Keresés

Részletes keresés

pop6722 Creative Commons License 2023.02.18 0 0 66

Itt van néhány cikk, benne a válasz (adt.arcanum.com = ott kezdődik, ahol a google végetér):

https://drive.google.com/drive/folders/13gNJ2OgfdCIJmZmEAHHIWrg7BT2MMuzd?usp=share_link

Előzmény: mystang (62)
pop6722 Creative Commons License 2023.02.18 0 0 65
mystang Creative Commons License 2021.10.31 0 0 64

Szia! Évek óta nem léptem be ide, ezért sajnos csak most láttam az üzenetedet. A filmet nem sikerült megtalálnom, de nem adom fel!

Előzmény: luxusapuci (63)
luxusapuci Creative Commons License 2019.12.14 0 0 63

Szia! Sikerült megtalálni? Én is keresem... 2007-ben is játszotta a tv (M2), nehezen hihető, hogy nincs meg egyetlen archívumban sem. 

Előzmény: mystang (62)
mystang Creative Commons License 2019.04.03 0 0 62

Sziasztok!

A nagy mutatvány - tériszony című filmet keresem már hosszú évek óta, de sajnos sehogy nem jutok közelebb a megoldáshoz. Már a film egyik szereplőjével is felvettem a kapcsolatot, hátha neki sikerül az MTVA archívumból megszerezni a film másolatát, mert csak személyes érintettség esetén (szereplő, alkotó) tudnak másolatot kiadni, de ő sem járt sikerrel, mert arról tájékoztatták, hogy egyáltalán nem találják ezt a filmet.

Nekem már az is óriási segítség lenne, ha valaki megtudná mondani a főhőst, Solti Andrist alakító színész nevét, hátha ő annak idején felvette a filmet VHS-re a TV-ből.

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv.
Mary

m61019andras Creative Commons License 2007.10.10 0 0 61

Sziasztok. :-)

Több régi magyar filmet keresek, amiket leadtak már a Filmmúzeumon, de nem vettem föl akkor. Általában az ötvenes évektől napjainkig.

Ha van valaki, aki szintén keres filmeket, írjon hátha tudunk cserélni. :-)

kábelbúvár Creative Commons License 2006.08.30 0 0 60

A Filmmúzeum Televízió csatornaigazgatója, Paul Ágnes, két és fél év után, szeptember 1-jével búcsúzik a csatornától – közös megegyezés alapján.

 

A csatorna vezetősége a jövőre vonatkozóan megszünteti a saját gyártásokat – a Snitt és a Kamera Hungária-díjas Kalauz műsorok kivételével –, és csak a magyar és külföldi filmek, sorozatok és játékfilmek felé irányítja figyelmét.
uno.hu

 

Spórolás minden szinten ??

fruti Creative Commons License 2006.02.05 0 0 59

 

Nekem is nagyon hiányoznak  pl. a régi magyar TV-játékok. Mikor indult a Filmmúzeum, az első években TV-torna is volt:-)).  Még jó hogy felvettem őket videóra! De ez a mostani műsor nagyon lapos! Miért teszik be ezt a rengeteg külföldi filmet?

n...f..i Creative Commons License 2006.02.05 0 0 58
Hát mi lett ebből a Filmmúzeumból is! Huszadrangú ócska filmeket, családi videókat és valami hiradót ahol egy Rdélyi Zsolt nevü kretén affektál nagyon, ismételget egyfolytában, magyar sorozat, film az már szinte nincs is. Az eredeti koncepció, az, hogy régi magyar filmeket ad, az teljesen eltűnt! Régen szinte csak ezt néztem, most meg eljutottam oda, hogy azt mondjam: mehet a levesbe, szűnjön meg, nekem nem fog hiányozni!
kagy Creative Commons License 2003.02.17 0 0 57
Ismétlik még többször. Vedd fel.
Előzmény: Zola V8 (54)
papaja Creative Commons License 2003.02.17 0 0 56
Az még csak nem lenne baj, hogy régi amerikai filmek mennek (tiszta TNT), hanem a szinkron, vagy annak hiánya jobban zavar.
Ha feliratos a film, akkor oda kell figyelnem állandóan, pedig az ember közben mást is csinálna!
Ha szinkronizált, néha olyan rossz, mintha csak hangbemondás lenne.

A magyar filmeket legalább nem kellett szinkronizálni...

Előzmény: Törölt nick (55)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.17 0 0 55
Sajnálom a Fimmúzeumot. Ez a mostani amerikai-gagyi dömping... Én azt hittem, hogy ezentúl is lesz jó műsor, de... Tavaly viszonylag gyakran (hetente 1-2 alkalommal) találtam rajta nézhető műsort, idén egyetlen egyet - arról is lemaradtam :-(( - Az erődöt.
Kár érte.
Zola V8 Creative Commons License 2003.02.15 0 0 54
"Mégis, egy tipp: Az Erőd"

Köszönöm, megpróbálom megszerezni a filmet valahogy, hátha tényleg ez az!

Erre amúgy van ötletetek? Hol lehet ilyen régi filmeket találni? A Filmmúzeum elhajt, ha írok nekik?

Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.15 0 0 53
Nagyon kevés adat, nagyon bizonytalan adatok.Több fogódzó kellene. Mégis, egy tipp: Az Erőd (Írta Hernádi Gyula, rend.: Szinetár Miklós.) Embervadászat-harci játékról szól.
Előzmény: Zola V8 (52)
Zola V8 Creative Commons License 2003.02.14 0 0 52
Sziasztok!

Egy furcsa kérdéssel fordulok hozzátok, hátha tudtok nekem segíteni. Egy kedves fórumozó felfedezni vélte a Fimmúzeum egyik filmjében az autómat, amit épp most restaurálok eredeti állapotra. Gondolom megértitek mit jelentene nekem látni ezt a felvételt, látni az autót eredeti fényében.

Beidézem az említett hozzászólást, és arra kérlek benneteket, hogy ha bármilyen ötletetek van, hogy mi lehet a film címe, jelezzétek! Elöre is köszi!

"A Filmmúzeum nevű csatornán volt egy film kábé egy hónapja de lehet, hogy több ez egy régi magyar film volt sajnos a címét nem tudom (pedig próbáltam megtudni de sajnos nem sikerült). A film valamilyen vadászatról szólt. A vadászatot gazdag embereknek rendezték, na tehát a vadászat előtt ezek az emberek egy szállódában találkoznak.
A LÉNYEG: az egyik gazdag ember szerintem a Zola kocsijával érkezik meg a szállodába. A kocsi a filmben még zöld volt. Sajnos én nem ezt a csatornát néztem csak véletlenül kapcsoltam oda, és sajnos csak egy pár másodpercig láttam a kocsit (ez egy parkolóházi jelentben volt) de mivel már annyiszor láttam előtte képen, hogy szinte biztos voltam benne, hogy ez az a kocsi."

Caidhan Creative Commons License 2003.01.05 0 0 51
Lesz ma este Lugosi Bélával valami denevéres horror, ha valaki szereti a fekete-fehér rémfilmeket, annak biztos be fog jönni. Egyébként a jövő heti programot átfutva van egy olyan érzésem, hogy nem az ötvenes, hanem inkább a harmincas-negyvenes évek felé haladnak...
Előzmény: lakos (50)
lakos Creative Commons License 2003.01.02 0 0 50
Az új struktúra első néhány napja: Dögunalmas, 50-es évekbeli, futószalagon gyártott tucatfilmek. Remélem lesznek jobbak is.
Előzmény: kábelbúvár (48)
kagy Creative Commons License 2003.01.02 0 0 49
Visszakaptam a Párbeszédet. Ha valakit érdekel, szívesen kölcsönadom.
kábelbúvár Creative Commons License 2002.12.12 0 0 48
"A Filmmúzeum januártól kódolt csatornaként működik tovább. A tévé a 2002-es évet nyereséggel zárja. Jövőre a műsorstruktúrában – annak 20-30 százalékát elfoglalva – megjelennek a régi külföldi filmek, az MTV-től vett archív anyagok adásidejének rovására. Prokopp Dóra, a tévétársaság vezetője korábbi nyilatkozata szerint a változástól reklámbevételt várnak."

Ha nem kapják meg sz..-é h...-é a filmeket, akkor ugye tarhálni kell.

Kinél, hát a közönségnél!

kagy Creative Commons License 2002.11.25 0 0 47
Ma este megint párbeszéd.
kagy Creative Commons License 2002.11.25 0 0 46
Eddig is 5000-szer ismételtek mindent. ez most még rosszabb lesz?
Szerintem az FM-ot nyugodtan lehetne közszolgálati tv-nek minősíteni. Különösen ha gondosabban (vagy egyáltalán tudatosan?) válogatnának, és értelmes műsorszerkezetet talátak volna ki ez alatt a másfél(?) év alatt.
Előzmény: kábelbúvár (45)
kábelbúvár Creative Commons License 2002.11.22 0 0 45
"Átalakítja műsorstruktúráját jövő januártól a Filmmúzeum - tudta meg az MTI pénteken Prokopp Dóra vezérigazgatótól. Mint elmondta, a lépésre azért kényszerültek, mert a Magyar Televízió, amelynek archívumából eddig bőségesen válogatott a tematikus csatorna, jelentős áremelésre készül, olyan tarifákat szabva, amelyek mellett nem működhetne rentábilisan az adó."

mno

Vége a szabadrablásnak?

kagy Creative Commons License 2002.11.07 0 0 44
Az égigérő fű

Rajz János volt a parkőr, és azt hajtogatta, hogy "Az a szép zöld gyep, csak az a szép zöld gyep fog hiányozni."

Próbáld meg elcsípni a Varázslót és a Hahó öcsit is.

Előzmény: La Méduse (43)
La Méduse Creative Commons License 2002.11.06 0 0 43
Legutoljára a horvát 1-en néztem végig egy régi magyar gyerekfilmet, asz nagyon aranyos volt. És ráadásul eredeti hanggal, horvát felirattal. :) Annyi volt a történet, hogy volt az öreg paorkőr bácsi, aki épp nyugdíjba ment, és mindig azt hangoztatta otthon, hogy hogy fog hiányozni neki az a szép zöld gyep.... erre a főszereplő kisfiúő összefoogtt a többi lakóval, és a film végére begyeptéglázták a gangos ház udvarát. A házmester bácsi a Böhm bácsi a Szomszédokból, meg van benne az Ullmann Mónika, aki a nagynénjénél nyaral éppen, de a nagynénje egy szigorú nő, aki bezárja őt nappalra. Meg van egy szénlapátoló, és neki egy fura anyukája (Gobby Hilda), aki egy MODERN (ez ki van hangsúlyozva!) lakótelepi kis lakásban lakik a sok antik cuccával, és annyi a cucc, hogy a plafonon vannak a képek, és a szekrényajtón kell bemászni a szobába, és az asztal tetején van a szék................
Előzmény: kagy (42)
kagy Creative Commons License 2002.11.06 0 0 42
Palásthy György gyerekfilmje.

Agárdy Gábor, Gobbi Hilda, Páger Antal, Kovács Krisztián, és pont a főszereplő gyerek nevét nem tudom, pedig nagyon jó volt a srác, de aztán én már csak a Hahó öcsi!-ben láttam villanásnyira.

Csilicsala bácsi (Páger), a varázsló különböző varázslatokkal kihúzza a csávából a rosszcsont Balogh Gyuszit, aki ennek ellenére mindig pórul jár, hogy aztán Csilicsala bácsi az epizódok végén levonhassa az erkölcsi tanulságokat.

Én kb. 8-9 éves lehettem, amikor először láttam, és teljesen lenyűgözött.

A vicces az, hogy így 30 év múltán is ha belenézek, ottragadok.

Beugrott?

A gyerekeim - sajnos - már nem vevők rá. "Kicsit" más vizuális kultúrán nevelkedtek.

Előzmény: La Méduse (41)
La Méduse Creative Commons License 2002.11.06 0 0 41
hülye vagyok. Ilyent félregépelni! Szóval: a Varázslóról kérdeztem.
Előzmény: La Méduse (40)
La Méduse Creative Commons License 2002.11.06 0 0 40
Sajnos nem. Nem nézem elég gyakran a tévét. :-S De legutóbb a Filmmúzeumot néztem a legtovább, méghozzá múlt szombaton a 67-es táncdalfesztivál döntőjét. MIlyen film a Vasárnap?
Előzmény: kagy (39)
kagy Creative Commons License 2002.11.06 0 0 39
Békejobbot kínálok tahó ügyben.

Beszélgessünk inkább a filmekről.

Láttad vasárnap a Varázsló-t?

Előzmény: La Méduse (38)
La Méduse Creative Commons License 2002.11.05 0 0 38
... és ezen felbuzdulva ismeretlenül letahózol engem. Én csak abból kiindulva mertem "tahózni", amit eddig láttam a képernyőn. És különben is, odaírtam, ,hogy tisztelet a kivételnek.

Egyébként abban tényleg igazad van, hogy nem illik a Filmmúzeum arculatába az ÁllatVilág. De akkor is! Legalább egyénien csinálják, és most ráadásul be lehet küldeni akármilyen házi videjót / animáciját, amit levetítenek a Nagyól hátterében műsoridő alatt. Lehet, hogy most ők is beálltak a valóságsós "trendet" követők táborába, ám valahogy úgy érzem, ahogy csinálják, benne van egy nagy adag irónia. Kezdve onnan, hogy állatokkal dolgoznak, folytatva ott, hogy mindenféle kamu-előtörténetet találnak ki nekik, stb. stb. Ja, ,és még egy: igenis, hogy az Állatkert is szorul egy kis reklámozásra, nem csak a Magyar Honvédség. :)

Előzmény: kagy (37)
kagy Creative Commons License 2002.11.05 0 0 37
Nem a kereskedelmi tv-khez hasonlítottam, hanem az FM egyéb műsoraihoz nem illőnek tartom a dolgot.
Szerintem egy ilyen csatornának nem nagyon kellene tudomást vennie aktuális eseményekről.

A múzeumok sem rendeznek - mondjuk - állat peepshow-t. Vagy a MÁV szimfónikusok sem parodizálják Kozsót. Stb.

Ugyancsak szerintem, tahó dolog tahózni indoklás nélkül.

Előzmény: La Méduse (36)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!