Esetleg reklamáld meg. De ha a kódolás (ami az én értelmezésemben nem hívásonkénti kódolás, hanem az adott irányok zárása jelszóval - és ha nem iktatod ki ezzel a II. (agglomerációs) irányt, akkor egy hívás még lemehet rajta úgy, hogy Te esetleg nem tudsz tróla, pl. valaki járt Nálad, családtag...) aktív volt és helyesen volt beállítva a korlátozás, akkor ilyen hívást az Atya Úr Isten sem tud "csinálni" (ahogy Te feltételezed) és tényleg nem létezik már rekord-cserebere!
Mellesleg (nenm vitatkozopm, csak engem ez jobban piszkál!): tudtommal az előre fizető (prepaid SIM) ügyfeleiknek egyetlen hazai mobil-szolgáltató SEM hajlandó hívás-részletezőt kiállítani. És az a szent meggyőződésem, hogy bármelyiket vaktában 95%-os sikerrel lehetne fülön csípni! Elég pl. a nem kézbesített SMS-ekre gondolni.
és ha még azt is beleveszed, hogy kedves MATÁVod olyan telefonállomásra amelyiken telefonkészülék sem volt a VODA GPRS indulása óta, kiszámlázott "LTO (II díjzóna)* csúcsidőn kívül"-t 2perc 13 másodperc 24,94Ft + kapcsdíj = 30Ft.
Az állomást havi 262,50-ért kódolja a MATÁV illetéktelen használat ellen!!!!!
Ha ezt megmerik tenni amikor látják, hogy nem is használom a lekódolt telefont (esetleg külföldön vagyok), akkor mit müvelhetnek ahol még van forgalom is????????????
Igazad van, MEA CULPA (szintén LÓ nagy betűkkel!).
Mivel nem havidíjas vagyok a Vodafone-nál, így a spotot "csak" annyira figyeltem meg, amennyire érdekelt - és mivel a fejem nem káptalan, egy ideig(!) hivatkoztam a "csúcsidőn kivüli" megkötésre, de kb. jó egy hete észrevettem a hibámat és már direkt nem írtam bele.
Ellenben: a MATVÁV (így , ló betűkkel) CSÚCSIDEJŰ forgalmi díja BRUTTÓ 9FT helyi hívás esetén. A Vodafone-é pedig NETTÓ 9Ft (ami bruttó 11,25).
És csak és csupán erre az apró (25%-os) különbözetre hívtam volna fel a figyelmedet/figyelmeteket.
Mert NEM a prepaid kártyákhoz (ahol nincs havidíj) adják ezt a kedvezményes lehetőséget, hanem a havidíjas SIM-ekhez. Akkor mennyit is nyersz havonta?!
És milyen 800Ft-os kártyát használsz Te?! Ugye nem ezzel beszélsz Matáv irányba nettó 9Ft-ért?!
És azt a cseppet sem apró különbséget is szerettem volna feltárni, hogy a Vodafone (az egyéb mobil-szolgáltatókhoz képest messze jobb) díjazása mellett is 48Ft a nem a kiválasztott vezetékesbe irányuló forgalmi díj percenként csúcsidőben - ez a Matáv esetében 30Ft (csúcsidőn kívül 24/15 az arány).
És azt is szerettem volna Veled/vözölni Veletek, hogy nagy valószínűséggel meg fog szűnbni - belátható időn belül - a kapcsolási díj.
Egészen egyszerűen: aki vezetékes számokat (is) akar hívni és NEM CSAK a Vodafone által elérhető 1 db kedvezményes vezetékes primér körzetbe irányuló hívásokat akar folytatni, annak nem feltétlenül jobb a Vodafone (egyebekről nem is beszélve).
Nem védem a Matáv (megítélésem szerint) magas helyi és helyközi díjait!!! Csak arányítok...
Üdvözlettel
Maus Róbert Péter
mikimaus
/aki sokszor hibázik, és ha így tett, be is ismeri/
Többször lónagy betűkkel leírtad, hogy a Vodafone ajánlatában csúcsidőnkívüli a 11,25 Ft-os díj, miközben a honlapjukon nincs különbség. Nem tévedtél 1 kicsit? :o
Most viszont itt ülök a könyvtárban ADSL sebességgel netezem ingyen (na jó a könyvtári tagságom kellett hozzá évi 1000 Ft :-))és van még mellettem 5 gép szabadon a 6-ból. :-)))
Nem bántam meg, hogy lemondtam a vezetékes telefonomat. Vettem 1 db 800 Ft-os telefon kártyát melyről az 1 hónap alatt le is telefonáltam vagy 450 Ft-ot.
"Cégek és egyéni előfizetők részére egyaránt ajánljuk a klasszikus analóg Internet-elérést a dial-up-ot, amelyhez elég egy hagyományos telefonvonal és egy modem. A maximálisan elérhető sebesség 56 kbit/s, amelyet az ITU v.90 vagy K56flex szabványokkal érhetünk el.
DIAL-UP csomagjaink Egyszeri díj Havi díj
Alsó csomag (20 órás) 0.- 1.500.-
Felső csomag (30 órás) 2.000.-
Király csomag (50 órás) 3.000.-
Ász csomag (korlátlan) 3.600.-"
Nos, ezt a www.covysoft.hu-n olvastam.
Van valakinek valami tapasztalata?Elég jól hangzik ez a korlátlan használat 3.600-ért.
Vélemény?
*** matáv ohne... ***
//Kedves Moderátor(ok)! Kérem, hogy az alábbiakat nem tekintsétek flood-nak, mert az itt leírtak ama néhány topik, melyek a Matáv tarifáival foglalkoznak + az ISDN topik olvasóinak hasznos és fontos információt tartalmaz - és nem mindenki jár át a másik ilyen topikba! Köszönöm!//
Egy fontos információ a Matáv Péntek13 kiegészítő díjcsomagjáról!
Azt a nem hivatalos tájékoztatást kaptam (értsd: a saját érdekemben, nehogy valaki, miattam ráfizetve, engem anyázzon :) ), hogy
"A Matávnak megvan a műszaki megoldása - és az akarata is - ahhoz, hogy azokat a helyben végződő hívásokat, melyek internet elérést lehetővé tévő modemhez, mint végberendezéshez kapcsoják a hívót, a hívott (B) szám alapján ki tudják és KI IS FOGJÁK számlázni a Péntek13 díjcsomag megfelelő passzusa alapján (ti. helyi adathívásra nem vonatkozik)!"
Ezzel kapcsolatban egyrészt szeretném leszögezni - mielőtt mindenki elkezdene akár engem, akár a Matávot anyázni -, hogy a Hkt és a megfelelő (most hadd ne hivatkozzam rá szó szerint) kormányrendeletek (és MehMV rendeletek) alapján internetes hívást CSAK 51-es körzetben végződtetett hívásokkal lehet elérni, és ennek a betartása/betartatása első sorban az ISP feladata.
Más kérdés, hogy a Matáv az ilyen B-szám listák készítésével mennyiben sérti (ha megsérti) az általános adatvédelmi szabályokat/törvényeket, illetve a Hkt. és a 249-es MeHMV rendelet adatkezelésre vonatkozó passzusait...
Továbbá érdekes precedenst teremthet az a tény, hogy a Matáv a helyi számmező célállomásait - akármilyen kritériumok alapján - kategorizálja az elérhetőség illetve az elérés során alkalmazott kedvezmények megadása/meg nem adása szerint!
Az én személys és szakmai véleményem szerint a Matáv akkor járna el megfelelően, ha - élve az összekapcsolási szerződésekben elvileg bennefoglaltatott jogával - az ISP-k helyi behívószámainak hívását lehetetlenné tenné (erre a műszaki adottságok megvannak).
Remélem senki sem kerül azért kellemetlen helyzetbe, mert implicite (és ezek szerint ROSSZ)tippet adtam a heti egyszeri és meglehetősen macerás, de ingyenes net eléréshez!!!
Nálunk lehetne adsl csak smucig vagyok 10+fát adni érte! Vagy egy héten keresztük böjtölök és akkor bejön az ára ;))))
Na jó, azért ennyire nem kutyaütő világ van felénk, most éppen a freestart felé kacsingatok, talán eccer el is megyek hozzájuk szerződni... Nincs valakinek tapasztalata ez ügyebn? Mármint, hogy mennyire stabil, meg gyors, meg hasonlók?
Álljanak össze 16/32/64-en előfizetők egy adott elérési területen (vigyázat: kihelyezett fokozat esetén ez nem egyértelmű, de a www.híf.hu oldalán a helyi számmező kiosztásánál kisilabizálható a telszámok alapján) ADSL igénylők és egyszerre rendeljék meg a Matávtól az ADSL-t (önmagát! (meg lehet, csak nem reklámozzák)!
Vagy ha ez nem jó nekik, akkor egy adott net szolgáltatóhoz juttassanak el csoportos ADSL igényt (ezáltal akár dedikált ADSL net szerződést is ki lehet csikarni) és
a Matáv a megrendelések mennyisége miatt (ami eléri az 1/2/3 kártyányi DSLAM telepítés minimumát) kvázi kötelezhető az ADLS nyújtására.
A probléma ugyanis ott van, hogy ahol nincs kiépítve egyáltalán DSLAM és a hozzá tartozó hálózati infrastruktúra, ott 1-2 előfizetős igényt eleve azzal utasítanak el, hogy műszaki akadály áll fenn. Nem fognak 1-2 igényre milliókat költeni - de 16/32/64 igény esetén már nekik is megéri (és a fejlesztési tendencia náluk is ez!), tehát 1-2-3 hónap alatt lehet ADSL ott is, ahol eddig egyáltalán nem volt. Ez voltaképp igaz lehet az optikai előfizetői hálózatokra is (HYTAS), mert a technika adott, de egy tömbben 1 előfizetőre nem éri meg kihelyezni.
Amennyiben a MAtáv megtagadja az ilyen csoportos igények esetén is a technikai feltételek kialakítását, lehet menni jogosan a HÍF-hez!
Tegnap este az aktuálisban elhangzott, hogy a MATÁV első negyedéves bevétele 140 milliárd, üzemi nyeresége 58 milliárd forint volt. Ezek után inkább nem mondok semmit.. mert ugye vagy jót, vagy...
tudjátok, hogy milyen kedves, hogy aug.1-től INGYENESen ad 128KB sebességet az ISDNre...?
mégis érdekes, hogy mostanában minden matávval kapcsolatos közlésben magamban módosítom a cég nevét:
mocskos matáv
Nos, én beszálltam a GPRS-be. Pillanatnyilag (és még legalább egy évig) mifelénk nem látok ennél jobb alternatívát. A szolgáltatás nagyjából folyamatos (bár előfordul, hogy nem megy, és akkor a telefont ki-be kell kapcsolni, utána jó). A sebesség ma este 15-22kbps között mozog, ami nem túl nagy szám, viszont totálisan ingyen van, annyiért pedig megéri.
A Matáv pedig nyugodtan kösse fel magát!
Én arra lennék kiváncsi van-e tapasztalata valakinek a Lanporttal?
Nekem úgy tűnik, a mostani akciójukkal ők a legolcsóbbak a korlátlan net szolgáltatásukkal havi 4000.-Ft-ért. Van aki már ezzel netezik??
Örülnék ha jelentkezne akinek már működik.
Két évvel ezelőtt jártam svájcban barátomnál, aki az ottani gsm szolgáltató hálózat tervező mérnöke és mutatott belső terjesztésű nokia videókat, az akkori technikáról. Ő dolgozott a Pannonnak, Vodának is, besegített a hálózattervezésbe. Ezt most csak azért írom, mert elmondása szerint már itt nálunk is olyan cuccok kerültek felszerelésre Pannon részéről, amelyben a kapacitás növelése csupán egy kártya cserélye illetve egy kártya behelyezése. Korlátot csak a hif által előírt sávszélesség korlátozások adhatnak, úgyhogy a hiba a telefonodban keresendő nem a rendszerben.
De térjünk vissza szerintem az eredeti témára, pl. hogy mikor adja a matáv az adsl-t brutto 8ért megint..
Ha nem érzékeled, akkor vagy szerencsés vagy, vagy tényleg nagyfelhasználó révén dedikált hálózati elérési lehetőségetek van.
Legjobb barátomék cége a kezdetektől (!) PGSM-es és nála a legjellemzőbb ez a probléma.
Én másfél éve vagyok Pannonos (és most már Vodafone-os is) és egy helyben állva (általában bárhol) annyi handover történik percenként, hogy az vicc.
A magyarázat: A Vodafone tetet fel a legutolsó (legújabb) Nokiás BTS-eket és ezek többszörösen jobb "performansz"t produkálnak, mint az utólag feljavított bármely más BTS-ek.
Továbbá: a Pannonnál vezetési problémák is vannak, amik megítélésem szerint a műszaki háttértámogatásban is problémát okoznak.
Nem állítom, hogy a PGSM rendszere így is marad, nyílván iszionyatos pénzügyi és munka-energia árán szépen egységes (!) szintre tornázzák fel magukat. Csak arra próbáltam utalni, hogy ugyanilyen alulméretezési/túlhasználati helyzet a GPRS miatt is előfordulhat.
Csak nem kellene elfelejtkezni arról: a Pannon hálózata (amely a leggyorsabban érte el a kvázi teljes lefedettséget és anno a legjobb is vol) ma gyakorlatilag a műszaki összeomlás szélén áll: rendszeresen megszakadó hívások, fehér foltok Bp területén csatorna/időrés túlterheltség miatt stb.
Nem vagyok teljesen kioktatott e téren műszakilag, csak mint nagyfelhasználó szólnék bele, hogy az általad említetteket sem én sem többi telefonon lógó kollégám nem tapasztalta, sőt teljesen elégedettek vagyunk a Pannonnal. Úgyhogy nem kéne rémhíreket terjeszteni.
tehát Te is látod, hogy ez a két díjöv csak terminus technikus-ban (no meg a törvényben) különül el, és a Matávnál (de tudtommal csak ott!) ugyanazt a forgalmi díjat fizeted helyi és helyközi I (azaz a primer körzeten belüli, de helyi főközponton kívüli )hívásaidért.
Tehát 9,00Ft/4,50Ft bruttó díjat. A Voda 9,00Ft-os CSÚCSIDŐN KÍVÜLI nettója pedig a helyközi II-vel egyezik meg Matáv szinten bruttóban (11,25), és szintén csúcsidőn kívül.
Nem fikázzuk (fikázom) a Vodafone-t! Sőt én a magam részéről remek húzásnak tartom. csak aki (relatíve) sok helyi beszélgetést folytat, annak azért EZÉRT nem kellene kidobnia a vezetékes vonalát:)
Egyébként a helyedben nem temetném a Matávot: majd nézünk nagyot, amikro - miután minden vetélytárs szépen kiadta a maga összes erejét: lásd Vodafone milliárdos hazai vesztesége! - a Matáv-leányvállalat Westel900 szépen előrukkol a maga ennél_is_olcsóbb cuccaival!!!
(Vö. ma Mo-n értelmes és ingyenes SMS szervert CSAK a W900 tart fent: nem véletlenül!)
Abban sincs köztünk vita, hogy a (Vodafone) GPRS valóban az egyik legjobb alternatívának látszik(!) ma a vezetékes dial-up netezés és az ár/teljesítmény viszony szerint az xDSL technika mellett is.
Csak nem kellene elfelejtkezni arról: a Pannon hálózata (amely a leggyorsabban érte el a kvázi teljes lefedettséget és anno a legjobb is vol) ma gyakorlatilag a műszaki összeomlás szélén áll: rendszeresen megszakadó hívások, fehér foltok Bp területén csatorna/időrés túlterheltség miatt stb.
És a GPRS ugyanezeket az erőforrásokat használja.
Ha megint a mennyiség kerül a minőség rovására előtérbe, akkor lesz ugyan elvileg 115000-ez hozzáférésed, de nem fogod tudni használni (2 vagy talán kevesebb, mint 1 év múlva)!
És azt sem hagynám figyelmen kívül, hogy a környezetvédők (még ha nem is mindenben értek velük egyet, de) joggal kritizálják az RF kisugárzás mennyiségi, térbeli és ferkvencia-struktúrában egyre nagyobb terhelését - tehát egy kontra-lobbi is megjelenik és számíthatunk (számíthatnak a szolgáltatók) sokkal magasabb díjakra (és zsebbe fizetendő pénzekre, sajnos), valamint a magasabb műszaki színvonal (érzékenyebb BTS-ek és készülékek!) okozta költségnövekedésre. Ergo: díjnövekedésre (stagnálásra, ami majdnem olyan rossz, nézva a hazai díjakat).
Lényegében erre voltam kíváncsi, köszi!
Ha jól értem, ez esetben a telefon- és a netszogáltatóm is a Voda. Na, mindegy, mindjárt felhívom őket, jelenleg is vodás vagyok, szóval ingyen van! :-))
Kifizeted az 3125 forintot minden hónapban és amikor be van kapcsolva a telefonod, akkor mindig netrekész lehetsz. Semmi kapcsolási- vagy percdíj! És nincs időkorlát sem! Akár elsejétől a hónap végéig folyamatosan mehet a neted az ért a 3125 forintért, ha bírja a telefon akkuja!
A gépedet pedig a kedvezényesen adott Ericsson R600-ashoz mellékelt adatkábellel a soros porton kersztül csatlakoztathatod a telefonhoz.
Egyébként én is átáltam gyorsabb és gazdaságosabb elérés híjján a Vodafone GPRS-re és maximálisan meg vagyok elégedve vele. Ma reggel is 36,1 kbit/sec-al megy.Ettől a technológiától pedig egyelőre több nem igen várható el.
Szerintem.
attus: a Vodafone honlapján minden információt megtalálsz,ha valamit nem értenél hívdd a 1270-et vezetékes vonalról kék számmal hívható, Vodásról ingyenes.:-)
"De az I. díjöv több, mint egy éve csak elvileg különbözik: épp a Matáv tette egyenlővé az I. és a helyi hívás díjait (és persze nem a helyit növelte:)) )!"
A tarifáknál akkor miért van 3 féle percdíj (hely/helyközi I. - Helyközi II. - Belföldi távolsági)?
A "Helyközi I." a körzeten belüli vidék, és a távolsági a nem-matáv terület?
Csak én vagyok vak, és ez le van ott írva valahol?