Keresés

Részletes keresés

locsemege Creative Commons License 2008.04.29 0 0 2
Minden bizonnyal megoldható, de szerintem ehhez olyan mélységű ismeretekkel kell rendelkezni, ami például ahhoz kell, hogy egy önálló Linux disztribúciót rakj össze magadnak. Például Vajna Miklós, a Frugalware létrehozója úgy gondolom, képes erre. :)
Előzmény: Doky586 (1)
Doky586 Creative Commons License 2008.04.28 0 0 1

sziasztok!

Sok topicban volt már szó dual-boot -ról merevlemezek esetén...

De én Dual Boot DVD -t szeretnék írni, úgy hogy meglevő bootolható iso fileokat szeretnék dvd-re írni, hogy választhatóan bootolhassak róluk egyetlen DVD-ről. Konkrétan valahogy így:

A PC DVD-ről bootol, és ki lehetne választani mi töltődik be:

a bootmenü felajánja (pl.):

1.: valamelyik Live Linux verziót

2.: SystemRescueCD

3.: Hirens BootCD

4.: Bart PE

Ha nem választok akkor pár másodperc múlva indulna az 1. vagy kézzel kiválasztva valamelyik másik. És nem szükséges azon gépben HDD vagy FDD-nek lennie...

Megoldható ez? Van erre valamilyen segédprogram?

RogerWilco Creative Commons License 2001.01.18 0 0 0
Nekem a Mandrake akkor csinált ilyet (mármint "respawning..."), ha a bash-el volt gondja (nem találta, ill. valami félkész (develop) verziót raktam fel neki.
Előzmény: akoel1 (-)
akoel1 Creative Commons License 2001.01.18 0 0 topiknyitó
Nyilvan mindenki keszitett mar vegszukseg esetere boot lemezt. Biztos ami biztos.
Hat nem egyszeru dolog. Es sok dolog nem magatol ertetodo...
Gondoltam masnak is adodnak kerdesei, ezert nyitottam uj topikot.

Mindent a leirtak szerint vegeztem. (Red Hat)
Ket lemezes boot-szet...
A boot lemezzel nincs semmi gond. A vegen keri a root lemezt.
Be is rakom a root-lemezt, majd Enter..
(Az egyszeruseg kedveert az rc fajljaim uresek.)
Egyszer csak elerkezik az olvasasi folyamat az init procechez, ahol aztan 5 darab azonos gyors hibauzenetet ad:
INIT: id "2345" respawning too fast: disabled for 5 minutes
majd kiakad. Illetve ha ctrl-alt-del -t nyomok akkor viccesen megjegyzi, hogy meg csak nem is letezek es go away
Gondoltam a getty programmal van a gond, ezert az eredeti mingetty programot kicsereltem getty-re, es az inittab-ban is kijavitottam.
Valtozas csak annyi, hogy kiirja most is a hibauzenetet csakhogy mostmar varja a login nevet, de semmi tobb. Ha valaszolok a login-re akkor ujra keri...

Van valakinek otlete??

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!