Keresés

Részletes keresés

Vajk Creative Commons License 2001.01.21 0 0 36
Az nem is kerdes, ezt sosem vitatta senki. A kerdes az: kinek a szempontjabol lesz a megoldas optimalis? A sajatjabol vagy az orszagebol??
Előzmény: REDAllert (28)
minderbinder Creative Commons License 2001.01.21 0 0 35
Hat pont errol beszelek. Semmifele ertekrend, es mindent a hatalomert. Antallnak volt ver a pucajabant kirakni TJ-t is meg Csurkat is, mert hitt valamiben. Na most en ketlem, hogy I. Orban a hatalom mindenhatosagan kivul barmiben is hinne. Kulonben annak idejen nem fekudt volna ossze TJ-vel. (Akkor most egyebkent jobban allna.)
Előzmény: REDAllert (28)
akito Creative Commons License 2001.01.21 0 0 34
Azt hiszem tévedsz, ez a helyzet nem áll el 2002. márciusáig! Szerintem az idei március 15-ei ünnepségeket TJ már csak a TV-ben nézheti. Az emberek többsége a nyerésre állók mellé áll (az ingadozók mindenképpen), ezért 2002. márciusára erős FIDESZ-MDF-Kisgazda (Lányi vezetésével) koalíció kell. Ha csak akkor borít OV, félő már őt is ellepi.
Előzmény: boy666 (31)
AmBesten Creative Commons License 2001.01.21 0 0 33
Köszi az infót.
Hogy a belügyminiszter tud valamit, amit mi nem tudunk? :-))) Ez szerintem vitathatatlan. :-)
Előzmény: sicumaci (32)
sicumaci Creative Commons License 2001.01.21 0 0 32
A Magyar Fórum 98-as számaiban a Csurka-összefoglalásokban van rá utalás. Az ÉS honlapján meg lehet találni a Haraszti-cikket mint klasszikust. Ha ez a két író valamiben egyetért... És főleg: nem értem, miért rugta ki a Rozmár oly hirtelen belügyminiszterünket, és miért került vissza magasabb posztba? Nincs vele semmi bajom, de egyszerűen azt érzem, hogy tud valamit, amit mi nem tudunk.
Előzmény: AmBesten (29)
boy666 Creative Commons License 2001.01.21 0 0 31
OV.most siel.
A hegytetőröl megküldött egy hógolyót, és mostvár, ugyan milesz belőle: hóember, vagy lavina.

Aztán hazajön és büszkén mondja: ugye milyen takaros Hóembert*-lavinát* csináltam (*nem kivánt törlendő).
Egyszerűen kivárásra játszik, a látványos szakításra 2002 márciusában kerülhet sor, akkor még lesz idő ráborítani a küblit TJ-re úgy, hogy a vákasz már - idő hiányában nem lesz hatással a szavazásra.

AmBesten Creative Commons License 2001.01.21 0 0 30
Jut eszembe... viszont arról beszéltek (talán pár hónapja?), hogy a szlovák titkosszolgálat igyekezett akciókkal a 98-as választást befolyásolni. Mechiar nem szerette Gyulát.
Előzmény: AmBesten (29)
AmBesten Creative Commons License 2001.01.21 0 0 29
Kedves Sicumaci,
Ez komoly? Egyáltalán nem emlékszem rá, hogy nyilvánosan elhangzott volna ez az önbetörés-elmélet.
Előzmény: sicumaci (27)
REDAllert Creative Commons License 2001.01.21 0 0 28
Valószínűleg teljesen rosszul látod.
Kevesen tudnak úgy átlátni a napi történések fölött mint O.V. Megfofja találni a legoptimálisabb megoldást, amit ebből ki lehet hozni.
Előzmény: minderbinder (24)
sicumaci Creative Commons License 2001.01.21 0 0 27
Három durranás, amiről Haraszti és Csurka egyaránt azt mondta 1998-ban, hogy "önbetörés" volt... Ez a "robi"...
Előzmény: terrateniente (23)
Tomboló Hold Creative Commons License 2001.01.21 0 0 26
Én a Gyorskocsi utcára szavaznék, ha lenne ebben az ügyben közvéleménykutatás.
Előzmény: akito (25)
akito Creative Commons License 2001.01.21 0 0 25
Nem lehet könnyű helyzetben V., mert T. ámokfutása négyféleképpen állítható meg:
Farkasrét, Hárshegy, Kútvölgyi út, Gyorskocsi utca. Kiváncsi lennék melyik a nyerő terv?
minderbinder Creative Commons License 2001.01.21 0 0 24
Hat igen, Orbannak most valami olyasmit kellene csinalnia, amit meg eleteben nem tett. Nem pillanatnyi erdekei alapjan, hatalomvagybol kellene politizalnia, hanem valamifele erkolcsi ertekrendet kovetve kellene dontenie. No ez az erkolcsiseg, ami peldanak okaert Antallban megvolt, teljesseggel hianyzik a fiubol, es valoszinuleg ezert nem lesz belole sohasem a szo igazi ertelmeben allamferfi.
terrateniente Creative Commons License 2001.01.21 0 0 23
Esküszöm, nemtom, hogy milyen ROBI. Milyen Robi?
Előzmény: sicumaci (22)
sicumaci Creative Commons License 2001.01.20 0 0 22
Mit tud Torgyán?
Nem tudfom. Csak gyanakszom.
A kulcsszó: ROBI. Robbantásocska. Szlovák nyersanyaggal. Érdekes módon, ez a szlovál anyag egész jól szuperált, csak a Fidesz-székházban, a Szájer-lakásban és a Torgyán-házban nem okozott semmi jóvátehetetlen kárt.
És aztán jött egy új belügyér, és hipp-hipp, Robi elcsendesült. Nem tudja valaki, miért volt rá morci a Kuncze? Valamikor 97 elején? És miért szerettük egyszerre 98 közepén, magasabb poszton?
Egyébként mit tudhat olyasmit, amit az ÉS nem írt meg? Mellesleg, ezt is megírta, Csak Haraszti Miklós tollával, neki meg senki se hisz.
folder Creative Commons License 2001.01.20 0 0 21
Sokkal több különbség van kettejük között.
Ennek ellenére Orbán nem meri felvállalni TJ. menesztését, hiszen nem tudja, hogy a maradék kisgazdák merre szélednek, és marad-e a kormányzati többsége. Ehelyett inkább hátulról szítja a "renitens" kisgazdákat, hogy ők buktassák meg TJ.-t.
Ezzel együtt tudomásul kell venni, hogy egy miniszter tevékenységének megítélése a kormány fejének a feladata, és ha azzal nem ért egyet, meg kell hoznia a szükséges intézkedéseket.
Orbán viselkedése ebben az esetben vagy egyetéetés, vagy gyávaság.
Előzmény: micacska (16)
nekem 8 Creative Commons License 2001.01.20 0 0 20
Sziasztok!
Orbánnak szüksége van a FKGP-re és nem rúghatja ki nyiltan Torgyánt, sőt az az érdeke, hogy Torgyán maradjon, mert ez legalább kiszámítható, mert T. repülésével ki tudja mi történne.
Vajk Creative Commons License 2001.01.20 0 0 19
Volt egy remek riport a napokban az Info radioban egy volt MDF-es funkcival(nem emlekszem a nevere). O mondta, hogy torgyan zsarol. Zsarolta Antallt is, nala nem jott be(talan bloff volt?) es most zsarolja Orbant is.
Orbannak nemnagyon van mit tennie, hoszen a rossz es a meg rosszabb kozott valaszthat. Szerintem most megy a helyzetek ertekelese es egy honapon belul meglepi a szamar kevesbe kellemetlent. Vagy nem lep, ha az a jobb szamara.
Egy biztos: amit mi tududnk, annak alapjan egyertelmuen ki kellene rugnia torgyant. De mit tud torgyan, hogy megsem kerul lapatra?
Ez itt a kerdes...
alban Creative Commons License 2001.01.20 0 0 18
Az az érdekes, hogy ha ToJó repülne is, nem biztos, hogy kisebbségbe kerülnének, hiszen az "elvhű" kisgazdik ebben az esetben lehet hogy nem bukott Vezérüket követnék, hanem hirtelen fordulattal inkább a zsíros pozícióikban maradnának, mint 91-ben.
Ami biztos, hogy ez a párt végleg leírta magát! (bár Tojó, mint Főnixmadár lehet hogy feltámad?)
Rsüni Creative Commons License 2001.01.20 0 0 17
Látom nagy az öröm nem te vagy a Kovács Laca? :O)
Komolyan egy eset lehet csak lyó a koala szempontjából mégpedig az, ha a Tojó önként lelép. Erre nincs sok esély, de okozott ő már meglepetést.
Előzmény: AmBesten (14)
micacska Creative Commons License 2001.01.20 0 0 16
Csak van legalább két különbség köztük.
1. Az életkor
2. A pozíció
Üdv:
mic.
Előzmény: folder (15)
folder Creative Commons License 2001.01.19 0 0 15
Orbán nem taszíthatja a mélybe Torgyánt, hiszen össze van ragadva a kezük a sok piszoktól.
AmBesten Creative Commons License 2001.01.19 0 0 14
Szerintem jól látod.
Előzmény: minderbinder (13)
minderbinder Creative Commons License 2001.01.19 0 0 13
Ha jol latom akkor vagy kirugja es TJ addig balhezik, amig veke bukik, vagy kivarja amig TJ-t taccsra teszik a kisgizdak es kozben lassan vele bukik.

Előzmény: AmBesten (12)
AmBesten Creative Commons License 2001.01.19 0 0 12
Orbán kirúghatná ToJo-t, valószínüleg még élvezné is a jelenetet - ha lenne értelme.

A kisgazdapártra azonban még szükség van, nem a parlamenti arányok miatt, hiszen kisebbségben is lehet kormányozni.

Gondoljatok bele, mi lenne Torgyán lépése, ha mennie kellene a kormányból? Országos kampányt indítana, felhánytorgatva mindent, ami csak tud a fidesznek, gátlástalanul kígyót-békát kiálltana, most már a kormányra. S a kisgazdapárt választói lehet, hogy újra hinnének neki, hiszen hittek, azután is, mikor kiderültek a ToJo 56-os dolgai, a III/3-as borítékügy stb.

Szóval Ovinak ki kell várnia, hátha kicsinálják ToJo-t a pártelvtársai.

minderbinder Creative Commons License 2001.01.19 0 0 11
Hat azert az latszik, hogy Viktorkank nem egy Antall-minoseg. Egyre inkabb ugy latom, hogy a fiunak goze sincs, hogy mit tegyen. Ez meg nem lenne gond mert eddig azert Stumpf ur mindig megmondta, hogy mi a teendo. Most mintha mentalis blokk lenne a fiuknal. Mintha meg az onpropaganda sem menne ugy mint regen. Peldaul a napokban alig hallottam valamit a grandiozus tervekrol. Raadasul ossze-vissza beszelnek. Pedig az allampolgart a Torgyan ugyben mar regen nem a "finom" politikai uzengetesek erdekelnek, hanem egy kiados tokonrugas.
zöld agyar Creative Commons License 2001.01.19 0 0 10
Úgy látszik a mosóporreklám szakembereknek erre nincs semmi ajánlása. Halad az árral.

Kiderült a calgonnal a mosógép rövigebb ideig él.

micacska Creative Commons License 2001.01.19 0 0 9
Orbán óvatos, éreztetni akarja Torgyánnal, hogy van más út is/ tárgyalása Lányival/, de azt is érzi, hogy Torgyán hatalma és befolyása még mindig elég erős, főleg vidéken, de a budapesti kisgazdáknál is.
Így SZVSZ megtartja, de kardlapozza majd tovább is,amit én sajnálok.
Azt hittem Bánk Attilában gondolkodik.
Aztán jött Gyimóti torgyánvédő szövege.
Ebből kiderült, hogy a kisgazda tisztségviselők többségének kellenek a zsíros hatalmi pozíciók és atyjuk, a doktor.
Mindenki más "szélkakas vagy széltyúk":-)
Üdv. mic.
Előzmény: SSA (8)
SSA Creative Commons License 2001.01.19 0 0 8
Nem tudom ki hogy van vele, de nekem nagyot nőne (felnőne) a szememben OVI és kormánya, ha kiállna, és közölné, hogy ezzel a bohóccal nem hajlandó együttműködni és kissebbségi kormányzásba vonul.

1. A költségvetés 2002-ig megvan 2/3-os törvényt nem muszály hozni.

2. Azért az ellenzék nem hinném, hogy egy ilyen lépés után ész nélkül térdrekényszerítené a fideszt, annyian valószínűleg "átszavaznának", hogy a fontos ügyelket lehessen vinni 2002-ig.

Pubi meg húzzon a rákba.......

Pubi haverjai nem azért nyalnak, hogy ellenzékben legyenek, akkor lehet, hogy a sok seggnyaló is szétszéled.... oda a finom zsíros hatalmi pozíció...

A Fidesz egy ilyen lépéssel biztos sok választót tudna maga mellé állítani. Szerintem ma a legfontosabb a határozott kormányzás, az elmúlt 10 év önmegkötő "demokráciája" túlzásnak bizonyult... Rendet kellene rakni, kemény kézzel.. Attól még marad a demokrácia !

Tomboló Hold Creative Commons License 2001.01.19 0 0 7
Szvsz már azzal is tett valamit, hogy kirobbantatta az épülő háza körüli vitát. Úgy tűnik, inkább terhére van már torgyi doki, amin ugye nem is lehet csodálkozni.
Tegnap mondták vmelyik tv-ben, hogy 180 napot volt külföldön. Azért ez nem semmi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!