljesen más jegyek)

 

Volt egy faszi, aki olyat tanított, amihez tényleg nem értett, csak valamiért ráerőltették és elvállalta (felolvasta az anyagot az órán, plusz totál baromságokat mondott mellé). Egy másik a ZH-kat nem volt hajlandó kiosztani. Amikor valaki mondta, hogy "Tanúr úr, megnézném a ZH-t, hogy miben hibáztam", akkor cinikusan elintézte annyival, hogy "hát megmondom én maguknak, mit rontottak el..." és említett 1-2 típus hibát. De kiadni nem volt hajlandó, nem is volt nála! Elvileg ilyet nem is tehetett volna.

 

Lejjebb említették a Kurinyecz nevű embert, nálunk ilyen nem volt :)

Előzmény: Alexfux (483)
Synchronized Creative Commons License 2018.05.19 0 0 485

Huh bocsi, kicsit elfelejtkeztem a fórumról.

 

Pontosan évet nem akarok mondani, valamennyire meg akarom őrizni a inkognitóm ;) Annyit elárulok, hogy a 2000 után kevéssel, amikor még D-209-es elvtárs dirigiált a miniszterelnöki székből :)

Előzmény: pepe_pepe (464)
cucu Creative Commons License 2018.05.15 0 0 484

Hát.. hogy ki volt a csúcs, az egyéni megítélés kérdése. Van egy szakmai oldala, meg van egy lazább oldala.

Például: Fodor igazi pedagógus volt. Nem csak a tantárgyát oktatta kiválóan, de emberileg is felnéztünk rá.

Nem lehet Bornyival egy napon említeni... persze, örültünk Bornyinak, mert nagyon laza tanár volt, de pedagógusnak én kevésbé tartottam jónak. Kissé sprőd volt a háttérben, de lehet, ez csak az én képzeletem. Viszont az biztos, hogy a csapongó előadásaival nem mentem sokra. Egyszerűen nem tudtam megérteni, hogy mit vár tőlünk a vizsgán. Igaz, a magyar irodalom oktatása eléggé megfoghatatlan tantárgy a tizenéves gyerekek számára.

Előzmény: Alexfux (483)
Alexfux Creative Commons License 2018.05.15 0 0 483

Én nem emlékszem olyan tanárra, akit egyöntetűen utáltunk volna. Persze voltak kevésbé szimpatikus tanárok, pl. Ecseri Éva, de Ő is csak a kicsit mogorva természete miatt. De a Bornyi és a Fodor volt a csúcs. De pl. Érdi tanár urat is bírtam. Ő volt III.-IV.-ben az ofőnk. Sikerült Nála uv-znem Távbesz.ből, Ecserinél meg szerintem fizikából. Bár ezzel lehet,hogy nem kellene dicsekednem. De osztályt nem kellett ismételnem. :-)

Előzmény: cucu (482)
cucu Creative Commons License 2018.05.15 0 0 482

Én is. Nagyon emberséges volt, de ez az egész tanári karra igaz! (Egy kivételével, de ő is nyugodjon békében...)

 

Fodor tanár úr mindig latinul cifrázta a nevünket amikor kihívott felelni valakit. Én voltam a Benevolendus Maximilianus Marcus Aurelius.... Ezt nem lehet elfelejteni, meg a fizikát sem...:)

Előzmény: Alexfux (481)
Alexfux Creative Commons License 2018.05.15 0 0 481

Én bírtam Fodor T.Úrat.

 

Volt egy sztori, amit most elmesélek, és a résztvevők Fodor T.úr által adott beceneveket fogom használni.

 

Egymás mögött ült két Kolléga a padban és a a hátsó egy befőttes gumival pöckölgette az előtte ülőt. Egyszercsak a srác megunta és hátracsapott egyet.

 

Persze Fodor rögtön lecseszte, mire a kárvallott a következőt mondta: "De Tanár úr, a Lajbi hátulról gumival izél!"

 

Volt egy kis hatásszünet, majd az osztály röhögése közepette részesei lehettünk egy klasszikus Fodor-féle monológnak. :-)

Előzmény: cucu (480)
cucu Creative Commons License 2018.05.14 0 0 480

"Nem szép, nem kedves és mégis van benne valami visszataszajtó..." :-)

 

Csak összejön...:)

Előzmény: Alexfux (478)
Alexfux Creative Commons License 2018.05.14 0 0 479

Jaja, láttam a holnapon.

Előzmény: pepe_pepe (472)
Alexfux Creative Commons License 2018.05.14 0 0 478

"Nem szép, nem kedves és még van benne valami visszataszajtó..." :-)

 

 

Előzmény: cucu (470)
Ordas Creative Commons License 2018.05.13 0 0 477

Köszi... jelenség volt az Öreg. Bizonyos dolgokat miattam szívtatok meg, mást meg én miattatok :)

Előzmény: pepe_pepe (476)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!